Sobota 10. červen 2023 10:30
reklama
The Trading Pit
reklama
Dukascopy new
reklama
ProTradery Purple - appka
reklama
ActivTrades banner

BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA

25.05.2023 19:56  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

US Energy Information Administration (EIA) dnes v 16:30 zveřejnila týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob v USA o 100 miliard krychlových stop po nárůstu o 99 miliard krychlových stop v předchozím týdnu. Aktuální zpráva ukázala nárůst o 96 miliard kubických stop - malá chyba ve srovnání s očekáváním trhu.

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Michigan spotrebiteľský sentiment nenaplnil očakávania
  Spotrebiteľský sentiment University of Michigan klesol z revidovanej hodnoty 80,7 bodu v decembri na 79,2 bodu v januári, pričom sa očakávala úroveň 80,0 bodu. Index spotrebiteľských očakávaní dosiahol 73,8 bodu oproti očakávaným 74,0 bodom, ale index súčasných podmienok dosiahol 87,7 bodu, čo prekonalo očakávanie trhu na úrovni 79,5 bodu.
 • BREAKING: Michigan spotřebitelský index sentimentu nenaplnil očekávání
  Spotřebitelský sentiment University of Michigan klesl v lednu po revizi na 67,2 z předběžných 68,8 bodů. V prosinci dosáhl na 70,6 bodů dle finálních statistik. Analytici čekali pokles pouze na 68,7. Klesly oba hlavní subindexy - očekávání i současných podmínek.
 • BREAKING: Michigan spotřebitelský sentimet pod odhady, dolar klesá
  University of Michigan zveřejnila flash data spotřebitelské nálady. Hlavní index propadl na 70,2 bodů oproti očekávaným 81,2 bodů (předchozí 81,2 body). Jedná se o výrazný rozdíl, který index dostal na nejnižší úrovně od roku 2011.
 • BREAKING: Ministri krajín OPEC súhlasia so znížením produkcie o 1,5 milióna barelov
  Podľa posledných správ delegáti OPEC súhlasili so znížením produkcie o ďalších 1,5 milióna barelov denne. Cena ropy reagovala na tieto správy rastom a Brent pred tým, ako zaznamenal pokles, otestoval hladinu 51,80 dolárov. Návrh je podmienený podporou Ruska, je však veľmi otázne, či Rusko zajtra návrh podporí.
 • BREAKING: Nálada amerických spotřebitelů se odrazila na 3měsíční maxima!
  Předběžné zveřejnění červencového indexu spotřebitelské důvěry, který vydává univerzita v Michiganu, dopadlo nad očekávání. Index vzrostl z 51,5 bodů na 55,1 bodů a je nejvýše za poslední 3 měsíce. Navíc pokleslo inflační očekávání z 5,2 % na 5,0 %a dlouhodobé inflační očekávání je na 3 %, zatímco o měsíc dříve bylo na 2,9 %.
 • BREAKING: Napätie medzi USA a Čínou rastie, DAX klesá
  DAX začal obchodovanie po predĺženom víkende s výrazným medvedím cenovým gapom (nemecký akciový trh bol v piatok zatvorený). Cena reaguje na vyjadrenia Mike Pompea a Donalda Trumpa, ktoré naznačujú nárast napätia medzi USA a Čínou. Index klesol na začiatku európskeho obchodovania o 2,6% na približne 10 580 bodov. Americké futures a ďalšie akciové trhy v Európe sa obchodujú tiež nižšie.
 • BREAKING: NATGAS je po zprávě EIA nejníže od ledna 2022
  Americký Úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se v týdnu končícím 30. prosince snížily o -221 miliard kubických stop oproti -213 miliardám kubických stop v předchozím týdnu a byly nižší než odhady analytiků, kteří odhadovali -228 miliard kubických stop. Cena NATGAS po zveřejnění dnešních údajů prohlubuje pokles.
 • BREAKING: NATGAS klesá o téměř 8 % a testuje oblast 2,50 USD
  Ceny zemního plynu v USA pokračují ve výprodeji a dnes klesly o více než 7 %. NATGAS poprvé od poloviny roku 2021 otestoval oblast 2,50 USD. Nejnovější předpovědi počasí naznačují, že nadprůměrné teploty ve Spojených státech přetrvají. Teploty v klíčových topenářských regionech zůstávají nad bodem mrazu. Těžba v Permu sice mírně poklesla a poptávka po plynu pro výrobu elektřiny je nadprůměrná, ale za posledními cenovými pohyby stojí nižší spotřeba v důsledku nižších potřeb vytápění.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil údaje o změně zásob zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva vykáže pokles o 20 miliard kubických stop po čerpání 47 miliard kubických stop v předchozím týdnu. Skutečná zpráva však ukázala pokles o 23 miliard kubických stop. Jednalo se o nejmenší čerpání zásob od začátku prosince 2022. Byl také v souladu se sezónními zvyklostmi pro toto období roku.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  Americký Úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se v týdnu končícím 18. listopadu snížily o 80 miliard kubických stop z 64 miliard kubických stop v předchozím týdnu, což je více, než odhadovali analytici (-87 miliard kubických stop).
 • BREAKING: NATGAS klesá po zveřejnění zásob EIA!
  Report EIA ukázal vyšší růst zásob v USA, než se čekalo. Actual: +79 bcf. Expected: +76 bcf. Previous: +75 bcf.
 • BREAKING: NATGAS klesol pod 2,20 USD po správe EIA
  US Energy Information Administration (EIA) dnes o 16:30 zverejnila týždennú správu o zásobách zemného plynu. Očakávalo sa, že správa ukáže nárast zásob v USA o 69 miliárd kubických stôp. Aktuálna správa však ukázala ešte väčšiu stavbu 75 miliárd kubických stôp. Toto je druhý nárast zásobv rade, čo zdôrazňuje, že vykurovacia sezóna v USA už skončila.
 • BREAKING: NATGAS po EIA reportu prudce roste
  Americká vládní organizace Energy Information Administration dnes vydala zprávu o stavu zásob zemního plynu za týden končící 1. července. V tomto týdnu zásoby zemního plynu vzrostly pouze o 60 miliard kubických stop, zatímco o týden dříve to bylo 82 miliard kubických stop. Analytici odhadovali, že zásoby budou činit 74 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA klesá
  Americký úřad pro energetické informace (US EIA) dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu za týden končící 23. září vzrostly o 103 miliard kubických stop, stejně jako v předchozím týdnu, a překonaly odhady analytiků, které činily 94 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS prudce roste po nižších hodnotách zásob v USA!
  Zpráva EIA o zásobách zemního plynu v USA. Aktuální: +99 bcf. Očekáváno: +110 bcf. Předchozí: +78 bcf.
 • BREAKING: NATGAS rastie po zverejnení zásob EIA
  O 16:30 bola zverejnená správa EIA o zásobách zemného plynu v USA. Zásoby vzrástli o 80 miliárd kubických stôp (Bcf) v týždni končiacom sa 20. mája, čo je menej ako očakávaných 90 Bcf.
 • BREAKING: NATGAS rastie vďaka správam o Freeporte
  Ceny zemného plynu vzrástli približne 3 hodiny pred zverejnením správy EIA o zásobách plynu. Hovorí sa, že terminál Freeport môže dnes dosiahnuť plnú kapacitu 2 miliárd kubických stôp za deň. Je to pozitívna správa pre ceny, ale treba tiež pamätať na to, že produkcia zemného plynu v USA je na veľmi vysokej úrovni. Keď Freeport fungoval na plnú kapacitu, produkcia v USA bola 93-95 bcf za deň. Teraz je to 100 alebo viac bcf za deň. To je dôvod, prečo obnovenie prevádzky na plnú kapacitu exportného terminálu Freeport LNG nebude mať veľký vplyv na obmedzenie súčasného prebytku v Spojených štátoch.
 • BREAKING: NATGAS roste po reportu EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob v USA o 52 miliard krychlových stop po 79 miliardách krychlových stop postavených v předchozím týdnu. Aktuální zpráva ukázala o něco větší stavbu, než se očekávalo, 54 miliard kubických stop. Americké ceny zemního plynu (NATGAS) téměř nezaznamenaly žádnou reakci na zveřejnění – cena se prudce posunula níže, ale rychle se z těchto ztrát vzpamatovala a aktuálně se obchoduje o 0,01 USD za MMBTu výše než před zveřejněním dat.
 • BREAKING: NATGAS se po zprávě EIA propadá
  Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se za týden končící 16. prosincem snížily o 87 miliard krychlových stop z původního poklesu o 50 miliard krychlových stop v předchozím týdnu a pod odhady analytiků, které činily pokles o 93 miliard krychlových stop.
 • BREAKING: NATGAS stoupá o více než 5 % na základě předpovědi chladnějšího počasí
  Cena NATGAS vzrostla o více než 5,00 %, protože chladnější počasí, než se původně očekávalo, v příštích dvou týdnech zvýší poptávku po vytápění. K nárůstu ceny došlo navzdory zprávě EIA, která minulý týden ukázala menší než očekávaný pokles zásob. Pracovní plyn uskladněný v zásobnících v USA klesl minulý týden o 21 miliard kubických stop, což je méně, než odhadovali analytici, kteří předpokládali pokles o 31 miliard kubických stop. Současně se očekává, že exportní závod Freeport LNG v Texasu, který byl v červnu nucen přerušit provoz po požáru, začne znovu fungovat až koncem roku, což je další zpoždění kvůli očekávanému schválení regulačními orgány, které by mělo udržet vývoz LNG pod rekordní úrovní dosaženou v březnu a ponechat více plynu v USA pro domácí použití.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CMS Forex
FXDD
Exness
reklama
The Trading Pit