Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a zlata
Za poslední týden se globální tržní sentiment změnil na výrazně negativní. Ropu jako dosavadní důvod vyšší volatility a negativní nálady na trzích nyní vystřídaly sílící obavy o kondici a zdraví bankovního sektoru (především evropských bank). Po Deutsche Bank se dolů řítí akcie dalších velevýznamných bank – Credit Suisse, Société Generale a další. O 7 % včera propadla Bank of America.

Praktická ukázka: Jak jsem zůstal viset v obchodě
Často o tom mluvím. Volatilita je něco, co dopřává naším strategiím možnost vydělat, případně prodělat peníze. No takový klid a mrtvo, které jsem viděl několik dnů v minulém týdnu, to tedy bylo něco. Skoro ani lístek ve větru se nepohnul.

Panika na trzích, co bude dále?
Minulý týden zažily finanční trhy výplach srovnatelný s poklesy a volatilitou při nástupu globální finanční krize na podzim 2008. Akciové indexy a průmyslové komodity ztratily více než desetinu své hodnoty a rizikové měny byly také ve velkém prodávány. To vše kvůli panice z rozšíření nového typu chřipky v Evropě i v Asii, která už paralyzuje i ekonomiky dotčených zemí. Proč by ale neměl mít současný pokles na trzích dlouhodobý charakter a proč je dobré v sobě probouzet kontrariána?

Euro vrací úder
Během prvního pololetí letošního roku se většina analytiků shodovala na tom, že euro je vůči americkému dolaru nadhodnocené.

ČNB je ve ztrátě desítek miliard
Česká národní banka (ČNB) včera zveřejnila i poslední informace o objemu intervencí před jejich vypnutím 6. dubna. Celkem naše centrální banka nakoupila cizí měny za 2050 mld. korun, což představuje asi 43 % HDP. Už dva měsíce po opuštění intervenčního režimu však počítá z těchto investic obrovské ztráty.

Praktická ukázka: Návrat k normálu
Skoro by se chtělo říct „sláva, konečně skončila divná doba okolo Vánoc a konečně se vracíme k normálnímu obchodování“. Závěr roku, období mezi svátky a začátek roku nového, to je prostě divné období, ve kterém se dá jen těžce na něco spoléhat. Ale je to za námi a tak se můžeme podívat na to, co se tedy v mém obchodování v minulém týdnu odehrálo.

Optimismus podle Trumpa
Americký prezident Donald Trump v úterý přednesl svůj první projev v Kongresu plný velkých slov, ale konkrétních plánů v něm bylo velice málo. I tak se americké akciové indexy vyšplhaly na nová maxima a kupci evidentně se nebojí, že možné zavedení přeshraniční daně nebo investice do velkých infrastrukturních projektů budou fungovat bez problémů.

Nejlevnější komodita na trhu
Od amerických prezidentských voleb zavládl na trzích optimismus. Naděje na další stimulační balík a vidina rychlé vakcinace podpořily investiční apetit, vyhlídky poptávky a zároveň oslabil americký dolar. To je perfektní kombinace pro průmyslové i jiné komodity, které zažily rally.

Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. V hlavní roli opět korekce primárního trendu a cenové patterny.


Krypto šeptanda (28.3.2025)
V kryptosvětě často stačí jedno slovo, jeden tweet, jeden krok vlivné osobnosti – a trhy reagují bouřlivěji než počasí v dubnu. Tentokrát spustil vlnu šepotu Ricardo Salinas, mexický miliardář, který se rozhodl vsadit 70 % svého investičního portfolia na Bitcoin. Co to znamená pro běžné investory, tradiční trhy i samotnou kryptoměnovou scénu? A proč zlaté mince neztrácejí na lesku, i když digitální dominují titulkům? V tomto vydání blogu „Krypto šeptanda“ vás provedeme tím nejzajímavějším, co se v zákulisí světa kryptoměn šušká. Nahlédneme do strategií miliardářů, inovací na decentralizovaných burzách, geopolitických soubojů o „digitální zlato“, i do budoucnosti kryptoplateb napříč kontinenty. Připravte se na příběhy velkých hráčů, technologických zvratů a tiché revoluce, která nenápadně mění svět. Protože někdy to nejdůležitější není to, co se křičí do světa, ale to, co se mezi řádky jen šeptá.

Multitimeframe analýza: 17.5.2024 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Býci opět v sedle, index S&P 500 na novém rekordu
Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden posílil o 1,65 %. Pomáhaly mu především některé pozitivní hospodářské výsledky firem, především Alphabetu.

Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech AUD/USD a USD/CHF
Obchodní týden je v plném proudu a dnešní seance mi pravděpodobně nachystala příležitosti pro zítřejší trendové obchody. Podívejte se na ně se mnou.

Začala na americkém akciovém trhu letní líná nálada?
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden silnější o 0,21 %. Jako kdyby se nic nedělo, jedna zajímavá událost se ale našla.

Klíčové emocionální faktory ovlivňující úspěch v tradingu
Emoce hrají významnou roli při obchodování, a proto je důležité u sebe vyvinout emoční inteligenci a naučit se efektivně ovládat své emoce. Zjistěte, jak psychologie ovlivňuje vaše rozhodování při obchodování na trzích. V dnešním článku se budeme blíže věnovat klíčovým faktorům, které ovlivňují vaši úspěšnost a naučíte se využít psychologického pohledu k dosažení lepších výsledků ve světě obchodování.

Co čekat od ECB?
Evropská centrální banka (ECB) zasedá tento čtvrtek a bude rozhodovat o ponechání hlavní úrokové sazby na 4,25 % nebo o jejím zvýšení na 4,50 %. Trhy víceméně počítají s první variantou. Některé indikátory recese, např. PMI indexy v průmyslu i službách nebo ceny nemovitostí, již v eurozóně svítí červeně.

Obchodování akciových indexů, ropy WTI a USD/CAD
Americké akciové indexy opravdu v avizovaných support oblastech zastavily své poklesy a obrátily svůj vývoj do velmi pozitivna. Dow Jones dokázal posílit během pár dní o 1.300 bodů.

Šialené, ale ziskové...
...alebo, ako sa nemá obchodovať. Vopred upozorňujem, že spôsob pondelkového obchodovania predovšetkým z pohľadu MRM (money a risk manažmentu), ktorý popíšem v tomto článku, skutočne neodporúčam. Bolo to „vecou“, tak trocha možnosti „stratiť“, ale pravdepodobne aj ľahkovážnosti. A úprimne? Išiel som aj „hlavou proti múru“ (aj keď som si ju nakoniec nerozbil) ... Túto seansu uvádzam jednoznačne ako „memento“, aj keď so ziskovým záverom. Utorkové obchodovanie už považujem zo všetkých hľadísk za vzorové (aspoň čosi).

Praktické okénko – long obchod na AUD/USD, ve kterém jsem si ani neškrtnul
V rámci swing tradingu jsem inkasoval velmi nepříjemnou ztrátu. Jak lze redukovat riziko v obchodě, který se nevyvíjí dobře, se podíváme v tomto článku.