Ranní videokomentář: Flash crash na libře. GBPUSD dnes ráno krátce klesl o 6 %

07.10.2016 07:44  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Libra nepřestává udivovat. Páteční ráno přineslo na měnový pár GBPUSD flash-crash, který krátce přispěl k až šesti procentnímu pádu britské měny. Ta sice své zisky rychle zlikvidovala, i tak ale zůstává dnes ráno více než procento v mínusu. O důvodech výprodejů se zatím jen spekuluje. Nejčastěji se mluví o lidské chybě, nebo špatně nastaveném algoritmickém tradingu, který na nízkých objemech spustil vlnu výprodejů. Dnešní seance bude však nejen o libře ale i o datech, a to zejména o amerických výsledcích z pracovního trhu, které mají potenciál odpoledne výrazně rozpohybovat americký dolar.

Dnešní fundamenty:

10:30 Tempo růstu produkce ve zpracovatelském sektoru Británie (střední dopad)

10:30 Britská obchodní bilance (malý dopad)

14:30 Statistiky z kanadského trhu práce (střední dopad)

14:30 Statistiky z amerického trhu práce (velký dopad)

16:00 Kanadský PMI (střední dopad)

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

  • Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil a vyčkává, dolar přesto mírně oslabil
    Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která ponechala sazby beze změny a jen mírně upravila svůj doprovodný komentář, který byl směrem k aktuální situaci v americké ekonomice o něco více pozitivní než na červnovém zasedání. Trh ale čekal více a dolar v reakci na doprovodný komentář mírně oslabil, i když se celková fundamentální situace na dolarových párech příliš nezměnila. Fed tady i nadále vyčkává a více o dalším vývoji sazeb napoví až na svém zářijovém zasedání. Dnešek bude na data poněkud chudší a za pozornost budou stát hlavně výsledky z pracovního trhu v Evropě a Spojených státech.
  • Ranní videokomentář: Fed překvapil. Sazby by podle jeho nového výhledu mohly růst příští rok hned třikrát
    Americká centrální banka podle očekávání zvýšila sazby a společně k jejich zvýšením nabídla i jedno překvapení. Nově totiž počítá s tím, že by úrokové sazby mohla zvýšit příští rok hned třikrát a nikoli jen dvakrát, na což včera reagoval dolar výrazným zpevněním na všech hlavních měnových párech. EURUSD včera díky Fedu znovu dosedl na klíčový support na úrovni loňského minima a bude velmi zajímavé sledovat, za se mu jej do konce roku podaří překonat, nebo jej budou obchodníci na euru schopni udržet. Výhled pro dolar se po včerejšku zlepšil, i když jej do značné míry omezuje samotná síla dolaru a jeho mírná překoupenost. Dnešní seance přinese především zasedání Bank of England a za pozornost budou stát i výsledky americké inflace.
  • Ranní videokomentář: Fed přišel s "holubičím" zvýšením sazeb a dolar dostal za vyučenou
    Středeční seance probíhala poklidně až do večerního rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Ty byly podle očekávání zvýšeny o 25 bazických bodů do pásma 0,75 % – 1 %. Fed v projekcích potvrdil prosincový výhled vývoje ekonomiky i růstu sazeb, které by se měly do konce roku zvýšit ještě dvakrát. Část trhu ale čekala více. Americký dolar začal okamžitě klesat a na nejdůležitějších měnových párech ztratil zpravidla více než 100 pips. Tradičně vysoké reakce jsme se dočkali na páru USD/JPY. Rozhodnutí netlačit na pilu s růstem sazeb ocenily akcie. Wall Street a hlavně rozvíjející se trhy dostaly pozitivní impuls. A stejně na tom bylo také zlato a další drahé kovy, které se bály rychlejšího růstu sazeb.
  • Ranní videokomentář: Fed se připravuje na zvýšení sazeb, EURUSD na důležitém supportu
    Včerejší seance přinesla dva zajímavé momenty. Prvním byly nové průzkumy veřejného mínění v Británii, které výrazně po...
  • Ranní videokomentář: Fed si připravil půdu pro březnový růst sazeb, dolar ale zůstává slabý
    Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která si podle očekávání připravila půdu pro březnové zvýšení úrokových sazeb, kterému dnes trh přičítá už více než 95% pravděpodobnost. Dopad zasedání Fedu na dolarové páry byl ale malý a například na páru s eurem dolar zůstává dál nad 1,24 EURUSD. Situace se ale konečně stabilizovala na akciových trzích, kde indexy nepokračovaly v korekci a dál si tak drží většinu zisků, které během minulého měsíce nabraly (hlavně US indexy). Dnešní seance bude na data spíše chudší a čekáme tedy především na výsledky z britského a amerického výrobního sektoru.
  • Ranní videokomentář: Fed si s Trumpem neví rady a vyčkává
    Včerejší seance přinesla zápis z prosincového zasedání americké centrální banky. Ta signalizuje značnou míru nejistoty ohledně inflačního výhledu, která je způsobena zvolením Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Fed tak pravděpodobně zaujme vyčkávací pozici a jeho další kroky budou záviset nejen na bezprostřední kondici americké ekonomiky, ale i na politických opatřeních, které začnou v dalších měsících z Washingtonu přicházet. Dolar reagoval na zveřejnění zápisu vlažně, ale nakonec navázal na své ztráty ze začátku včerejší seance a pod tlakem zůstává také během dnešního rána.
  • Ranní videokomentář: Fed snížil výhled pro růst sazeb a dál vyčkává
    Americká centrální banka včera ponechala úrokové sazby beze změny a výrazně omezila výhled pro růst sazeb do roku 2017 a 2018. Pro rok 2016 však stále počítá s dvojitým zvýšením úrokových sazeb, i když trh je i nadále přesvědčen o tom, že sazby porostou pouze jednou. Reakce na zasedání Fedu byla poměrně vlažná a celkový fundament se na trzích po včerejšku příliš nemění. Mnohem zajímavější bylo v tomto ohledu dnešní zasedání Bank of Japan, která dál vyčkává, přestože je země v deflaci. Banka tím znovu trochu nechtěně pomáhá japonskému jenu, který se dostal až pod 105 USDJPY.
  • Ranní videokomentář: Fed začne v říjnu s prodejem dluhopisů, EURUSD zpět pod 1,19
    Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která pomohla americkému dolaru zpevnit na všech párech, když oznámila plány na zahájení postupné likvidace svého dluhopisového portfolia a také potvrdila výhled pro ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku. Měnová politika americké centrální banky tedy zůstane restriktivní a téměř nic se po včerejšku nemění ani na ekonomickém výhledu. Včerejší Fed bude na trzích pravděpodobně rezonovat také během dnešní seance, k čemuž by měla pomoci skutečnost, že se dnes pro změnu dočkáme jen minima důležitých fundamentů.
  • Ranní videokomentář: Fed znovu blíže prosincovému zvýšení sazeb. Dolar přesto oslabil
    Včerejší seance přinesla zasedání americké a novozélandské centrální banky a zatímco v USA se připravují koncem roku na zvyšování sazeb, na Novém Zélandu sazby chtějí snižovat. Za pozornost stál ale hlavně Fed, který by sice mohl zvýšit sazby již na svém prosincovém zasedání, zároveň ale poměrně výrazně snížil výhled pro jejich další růst v roce 2017. Americký dolar nakonec v reakci na jeho rozhodnutí začal lehce slábnout, ale ztráty byly relativně mírné, takže si většinu zisků z konce minulého týdne stále drží. Dnešek bude na data poměrně chudý, ale dočkáme se potenciálně zajímavých vystoupení prezidenta ECB a guvernéra Bank of England.
  • Ranní videokomentář: Finanční sektor znovu potrápil evropské akcie, dluhopisy se ale tentokrát drží
    Začátek týdne se na akciových trzích nesl v nervózním duchu. Platilo to hlavně o akciových trzích v Evropě, které začaly znovu ztrácet poté, co se pod tlak dostaly akcie finančních institucí v čele s největší německou bankou Deutsche Bank. Výprodej na akciovém trhu ale, na rozdíl od korekce ze začátku měsíce, nebyl doprovázen růstem dluhopisových výnosů a futures na americké indexy dnes ráno znovu rostou, takže by se situace na trzích mohla již v průběhu dneška uklidnit. Úterní seance nabídne ze zajímavých dat hlavně výsledky americké spotřebitelské důvěry.
  • Ranní videokomentář: Fundament na dolaru zůstává silný, dnes pozor na data z USA a Británie
    Včerejší seance byla hlavně o projevu Janet Yellenové v americkém Senátu. Ta si ponechala dvířka k trojnásobnému zvýšení amerických sazeb během letošního roku stále pootevřená, i když změna v celkovém tržním konsenzu nebyla až tak velká. Pravděpodobnost březnového růstu sazeb po včerejšku vzrostla z 30 na 34 procent, což ale stačilo k tomu, aby se solidního růstu dočkaly jak americké výnosy, tak americký dolar, který zpevňoval na všech hlavních měnových párech. Včerejšek pak byl důležitý také pro britskou libru, která začala ztrácet po zveřejnění výsledků inflace, která rostla pouze na 1,8 %. Dnešek bude opět hlavně o Británii a USA, když se z obou zemí dočkáme několika potenciálně velmi důležitých fundamentů.
  • Ranní videokomentář: FX zatím v režii sentimentu na akciových trzích, dnes data ze sektoru služeb
    Minulý týden dostal akciové indexy znovu pod prodejní tlak, což na devizovém trhu pomohlo hlavně tradičním bezpečným přístavům (JPY), zatímco rizikovější měny začaly ztrácet. Nálada na trzích je tak i nadále nervózní, což potvrzuje stále zvýšená úroveň implikované volatility, která v případě amerického VIX indexu zůstává v okolí 20b. Dění na akciovém trhu tedy zůstává pro FX dál velmi důležité, ale už v tomto týdnu se přidají také velmi důležité fundamenty v čele s hned několikanásobným zasedáním centrálních bank a novým makrem. Dnes čekáme hlavně na výsledky britského PMI a amerického ISM pro sektor služeb.
  • Ranní videokomentář: Geopolitické riziko? Akcie rostly a bezpečné přístavy ztrácely pozice
    Máme za sebou náročný týden na trzích, který byly více než pravidelnými fundamenty ovlivňován příspěvky na twitteru amerického prezidenta. Zvýšené geopolitické riziko se však projevilo pouze okrajově. Energetický sektor byl hlavním tahounem na akciových trzích, které zakončily týden v zisku. Díky růstu cen komodit v čele s ropou byly komoditní měny v čele výkonnosti na Forexu. Naopak bezpečné přístavy typu japonského jenu nebo švýcarského franku klesaly. Ropa v minulém týdnu rostla o 8 % a zaznamenala tak nejvyšší přírůstek od července 2017. Vyšší volatilita by se měla přenést také do tohoto týdne. Kromě celé řádky důležitých fundamentů nás čekají dozvuky pátečního zásahu spojenců na území Sýrie. Američané už oznámili další ekonomické sankce na Rusko. Pravděpodobnost rychlé eskalace konfliktu v Sýrii ale zůstává nízká a stejně tak i šance na nějaké výrazné pohyby na finančních trzích.
  • Ranní videokomentář: Indexy konečně unikly z bočního trendu, slabší USD pomáhá drahým kovům
    Akciové trhy v Evropě i v USA včera dokázaly navázat na úterní růst a konečně tak vystoupily z bočního trendu, ve kter...
  • Ranní videokomentář: Indexy zasáhla další korekce, dnes britská inflace
    Začátek týdne se na trzích nesl v nervózním duchu, když se do červených čísel dostaly akcie v Evropě i v USA. Pod tlakem byl kvůli Facebooku přitom hlavně technologický sektor. Úroveň rizikových přirážek se tedy včera znovu zvedla, ale celkový fundament podle nás zůstává stabilní a bez výraznější změny. Počítáme proto s tím, že se situace na trzích začne dnes znovu stabilizovat a obchodníci budou čekat hlavně na zítřejší zasedání Fedu. Z dnešních fundamentů pak čekáme hlavně na britská data v podobě únorových výsledků inflace.
  • Ranní videokomentář: Japonský jen se vrací pod 113 USDJPY, dnešek bude znovu bez významných fundamentů
    Pondělní seance žádná velká překvapení nepřinesla a většina akciových indexů si tak své ceny dokázala podržet. Za pozornost stál americký dolar, který se na páru s eurem po odražení od resistence 1,21 EURUSD vrátil zpět pod 1,20 EURUSD. Solidní seanci za sebou má pak dnes ráno také JPY, kterému pomohly informace o mírném snížení objemu nakupovaných dluhopisů ze strany Bank of Japan. Ani dnešní seance žádné větší změny nenabídne a na fundamenty bude znovu chudá. Na většině trhů proto počítáme s klidným průběhem a zvýšeným významem technické analýzy.
  • Ranní videokomentář: Japonský jen zeslábl zpět na 113 USDJPY, dnes znovu pozor na data z Británie
    Včerejší seance znovu pomohla hlavně akciovým indexů, které v Evropě i v USA pokračovaly v navyšování historických maxim, když se Dow Jones přesvědčivě usadil nad hranicí 23 000 dolarů, zatímco DAX atakoval krátce úroveň 13 100 euro. Na devizovém trhu byl pod tlakem hlavně japonský jen a společně s ním dál ztrácejí také další bezpečné přístavy v čele s drahými kovy. Dnešní ráno pak přineslo korekci na NZD, kterému uškodily zprávy o tom, že by strana New Zealand First. která je zároveň klíčovým koaličním partnerem, mohla začít vyjednávat o koalici s Labouristy. Dnes pozor znovu na data z Británie, ale také na události ve Španělsku, kde vyprší ultimátum Madridu, který požaduje po Katalánsku jasné vyjádření, zda vyhlásilo nezávislost či nikoli.
  • Ranní videokomentář: Japonský jen zpět pod 117 USDJPY. Akcie na nízkých objemech mírné ztrácí
    Včerejší seance na finanční trhy konečně přinesla alespoň mírnou volatilitu. Akciové indexy začaly ztrácet a mírného růstu se dočkala americká měna a zejména japonský jen, který se na páru s dolarem vrátil pod hranici 117 USDJPY. Obchodníci na většině aktiv ale i nadále vyčkávají, což naznačují i stále velmi nízké objemy na všech akciových trzích. Dnešek bude na data opět chudý a za pozornost budou stát pouze peněžní statistiky z dílny Evropské centrální banky a americké zásoby ropy.
  • Ranní videokomentář: Klidné trhy znovu čekají na nové podněty, dnes americká spotřebitelská důvěra
    Začátek týdne proběhl na trzích podle očekávání. Díky svátku v Británii byly zobchodované objemy nízké a kvůli absenci dat se situace výrazněji nezměnila ani odpoledne v USA. Akcie i měny si tak své pozice podržely a trhy vyčkávají téměř beze strachu na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých dat především americkou spotřebitelskou důvěru, která ale na celkově klidném obrazu na finančních trzích pravděpodobně nic zásadně nezmění. Navrch by proto měli mít i nadále obchodníci, kteří tento klidný boční trend budou respektovat.
  • Ranní videokomentář: Komoditním měnám se zatím daří, akcie přešlapují na místě
    Včerejší seance byla především o libře, která slábla po vyjádření britské premiérky na téma vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Na většině trhů ale probíhalo obchodování v klidu a na nízkých objemech, k čemuž přispěla i absence důležitých fundamentů. Ty budou chybět i dnes, kdy je ekonomický kalendář na důležitá data znovu poměrně chudý. Počítáme proto s podobným obchodováním jako včera, které na devizovém trhu svědčilo hlavně komoditním měnám.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
XTB - kviz
 
Purple - indikator

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
15

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
22

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
20

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Bernstein Bank - KV a CB
reklama
LYNX logo
reklama
XTB - kviz
reklama
Bernstein Bank - KV a CB