Neděle 10. prosinec 2023 14:28
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)

Stříbro se zastavilo na supportu a hledá sílu na obrat

04.10.2023 10:33  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Stříbro včera prodloužilo pondělní volný pád až na sedmiměsíční minimum 20,66, než se během prvních hodin obchodování v USA dostalo mírně do plusu. Propadu ceny předcházelo uzavření pod jednoletou trendovou linií podpory, ale kov vytvořil dlouhý pin bar svícen, což naznačuje, že pokles by si mohl vydechnout. Stochastický ukazatel a ukazatel RSI testují svá předchozí minima v určité vzdálenosti pod svými přeprodanými úrovněmi, což tento scénář rovněž zahrnuje. Přesto medvědí kříže mezi jednoduchými klouzavými průměry (SMA) tvrdí, že by býčí obrat mohl být krátkodobý. Ve prospěch pozastavení převládajícího klesajícího trendu by v blízké době mohla hovořit také úroveň 20,50. Pokud by prodejci sjeli níže, mohlo by březnové minimum 19,88 přidat pod cenou oporu a oddálit tak případný pokles směrem ke kulaté úrovni 19,00. V opačném scénáři, kdy cena uzavře nad současnou rezistencí 21,00, by býci mohli zamířit k bývalé rezistenci 21,75. Pokračování nad tento bod by mohlo čelit určitému přetížení v omezující zóně 22,20-22,60. Cestu vzhůru by mohly dále zablokovat 50denní a 200denní SMA na úrovni 23,25.

Vývoj ceny stříbra (denní graf – D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány maloobchodním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71.99 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Stříbro roste po dobrých čínských datech
  Komodity se obchodovaly v zisku v pondělí ráno a stříbro se nacházelo v plusu cca 0.60% během Londýnské seance, ...
 • ⏫⏫Stříbro roste 1,7 %!
  Dnes zveřejněné údaje z USA přinesly zklamání - údaje JOLTS jsou nižší než 9 milionů a spotřebitelský sentiment Conference Board za srpen klesl výrazně pod očekávání i předchozí úroveň. To jsou údaje, které by Fed chtěl vidět při rozhodování o ponechání úrokových sazeb beze změny.
 • Stříbro se blíží k 24 dolarům
  Stříbro v pátek vyskočilo o 2,8 %, což je důležitým signálem konce medvědího trendu, v jehož důsledku cena za tři týdny klesla o více než 13 %. Přestože stříbro v pondělí spolu s většinou rozvinutých trhů odpočívalo kvůli svátku, páteční nárůst nám umožnil spekulovat, že jsme byli svědky něčeho víc než jen vybírání zisků. Silná býčí svíčka překonala čtvrteční pokles a vytvořila nejsilnější denní zisk od 4. září. Odraz stříbra by mohl cenu relativně rychle vrátit zpět na 24 USD, což je klíčová kruhová úroveň.
 • Stříbro se chopí svojí šance. Dosáhlo nejvyšší hodnoty od začátku roku
  Drahý kov v podobě stříbra od začátku roku vykazoval poměrně slabý výkon. Ukazatel jeho hodnoty vůči zlatu Gold to Silver Ratio atakoval maximum za posledních 26 let. I když situace pro bílý kov nevypadala příliš pozitivně, stačil necelý měsíc a “levnější” varianta žlutého protějšku ukazuje investorům svoji sílu.
 • Stříbro se nachází v trojúhelníkové formaci
  Ceny stříbra se obchodují nad dlouhodobou vzestupnou trendovou linií, která vychází ze zářijových minim, ale pod klesající trendovou linií, která vychází z květnových maxim. Tato kombinace naznačuje, že stříbro je uzavřeno uvnitř symetrického trojúhelníkového obrazce, jehož prolomení pravděpodobně odhalí další hlavní směrovou vlnu. Momentové oscilátory vykreslují relativně neutrální obrázek. RSI překonal svou úroveň 50, a přestože je MACD negativní, překročil svou červenou spouštěcí linii.
 • Stříbro se nachází v trojúhelníkové formaci
  Stříbro se od začátku září propadlo o více jak 8 %. Zatímco v srpnu naopak trh vzrostl o více jak 10 %. Na denním grafu se nám tvoří formace trojúhelníku. Počátek této formace nastala rostoucí trendová čára, která započala v říjnu 2022. Naopak vrchol a klesající trendová čára nastala v květnu letošního roku na ceně 25,996. Minulý týden nám medvědi stáhli cenu pod rostoucí trendovou čáru, ale následující den se trh vrátil.
 • Stříbro se propadlo a hledá jakékoliv kupce
  Ceny stříbra v posledních týdnech klesaly a po prolomení trojúhelníkové formace směrem dolů se dostaly na nejnižší úrovně od března. Porušení vzestupné trendové linie, která tvořila spodní stranu trojúhelníku, spolu s překřížením 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) pod 200denní a vytvořením "kříže smrti" naznačují, že výhled se změnil na negativní. Momentové oscilátory rovněž vykreslují pochmurný obrázek, ačkoli poslední odraz cen stříbra je pomohl odtrhnout od extrémních úrovní.
 • Stříbro se snaží zotavit, ale naráží na krátkodobou rezistenci
  Stříbro během poslední hodiny zachytilo nabídku a podařilo se mu získat zpět většinu ztrát, které dnes utrpělo. Za tímto pohybem stálo především oslabení amerického dolaru, ale za pohybem USD nestojí žádné konkrétní zprávy. Zatímco dnes dopoledne byl USD nejvýkonnější hlavní měnou a vytvářel tlak na ceny drahých kovů, brzy odpoledne začala zelená bankovka ztrácet svůj lesk. Dnes stále patří mezi nejvýkonnější měny G10, ale oslabení umožnilo drahým kovům nabrat dech.
 • Stříbro se stabilizovalo. Pozornost se přesouvá na zlato a dolar
  Redditem podněcovaný vzestup je prozatím u konce a stříbro postupně přichází o většinu toho, co v posledních dnech získalo. Pevně věříme, že časem dojde k opravdovému zotavení, ale za předpokladu, že bude vycházet ze solidních fundamentů a ne z horečného nakupování. Nyní se pozornost znovu upírá na dolar, zlato a do jisté míry také na měď.
 • 📈 Stříbro se vzpamatovává z nočního propadu 🥈
  Stříbro a další drahé kovy zaznamenaly propad během asijské seance. Nicméně brzy začalo ztráty korigovat a ještě před začátkem evropské seance se dostalo nad páteční závěrečnou úroveň. Pozitivní korekce přišla navzdory sílící americké měně. Při pohledu na graf instrumentu je zřetelně k vidění dlouhý spodní knot, který se vykreslil v oblasti důležité zóny supportu nad $24,75. Podobné svíčky v nedávné minulosti následoval rychlý růst. Bylo by však obezřetné počkat na závěr dnešní denní svíčky, aby se dala považovat za platný signál.
 • Stříbro si udržuje býčí momentum
  V předchozí analýze stříbra jsme uvedli, jak je pro býky důležité udržet cenu uvnitř vzestupného kanálu. Support na ceně 22,78 USD byl respektován. Cena uvnitř modrého vzestupného kanálu dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima a nyní překonala rezistenci Fibonacciho retracementu 78,6 %. Klíčový support je teď na ceně 23,17 USD. Zatím nic nenasvědčuje obratu. Býčí momentum podle RSI slábne. RSI vytvořil ještě jedno nižší maximum a poskytuje další medvědí divergenci. Jedná se jen o výstrahu, ne o známku obratu. Obchodníci musí být opatrní.
 • 🥈 Stříbro spadlo o 2%!
  Ceny stříbra na začátku nového týdne klesají. Zatímco poklesy lze dnes zaznamenat na celém trhu drahých kovů, stříbro je ve skupině jednoznačně slabší s poklesem o více než 2% v době tisku. Zlato kleslo o 0,8%, platina klesla o 0,5 % a palladium kleslo o 1%. Konec čtvrtletí nepřinesl konec výprodejů na dluhopisovém trhu a státní dluhopisy zůstávají během prvního obchodního dne října pod tlakem. Výsledkem je, že výnosy nadále rostou a výnos 10letých státních dluhopisů USA dnes vzrostl o 6 bazických bodů na 4,63%. Jedná se o čerstvé víceleté maximum a naznačuje, že pokles výnosů, který jsme pozorovali v druhé polovině předchozího týdne, byla pouze korekce, s největší pravděpodobností spuštěná nějakým bezpečnějším přemístěním pro potenciální, ale spíše nepravděpodobné riziko uzavření americké vlády. Vzhledem k tomu, že se odstavení vyhnulo 45dennímu provizornímu účtu, výprodeje na dluhopisovém trhu se obnovily.
 • 🥈 Stříbro táhne rallye drahých kovů
  Stříbro dnes posílilo o 1,5 %, ale pozitivní náladu lze zaznamenat na trzích s kovy, zejména drahými kovy. Některé země G7 oznámily, že zakážou dovoz zlata z Ruska. Rusko je třetím největším producentem zlata na světě a je také na třetím místě podle velikosti prokázaných zásob. Vývoz zlata z Ruska se však již v posledních letech snižoval a po ruské invazi na Ukrajinu dále klesal. Přesto bude dopad této události na cenu zlata omezený.
 • 🥈Stříbro uzavírá býčí cenový gap📉
  Cena stříbra dnes klesla o více než 5 % a dnes je na komoditním trhu pod extrémním tlakem. Včera cena stříbra vzrostla o více než 10 % a dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2013. Včerejší zisky na stříbru se připisují hlavně retailovým investorům z Redditu, kteří masivně vstupovali do long pozic. Trh se stříbrem je však mnohonásobně větší, než jakým je jedna akciová společnost typu GameStop nebo ACM, takže k výraznějšímu pohybu je potřeba více kapitálu.
 • Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?
  Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?
 • Stříbro v trojúhelníkové formaci se silným supportem, TA H1
  Drahé kovy v pondělí zkorigovaly část svých dřívějších zisků a od včerejška čekají na nový impuls. Boční trend na H1 g...
 • Stříbro vzrostlo o 8 % během pouhých dvou
  Stříbro stoupá, ale nadále se pohybuje kolem úrovně 25. Býci přerušili nedávnou sérii nižších minim a nižších maxim, ale nezdá se, že by skok o 8 % během pouhých dvou dnů měl následný efekt. Ukazatele hybnosti jsou v tuto chvíli převážně na straně medvědů. Stochastický oscilátor poskočil do své překoupené oblasti a vytvořil si tak výrazný odstup od svého klouzavého průměru.
 • Stříbro září víc než zlato
  Investoři do zlata i stříbra se zaměřili na nedávné rozhodnutí Federálního rezervního systému, které bylo oznámeno na středečním zasedání FOMC. Úrokové sazby zůstaly na jeho základě beze změny. Měnová politika nastíněná pro letošní rok ale bude stále obsahovat zvyšování sazeb a jejich udržování na vyšších úrovních až do konce roku. Na základě "bodového grafu" Federálního rezervního systému stoupnou sazby federálních fondů na 5 a % a 5 %.
 • ⏫⏫ Stříbro získává přes 4 %
  Přestože lze očekávat pokračování utahování měnové politiky, nálada na trhu zůstává pozitivní. Ještě nedávno dosahovaly desetileté výnosy 4,1 %, dnes však činí pouze 3,85 %. Na TNOTE dnes dochází k výraznému pohybu, což má za následek výrazné zisky na trhu drahých kovů. Zlato vzrostlo o 1,3 %, zatímco stříbro zaznamenalo růst o více než 4 %.
 • 🥈Stříbro získává více než 1 %
  Stříbro dnes získává přes 1 %, podobně jako platina. Palladium naopak získává přes 2 %, zlato 0,5 %. Jde o efekt velmi slabého amerického dolaru, i když zároveň nepozorujeme pokles výnosů. Dolar ztrácí především vůči jenu, protože šéf Bank of Japan na příštím zasedání, které se uskuteční za týden, po rozhodnutí Fedu oznámil možné zvýšení úrokových sazeb. Existuje tedy šance, že se obrovská divergence mezi politikou Fedu a BoJ sníží.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Swissquote Bank