Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Ztráta na závěr
Tak máme za sebou poslední týden minulého roku a i v něm se obchodovalo. Jak to dopadlo, předjímá tak trochu nadpis, no jak to skončilo konkrétně, na to se mrkneme.

Technická analýza měnových párů GBP/JPY, EUR/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Intervence národních bank nachystala změny trendu na některých měnových párech, popřípadě rozjely korekci trendů dlouhodobých.

Bitcoin ako ochrana pred finančnou represiou alebo prečo sú CBDC obrovské riziko
Článok na túto tému som mal v hlave už dlhší čas. Stále pribúdajú nové informácie o digitálnych menách centrálnych bánk, ktoré môžu pôsobiť znepokojivo. Okolo Bitcoinu sa toho udialo tiež veľmi veľa, dosiahol historické maximum a následne výrazne poklesol ale oproti minulému roku je stále veľmi vysoko a spolu s tým ako rastie jeho adopcia vo svete, graduje aj boj proti nemu. Môže nás Bitcoin ochrániť pred finančnou represiou?

Ropa zatím OPEC ignoruje
Z meetingu OPEC+ na začátku prosince vzešla velká prohlášení. Pro první čtvrtletí příštího roku dojde ke škrtům v produkci ropy u členských států o 2,2 milionu barelů denně (mbd). Škrty svým objemem větší než těžba Norska měly vystrašit trh a kvůli předpokládanému nedostatku ropy vyhnat cenu výše, nejlépe jeden barel Brentu znovu nad 90 USD. Hlavní dva hráči, Saúdská Arábie i Rusko totiž kvůli zvýšeným rozpočtovým výdajům, ať už na stavební megaprojekty nebo válku, potřebují naplnit státní pokladnu.

Obchodní příležitosti na libře
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům GBP/USD a GBP/JPY. Nastíním podmínky pro mé obchodní příležitosti včetně rizik a potencionálních zisků.

Trh komodit aktuálně: propady cen na ropě, kakau i kávě
Většina investorů a obchodníků se v posledních týdnech zaměřovala především na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně akcie nejsou jediné aktivum, které zažívá volatilní období. Trh komodit je v současnosti plný obrovských růstů a propadů. V tomto článku přinášíme aktuálně tři nejzajímavější komodity, které stojí za pozornost.


Medvědí útok pokračuje, index S&P 500 je pod 200denním průměrem
Třetí obchodní týden roku 2022 se do historie zapsal temně červeným písmem. Index S&P 500 ztrácel ve všech čtyřech denních seancích (v pondělí se neobchodovalo) a celkem odepsal 5,68 %.

Praktická ukázka: Kdo si počká, ten se dočká
Po dvou ztrátových týdnech po sobě (-1,85% a -0,97%) jsem byl zvědavý, jak daleko do mínusu mě trh ještě pošle. Případně jestli bude milosrdný a přidělí mně nějaký zisk. V podstatě vždy se jedná o pocit zvědavosti v očekávání, co je pro mě nachystáno. Přiznávám se, že ačkoliv by mně ztráta nevadila, zisk by byl mnohem, mnohem vítanějším.

ECB už příliš škodit nebude
Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nechala základní úrokovou sazbu na 4,50 %, čímž zakončila ostrý cyklus utahování měnové politiky. Zdá se, že na rozdíl od USA nebude na zkrocení inflace v eurozóně třeba dalšího zvyšování úroků. Jádrová inflace rychle klesá, ceny nemovitostí jsou také v mínusu a především vlády jednotlivých zemích platících eurem ve svých rozpočtech šetří, což ECB uvolňuje ruce, protože svými škrty dělají pro stabilizaci cen hodně práce za ní.

Ruský rubl a jeho závislost na ropě
Měny zemí, které mají vysoký podíl komodit na exportech, se často pohybují v závislosti na cenách těchto surovin. Vysvětlení je jasné – vyšší ceny znamenají rostoucí exportní inkaso a příliv deviz do země.

Fed zatím nikam nepospíchá. Trhy se radují, dolar slábne, zlato znovu kraluje
Americká centrální banka dala včera jasně najevo, že je připravena udržovat i nadále politiku velmi nízkých úrokových sazeb.

Prečo je práve teraz dôležité sledovať vývoj na akciových trhoch?
Americké indexy vytvorili nové rekordy a mnohí by si mohli myslieť, že nateraz je riziko mimoriadneho poklesu na akciových indexoch zažehnané. Práve počas takýchto momentov sa treba mať na pozore, pozrime sa na niektoré zaujímavé informácie, ktoré tomu nasvedčujú.

Multitimeframe analýza: 29.2.2024 GBP/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Indikátor Fractals
Tento jednoduchý indikátor je založený na presne stanovenej sviečkovej formácii, ktorá sa v grafoch často vyskytuje. Býčí fraktál signalizuje, že cena by mohla rásť a medvedí fraktál napovedá, že cena by mohla klesnúť. Ako používať fraktály pri obchodovaní?

Nedělní příprava: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Opět je tu neděle, ideální čas k přípravě pro nadcházející obchodní týden. Tentokrát jsem vybral měnové páry USD/JPY a AUD/USD. Ceny obou měnových párů právě reagovaly na dlouhodobé S/R úrovně. Vypadá to, že po falešném proražení na USD/JPY vidí analytici jižní cestu zalitou sluncem. S tímto nadšením se úplně neztotožňuji. Naopak na AUD/USD cena došla k supportu. Na tuto chvíli jsem měsíc čekal a rád bych v případě slušné příležitosti nakupoval.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD a akcie Altria Group a Volkswagen
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD a akcie Altrie Group a Volkswagen. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Nvidia raketovo rastie vďaka správam o AI, zárobkoch a plánom Bidena
Nvidia zaznamenala masívny skok, keď investori oslavovali kvartálne výsledky a pozitívne informácie. Akcie spoločnosti Nvidia vo štvrtok vyskočili o viac ako 14 % a vzrástli na 10-mesačné maximá, keďže spoločnosť ovplyvnila kombinácia býčích faktorov.

Testování MarSe Expert Advisor
Název MarSe byl odvozen od názvů dvou obchodních strategií - Martingale a Surfing. Surfing strategie byla vytvořena Victorem Borishpoletsem pro denní obchodování na Forexu a akciovém trhu. Systém je založen na RSI.
