Středa 04. říjen 2023 15:20
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Purple Trading Dargo Ebook: Price Action

BREAKING: EURUSD klesá po vyšších hodnotách CB!

30.05.2023 18:53  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

USA, důvěra spotřebitelů Conference Board za květen. Skutečná: 102,3. Očekávaná: 99,1. Předchozí: 101.3

- CB Současná situace květen: 148,6 (předchozí 151,1)

- CB Očekávání květen 71,5 (předchozí 68,1)

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: EUR spadlo po růstu sazeb o 25 bps!
  Evropská centrální banka dnes ve 14:15 oznámila své rozhodnutí o měnové politice. Podle očekávání se ECB rozhodla zpomalit tempo zvyšování sazeb z 50 na 25 bazických bodů. Hlavní sazba se zvýšila z 3,00 na 3,25 %. Sazba refinancování vzrostla z 3,50 na 3,75 %. Sazby ECB nebyly takto vysoko od konce roku 2008!
 • BREAKING: EUR stabilné po údajoch o CPI v eurozóne
  Dnes o 11:00 CET bola zverejnená správa o inflácii CPI za jún za celú eurozónu. Po včerajších španielskych a nemeckých údajoch, ktoré prekvapili smerom nahor, sa objavil pocit, že by čítanie mohlo prekvapiť smerom nahor. Aktuálna správa však ukázala holubičie prekvapenie - celkový index spotrebiteľských cien sa v júni spomalil z 6,1 na 5,5 % medziročne, čo je viac, ako sa očakávalo na úrovni 5,6 % medziročne. Jadrový ukazovateľ sa pritom zrýchlil o zrýchlenie menšie, ako sa očakávalo - z 5,3 na 5,4 % medziročne. Reakcia trhov bola pomerne tlmená - EURUSD sa posunul vyššie, ale rozsah zisku nepresiahol 0,05 %.
 • BREAKING: EURUSD a DE30 volatilní po datech PMI
  Ukázalo se, že francouzská data byla smíšená s indexem zpracovatelského průmyslu, který výrazně netrefil očekávání a klesl do oblasti kontrakce. Na druhou stranu francouzské služby výrazně překonaly odhady a vyšplhaly se do oblasti expanze. EURUSD se po zveřejnění obchodoval mírně výše, zatímco evropské indexy, jako je německý DAX, klesly.
 • BREAKING: EURUSD bojuje s 50 SMA, inflace v eurozóně dopadla dle očekávání
  Míra inflace v eurozóně klesla dle očekávání v červnu na 1,9 % YoY z květnových 2 % YoY. Jádrové spotřebitelské ceny se zvýšily o 0,9 % YoY také v slouladu s očekáváním analytiků.
 • BREAKING: EURUSD dosáhl nového minima po pozitivní zprávě ISM Services
  ISM Services PMI pro USA v srpnu mírně vzrostlo na 56,9 z 56,7 v předchozím měsíci, přičemž analytici odhadovali 55,1 a ukazuje na nejsilnější růst aktivity v oblasti služeb za čtyři měsíce. Obchodní aktivita (60,9 vs 59,9) a nové objednávky rostly rychleji (61,8 vs 59,9). Také zaměstnanost se odrazila i přes omezený trh práce (50,2 vs 49,1), zatímco ceny rostly pomaleji (71,5 vs 72,3).
 • BREAKING: EURUSD klesá pod hladinu 1,20
  EUR/USD klesol pod hladinu 1,20 kvôli nárastu výnosov v USA. Je však tiež potrebné poznamenať, že volatilita na americkom dlhopisovom trhu bola počas včerajšieho výpredaja akciových trhov pomerne obmedzená.
 • BREAKING: EURUSD klesá po revizi HDP USA za 1. čtvrtletí
  Dnes ve 14:30 byly zveřejněny revizní údaje o HDP USA za 1. čtvrtletí 2023. Revize přinesla pozitivní překvapení, když anualizovaný růst za 1. čtvrtletí dosáhl 1,3 % oproti 1,1 %, které bylo signalizováno v bleskovém zveřejnění. Jádrový PCE byl revidován výše z 4,9 % na 5,0 % mezičtvrtletně. Současně zveřejněné údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ukázaly mnohem nižší počáteční žádosti, než se očekávalo. Celkově zpráva ukázala lepší obraz americké ekonomiky a poskytla podporu americkému dolaru. To lze považovat za "jestřábí" reakci, protože akciové trhy se posunuly níže. Zlato se propadlo pod oblast 1 950 USD za unci.
 • BREAKING: EURUSD klesá po revízii HDP USA za 1. kvartál
  Skutočné údaje však ukázali pomerne veľkú revíziu údajov o HDP smerom nahor, keď rast v 1. štvrťroku 2023 dosiahol 2,0 %, pričom v druhom zverejnení bol 1,4 %. Jadrová PCE za 1. štvrťrok bola revidovaná mierne nižšie, z 5,0 % na 4,9 %, zatiaľ čo osobná spotreba bola revidovaná vyššie z 3,8 % na 4,2 %. Údaje o žiadostiach o podporu v nezamestnanosti boli nižšie ako očakávania.
 • BREAKING: EURUSD klesá po smíšených amerických bleskových datech PMI!
  Výroba. Actual: 48,5. Expected: 50.0. Previous: 50.2. Služby. Actual: 55,1. Expected: 52.6. Previous: 53.6. Souhrnný index: 54.5 (est 53.0; prev 53.4).
 • BREAKING: EURUSD klesá po vyšších datech PCE!
  Hlavní údaj. Skutečná: -0,6 % meziměsíčně. Očekávaný: -1,0 % meziměsíčně. Předchozí: +2,8 % meziměsíčně. Bez transportu. Skutečná: -0,2 % meziměsíčně. Očekávaný: 0,0 % MoM. Předchozí: 0,2 % MoM.
 • BREAKING: EURUSD klesá po zveřejnění ISM ze sektoru služeb
  USD po zveřejnění indexu amerických služeb ISM za červen vzrostl. Index dopadl mnohem lépe, než se očekávalo, vzrostl z 50,3 na 53,9 (oček. 51,0). Subindexy vypadají slibně, subindex zaměstnanosti se vyšplhal zpět nad hranici 50,0, subindex nových objednávek znatelně vzrostl a subindex cen oslabil. Údaje o volných pracovních místech za květen se ukázaly být mírně nižší, než se očekávalo.
 • BREAKING: EURUSD klesl kvůli zklamání z německého výrobního PMI
  Zveřejnění flash PMI za duben z Evropy je klíčovou událostí dnešního evropského dopoledne. Trh očekával mírné zhoršení ve výrobě i ve službách. Francouzská data však ukázala, že PMI skončilo nejen nad očekávání, ale také nad úrovněmi z minulého měsíce. Německá verze statistik nebyla tak optimistická, protože výrobnímu PMI se očekávání překonat nepodařilo a tento indikátor skončil také pod úrovní z minulého měsíce. Navíc jsme se dočkali výrazného poklesu služeb. Dnešní data ukazují, že narušení dodavatelských řetězců postihuje především sektor výroby.
 • BREAKING: EURUSD klesol pod hladinu 1.2050
  EUR/USD prudko klesá smerom nadol. Hlavný menový pár sa dostal pod minimá z polovice februára, ktoré sa nachádzajú blízko úrovne 1,2050, kde sa nachádza aj spodná časť rastového kanála. Najbližšiu významnú podporu, ktorú je potrebné sledovať, možno nájsť v oblasti 1.1950, kde je možné nájsť najnižšie úrovne od začiatku februára, spodnú hranicu štruktúry Overbalance a predchádzajúce cenové reakcie. Kľúčovými dátami pre menový pár bude zverejnenie výrobného ISM z USA o 16:00. Okrem toho bude rečniť viacero bankárov z Fedu a ECB.
 • BREAKING: EURUSD mírně posiluje po vyšším indexu sentimentu UoM !
  Index spotřebitelského sentimentu. Skutečné: 71,2. Očekávaný: 71,0. Předchozí: 71.6. Subindex aktuálních podmínek. Skutečné: 77,4. Očekávaný: 76.9. Předchozí: 76.6.
 • BREAKING: EURUSD na 1.11 navzdory špatnému makru z Německa
  Další report z Německa přinesl značné zklamání. Průmyslová produkce v prosinci klesla o masivních 5,3 % y/y, což bylo výrazně horší než konsenzus, který počítal s kontrakcí o 3,6 % EURUSD zůstává přesto bez výraznější změny a roste na 1,11 díky celkově negativnímu sentimentu na americkém dolaru. Obchodníci nyní mají na dohled resistenci 1.1180. Dnešek může být na tomto měnovém párů stále velmi volatilní, když nás odpoledne čekají důležité výsledky NFP (14:30).
 • BREAKING: EURUSD nereagoval na horší výsledky ADP
  ADP report z trhu práce ukázal růst zaměstnanosti o 247 tisíc při očekávání vzestupu o 395 tisíc. Růst byl tažen zaměstnaností v sektoru služeb, která se zvýšila o 202 tisíce. Reakce na trhu byla nízká, přestože se nejedná o příliš pozitivní zprávy před pátečními oficiálními daty z trhu práce NFP. Obchodníci se dnes soustředí na zasedání Fedu. Výsledky budou zveřejněny ve 20. hodin. Večer se tak na trzích můžeme dočkat zvýšené volatility, a to hlavně na dolarových párech, technologických akciích či zlatu.
 • BREAKING: EURUSD nereaguje na vyšší CPI
  Dopoledne byla zveřejněna flash CPI data z eurozóny za srpen. Růst cen překvapil rychlým růstem na 3,0 % YoY při očekávání +2,7 % YoY (předchozí 2,2 % YoY. Jádrová inflace vyskočila na 1,6 % (předchozí 1,6 %).
 • BREAKING: EURUSD po CPI dátach znovu testuje úroveň 1,06
  Flash CPI správy za február z Francúzska a Španielska boli zverejnené dnes o 8:45 a 9:00, v tomto poradí. Očakávalo sa mierne zrýchlenie rastu cien vo Francúzsku a mierne spomalenie rastu cien v Španielsku. Francúzske údaje sa ukázali byť vyššie ako sa očakávalo a poskytli určitú podporu pre EUR, zatiaľ čo európske indexy, ako je DE30, sa dostali mierne nižšie. Španielske dáta tieto pohyby ešte viac umocnili, keďže ukázali, že rast cien sa zrýchľuje aj napriek očakávanému spomaleniu.
 • BREAKING: EURUSD po další silné zprávě NFP roste!
  Non-farm payrolls: (dříve 209 tis.): 187 tis. oproti očekávaným 200 tis. Míra nezaměstnanosti: 3,5 % oproti očekávaným 3,6 % (dříve 3,6 %).
 • BREAKING: EURUSD po datech PCE roste!
  Cenový index PCE r/r: 3,0 % vs. 3,0 % oček. a dříve 3,8 %. Cenový index PCE m/m: 0,2 % oproti 0,2 % oček. a 0,1 % dříve. Jádrový PCE r/r: 4,1 % oproti 4,2 % oček. a 4,6 % dříve.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Kawase
InstaForex
eToro
reklama
Purple Trading Dargo Ebook: Price Action