Ranní videokomentář: Akcie se vracejí do zelených čísel, dnes britský maloobchod a kanadská inflace

21.04.2017 07:38  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včerejší seance pomohla akciovým trhům opět do zelených čísel, díky čemuž dál klesala také implikovaná volatilita a celkové napětí, které se na na trzích nahromadilo začátkem tohoto týdne. Na trhy se pomalu vrací dobrá nálada, k čemuž rozhodně přispívá i skutečnost, že ze světa dál přicházejí solidní ekonomická data, která potvrzují, že si americká i evropská ekonomika procházejí uspokojivým růstem, i když možná již celkový sentiment není tak příznivý jako v minulých měsících a boom po amerických prezidentských volbách pozvolna polevuje. Dnešek přinese ze zajímavých výsledků hlavně evropské PMI a kanadskou inflaci.

Dnešní fundamenty:

 • 09:00 Francouzský PMI ve výrobě a službách (malý dopad)
 • 09:30 Německý PMI ve výrobě a službách (střední dopad)
 • 10:00 PMI pro celou eurozónu ve výrobě a službách (střední dopad)
 • 10:30 Britské maloobchodní prodeje (střední dopad)
 • 14:30 Kanadské tempo růstu CPI (střední dopad)
 • 16:00 Americké prodeje starších domů (střední dopad)

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Akcie i měny zatím stabilní, dnes zasedá Fed
  Včera obchodníci na většině trhů pokračovali spíše ve vyčkávání na důležitější fundamenty, které přinese až dnešní seance. Akciové indexy si tak své vysoké ocenění opět udržely, zatímco na devizovém trhu většina měnových párů zakončila seanci s mírnou změnou proti včerejšímu close. Výjimkou byly AUD a NZD, které pokračovaly v likvidaci dřívějších ztrát a zpevňovaly proti všem hlavním světovým měnám. Dnešek bude především o Spojených státech a o dolaru. Zveřejněna totiž bude americká inflace a večer nás čeká zasedání Fedu, který by měl už potřetí v tomto roce zvýšit úrokové sazby.
 • Ranní videokomentář: Akcie konečně zahájily korekci lednových zisků, silnější je také US dolar
  Minulý týden přinesl na akciové trhy konečně tolik potřebnou korekci. Pod tlakem byly indexy v Evropě i v USA a katalyzátorem výprodejů se, vedle překoupenosti akcií, ukázal být hlavně prudký růst dluhopisových výnosů, které vystoupaly v pátek v případě amerických desetiletých splatností až nad 2,8 %. Mírnou korekcí svých ztrát si naopak prošel americký dolar, který reagoval pozitivně na překvapivě dobrá data z trhu práce, což naopak dostalo pod tlak drahé kovy, které díky silnému dolaru začaly odevzdávat své dřívější zisky. Nový týden bude hlavně o centrálních bankách, když se o sazbách bude rozhodovat v Austrálii, Británii a na Novém Zélandu.
 • Ranní videokomentář: Akcie mírně v zelených číslech, libra postupně zpevňuje
  Finanční trhy dál přešlapují na místě a spíše vyčkávají na klíčový fundament tohoto týdne, kterým bude v pátek odpoledne projev šéfky amerického Fedu Janet Yellenové. Včerejší seance se proto opět nesla v poklidném duchu a na nízkých objemech, což částečně hrálo do karet evropským akciím, které zlikvidovaly své mírné ztráty ze začátku týdne. Dnešek bude bez významných dat a za pozornost budou stát pouze výsledky z amerického trhu s bydlením. Obchodování se pravděpodobně ponese ve velmi podobném duchu jako včera, což by mělo pomáhat především netrendovým strategiím a obchodníkům zaměřujícím se na technickou analýzu.
 • Ranní videokomentář: Akcie navyšují své zisky, vyšší sazby je zatím netrápí
  Americký dolar pokračuje v trendu nastoleném středečním zasedáním Fedu, díky čemuž se včera na páru s eurem dostal až na nejsilnější úrovně od roku 2003. Výhled pro dolar tak zůstává pozitivní, i když by jej v delším horizontu mohla do značné míry komplikovat skutečnost, že už poaradoxně nemůže být o mnoho lepší. Nejenom Fed, ale i trh totiž čeká, že by americké sazby měly růst příští rok třikrát a stačí jen malá komplikace na světových trzích nebo v americké ekonomice, aby se tato velmi ambiciozní očekávání rychle rozplynula. Dnešek bude na data podstatně chudší než předchozí dvě seance a ze zajímavých výsledků nabídne jen data z amerického trhu s bydlením.
 • Ranní videokomentář: Akcie navzdory americké politice stále v naprostém klidu, stabilní je zatím také většina měn
  Ani včerejší seance na trhy větší volatilitu nepřinesla a většina finančních aktiv zůstává i nadále v klidu. Trhy momentálně žijí situací v USA, kde hrozí zablokování vlády v případě, že dnes Senátem neprojde návrh rozpočtového provizoria. I navzdory této možnosti ale trhy zdá se zůstávají klidné, což potvrzuje i stále relativně nízká úroveň implikované volatility, která v případě amerického VIXu vyrostla jen mírně nad hranici 12b. Ze zajímavého makra dnes čekáme hlavně na dopolední data z Británie.
 • Ranní videokomentář: Akcie pokračují na nízkých objemech v bočním trendu, dnes evropská inflace
  Ani včerejší seance na finanční trhy větší volatilitu nepřinesla a většina měn i akciových indexů si svou cenu dokázala držet. Z makra zaujaly pouze slabší výsledky americké spotřebitelské důvěry a určitou pozornost na sebe navázaly také informace o tom, že by ECB příští týden mohla přijít s o něco více vyváženým doprovodným komentářem, než měla dosud ve zvyku. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů především evropskou inflaci, která by měla zpomalit z 1,9 % na 1,5 %. Ani od dnešní seance ale žádné zásadní změny neočekáváme a i nadále počítáme s tím, že se tento týden povleče dál na trzích v pomalém tempu a na podprůměrných objemech, což by mělo svědčit hlavně traderům obchodujícím v pásmu a podle technické analýzy.
 • Ranní videokomentář: Akcie pokračují na růstové vlně, daří se i americkému dolaru
  Minulý týden pomohl znovu akciím, ale také americkému dolaru, který dokázal zpevňovat na většině měnových párů, když se mohl opírat o projevy několika představitelů americké centrální banky, kteří začali se signalizací březnového růstu úrokových sazeb. Šance na jejich zvýšení je nyní na 96 % a fundament na dolaru tak dál zůstává velmi silný, když je Fed zatím stále jedinou u hlavních centrálních bank, která otevřeně signalizuje záměr zvyšovat úrokové sazby. Nový týden by měl začít na trzích v klidu a na nízké volatilitě, když dnešní seance nabídne jen méně významné fundamenty.
 • Ranní videokomentář: Akcie pokračují v pozvolném růstu, dnes americké maloobchodní prodeje
  Akciové indexy v Evropě i v USA včera dokázaly růst, i když se i tentokrát jejich růst opíral spíše o klid a nízké objemy než o nové fundamenty. Nálada na trzích zůstává pozitivní a rizikovým investicím se stále daří. Dnešek přinese zajímavá data především z USA, ale ani tyto výsledky pravděpodobně celkově velmi příznivý sentiment na trzích nezmění a obchodování na většině aktiv by mělo probíhat v podobném duchu jako včera.
 • Ranní videokomentář: Akcie pokračují v pozvolném růstu, dolar zůstává v okolí 1,04 EURUSD
  Včerejší seance se na trzích nesla opět v klidném a už trochu svátečním režimu. Většina finančních aktiv si tak svou cenu podržela, k čemuž rozhodně přispěla i absence důležitých fundamentů, na které byl tentokrát ekonomický kalendář velmi chudý. Dnešek by na tom neměl být jinak. Ze zajímavých dat se dočkáme pouze výsledků z amerického trhu s bydlením, jejichž dopad na celkový tržní sentiment bude ale pravděpodobně spíše zanedbatelný.
 • Ranní videokomentář: Akcie se konečně probraly, daří se i libře
  Akciové trhy včera konečně prolomily boční trend a vydaly se vzhůru. V případě amerických indexů jsme se dočkali navýšení historického maxima a například index Dow Jones poprvé v historii prolomil hranici 20 tis. bodů. Růst indexů přišel tak trochu jako blesk z čistého nebe, když se fundamentální situace na trzích ani po včerejšku nijak zásadně nemění. Daří se také britské libře, která výrazně navyšuje své zisky z minulého týdne, a to bez ohledu na brexit, který je pro obchodníky na librových párech permanentním rizikem. Dnešek nabídne hlavně výsledky britského HDP.
 • Ranní videokomentář: Akcie si své pozice drží, dnes Německý IFO a spotřebitelská důvěra z USA
  Začátek týdne proběhl na finančních trzích v klidu a na nízké volatilitě. Nálada na trzích zůstává pozitivní a většina akciových indexů si své pozice drží. DAX se dokonce krátce vyhoupl až na letošní maxima nad hranicí 10 800 euro, i když v průběhu odpoledne poté část svých zisků odevzdal. Dnešek bude na data opět spíše chudší a mezi nejzajímavější výsledky se zařadí pouze německý index IFO a americká spotřebitelská důvěra.
 • Ranní videokomentář: Akcie si své vysocké ceny stále drží, dolar začíná slábnout
  Máme za sebou klidný týden, který pomohl hlavně akciím. Ty se drží na vysokých, nebo častokrát i rekordně vysokých úrovních, k čemuž přispívá hlavně nízká úroveň implikované volatility a skutečnost, že po amerických volbách z trhů prozatím zmizela veškerá zjevná rizika. Nový týden bude na důležité fundamenty mnohem zajímavější než týden minulý. Čekají nás totiž výsledky z amerického trhu práce, nebo zasedání OPEC, které je v posledních dnech hlavním motorem veškerého dění na ropě. Zajímavé bude také sledovat situaci na dolaru, který se vůči euru v minulém týdnu přiblížil až k silnému supportu na úrovni minima z minulého roku a který se během dnešní seance dostává po delší době znovu pod prodejní tlak.
 • Ranní videokomentář: Akcie stále čekají na nové impulsy, dnes americká inflace a maloobchodní prodeje
  Máme za sebou zasedání Bank of England, které dostalo libru pod prodejní tlak, i když v delším horizontu nevyznělo zase až tak negativně. Banka však spoléhá ve svém výhledu na hladký brexit, o čemž řada obchodníků není přesvědčena, což vede ke spekulacím, že svůj výhled nakonec bude muset upravit a o něco zhoršit. Nálada na trzích ale jinak zůstává pozitivní, a to i přesto, že akciové indexy včera v Evropě i v USA zahájily opatrnou korekci. Ztráty však byly malé a například implikovaná volatilita zůstává na většině aktiv i nadále extrémně nízká. Dnešek bude hlavně o amerických datech, když se dočkáme výsledků inflace a maloobchodních prodejů.
 • Ranní videokomentář: Akcie své ceny drží, dolar je naopak po minulém týdnu silnější na většině měnových párů
  Minulý týden na sentimentu na akciových trzích až tolik nezměnil a většina indexů si své pozice dokázala bez problémů podržet. Na devizovém trhu se pak dařilo hlavně dolaru, kterému nijak neuškodily ani zdánlivě slabší výsledky z amerického trhu práce, které ale v pátek jen kompenzovaly velmi dobré výsledky, které z trhu práce přicházely v průběhu ledna a února. Nálada na trzích tak zůstává i začátkem tohoto týdne velmi klidná a stabilní a s žádnou výraznější změnou nepočítáme ani v průběhu dnešní seance.
 • Ranní videokomentář: Akcie včerejší korekci zvládly, dolar ale stále mírně ztrácí
  Včerejší seance se nesla v poměrně nervózním duchu. Nakonec ale dopadla dobře, když akciové indexy velkou část svých prvotních ztrát dokázaly zlikvidovat. Americký S&P 500 navzdory špatnému startu do nového týdne tedy ztratil jen desetinu procenta a výrazným zklidněním si ještě během pondělní seance prošla také volatilita, která se po prvotním růstu rychle vrátila zpět. Dnešek by měl být na trzích klidnější, což signalizují také asijské burzy a evropské futures. Z nových dat pak za pozornost budou stát hlavně výsledky americké spotřebitelské důvěry.
 • Ranní videokomentář: Akcie získávají zpět svou ztracenou rovnováhu, USD stále pod tlakem
  Máme za sebou trochu nervózní týden, který přinesl na akciové trhy korekci. Tak jako již několikrát v minulosti se ale i tentokrát potvrdilo, že jakákoli korekce má zatím na trzích jen krátkého trvání a už během páteční seance se situace na začala znovu rychle normalizovat. Zajímavé price action jsme ale byli svědky také na devizovém trhu, kde dolar pokračoval ve výprodeji, a to především na páru s evropskou měnou, když znovu doplácel na klesající výnosy z dluhopisů, které se propadly v případě desetiletých splatností až na 2,25 %. Nový týden by měl začít klidně, protože nás čeká jen málo významných fundamentů.
 • Ranní videokomentář: Akcie zpátky v červených číslech, v hlavní roli opět Bílý dům
  Včera se na finanční trhy znovu vrátila nervozita. Dopomohl k tomu teroristický útok v Barceloně a hlavně také chaos v Bílém domě, kdy Trumpa začali kritizovat někteří z jeho poradců a nejvyšší představitelé amerických společností za jeho příliš benevolentní vyjádření na adresu krajní pravice. To vedlo k tomu, že americký prezident rozpustil výbor pro infrastrukturu, který měl mít na starosti investice v objemu až jednoho bilionu dolarů. VIX se včera na spotu vrátil nad 15b. a růst averze k riziku začal pomáhat znovu také tradičním bezpečným přístavům. Dnešek bude hlavně o tom, jak dlouho se růst averze k riziku na trzích udrží. Ze zajímavých fundamentů pak pozor hlavně na výsledky kanadské inflace.
 • Ranní videokomentář: Akcie zůstávají na dosah historického maxima, FX obchodníky čeká další důležitý týden
  Máme za sebou důležitý týden, který přinesl zasedání ECB a britské parlamentní volby a přestože obě události na EUR i GBP stopu rozhodně zanechaly, v případě akciových indexů zůstává vše nadále při starém, když se jak americký S&P500, tak německý DAX bezstarostně drží na dosah historického maxima. Nový týden bude na fundamenty také velmi bohatý, ale tím hlavním bude především středeční zasedání Fedu, který byl měl zvýšit úrokové sazby a nabídnou čerstvé projekce pro vývoj ekonomiky a úrokových sazeb. O sazbách ale bude rozhodovat také centrální banka Velké Británie a Japonska a čekáme také na několik výsledků inflace (USA, Británie), nebo na statistiky z pracovního trhu (Británie, Austrálie), takže se v nadcházejících dnech hlavně obchodníci na devizovém trhu mají na co těšit.
 • Ranní videokomentář: Akcie zůstávají v opatrném bočním trendu, cenu si drží i většina měnových párů
  Včerejší seance se na trzích podle očekávání nesla v poměrně klidném duchu a na nízké volatilitě. Finanční trhy vyčkávají především na středu, která nabídne kromě Fedu i další důležité fundamenty a z tohoto důvodu počítáme se spíše podprůměrnou aktivitou na většině trhů také dnes. Ráno zatím přineslo pouze výsledky z Číny, kde byla zveřejněna průmyslová produkce a maloobchodní tržby. Dopad nových dat na Čínské indexy, nebo na AUD a NZD však byl poměrně malý.
 • Ranní videokomentář: Akciové indexy předvedly solidní růsty a posílil také americký dolar
  Akciové indexy mají za sebou velmi dobrou seanci. DAX rostl nejrychleji za posledních 5 týdnů. Lepšící se náladu na trzích potvrdil také americký dolar, který se dočkal korekce nepříznivého vývoje z počátku týdne. Velmi se mu dařilo na páru GBP/USD, který od dalšího poklesu uchránila až hladina 1,28. Kanadský dolar prudce posílil v reakci na dobré maloobchodní prodeje, ale o své zisky později přišel. Naopak novozélandský dolar negativně reagoval na horší vývoj ekonomiky v první polovině roku. Trhy stále vyhlížejí setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole a stále nečekáme, že by se trhy do pátečních projevů měly předvést nějakou zvýšenou volatilitu.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Admiral Markets PA
 
LYNX logo

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Dub
14

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Purple - indikator
reklama
reklama
LYNX logo
reklama
Bernstein Bank - novy