Ticker Tape by TradingView
                        
                    BREAKING: Inflace CPI v České republice roste výrazně nad odhady
V 9:00 byla zveřejněna inflace v ČR. Zveřejnění dat negativně překonalo očekávání, když inflace vzrostla meziměsíčně i meziročně nad odhady trhu.
Za meziměsíčním růstem stály stejně jako za meziročním ceny potravin. Meziroční růst navíc podpořily i ceny pohonných hmot.
Inflace CPI YoY: duben 2,9 %, oček. 2,4 %, březen 2,0 %
Inflace CPI MoM: duben 0,7 %, oček. 0,2 %, březen 0,1 %
Koruna na páru s eurem reagovala posílením o 0,3 %. 
 
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Inflace | Koruna | MIFID | Riziko | Výkonnost | Doporučení | XTB | EU | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Předpověď | Komise | Podnikání | Odhady trhu | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflace v ČR | Ceny pohonných hmot | Finanční situace | Ceny potravin | Breaking | BREAKING | Poradenství | Komunikace | Situace | Meziroční růst | Růst | CL | JDE | ČR | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CPI v České republice | 256/2004 | Odpovědnost | Inflace CPI | 
	Čtěte více
- 
				BREAKING: Indexy PMI z USA vystoupaly na rekordy
				
 Flash indexy PMI z USA za květen byly zveřejněny v 16. hodin. Po dobrých ranních výsledcích z Evropy jsme se opět dočkali pozitivního překvapení. Data jsou vážná dobrá - každý ze sledovaných PMI indexů vystoupal na historické rekordy
- 
				BREAKING: Indexy po komentářích Lavrovova klesají
				
 Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle "speciální vojenské operace" změnily a Rusko se již dále nebude zaměřovat pouze na samozvané lidové republiky Luhaňsk a Doněck. Místo toho má ruská armáda v hledáčku další území. Lavrov dále uvedl, že pokud dodá Západ Ukrajině zbraně dlouhého doletu, budou se územní zájmy Ruska dále rozšiřovat. Tyto komentáře přišly poté, co Bílý dům minulou noc varoval, že Rusko chystá anektovat další část ukrajinského území.
- 
				BREAKING: Indexy rastú na základe správ o rusko-amerických rozhovoroch
				
 Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS sa dnes v tureckom Istanbule stretnú predstavitelia Spojených štátov a Ruska. Podrobnosti sú zatiaľ neznáme a k téme rozhovorov neexistuje žiadne potvrdenie. Keďže však Turecko dlho ašpirovalo na úlohu sprostredkovateľa pri ukončení rusko-ukrajinskej vojny, existuje určitá nádej, že hlavnou témou bude vojna na Ukrajine. Dôvodom na stretnutie však môžu byť aj ďalšie výmeny väzňov alebo opätovné začatie rozhovorov o novej zmluve START. Trhy to však berú pozitívne, keďže európske indexy akciových trhov a americké futures po týchto správach rastú. USD sa po tejto správe posunul nižšie.
- 
				BREAKING: Indexy rostou díky dobrým výsledkům německého PMI
				
 Byly zveřejněny výsledky listopadových výsledků indexů nákupních manažerů PMI, které dnes vévodí ekonomickému kalendáři. Data už zahrnutí dopad koronavirových restrikcí.
- 
				BREAKING: Indexy rostou na základě zpráv z rusko-amerických rozhovorů
				
 Podle ruské státní tiskové agentury TASS se dnes v tureckém Istanbulu mají sejít zástupci Spojených států a Ruska. Podrobnosti prozatím nejsou známé. Jelikož však Turecko dlouho aspirovalo na roli prostředníka při ukončení rusko-ukrajinské války, existuje určitá naděje, že hlavním tématem bude válka na Ukrajině. Důvodem pro schůzku však mohou být i další výměny zajatců nebo opětovné zahájení jednání o nové smlouvě START. Trhy to nicméně berou pozitivně, evropské akciové indexy a americké futures díky zprávám rostou. USD po zprávě TASS oslabil.
- 
				BREAKING: Indexy rostou po mírném nesplnění očekávání ISM PMI
				
 Dnes v 16:00 byl zveřejněn index ISM ve službách USA za červenec. Trh očekával, že zpráva ukáže pokles hlavního indexu z 53,9 v červnu na 53,0 v červenci. Skutečné údaje místo toho ukázaly pokles hlavního indexu na 52,7. Pokles byl způsoben především poklesem subindexu zaměstnanosti, neboť index zaplacených cen se zlepšil a index nových zakázek mírně poklesl.
- 
				BREAKING: Indexy rostou po zprávě Financial Times
				
 Evropské a americké akciové indexy po zveřejnění zprávy Financial Times brzy odpoledne rostly. FT tvrdí, že Ukrajina a Rusko již připravují plán neutrality pro Ukrajinu, který ukončí válku. Podrobnosti jsou zatím utajené, ale Financial Times tvrdí, že bylo dosaženo pokroku v 15bodovém mírovém plánu. Plán zahrnuje příměří a stažení ruských jednotek pod podmínkou, že Ukrajina rozhodne o neutralitě a přijme omezení na ozbrojené síly. Kyjev by se také musel vzdát svých ambicí vstoupit do NATO.
- 
				BREAKING: Indexy v Evropě vyskočily v reakci na návrat ruských vojáků na základny
				
 Evropské akciové trhy a futures na americké indexy vyskočily krátce po začátku evropské seance. Rusové oznámili, že jeho jednotky opouštějí ukrajinskou hranici. Důvodem má být ukončení vojenského cvičení. Tato zpráva je v rozporu s nočními reporty, které na základě satelitních údajů hovořily o tom, že přítomnost ruských vojáků u ukrajinských hranic se zvýšila. Nicméně trhy reagovaly na nové zprávy pozitivně. DE30 vyskočil o více než 200 bodů a US500 vzrostl o 40 bodů.
- 
				BREAKING: Indexy vyskočily po velkém poklesu ADP
				
 Zpráva ADP o zaměstnanosti za listopad, poslední náznak před pátečním zveřejněním NFP, byla zveřejněna dnes ve 14:15. Zatímco trh očekával, že zaměstnanost v USA vzroste o 200 tis. pracovních míst, skutečné údaje se ukázaly být překvapením směrem dolů. Zpráva ukázala přírůstek pouhých 127 tis. pracovních míst, což je nárůst dvakrát nižší, než vykázal NFP za říjen. Jelikož to však naznačuje, že Fed by mohl být mírně holubičí, akciové trhy na údaje reagují pozitivně. Futures na americké akcie vyskočily na nová denní maxima, přičemž index US500 se v rámci pohybu na kolenou dostal nad geometrii místního trhu na úrovni 3 971 bodů. Testován byl také 50hodinový klouzavý průměr, ale býkům se nepodařilo dosáhnout významného průrazu nad něj.
- 
				BREAKING: Index z Dallasu za březen výrazně pod očekáváním 📌
				
 Na EUR/USD téměř žádná reakce na tato data.
- 
				BREAKING: Inflace CPI v Kanadě nad očekáváním; USDCAD klesá!
				
 Kanada, inflace CPI za srpen. Skutečné: 4 % meziročně. Očekáváno: 3,8 % meziročně. Předchozí: 3,3 % meziročně.
- 
				BREAKING: Inflace CPI v Kanadě vyšší, než se očekávalo
				
 Inflace CPI z Kanady byla vyšší, než se očekávalo: 3,1 % oproti 2,9 % a 3,1 % dříve.
- 
				BREAKING: Inflace CPI v USA mírně roste, dolár pod tlakem
				
 Po dlouhé době nás čeká zasedání FOMC a rozhodnutí o sazbách. Předzvěstí je samozřejmě inflace podle indexu spotřebitelských cen ve Spojených státech, která byla zveřejněna ve 14:30. Jedná se o zveřejněné údaje v listopadu:
- 
				BREAKING: Inflace CPI vyšla nižší než se očekávalo
				
 Ve 14:30 byl zveřejněn index spotřebitelských cen v USA za prosinec 2024.
- 
				BREAKING: Inflace měřená HICP v EMU v souladu s očekáváním, jádrová inflace mírně vyšší!
				
 Inflace: Skutečnost: 5,5 % r/r. Očekávání: 5,5 % r/r; Předchozí: 6,1 % r/r. Jádrová inflace: Skutečnost: 5,5 % r/r. Očekávání: 5,4 % r/r; Předchozí: 5,3 % r/r.
- 
				BREAKING: Inflace na Slovensku mírně roste, ale stále se drží blízko 2 %
				
 Růst cen v květnu mírně zrychlil, meziměsíčně o 0,1 %. Hlavním důvodem bylo zvýšení cen potravin a nealkoholických nápojů, které meziměsíčně vzrostly až o 1 %. Na druhé straně byl mírně tlumen nižšími cenami pohonných hmot, ale také nižšími cenami imputovaného nájemného a nižšími cenami nábytku a bytového zařízení. V uplynulém roce jsme však byli svědky poklesu cen, neboť "obědy zdarma" způsobily, že ceny v oddíle Restaurace a hotely meziměsíčně poklesly až o 4,5 %. Protože však tento efekt z nás vyprchává, meziroční inflace mírně poskočila z 2,1 % na 2,2 %.
- 
				BREAKING: Inflace na Slovensku nadále klesá
				
 Ceny důležitých složek, jako jsou ceny potravin, rostou pomalejším tempem. Ty jsou v současnosti o 11,2 % vyšší než před rokem, zatímco minulý měsíc byly vyšší o 13,5 %. Ceny bydlení, vody, plynu, elektřiny atd. rovněž rostou mírnějším tempem, a to o 6,5 % (v srpnu o 7,3 %). Pohonné hmoty jsou meziročně stále mírně nižší o 0,6 %, ale sektor dopravy opět pozitivně přispívá k inflaci díky dražším dopravním službám. Růst inflace jsme zaznamenali také v sektoru pošty a komunikace, kde rostou ceny telekomunikačních služeb. A konečně, dražší jsou také alkohol a tabákové výrobky, které meziročně zdražily o 9,4 % (v srpnu o 8,9 %).
- 
				BREAKING: Inflace na Slovensku na úrovni 7,1 %
				
 Meziroční inflace dosáhla v říjnu 7,1 %, což je o 1,1 procentního bodu méně než v předchozím měsíci. To je samozřejmě způsobeno tím, že z ročního období sledování postupně opouštíme měsíce, kdy ceny rostly výrazněji, a vstupujeme do současných měsíců, kdy ceny vzrostly pouze o 0,2 %. Meziměsíčně vzrostly ceny v 11 z 12 námi sledovaných odvětví. Nejvýrazněji se to projevilo u cen potravin, které rovněž vzrostly o 0,2 %.
- 
				BREAKING: Inflace na Slovensku pokračuje v poklesu, v dubnu dosáhla 2,1 % meziročně
				
 Inflace na Slovensku meziročně nadále klesá. V dubnu činila meziročně 2,1 %, přičemž vyšší ceny byly ve srovnání s loňským rokem zaznamenány v 11 segmentech. Segmenty s nejvýraznějším meziročním růstem byly doprava, alkohol a tabák, zdravotnictví a vzdělávání.
- 
				BREAKING: Inflace PCE mírně pod očekáváním
				
 PCE data za duben: Meziroční růst: 2,1 % (očekávání: 2,2 %; předchozí: 2,3 %).
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je? 
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
	
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
		Vzdělávací články
		
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
	
	Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
		Denní kalendář událostí
		
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V USA index mzdových nákladů
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
	
	Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V USA index mzdových nákladů
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Forex: Dolar po komentáři šéfa Fedu o prosincovém vývoji úroků posiluje ke koši měn
Komodity: Ceny ropy stagnují, investoři vyhodnocují obchodní příměří mezi USA a Čínou
Evropská centrální banka zahajuje další fázi projektu digitálního eura
Pražská burza dnes rostla, nejvíce ji pomohly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes mírně posílala k euru, vůči dolaru naopak oslabila
CVVM: V Česku trvá odmítavý postoj k přijetí eura
Forex sentiment 30.10.2025
Analýza: Ceny některých akcií z maloobchodu letos prudce klesly
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
ECB úroky opět nezměnila, sazby zůstaly na dvou procentech
	
	
	Forex: Dolar po komentáři šéfa Fedu o prosincovém vývoji úroků posiluje ke koši měn
Komodity: Ceny ropy stagnují, investoři vyhodnocují obchodní příměří mezi USA a Čínou
Evropská centrální banka zahajuje další fázi projektu digitálního eura
Pražská burza dnes rostla, nejvíce ji pomohly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes mírně posílala k euru, vůči dolaru naopak oslabila
CVVM: V Česku trvá odmítavý postoj k přijetí eura
Forex sentiment 30.10.2025
Analýza: Ceny některých akcií z maloobchodu letos prudce klesly
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
ECB úroky opět nezměnila, sazby zůstaly na dvou procentech
		Blogy uživatelů
		
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
	
	Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
		Forexové online zpravodajství
		
Zpomalení růstu na Wall Street, technologičtí giganti oslabují kvůli nákladům na umělou inteligenci
Ohlédnutí za konferenčním hovorem KB k výsledkům za 3Q 2025
Index DAX neudržel zisky a zakončuje seanci na červené nule
Novo Nordisk podal nabídku na koupi společnosti Metsera, o kterou usiluje i Pfizer
Denní shrnutí: ECB, FOMC a MAG7 – smíšené signály a averze k riziku
Palantir žaluje bývalé inženýrky kvůli založení konkurenční AI firmy
Akcionáři Core Scientific odmítli fúzi s CoreWeave v hodnotě 9 miliard USD
Eli Lilly po tržbách: Vysoká očekávání, ještě lepší výsledky
Chipotle: Po tržbách pod tlakem, dvouciferný pokles
Akcie týdne – NXP Semiconductors NV (30.10.2025)
	
	Zpomalení růstu na Wall Street, technologičtí giganti oslabují kvůli nákladům na umělou inteligenci
Ohlédnutí za konferenčním hovorem KB k výsledkům za 3Q 2025
Index DAX neudržel zisky a zakončuje seanci na červené nule
Novo Nordisk podal nabídku na koupi společnosti Metsera, o kterou usiluje i Pfizer
Denní shrnutí: ECB, FOMC a MAG7 – smíšené signály a averze k riziku
Palantir žaluje bývalé inženýrky kvůli založení konkurenční AI firmy
Akcionáři Core Scientific odmítli fúzi s CoreWeave v hodnotě 9 miliard USD
Eli Lilly po tržbách: Vysoká očekávání, ještě lepší výsledky
Chipotle: Po tržbách pod tlakem, dvouciferný pokles
Akcie týdne – NXP Semiconductors NV (30.10.2025)
		Odborné kurzy a semináře
		
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
	
	
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
		Forexové online zpravodajství
		
EUR/USD
Trump prodloužil lhůtu pro prodej amerických aktivit TikToku
Ekonomický komentář - 03.08
Makro: Růst výroby oblasti Dallas na druhé nejvyšší úrovni letošního roku
Makro: Srpnové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA nepatrně poklesly
Vejce jsou nyní v Česku nejdražší v dějinách, jedno vyjde na 6,40 Kč, vyplývá z dat ČSÚ. Češi si ale drahá vejce tak trochu sami vykřičeli
Americké futures kontrakty se obchodují v záporných hodnotách
Koruna setřásá ztráty, eurodolar se konsoliduje. Hlavní trhy bez jasné myšlenky
ECB: nic nekončí, jedeme dál
PKN Orlen kupuje vydavatelství 20 polských lokálních deníků
	
	EUR/USD
Trump prodloužil lhůtu pro prodej amerických aktivit TikToku
Ekonomický komentář - 03.08
Makro: Růst výroby oblasti Dallas na druhé nejvyšší úrovni letošního roku
Makro: Srpnové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA nepatrně poklesly
Vejce jsou nyní v Česku nejdražší v dějinách, jedno vyjde na 6,40 Kč, vyplývá z dat ČSÚ. Češi si ale drahá vejce tak trochu sami vykřičeli
Americké futures kontrakty se obchodují v záporných hodnotách
Koruna setřásá ztráty, eurodolar se konsoliduje. Hlavní trhy bez jasné myšlenky
ECB: nic nekončí, jedeme dál
PKN Orlen kupuje vydavatelství 20 polských lokálních deníků
		Blogy uživatelů
		
Proč obchodníci upřednostňují prop trading firmu BEZ ČASOVÉHO LIMITU?
Analýza S&P 500, GBP/USD a USD/JPY: Super týden před námi
Konzistencia ziskov (24. – 53. týždeň 2020)
Shrnutí setkání americké Federální rezervní banky: Co to znamená pro aktiva?
EUR/USD i BTC/USD konečně na dně?
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (MN až D1)
Chcete mít přehled o volatilitě? Sledujte indikátor ATR
Bitcoin Cash má problémy s růstem
Strach a chamtivost: Váš tajný obchodní tým
Tichý zabiják tradingového výkonu: Jak vás psychicky ničí dny, kdy vůbec nekliknete na myš
	
	Proč obchodníci upřednostňují prop trading firmu BEZ ČASOVÉHO LIMITU?
Analýza S&P 500, GBP/USD a USD/JPY: Super týden před námi
Konzistencia ziskov (24. – 53. týždeň 2020)
Shrnutí setkání americké Federální rezervní banky: Co to znamená pro aktiva?
EUR/USD i BTC/USD konečně na dně?
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (MN až D1)
Chcete mít přehled o volatilitě? Sledujte indikátor ATR
Bitcoin Cash má problémy s růstem
Strach a chamtivost: Váš tajný obchodní tým
Tichý zabiják tradingového výkonu: Jak vás psychicky ničí dny, kdy vůbec nekliknete na myš
		Vzdělávací články
		
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
Argentinská měna se stala symbolem finančního úpadku. Jaký je příběh tamního pesa?
Jaroslav Tupý: Více než 20 let tradingu
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
Prop Trading od RebelsFunding se slevou 25 % je tady!
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (říjen 2021)
Od Aztéků až k ropné krizi. Příběh mexického pesa začal během koloniální války
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Prop trading a copy trading
	
	
	Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
Argentinská měna se stala symbolem finančního úpadku. Jaký je příběh tamního pesa?
Jaroslav Tupý: Více než 20 let tradingu
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
Prop Trading od RebelsFunding se slevou 25 % je tady!
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (říjen 2021)
Od Aztéků až k ropné krizi. Příběh mexického pesa začal během koloniální války
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Prop trading a copy trading
		Tradingové analýzy a zprávy
		
CONSOB varuje před společností Tradelux Group
Koruna se den po ukončení intervencí drží kolem 26,60 Kč/EUR
Koruna dnes oslabuje na 26,70 Kč/EUR
Rating Portugalska je nyní ,,Junk"
Koruna stagnovala k euru, k dolaru posílila
Forex: Koruna na začátku týdne zpevnila k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Denní analýza pro EUR/USD a zlato
Forex: Refinitiv otevřela short na EUR/GBP
RBA nechává sazby vysoko, AUD/USD roste
Koruna dnes posílila vůči euru, k dolaru stagnovala
	
	CONSOB varuje před společností Tradelux Group
Koruna se den po ukončení intervencí drží kolem 26,60 Kč/EUR
Koruna dnes oslabuje na 26,70 Kč/EUR
Rating Portugalska je nyní ,,Junk"
Koruna stagnovala k euru, k dolaru posílila
Forex: Koruna na začátku týdne zpevnila k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Denní analýza pro EUR/USD a zlato
Forex: Refinitiv otevřela short na EUR/GBP
RBA nechává sazby vysoko, AUD/USD roste
Koruna dnes posílila vůči euru, k dolaru stagnovala
		Témata v diskusním fóru
		
EUR/JPY tvorí masívny klesajúci wedge pattern
Pár EURJPY
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a index S&P 500
Inflace v kryptoměnách
Výsledky technologických gigantů ukazují zrychlující růst poptávky po datových centrech
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2025)
V USA se rýsuje republican sweep, na těsný výsledek to nevypadá, bude ČNB muset brzdit oslabení koruny?
Kryptomenové cyklusy
	
	
	EUR/JPY tvorí masívny klesajúci wedge pattern
Pár EURJPY
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a index S&P 500
Inflace v kryptoměnách
Výsledky technologických gigantů ukazují zrychlující růst poptávky po datových centrech
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2025)
V USA se rýsuje republican sweep, na těsný výsledek to nevypadá, bude ČNB muset brzdit oslabení koruny?
Kryptomenové cyklusy
		Odborná literatura
		
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
	
	Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
		Odborné kurzy a semináře
		
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
	
	
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)



