Neděle 01. říjen 2023 10:04
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Instaforex ebook
reklama
Purple Trading Market Profile

Držitelé MATICu, hledáte znamení k akumulaci? Toto je zpráva pro vás!

15.09.2023 11:11  Autor: BidAskBit  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Poslední oznámení společnosti Polygon vyvolalo určitý pohyb pro MATIC v pozitivním směru. Pomohou obchodníci MATICu vyšplhat se po cenovém žebříčku?

– Cena MATIC po posledním oznámení společnosti Polygon pomalu, ale vytrvale rostla

– V době psaní tohoto článku poměr dlouhých a krátkých pozic u společnosti MATIC upřednostňoval postoj dlouhodobých držitelů před držiteli krátkodobých pozic

Zotavení je slovo týdne, zejména s ohledem na postavení většiny kryptoměn na trhu. A to nejen proto, že ceny většiny tokenů zaznamenaly prudký nárůst. V úvahu je třeba vzít také množství oznámení a událostí.

Polygon [MATIC] se v době psaní směňoval za 0,52 USD a za posledních 24 hodin se obchodoval o 2,29 % výše a za poslední hodinu o 0,06 % výše. Zlepšující se cena společnosti MATIC by mohla být výsledkem jejího posledního oznámení.

Změna je cestou vpřed

Společnost Polygon dne 14. září oznámila zavedení systému Polygon 2.0. Kromě toho byly zveřejněny také 3 návrhy na zlepšení Polygonu (PIP).

Polygon na svém Twitteru také uvedl, že došlo ke změně názvu tokenu z MATIC na POL. Jak tuto změnu přijali obchodníci a držitelé tokenu MATIC? 

V době psaní ukazovaly údaje z coinglass, že poměr long/short žetonu MATIC činil 1,02. To naznačovalo, že vyšší počet obchodníků držel dlouhé pozice než těch, kteří drželi kratší pozice. To naznačovalo, že většina obchodníků věří v dlouhodobý potenciál společnosti MATIC.

Údaje společnosti Santiment dále ukázaly, že vážený sentiment společnosti MATIC v posledních dnech vzrostl, nicméně poté, co zaznamenal nepatrný pokles, činil 0,708 bodu. Ačkoli pokles nebyl natolik výrazný, abychom jej mohli označit za býčí nebo medvědí, jistě naznačoval posun v pohledu investorů na tento altcoin.

Kromě toho došlo k výraznému nárůstu dominance MATIC na sociálních sítích, jak je patrné z níže uvedeného grafu. Celkové množství držitelů MATIC však bylo v posledních třech měsících svědkem stálého růstu, a to i přes medvědí frontu na trhu. To jasně naznačovalo, že držitelé MATIC v něm jsou dlouhodobě.

Stálý výstup vzhůru

Trajektorie ceny společnosti MATIC po posledním oznámení společnosti Polygon ukázala, že MATIC skutečně zaznamenal určité zlepšení. Jak je vidět na níže uvedeném cenovém grafu, MATIC se obchodoval o 1,81 % výše oproti otevírací ceně ze 14. září. To jasně naznačovalo, že oznámení mělo na cenu tokenu pozitivní dopad.

Kromě toho index relativní síly (RSI) také vykázal obrat a posunul se směrem k neutrální linii. To naznačovalo, že MATIC byl svědkem určitého nákupního tlaku. Také oscilátor Awesome (AO) se blýskl jedním zeleným sloupcem pod nulovou linií.

Klouzavý průměr konvergence divergence (MACD) nebyl vzhledem k poloze signální linie na linii MACD zrovna nakloněn býkům ani medvědům.

Obchodníci hledající nákupní signál tak mohou zvážit přidání se k nákupnímu tlaku, i když opatrně.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Druhý impeachment, nový kmen viru a negativní dopoledne na akciích
  Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne zhruba půlprocentním poklesem, jímž korigují nárůst z předchozích dní. V následujících dnech se sice asi dozvíme, jak moc chtějí američtí demokrati zvýšit rozpočtový stimul po převzetí vlády, ale na tomto tématu už akcie slušně vyrostly.
 • Druhý růstový týden akciových trhů v řadě, makrodata, kovid, výsledková sezóna
  V první polovině tohoto týdne akciové trhy posilovaly, v té druhé růst korigovaly. Během týdne byla zveřejněna makrodata, která jsou celkově lepší než se čekalo.
 • Druhý START Day: 5 milionů pro Prabos, +6,7 % Fillamentum. Šéf pražské burzy avizuje zájem fondů
  Růst hodnoty akcií Prabos a Fillamentum a nových 5 milionů korun ve výsledku dodatečné emise akcií pro Prabos. To je výsledek historicky druhého START Day, který se v úterý uskutečnil v žižkovské věži. Generální ředitel pražské burzy Petr Koblic pro Patria.cz naznačil budoucí vzpruhu pro celý trh v podobě možnosti zapojení nového typu investorů z řad zahraničních i tuzemských specializovaných fondů.
 • Druhý týden roku akciové trhy nenavázaly na výkon prvního týdne
  Druhý týden trhy mírně oslabily. Praha opět vyšla z tohoto klání vítězně a připsala si jen mírné ztráty. Raketovým růstem překvapily Kofola a Česká zbrojovka. V zámoří začala výsledková sezóna.
 • Druhý týden války přinesl na trhy trochu optimismu
  Druhý týden válečného konfliktu na Ukrajině na trhy přinesl nepatrně optimismu. Investoři se zbavili počáteční paniky a šoku, ale trhy jsou pořád velmi volatilní a většina akciových indexů je od začátku roku ve ztrátě.
 • Držba zlatých a stříbrných ETP klesá
  Klesající zájem investorů o drahé kovy se minulý týden projevil jak u futures, tak u jiných burzovně obchodovaných instrumentů. Zatímco...
 • Držby Londýna ve stříbře klesají
  Podle údajů poskytnutých London Bullion Market Association (LBMA) se držba fyzického stříbra drženého v londýnských trezorech v říjnu prudce snížila na 26 502 tun, což je o 2,2 % méně než v předchozím měsíci. Hodnota držby činila 16,3 miliardy dolarů, což je asi 883 417 stříbrných slitků.
 • Držet krok s Elonem
  Elon Musk přes noc prodal dalších 22 milionů akcií společnosti Tesla v hodnotě přibližně 3,6 miliardy USD. Vzhledem k volnému pádu ceny akcií Tesly to není vánoční dárek, jaký si investoři přáli. Muskovy prodeje v uplynulém roce dosáhly více než 40 miliard USD, s tím, jak debakl na Twitteru pokračuje.
 • Držitelé ADA mohou očekávat, že poptávka se projeví díky…
  Držitelé Cardana (ADA) se stále hromadí jako nativní. Ve stávající struktuře trhu investoři využili cenového propadu. Od prosince 2019 cena ADA explodovala na historické maximum 3 dolary před vstupem do sestupného trendu, ovlivněného širším trhem kryptoměn.
 • Držitelé bitcoinů hromadně opouštějí kryptoburzy
  Podle nejnovějších údajů Arcane Reasearch o odlivu z burzy, nemají držitelé kryptoměn zájem obchodovat se svými tokeny a místo toho raději drží své BTC v bezpečí na hardwarových peněženkách.
 • Držitel Nobelovy ceny za ekonomii má z trhů špatný pocit
  Richard Thaler, letošní výherce Nobelovy ceny za ekonomii, prohlásil v Bloomberg TV, že je ze současné situace na trzí...
 • Držte si klobouky. Inflace strmě narůstá
  „Doba přeje dlužníkům, kteří mají úvěry s nízkými úroky. Jim vysoká inflace pomáhá znehodnocovat peníze, které dluží. Naopak střadatelé, kteří své úspory nechávají na běžných bankovních produktech, musí počítat s tím, že jim inflace pálí úspory na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Držte si peněženky, zasedá americká centrální banka! Opravdu?
  Akciové trhy po celém světě dnes a zítra čeká náraz. Pád. Možná i splasknutí bubliny, ba dokonce „superbubliny“. Burzovní pesimisté se předhánějí v ponurých předpovědích toho, co nastane po skončení probíhajícího dvoudenního zasedání vedení americké centrální banky – Fedu. Hlavní výsledek jednání bude známý dnes v osm večer středoevropského času, tiskovka šéfa Fedu Jeroma Powella začne o půl hodiny později.
 • Dříve hypotéky, dnes studentské půjčky. Americký úvěrový trh má nového strašáka
  Newyorský Fed včera zveřejnil svůj pravidelný čtvrtletní report k zadlužení amerických domácností, který nabízí docela...
 • Dřívější konec QE dolaru nepomohl, informace z Fedu přinesly naopak přechodné oslabení
  Včerejší záznam z jednání Fedu ukončil nejistotu o konci QE. Program má skončit v říjnu, kdy centrální banka přestane ...
 • Dubajská škola přijímá školné v Bitcoin a Ethereum
  Dubaj je i nadále v čele globálního přijímání kryptoměn, přičemž nejnovější příklad pochází z místní školy. Dubaj se poté, co se v minulých měsících stala domovem mnoha společností působících v oblasti digitálních aktiv, chce zlepšit přijímání kryptografických nástrojů dalšími taktikami. Tentokrát místní škola údajně uvedla, že chce začít přijímat platby za digitální majetek jako školné.
 • Duben – nové úvěry opět přepisovaly rekordy
  Celková bilanční suma bankovního sektoru vzrostla v průběhu dubna o 1,9 % meziměsíčně. Tentokrát za růstem nestojí úvěrová aktivita trhu, neboť jak úvěry úvěrovým institucím, tak pohledávky za klienty mírně poklesly. Hlavním zdrojem byl nárůst objemu dluhových cenných papírů v držení bank, a to o více než 181 mld. Kč.
 • Duben podílovým fondům příliš nepřál, mírné posílení zaznamenaly pouze nemovitostní fondy, které si připsaly 0,22 %
  Dubnové výsledky Broker Consulting indexu podílových fondů se až na jednu výjimku nesou ve znamení poklesu. Onu výjimku tvoří nemovitostní fondy, které meziměsíčně mírně posílily na 0,22 %. Nejhůře dopadly akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -8,11 %. Za aktuálním propadem na akciových trzích stojí především technologické firmy, na které doléhá konflikt na Ukrajině.
 • Duben přinesl slabé výsledky průmyslu i stavebnictví
  Výsledky českého průmyslu i stavebnictví za duben zklamaly. Průmyslová produkce po březnovém nárůstu výrazně poklesla, nepotěšil ani další propad stavební výroby. Přestože problémy v dodavatelských řetězcích a cenové tlaky ve výrobní sféře již z velké části ustoupily do pozadí, tuzemský průmysl se bude nejspíše v nadcházejících měsících i nadále potýkat se slabou poptávkou. Stavební sektor naopak tíží vyšší úrokové sazby, které se odrážejí v útlumu rezidenční výstavby. Váznou i vládní investice do infrastruktury. Jediným údajem, který dopadl v dubnu příznivě byl zahraniční obchod, který skončil již čtvrtý měsíc v přebytku. Pomohl mu výrazně nižší dovoz ropy a plynu i vývoz automobilů.
 • Dubnová čísla za průmysl i zahraniční obchod se zapíšou do učebnic, temně. Tak zlý vývoj nečekali ani pesimisté, autoprůmysl se zhroutil o 80 procent
  Dubnový výkon českého průmyslu se bezesporu zapíše do učebnic, ovšem temným písmem. Průmyslová výroba se doslova zřítila, spadla nejvýrazněji minimálně v celém tomto miléniu, a to jak meziročně, tak meziměsíčně. Tak zlý výkon nečekali ani pesimisté.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new