Neděle 01. říjen 2023 15:25
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB Ondřej Hartman

SP 500 čeká na vyhlášení FEDU

19.09.2023 10:28  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Index SP 500 se pohybuje v zelených číslech, protože trh s napětím očekává události tohoto týdne. Medvědi se snaží uplatnit svůj vliv na další sestupnou fázi, ale většina účastníků trhu se v tuto chvíli pravděpodobně nechystá k agresivnímu zaujímání pozic. Indikátory hybnosti jsou mezitím ve vyčkávacím režimu, přičemž stochastický ukazatel se opět ukázal jako nej netrpělivější. ADX se ustálil pod hranicí 25, což signalizuje trh bez trendu. Stejně tak index RSI se nadále bezúčelně pohybuje kolem svého středního bodu. Zásadní však je, že stochastický oscilátor se snaží prorazit pod svůj klouzavý průměr a vnést do medvědů trochu důvěry. Pokud by se medvědi rozhodli získat zpět další část svých ztrát, jejich cílem by bylo stlačit index SP 500 pod 100denní jednoduchý klouzavý průměr na úrovni 4378. Pokud by se jim to podařilo, narazili by tak na mnohem těžší oblast. Rozmezí 4 270-4 310 je vyplněno úrovní klesajícího trendu z ledna 2022 - října 2022 a minimem z října 2021. Ještě nižší, silný support se očekává v oblasti 4 106-4 194. Na opačné straně býci pozorně sledují cenovou akci. Zdá se, že jsou odhodláni posunout index SP 500 nad úroveň 4 487 a poté znovu otestovat oblast 4 533-4 550. Poté by měly šanci zaznamenat nové maximum z roku 2023 a otestovat své štěstí u maxima z března 2022 na úrovni 4 637 bodů. Medvědi na indexu SP 500 se snaží využít klidnějších podmínek na trhu před událostmi tohoto týdne. Býci však zůstávají ve vysoké pohotovosti a jsou připraveni reagovat na déletrvající medvědí pohyb.

Vývoj akciového indexu S&P 500 (denní graf – D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány maloobchodním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71.92 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • SPX se blíží k hlavní rezistenci trendové linie.
  Krátkodobý trend SPX zůstává býčí, protože cena dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Nyní dosáhla velmi důležité zóny rezistence a atakuje modrou klesající trendovou linii, kterou už dvakrát otestovala a na které byl index odmítnut. Na druhou stranu, cena prorazila nad Fibonacciho retracement 61,8 %, což je známka síly. Pokud se průraz nad úroveň 61,8 % spojí s průrazem rezistence trendové linie 4 100, budeme mít velmi silný býčí signál. RSI se blíží překoupeným úrovním. Šance na obrat se budou zvyšovat, dokud cena neprorazí nad rezistenci. V obou předchozích případech, kdy byla cena na modré trendové linii odmítnuta, se RSI nedostal o mnoho výš než na úroveň 70. Na březnovém vrcholu RSI nevystoupal nad úroveň 70 do překoupené zóny. Support se nachází na nedávném minimu 3 936, takže býci musí tuto úroveň bránit.
 • SPX se přibližuje k našemu druhému cíli
  SPX se obchoduje přibližně na hladině 3 900. V poslední analýze se jeho cena nacházela nad hladinou 4 000 a my jsme obchodníky varovali, že tržní podmínky dávají důvod k návratu na hladinu Fibonacciho retracementu 38 % celého růstu z minim roku 2020.
 • S&P znížilo rating Grécka na B
  Agentúra S&P znížila rating Grécka na B...
 • S&P znižuje rating Grécka
  Agentúra S&P znížila rating Grécka na C...
 • S&P 500 a Dow Jones na historických maximech
  Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu bylo ozdobeno novými rekordy. Index S&P 500 (+0,8 %) a průmyslový Dow Jones (+1,0 %) se dostaly na nejvyšší úroveň ve své historii. S&P 500 si tak od začátku roku připsal již téměř 10 %, v případě průmyslového indexu jde o zisk necelých 8 %. Během včerejška pomohly nejširšímu indexu k vrcholu především informační technologie a maloobchodní řetězce, jejichž akcie si polepšily o 1,2 %. V těsném závěsu je následovali těžaři a zpracovatelé komodit se ziskem 1,1 %. Jediným sektorem, který naopak růstu bránil, byly energetické tituly, které přišly o necelou jednu desetinu procenta.
 • SP500: Akcie čekají na rozhodnutí FOMC na historických maximech
  Index SP500 rostl již několik dní v řadě a během středečního rána v Londýně se obchodoval kolem 2,507 dolarů. Volatilita by měla být vyšší zejména večer.
 • SP500: Akcie vymazávají páteční ztráty
  SP500 index v pondělí prudce vzrostl a obchodoval se v zisku cca 0.8% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 2,625 USD. Volatilita pokračuje na vysokých úrovních.
 • SP500: Akcie zažili nejhorší vstup do druhého kvartálu od velké deprese
  Pondělí byl pro akcie velmi těžký den a akciové indexy se ponořily do hlubokých ztrát, přičemž ztrácely až 3% intradenně. Ke konci seance dokázali vymazat část ztrát a skončili nakonec níž jen o cca 2%. SP500 index se v úterý ráno obchodoval bez výraznější změny kolem 2,585 USD.
 • S&P 500 a Nasdaq zavřely na nových maximech
  Wall Street v závěru minulého týdne opět zabrala. Technologický index Nasdaq si připsal více než 1 %, když zaznamenal již šestý růst během poslední sedmi dní.
 • SP500 bez změny během klidného pondělku
  Americký benchmarkový index SP500 se v pondělí obchodoval bez výraznější volatility a nacházel se kolem úrovně 2,555 USD během Londýnské seance, s nulovou intradenní změnou.
 • S&P 500 denní graf
  S&P 500 se nemůže dostat přes hranici rezistence na ceně 4156,32, kde se trh odrazil a začal klesat až k rostoucí trendové čáře. Je potřeba zmínit, že index S&P 500 se od začátku roku obchoduje v rozmezí 9,7 procentuální bodu, což je nejužší rozmezí za srovnatelné období od roku 2017.
 • 🚀S&P 500 dosahuje nové historické maximum❗
  Pozitívny sentiment z predchádzajúceho týždňa pokračuje aj dnes a tak index S&P 500, ako aj kontrakty US500 dosahujú nové rekordné maximá. Ako si môžeme všimnúť, riziko súvisiace s Omikrónom, malo len krátkodobý dopad na americký akciový trh, aj keď nemôžeme predpokladať, že hrozba úplne pominula. Goldman Sachs očakáva, že ekonomická aktivita v prvom štvrťroku výrazne poklesne v dôsledku nového variantu koronavírusu.
 • S&P 500 futures rychle roste, trh narazil na horní limitu obchodního rozpětí
  Globální akciové trhy se snaží korigovat včerejší výprodej. S&P 500 futures (US500) narazil na horní limitu povoleného obchodního rozpětí ve výši 5 %, která zabránila dalšímu růstu. Včera se obchodníci dočkali podobné situace s tím zásadním rozdílem, že trh narazil na spodní pětiprocentní limitu v době masivního výprodeje. Nálada se výrazně zlepšila, což je zřetelné také na dopoledním obchodování evropských akciových indexů. Německý DAX překonal úroveň 11 000 bodů! Pozor na skutečnost, že na trhu stále existuje vysoké riziko, které může náladu obchodníků rychle změnit a poslat indexy znovu do negativního teritoria.
 • S&P 500 IS TRADED POSITIVELY AFTER A RELEASE OF A STRONG INFORMATION FROM THE LABOR MARKET
  S&P 500 is traded positively on Thursday. Traders got optimistic after a release of a strong statistics from the US la...
 • S&P500 je zpět v blízkosti úrovně 3000 bodů, otevře do černých čísel
  Akcie začaly nový týden na pozitivní vlně. Hlavní evropské akciové indexy se obchodují převážně v černých číslech. Index DAX se pohybuje zpět nad úrovní 12 200 bodů a nachází se tak nejvýše za posledních 5 týdnů. Dobrou náladu si akcie převzaly ze sklonku minulého týdne, kdy trhy rostly díky optimismu ohledně obnovení jednání mezi USA a Čínou o nové obchodní smlouvě. Nevýrazné výsledky NFP a o něco méně holubičí projev guvernéra Fedu Powella neudělaly žádné výraznější škody. Po bouřlivém srpnu tak září zatím nabízí podstatně příjemnější prostředí pro akciové investory.
 • S&P 500 klesá: Jaká bude výsledková sezóna?
  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování slábne 0,3% d/d na 1860 s tím, jak trh s obavami sleduje n...
 • SP500 nad 1600 bodmi
  Trh práce potešilV piatok sa pozornosť finančných trhov sústreďovala hlavne na dáta z US trhu práce. Tie výrazn...
 • S&P 500 na historickém maximu
  Zámořské trhy včera obchodovaly smíšeně. Dow Jones Industrial Average skončil v lehkém záporu. Naopak technologický Nasdaq lehce přidával a zakončil obchodní den 0,6 % v zelených číslech. Index S&P 500 přidal pouze 0,3 %, včera ale opět pokořil své historické maximum, které je nově nastaveno na 4551,44 bodů. V sektorovém pojetí nejhůře dopadl energetický sektor, se ztrátou 1,8 %.
 • S&P 500 na nových historických maximech, AUD po datech inflace posiluje, EUR pod tlakem, GBP a NZD dnes v hlavních rolích; denní přehled událostí
  Představitelé Evropské unie se včera domluvili na rozšíření seznamu ruských osob, jejichž aktiva budou zmr...
 • S&P 500 na nových maximech
  Index S&P 500 v pátek vyskočil o 1,8 %, čímž prodloužil čtvrteční zisky a index uzavřel na nejvyšších úrovních za devět měsíců a je na ceně 4 215 USD. Stále není oficiální oznámení ohledně amerického veřejného dluhu, takže je větší důvěra v akcii než v americkém dolaru. Stochastik naznačuje pokles, ale cenový graf nám nic takového nenaznačuje. Jelikož jsme překonali úroveň 4 200 USD, tak nejbližší a důležitá úroveň je 4 300 USD. Kdyby nastal pokles, tak nejbližší support je na rostoucí trendové čáře nebo na ceně 4 105 USD. Jelikož v pátek trh vyskočil o zmiňovaných 1,8 % a včera byl statní svátek v Americe, je pravděpodobné, že dnes nebude trh moc volatilní.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
KeyStock
eTrader
Forex Yard
reklama
Swissquote Bank