Středa 06. prosinec 2023 05:51
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)

Akcie

14.11.2023 10:01  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Americké akcie se na začátku týdne obchodovaly bez větších pohybů. Největší pohyb zaznamenal průmyslový Dow Jones, který posílil pouze o 0,2 %. Akciový trh zdá se nereflektuje zhoršenou situaci v US ekonomice, na kterou před víkendem upozorňovala ratingová agentura Moody’s. Výhled zhoršila ze „stabilní“ na „negativní“. Ospravedlnění zhoršeného výhledu proběhlo přes vysoké úrokové sazby. Agentura předpokládá, že fiskální deficity zůstanou neúměrně vysoké a zatíží tak dostupnost zadlužování do budoucna. Nejhorší výkonnost předvedl sektor utilit, který oslabil o 1,2 %. Dařilo se naopak zdravotnictví a energetice, které shodně posílily o 0,6 respektive 0,7 %.

Zdroj: ČSOB

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Akcie
  Úterní obchodování na zámořských trzích bylo ve znamení solidních změn oproti pondělnímu závěru. Technologický index Nasdaq Composite přidal 0,9 % a rozhodně mu pomohlo uklidnění v obchodování s technologickými giganty, kdy akcie z polovodičového sektoru udržely zelenou vlnu (NVDA +1,60 %, AMD +1,66 %, Googl +1,69 %). Průmyslovému indexu napomohl k růstu o 0,6 % telekomunikační hráč Verizon, který posílil o více jak 9 %. Akcie AT&T přidaly takřka 4 %. Severoamerický výrobce automobilů z města Detroit General Motors včera představil výborné výsledky za předešlé čtvrtletí, ovšem reálná hrozba stávky a výrazné navýšení mezd zaměstnanců stály za více jak 2% propadem. Čistý zisk na akcii byl o takřka 24 % vyšší než očekávání analytiků, a to vše při tržbách 44,13 mld. USD.
 • Akcie
  Úvod týdne byl pro indexy úspěšný a dařilo se téměř všem sektorům kromě sektoru automotive. Ford včera ztratil 1,91 % a Tesla odepsala 4,79 %. Pomyslným vítězem včerejší obchodní seance byla společnost Western Digita, ta přidala 7,26 %. Poraženým je ON Semiconductor, ten odepsal 21,7 %. Své výsledky včera prezentoval i McDonalds, ten investory mile překvapil a posílil o 1,72 %. Společnosti se dařilo téměř na všech frontách a prezentovala upravené EPS na hodnotě 3,19 USD, čekalo se 2,98 USD, lepší byly i tržby ve výši 6,69 miliardy USD, čekalo se 6,52 miliardy USD. Hlavní akciové indexy skončily včerejší den následovně: S&P 500 +1,20 %, NASDAQ 100 +1,16 % a Dow Jones +1,58 %.
 • Akcie
  Americké akciové trhy včera nedokázaly navázat na středeční pozitivní seanci a hned v úvodu prudce klesaly. V druhé polovině obchodování ovšem akcie nalezly půdu pod nohama a většinu z těchto úvodních ztrát dokázaly umazat. Index Dow Jones zavřel de facto beze změny, zatímco S&P 500 odepsal 0,13 % a Nasdaq 100 ztratil 0,36 %. Hvězdou včerejšího dne se staly akcie společnosti Mirati, které skokově posílily o více než 45 % poté, co společnost Sanofi oznámil, že zvažuje akvizici tohoto výrobce léků proti rakovině. Na druhé straně spektra stály akcie výrobce elektromobilů Rivian, který oznámil plán na vydání konvertibilních dluhopisů v objemu 1,5 mld. USD. Tato zpráva poslala tento titul o 23 % níže.
 • Akcie
  První obchodní den v novém týdnu, měsíci i čtvrtletí se nesl spíše v poklidnějším duchu za podprůměrných objemů, stejně tak volatilita byla poměrně nízká. Z hlavní akciových indexů včera skončil v zelených číslech pouze technologický Nasdaq (+0,7 %). Výrazně se na tom podílely hlavně společnosti Alphabet (+2,5 %), Apple (+1,5 %), Microsoft (+1,9 %) a Meta (+2,2 %). Výrazněji pak posílily i akcie Nvidie (+2,95 %), které zařadila banka Goldman Sachs na svůj "conviction list". Kvůli poklesu cen ropy (-2 %) se nedařilo energetickému sektoru (Chevron -1,2 %, Apa -3,8 %, Exxon Mobil -1,7 %, Halliburton -1,8 %). Rovněž finanční sektor neměl rozhodně dobrý den (Bank of America -2,5 %, Citigroup -1,5 %, Wells Fargo -3,1 %).
 • Akcie
  Americké akciové trhy konečně nalezly půdu pod nohama, když zaznamenaly nejsilnější růst od konce srpna. Index S&P 500 posílil v pátek o 1,2 % a Nasdaq 100 přidal dokonce 1,7 %. Tento úspěch se ale nerodil snadno, když v úvodu obchodování ztrácel Nasdaq přes 1 %. Klíčovou událostí pátku a ostatně celého týdne bylo zveřejnění statistik z amerického trhu práce. Tyto statistiky ukázaly na velice silný trh, který v září vygeneroval 336 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělství, zatímco analytici v průměru očekávali pouze 170 tisíc.
 • Akcie
  Magacapy jako Alphabet, Apple, Amazon nebo Microsoft ztratily včera více než 1,5 % hodnoty. Amazon nepodpořila ani dlouho očekávaná antimonopolní žaloba ve Spojených státech. Žádný ze sektorů nedosáhl zeleného výsledku. Nejméně se dařilo utilitám, které ztratily 3 %. Nejméně pak ztrácela energetika (-0,5 %), které alespoň částečně pomohly ceny ropy (WTI +1 %). Blíží se poslední dny září a všechny hlavní zámořské indexy míří k první kvartální ztrátě v letošním roce. V pozitivním slova smyslu můžeme vypíchnout snad pouze menší farmaceutické společnosti, kterým se včera zadařily dílčí úspěchy s jejich léky. Společnost Immunovat narostl o 97 % a Soleno Therapeutics dokonce o 505 %.
 • Akcie
  Americké akciové trhy nedokázaly udržet úvodní zisky a nakonec s výjimkou Nasdaqu zavřely v pátek v červených číslech. Krátce po otevření trhu to vypadalo, že by index S&P 500 mohl v závěru týdne zabrat a přerušit sérii tří týdenních propadů v řadě. K přerušení této černé série ale nakonec nedošlo. Index S&P 500 v minulém týdnu odepsal 0,8 %, a tak si poprvé v tomto roce připisuje čtyři týdenní ztráty v řadě. Makroekonomická data přitom negativně nepůsobila, když agregované osobní příjmy i výdaje v srpnu rostly v souladu s očekáváním analytiků a podobně neutrálně působila i inflační data v podobě indexu PCE za minulý měsíc.
 • Akcie
  Opatrný Fed podporuje akciové trhy a tak Evropa zahájí obchodování pozitivně, futures indexu Stoxx 50 rostou před otevřením hlavního trhu o 0,4 %. Daří se francouzskému CAC 40, který posiluje o 0,6 %, DAX a FTSE 100 pak přidávají 0,4 %.
 • Akcie
  Hlavní zámořské indexy po projevu předsedy FEDu Jeroma Powella oslabovaly. Pomyslným vítězem včerejší obchodní seance v USA je jednoznačně Netflix (NFLX), který si připsal bezmála 17 %. Úspěšný den byl i pro akcie AT&T (T), které připisovaly necelých 7 %. Na druhé straně včera odepisovala Tesla (TSLA), která ztratila 10 %. Zajímavé bylo oznámení Amazonu (AMZN), že do konce roku 2024 budou jeho drony Prime Air ve Velké Británii doručovat zásilky automaticky. Drony budou schopné provozu i za mírného deště a maximální hmotnost zásilky bude 5 liber, což je zhruba 2,27 kilogramu. Hlavní akciové indexy tedy končily včerejší den následovně: S&P 500 -0,85 %, Nasdaq 100 -0,85 % a Dow Jones -0,75 %.
 • Akcie
  Zámořské indexy uzavřely úvod týdne bez větších změn. Dařilo se zejména technologickým titulům. Z těch největších jmen na akciovém parketu byla včerejším vítězem Nvidia (NVDA), která připsala v průběhu obchodování téměř 4 %. Na druhé straně stojí akcie FMC Corporation (FMC), které odepsaly téměř 14 %. Zajímavá byla i včerejší zpráva od společnosti Hess (HES), kterou kupuje Chevron (CVX). Akcionáři Hessu budou vyplaceni v akciích Chevronu v poměru 1,025 za 1 akcii Hessu. Investoři nicméně reagovali negativně na zprávu o tom, že transakce bude vyplacena v akciích Chevronu a ten oslabil o 3,5 %. Hlavní akciové indexy končily včerejší den následovně: S&P 500 -0,17 %, Nasdaq 100 +0,27 % a Dow Jones -0,58 %.
 • Akcie AAPL: Sen každého technického analytika?
  AlanCollins, Partner v 3 C ANALYSIS. Jsou akcie společnosti Apple (AAPL) snem každého technického analytika? Od konce září u tohoto akciového titulu doporučujeme krátkou pozici. Zřejmý ostrov zvratu v týdenních grafech vydal signál k prodeji a jasná měsíční formace Evening Star to potvrdila.
 • Akcie Abbott Laboratories v premarketu klesly navzdory pozitivním hospodářským výsledkům
  Akcie Abbott Laboratories (ABT.US) klesly v premarketu o více než 2,0 % navzdory hospodářským výsledkům, které v hlavním kategoriích překonaly očekávání.
 • Akcie Activision (ATVI.US) vyskočily až o 37 % po zprávách o akvizici ze strany Microsoftu
  Akcie Activision (ATVI.US) vyskočily až o 37 % v premarketu v reakci na zprávu Wall Street Journal, dle které Microsoft koupí videoherní gigant za $68,7 mld. Activision je tvůrcem mnoha ikonických herních titulů jako Call of Duty, World of Warcraft, StarCraft a Diablo. Společnost čelila v nedávné době kritice, že neřešila prohřešky se sexuálním podtextem. Její akcie pak v reakci na tyto zprávy klesaly až o 14 % a CEO Bobby Kotick byl vyzván k rezignaci (což nakonec neučinil). Nyní se však média plně soustředí na spojení firem. Pro Microsoft by se jednalo o největší akvizici v historii a společnost oznámila, že by Activision měl vést nadále současný CEO Kotick. Akcionáři Microsoft nadšení z akvizice nesdílí, protože akcie společnosti Microsoft klesají v premarketu až o 2 %.
 • Akcie Activision Blizzard vyskočily po výsledcích o 10 %
  Akcie společnosti Activision (ATVI.US) vzrostly o téměř 10 % poté, co tento vývojář počítačových her reportoval kvartální zisk na úrovni $1,21 na akcii. Očekávání analytiků byla nastavena na $1,18 na akcii. Tržby ve výši $3,05 mld. také překonaly odhad na úrovni $2,78 mld. Společnost poskytla optimistický výhled prodejů na rok 2021 díky novému pokračování "Call of Duty", které mělo v posledním čtvrtletí 128 mil. aktivních uživatelů. Celkově se Activision Blizzard těší podpoře přibližně 300 mil. aktivních uživatelů měsíčně, kteří hrají hry jako "World of Warcraft'' a “Candy Crush”. Toto číslo výrazně převyšuje statistiky uživatelů služeb Netflixu a Disney+, které mají v pořadí 200 mil. a 86,8 mil. uživatelů."Máme za sebou nejlepší rok v naší 30leté historii," řekl CEO Activision Blizzard Bobby Kotick.
 • Akcie Adidas po informaci o příchodu Bjorna Guldena výrazně posilují
  Odstupující generální ředitel společnosti Puma (PUM.DE) Bjorn Gulden by se měl na konci roku stát novým šéfem konkurenční společnosti Adidas (ADS.DE), uvedl v pátek německý Manager Magazin. Akcie Adidas aktuálně posilují přes 17,5 % a akcie Pumy klesly o téměř 9 %.
 • Akcie Adidas se po ukončení partnerství s Kanyem Westem propadly 📉
  Výrobce sportovní obuvi a oblečení Adidas (ADS.DE) oznámil, že ukončil marketingovou smlouvu s rapperem Kanyem Westem. Důvodem odstoupení Adidas od partnerství je série „antisemitských a rasistických“ příspěvků od rappera, který byl zablokován na Twitteru. Akcie společnosti od svého vrcholu v roce 2021 již ztratily téměř 70 %:
 • Akcie Adidas se po zveřejnění výhledu propadly o 10 %.
  Akcie Adidas (ADS.DE) se propadly o více než 10 %, protože výrobce oděvů snížil své celoroční finanční výhledy z důvodu slabší poptávky.
 • Akcie Adobe ztrácejí desetinu kvůli slabému výhledu
  Akcie Adobe Systems (ADBE.US) klesly na počátku středeční seance o 10 % po zveřejnění slabého finančního výhledu, který zastínil obstojné kvartální výsledky.
 • Akcie a dolar nadchla americká data, ropu silné utažení kohoutů
  Hlavní finanční trhy téměř ignorovaly všechny dílčí negativní zprávy z posledních dní a počkaly si až na tu dobrou v závěru týdne. Americký trh práce naservíroval velmi pěkná čísla za listopad. Zaměstnanost se zvýšila nad očekávání a nakreslila slibný trend i po odhlédnutí od vlivu stávky GM. Mzdy si dál drží slušné tempo a jejich celkový objem bude podporou pro spotřebitelskou poptávku. Čísla navíc znamenají, že další snížení sazeb Fedu je v nejbližších měsících prakticky mimo hru.
 • Akcie a dolar zmenšují své ztráty. Absence nových znepokojivých zpráv trhům prospěla
  Spojené státy se s Čínou shodly, že budou dál jednat. Oznámila to čínská strana. Prezident Trump zopakoval, že současná situace je pro USA výhodnější než jakákoli smlouva, ale také předtím projevil víru v úspěch diskuse s Pekingem. Na druhou stranu moc nepotěšila evropská data, jmenovitě překvapivý pokles německého indexu ZEW, ale to trhy dokázaly bez větších problémů přejít.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI