Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Skryté hrozby vysokofrekvenčního tradingu
Vysokofrekvenční trading je aktuálně s trochou nadsázky jedno z nejžhavějších témat takřka všech tradingových fór a navíc k tomu se jedná o obchodní způsob, který svou podstatou dokáže přitahovat zájem velkého množství jak začátečníků, tak i ostřílenějších traderů.

Japonský jen ukazuje silné signály na ďalšie oslabenie
Pozeral som si viac trhov a narazil som na jeden spoločný signál. Skoro všetky trhy s japonským jenom poukazujú na to, že by mohol JPY najbližšie dni či týždne ešte silno oslabiť. Aby bolo jasné, tieto signály sú technické, nie fundamentálne. Poďme sa na to pozrieť z daily timeframe a ukážem vám 3 obchodné príležitosti ktoré vidím.

Která finanční aktiva prosperují z iráckých nepokojů?
Iráčtí radikálové nezastavitelně postupují napříč republikou a postupně získávají pod svoji kontrolu stále více území. Bagdád už ztrácí moc nad hranicí se Sýrií. Na Blízký východ počátkem týdne dokonce zamířil i americký ministr zahraničí John Kerry.

Oplatí sa ešte obchodovať ropu? (časť 2.)
Cena ropy minulý týždeň rástla, pomohli tomu najmä rokovania OPEC+ o znížení ťažby ale čoraz viac je počuť hlasy, že aj keby sa znížila produkcia, tak stále bude problém na strane dopytu a ceny nemusia vyletieť hneď nahor. O tom, že je potrebná opatrnosť svedčí aj fakt, že ropa v pondelok otvorila výrazne nižšie ako bol piatkový close.

Co jsou ETF? Průvodce pro začátečníky
Fondy obchodované na burze (Exchange Traded Funds - ETF) jsou zajímavou alternativou nejen pro portfolia institucí, ale i drobných, retailových traderů a investorů. V tomto článku Vám ETF představíme, vysvětlíme a řekneme, jak a kde se dají obchodovat. K tomu přidáme i výhody a nevýhody ETF.

Britská libra je překvapivým vítězem
V době, kdy evropská i americká centrální banka snižují úrokové sazby a stimulují zpomalující ekonomiku, si dává Bank of England načas. Hlavní úrok ve velké Británii zůstává na 0,75 %, což je dokonce o čtvrt procentního bodu více než v době referendu o brexitu. Zdá se tedy, že neustálá nejistota a odklady samotného vystoupení Velké Británie z Evropské Unie nemají na ostrovní ekonomiku tak negativní vliv, jak by se na první pohled mohlo zdát.


Ako zobchodovať USD/CAD, EUR/CAD a AUD/JPY
Technická analýza měnových párů USD/CAD, EUR/CAD a AUD/JPY.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a index S&P 500
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a index S&P 500. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého vývoje.

Jaroslav Tupý: Nezapomínáme na začínající obchodníky
Každý jednou začínal. V oblasti tradingu by se možná dalo říct, že někteří začínají pořád. Co ale takový začínající obchodník vlastně na své cestě finančními trhy potřebuje?

Krízu v USA v blízkej dobe ani nečakajte
Predtým ako mi začnete písať nenávistné komentáre a hejtovať môj optimizmus sa zamyslite nad tým, čo sa môže stať po tom, keď dočítate tento článok. Tento článok vás môže ovplyvniť a to tým spôsobom, že americké akcie ešte prikúpite. Alebo si zoberiete úver a všetky peniaze vrazíte do akcií. Jedine, žeby nie, možno všetko predáte a pôjdete all short. Poďme sa na to pozrieť. 😊

Hedging v praxi aneb klidné spaní
Pokud bychom hedgování měli shrnout do páru klíčových slov, vyjádřil bych se jasně, snižování rizika. To je v podstatě myšlenka všech strategií zajištění (dále jen hedging). Jak rád říkám, Websterova definice hedgingu zní: pozice účastníka trhu neboli také obchodníka s cílem snížit jeho vystavení rizika cenovým pohybům a volatilitě celkově. Je dobré mít nějaké zkušenosti s korelací instrumentů na trhu, k tomuto tématu se budu brzy věnovat v dalších článcích. Tak to na úvod a pojďme do praxe.

Jak obchodovat S&P 500, Nasdaq a další americké indexy?
Akciové indexy lze použít ke sledování vývoje akciových trhů jako celku, a jsou tedy částečně odrazem ekonomiky. Je logické, že pokud se ekonomice daří, daří se i společnostem, a tím pádem i indexům, které se z nich skládají. Samozřejmě, že vývoj není vždy úplně stejný, zejména v posledních letech například váha technologických firem v indexech roste výrazně více než jejich podíl v reálné ekonomice, takže i tato skutečnost může mít určitá omezení. Nicméně stačí se podívat na hlavní finanční webové stránky nebo televizní vysílání a uvidíte, že hodnoty indexů uváděné v bodech jsou jednou z prvních věcí, které se probírají. Dá se tedy říct, že indexy jsou jedním ze základních pilířů finančního světa. Každá významná ekonomika má obvykle několik hlavních akciových indexů, u nás v Evropě je to hlavně německý DAX nebo evropský Euro Stoxx, v Asii pak hlavně japonský Nikkei a USA má několik hlavních indexů, na které se nyní podíváme, jelikož právě ty patří k těm vůbec nejpopulárnějším.

Index S&P 500 odepsal bezmála procento, uzavřel ale daleko od minim
Americký akciový index S&P 500 neudržel směr z předchozího týdne a s výjimkou pondělí neatakoval rezistenci na 4 200. Až do čtvrtka klesal směrem k 50dennímu klouzavému průměru a minimům ze středy 26. dubna. Od pondělí do čtvrtka ztratil 2,6 %, páteční obrat a silný růst ale omezil jeho ztrátu na 0,80 % a ze čtvrtečního propadu na grafu udělal dvěma gapy izolovaný "ostrůvek".

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?
V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.

Přestaň klepat na dveře, když máš v ruce klíč
Jedinou cestou k ziskovému tradingu je odhalování vlastních dokonalostí a nedokonalostí a neustálá práce s jejich množstvím ve svém životě.

Panika na trzích, co bude dále?
Minulý týden zažily finanční trhy výplach srovnatelný s poklesy a volatilitou při nástupu globální finanční krize na podzim 2008. Akciové indexy a průmyslové komodity ztratily více než desetinu své hodnoty a rizikové měny byly také ve velkém prodávány. To vše kvůli panice z rozšíření nového typu chřipky v Evropě i v Asii, která už paralyzuje i ekonomiky dotčených zemí. Proč by ale neměl mít současný pokles na trzích dlouhodobý charakter a proč je dobré v sobě probouzet kontrariána?

Tentokrát to bude všechno jinak?
Valorizace technologických firem nemá prakticky strop. Vývoj akcií Nvidia, Palantir nebo Arm Holdings v posledních dnech ukazuje, že není překvapením, když tyto firmy silně rostou – klidně o dvouciferně za den. Od začátku roku tyto firmy posílily o desítky procent. To je za šest týdnů v těžkém makroekonomickém prostředí vysokých sazeb více než podezřelé. Jsme před vznikem nové investiční bubliny?

Analýza S&P 500, Dow Jones, EUR/USD, GBP/USD: Dow Jones potvrdil rostoucí trend
Biden odstupuje a Trumpovy šance na zvolení stoupají stejně jako cena dolaru směrem nahoru, což se projevilo korekcí indexů. Jenže co čekat dál?

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Diversifikujeme do celého amerického trhu
Letošní rok začal na akciových trzích relativně pozitivně, neboť akcie v prvních týdnech mírně rostly. Kromě akcií však výrazně roste například i měnový pár EUR/USD. Od začátku roku rezonují ve světě investic také nástroje umělé inteligence, z nichž asi nejznámější je ChatGPT od OpenAI, a investoři přemýšlejí, jak tohoto trendu využít.