Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Příběh obchodníka – díl první
Nedávno jsme se potkali s Ondřejem Hartmanem a dohodli se, že napíšu „něco“ pro FXstreet.cz. Přemýšlel jsem o tom, jak napsat „něco“, abych nepsal nezáživnou teorii nebo stokrát řečená pravidla. Ačkoliv se obojího asi občas nevyvaruji, tak se pokusím, zdůrazňuji slovo pokusím, být záživný a praktický.

Evropa sleduje blížící se volby v USA
Do voleb v USA zbývá méně, než jeden týden a každému je jasné, že v případě výhry Joe Bidena dojde ke změně vnitrostátní i zahraniční politiky Spojených států. Právě zahraniční politika byla za mandátu Donalda Trumpa velmi aktivní a kromě Číny bude zajímat výsledek také Evropu. Výhra Joe Bidena by byla pro EU příjemnou změnou k lepšímu. Trump však týden před volbami získává náskok v dosud nerozhodných státech, což může konečný výsledek otočit v jeho prospěch.

Jak může Obama zamíchat eurodolarem
Je známo, že pravicové vlády se více starají o stabilitu měny a inflace, zatímco levicové vlády trápí hlavně aktuální nezaměstnanost a nebezpečí rostoucích cen lehce přehlíží. Na americký dolar je tedy potřeba nahlížet s rizikem, že Obamova demokratická (levicová) administrativa bude upřednostňovat spíše slabší měnu. Z kroků amerického prezidenta, které by mohly vést k tlaku na oslabení dolaru, patří především následující dva:

Tomáš Vranka z XTB: Stockpicking nebo ETF?
Tak jako každé druhé pondělí v měsíci, i tento týden vyšel nový díl ze série Akciové portfolio Tomáše Vranky (APTV). Hlavní tématem bylo samozřejmě současné dění na trzích, umělá inteligence a investování do rozvíjejících se trhů. Nakonec se ale Tomáš v rámci svého pravidelného nákupu rozhodl pro ETF, což vedlo k hlavnímu tématu této epizody; kdy nakupovat individuální akcie a kdy ETF?

Take-Profit (TP)
Nebudu spekulovat o tom, jestli je výstup z obchodu důležitější než vstup. Podle mého názoru je totiž důležitost těchto dvou úkonů stejná, podobně jako je stejná důležitost desítek dalších kroků v našem obchodování. Nicméně pokusím se popsat můj pohled na TP z pohledu vlastních zkušeností.

Multitimeframe analýza: 1.2.2024 GBP/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Nervozita na japonském jenu stoupá
V minulém týdnu jsme se zaměřili na výhled fundamentálních ukazatelů japonské ekonomiky a jejich dopad na měnovou politiku a kurz japonského jenu. Dnes se podíváme na to, jak by mohl kurzem jenu zahýbat vývoj na japonských vládních dluhopisech, což je speciálně v dnešní době velmi žhavé téma.

DAX - porovnání s NASDAQ 100
V tomto článku bych rád srovnal mé obchodování na trhu DAX se strategiemi a stylem, který používám na trhu NQ100. Dle mého názoru je k trhu DAX nutné přistupovat jinak než k trhu NQ100 a rád bych vysvětlil proč.

Něco o akciích
V jednom ze článků jsem psal o automobilech na vodíkový pohon a o tom, že by stálo za úvahu popřemýšlet o investování do infrastruktury pro tato vozidla. To celé mě ale také přivedlo na myšlenku v trochu jiném směru, nikoliv jen v tomto konkrétním.

Technická Analýza - EUR / JPY zůstává blízko rezistenčního klastru
Společná evropská měna vzrostla proti japonskému jenu o 71 bazických bodů. Během včerejšího obchodování měnový pár porušil týdenní R1 na 122,32.

Jak zvládat současnou záplavu fundamentů?
Příliš velké množství protichůdných informací může obchodníkům a investorům zamotat hlavu. Jak se v současné nepřehledné době zachovat, se dočtete v tomto článku.

Typické obchodné chyby
Každý z nás, chce mať na konci obchodného obdobia, dôvod k spokojnosti. Nielen z dôvodu dodržania risk manažmentu, ale aj pri pohľade na svoj kapitál. Poďme sa spolu pozrieť, na často sa opakujúce, ale o to závažnejšie chyby, ktorým sa môžeme pomerne ľahko vyhnúť. Svoj pôvod, resp. základ, majú v metodológii nášho myslenia a preto je možné s nimi pomerne ľahko „pracovať“.

Praktická ukázka: Částečné odprodeje se opět vyplatily
Uplynulý týden skončil téměř tam, kde začal. Přesto se ale nejednalo o období, v němž by trh šel jen tak do strany. Naopak to byly pohyby, na kterých se moje strategie docela pěkně povozila. No však se mrkněte na to, jak pěkné to bylo.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.1.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Triky pro začínající tradery
Nejlepší obchodníci zdokonalují své dovednosti praxí a disciplínou. Provádějí také sebeanalýzu, aby zjistili, jak jsou drivery jejich úspěšných obchodů, a aby se naučili, jak udržet strach a chamtivost mimo svůj trading. Toto jsou dovednosti, které by měl praktikovat každý forexový obchodník. V článku najdete několik tipů, které byste měli mít na paměti, pokud také přemýšlíte o obchodování s měnami.

Dolar je pro USA příliš silný
Optimismus po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem je stále pouze v myšlenkách manažerů velkých průmyslových korporací. Obrovský vzestup v indikátorech důvěry z konce loňského roku se znovu nedokázal přetavit do reálných čísel.

Cesta k úspechu (2)
Druhým článkom tejto série priblížim pohľad na bezchybné vykonávanie obchodného systému, myslenie v pravdepodobnostiach, predpoklad pohybu, aby to „stálo za to“ ako aj spomeniem „Nikdy sa nevzdávať“, nakoľko korektná postupnosť krokov vedie k úspechu.


INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Zlato si v uplynulém týdnu došlo pro další all-time high. Drahý kov se stává pro investory bezpečným přístavem v časech krize, a do puntíku tak plní svou předpokládanou roli. Není pochyb o tom, že za růstem stojí obavy z celní války. A také napětí na ose mezi Bílým domem a Fedem.

Multitimeframe analýza: 2.5.2024 Zlato (XAU/USD)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.