Čtvrtek 16. červenec 2020 14:59
reklama
Bossa live trading
reklama
FP Markets
reklama
Purple Trading letni strategie

DAX pokračuje v korekci dřívějších zisků, ropa ztrácí kvůli komentářům z Ruska

26.10.2016 15:49  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Evropské burzy navazují na včerejší seanci a pokračují v mírné korekci. Německý DAX ztrácí devět desetin procenta a zdá se, že se skutečně dokázal odrazit od resistence 10 800 euro, kterou testoval hned několikrát v průběhu předchozích dvou seancí. Resistence tedy drží a na celkovém bočním trendu, ve kterém se hlavní německý index drží již od letošního srpna, se ani tentokrát nic nemění.

untitled

Na nové fundamenty je středeční seance zatím poměrně chudá. Asi největší pozornost se již od včerejška točí okolo prohlášení ruských představitelů, kteří mírní očekávání ohledně toho, že by se Rusko mohlo připojit k OPECu ve snaze o omezení ropné produkce. Rusové tak ohledně tohoto tématu i nadále mlží a cena ropy navazuje na svůj včerejší pád, když se v případě severomořského brentu vrací pod hranici 51 dolarů za barel.

untitled1

Co se nového makra týká, zaujalo nás zatím následující:

 • Italské maloobchodní prodeje v minulém měsíci opět zklamaly, když se propadly o 0,1 % proti konsenzu +0, 2%.
 • Počty nově udělených hypoték v Británii rostly o 38,3 tis. proti konsenzu 37,3 tis.
 • Americká obchodní bilance vykázala v minulém měsíci deficit ve výši 56,1 mld. dolarů, což  byl výsledek čtyři miliardy pod většinovým konsenzem.
 • Americké velkoobchodní zásoby rostly v minulém měsíci o 0,2% proti konsenzu 0,1 %.

Dnešek přinese ještě v 16 hod. prodeje nových domů z USA a 16:30 americké zásoby ropy. Zásoby ropy by přitom mohly ropu rozpohybovat, a to zejména pokud by svým růstem dokázaly výrazněji překonat většinový konsenzus.

Situace na devizovém trhu zatím zůstává klidná. Evropská měna ráno dokázala zpevnit na páru s dolarem a vrátila se zpět na úrovně z minulého čtvrtka, kdy ji dostala svým zasedáním pod tlak Evropská centrální banka. Podobným vývojem si dolar prochází také na páru s britskou librou a švýcarským frankem,vůči kterým začal slábnout přibližně hodinu před otevřením evropských burz.

untitled2

Dolar ale navzdory dnešní seanci zůstává silný, když se mohou dolaroví býci i nadále opírat o velmi dobrý fundament a dnes už více než 70 % šanci, že Fed do konce letošního roku zvýší alespoň jednou úrokové sazby.

Americká seance pravděpodobně velké změny v porovnání s evropskou nepřinese a v podobně nervózním režimu by podle nás mělo probíhat obchodování na většině trhů i v nadcházejících hodinách. Investoři se budou dál soustředit hlavně na výsledkovou sezónu, jejíž dopad na trhy je ale zatím docela malý. Americké indexy zahájily středeční seanci půlprocentní ztrátou, ke které dopomohly i odpoledne zveřejněné výsledky společnosti Apple, která svými čísly nenadchla a jejíž akcie se propadají o 3,5 %.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • DAX na důležitém supporu. Vystoupí konečně z růstového kanálu, TA D1
  Burza v Německu je dnes kvůli svátku sice uzavřena, i tak se ale podíváme na situaci na DAXu, která může být v tomto t...
 • DAX na dvouměsíčních maximech díky slabšímu euru
  Německý akciový index DAX 30 rostl v posledních šesti dnech a v úterý ráno se obchodoval výš o cca 0.3%. Během Londýnské seance se tento index pohyboval kolem úrovně 13,400 EUR. Tyto levely byly naposledy viděny v listopadu.
 • DAX na hranici silné resistence, zatímco dolar navazuje na růst z minulého týdne
  Evropské akciové indexy dnes navazují na svůj růst z minulého týdne a zůstávají v zelených číslech. Zisky jsou sice menší než ráno, kdy například německý DAX přidával více než 1,5 %, i tak se ale pohybují ve většině případů okolo půl procenta. V případě německého DAXu je pak situace obzvláště zajímavá. Index se totiž nachází na hranici silné resistence na úrovni horní hrany konsolidačního pásma, ve kterém se drží od letošního srpna. Technická situace tak nahrává spíše medvědům a ani fundament by akciovým indexům příliš pomáhat neměl, když společně s růstem cen akcií sledujeme i nadále také výrazný nárůst dluhopisových výnosů.
 • DAX na novém historickém maximu, Španělské akcie kvůli Katalánku naopak pokračují ve výprodeji
  Středeční seance je na nové makro docela bohatá, ale dopad nově zveřejněných výsledků na akcie zatím vidět příliš není. Po včerejším svátku v Německu se dnes s německými akciemi začalo znovu obchodovat a DAX se hned po ránu vyhoupl na nové historické maximum.
 • DAX na nových maximech, libra mezitím přichází o část včerejších zisků
  Ani úterní seance zatím nijak nevybočuje z normálu a nálada na většině finančních trhů zůstává stabilizovaná. Asi nejzajímavější událostí je ranní breakout na DAXu, který se vyhoupl nad 10 500 euro a konečně tak ukončil téměř tři měsíce trvající konsolidaci. DAX tedy navyšuje po delší době opět svá historická maxima a alespoň z technického hlediska si otevírá nový prostor k růstu, který by mu pomohl dohnat ztráty, které v porovnání s vývojem indexů v USA v minulých měsících nabral. Breakout byl ale bez jasné fundamentální zprávy, takže by býci na akciovém trhu měli být podle nás obezřetní a operovat raději s utaženými stop-loss příkazy.
 • DAX: Nemecké akcie pokračujú v prepade po Draghiho prejave
  Nemecký index DAX sa v pondelok ráno obchodoval o 0.70% nižšie a nachádzal sa tesne nad psychologickou hladinou 12,000 počas Londýnskej seansy.
 • DAX od začátku týdne +4 %, JPY dál výrazně ztrácí
  Evropské indexy za sebou mají zatím velmi slušný týden. Všechny tři dny v zelených číslech a proti pátečnímu close si ...
 • DAX od začátku týdne -8 %, stabilní je situace pouze na trhu s dluhopisy
  Evropské indexy jsou dnes opět kompletně v červených číslech. Po pondělním a včerejším výprodeji odepisují další dvě a...
 • DAX opět startuje medvědí trend (FA+TA,H4,W1)
  Vzhledem k tomu, že se DAX ani na mnoho pokusů nebyl schopen v průběhu března dostat platně přes hladinu 10 000 bodů, ...
 • DAX poblíž důležitého supportu, trhy nervózně vyčkávají na zítřejší Fed
  Úterní seance zatím probíhá v relativním klidu a na průměrných objemech. Evropské indexy ráno navázaly na pondělní výp...
 • DAX pokračuje v likvidaci dřívějších ztrát, na FX panuje i nadále klid
  Postupná likvidace ztrát z první poloviny měsíce na evropských burzách pokračuje také během dnešní seance. Zobchodované objemy jsou ale nízké a i přesto, nebo možná právě proto, dnes například německý DAX přidává téměř procento a znovu se tak blíží ke hranici 13 200 euro. Tahounem růstu jsou především automobilky a i dnes se tak zdá, že investoři nejistotu kolem dalšího osudu německé vlády ani náznakem neřeší.
 • DAX poprvé od srpna nad 11 300 euro, úvěrová aktivita v eurozóně postupně sílí
  Evropské indexy dnes navazují na svůj středeční růst a připisují si solidní zisky. Ty dosahují ale spíše jen ze setrva...
 • DAX posílil – 5. 2. 2019
  DAX posílil o více než 250 bodů poté, co získal podporu poblíž 300-H EMA a následoval vývoj na Wall Street. S & P500 se obchodoval již šest po sobě následujících dnů v kladných číslech. Dosáhl 2-měsíčního maxima po vykázání lepších než očekávaných korporátních výsledků zisku a dobrých výsledků o počtu pracovních míst.
 • DAX pouze 2,5 % od historického maxima. Akcie zatím brání včerejší zisky, USD dál roste
  Po včerejším silném růstu na akciových trzích dnes na řadu přišla znovu konsolidace a obrana zisků. Evropské indexy si své pozice zatím drží a německý DAX zůstává i nadále nad hranicí 12 tis. bodů. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a medvědi příliš důvodů k větší aktivitě stále nemají. DAX je momentálně už jen dvě a půl procenta od historického maxima z dubna 2015.
 • DAX prodko klesá, zatiaľ čo EURUSD zaznamenal nárast po zasadaní ECB
  Zasadnutie ECB neprinieslo žiadne zmeny v menovej politike a iba ľahké sľuby týkajúce sa septembrového zasadania. Aj keď je pravdepodobné, že ECB bude konať pri oslabujúcom sa hospodárskom výhľade, určite to nie je to, čo investori očakávali. Vo výsledku si môžeme všimnúť pokles na DE30 o takmer 2% a menový pár EURUSD sa odrazil od úrovne 1,11 na 1,1180.
 • DAX prolamuje listopadová minima, výprodej na dolaru mezitím pokračuje
  Stejně jako koncem minulého týdne, i dnes jsme svědky docela zajímavé price action na téměř všech dolarových párech. Americký dolar totiž navázal na konec minulého roku a rok 2018 zahájil pod docela silným prodejním tlakem. I přes pokračující korekci se však zdráháme z price action posledních několika seancí cokoliv usuzovat, jelikož se fundament za poslední dny prakticky vůbec nezměnil. Co více, dnešní výprodej na dolaru je dokonce doprovázen mírným růstem amerických dluhopisových výnosů, který by měl dolaru spíše lehce pomáhat. Euro si tak dnes své zisky nad hranicí 1,20 EURUSD pohodlně drží a v růstovém trendu na páru s dolarem pokračuje i libra, JPY, nebo téměř všechny komoditní měny.
 • DAX prolomil květnové minimum a od dubna klesá o více než 10 %
  Pondělní seance se na trzích nese v klidném duchu a při absenci důležitých makrodat. Trhy dnes vstřebávají výsledky pa...
 • DAX prolomil srpnové high a je nevýše od konce minulého roku
  Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá v klidu a bez větší volatility. Pondělní seance sice přinesla několik zajímavých dat především z Evropy, jak ale bývá v poslední době zvykem, dopad nově zveřejněného makra je na trzích díky stabilnímu ekonomickému prostředí relativně mírný. Evropské indexy tak ve většině případů rostou, i když jsou dosavadní zisky malé a nijak nevybočují ze standardního intradenního šumu. Za pozornost stojí hlavně německý DAX, který se vyhoupl až na hranici 10 800 euro, kde prolomil srpnová maxima a je nejdražší od konce minulého roku. Prolomení resistence však zatím stále není přesvědčivé a i kdyby se DAX nad touto resistencí dokázal udržet, náš výhled pro něj i pro ostatní evropské akcie počítá dál spíše s konsolidací a bočním trendem.
 • DAX propadá pod tíhou automobilek, Volkswagen přišel během 2 seancí o 1/3 ceny
  Německý index DAX dnes prudce oslabuje v reakci na vývoj akcií společností automobilového průmyslu. Už druhým dnem pro...
 • DAX roste o 2 %, ztráty z minulého týdne částečně likviduje také ropa
  Akciové indexy v Evropě dnes navázaly na příznivý close páteční seance v USA a od rána se drží v zelených číslech. Veškeré zisky přitom plynou především z ranního gapu a během dopolední a odpolední seance indexy zatím své pozice na solidních objemech pouze udržují. Německý DAX se díky tomu drží nad hranicí 12 300 bodů a přidává 2 %. V zelených číslech se pak pohybují také futures na americké indexy, které se prodávají 0,6 % nad pátečním close.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new