Neděle 26. září 2021 08:27
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Purple Trading Roadshow
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital

Energetické akcie s nejvyššími výnosy

Napsal:   Sekce: Akcie

Napětí na Středním východě, Trumpovy hry s uvalením sankcí na Írán a stále aktivní dohoda OPEC ohledně snížení produkce, to vše se podepsalo na růstu cen ropy a následném pozitivním dopadu na ropné společnosti. Podívejme se blíže na energetický sektor a společnosti s nejvyššími výnosy za posledních 6 měsíců.

V čele stojí California Resources Corporation (CRC) s růstem cen akcií o 141,47 %.  

California Resources Corporation (CRC)

California Resources Corporation je relativně mladá společnost založená v roce 2014, ale přesto rychle rostoucí. Se sídlem v Los Angeles (Kalifornie) se společnost věnuje především hledání, produkci a prodeji ropy a zemního plynu. Společnost je aktivní pouze v Kalifornii, kde vyrábí a prodává energii místním domácnostem, farmám a podnikům. Díky tomu není vláda tolik závislá na dovozu.

Ke dni 31.12.2017 byly čisté prokázané zásoby společnosti California Resources Corporation ekvivalentem 618 mil. barelů.    

První čtvrtletí roku 2018 skončilo pro společnost ztrátou 2 mil. $ (-0,05 $ na akcii). Samozřejmě se nejedná o pozitivní zprávy, ale vzhledem k předchozím obdobím jde o poměrně dobrý výkon. Dříve se totiž čistá ztráta společnosti vyšplhala až na 138 mil. $.    

Upravený čistý zisk společnosti byl 8 mil. $ (0,80 $ na akcii).      

Během prvního čtvrtletí společnost těžila 74 vrtů, přičemž 34 z nich těžila ve spolupráci s partnery.

Celková produkce čítala v průměru ekvivalent 123 000 barelů ropy. Jde o nižší hodnoty než v Q1 především kvůli požárům, které v Kalifornii v prosinci vypukly. V příštím čtvrtletí se očekávají vyšší hodnoty.         

Z technického hlediska se formuje rostoucí trend a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem. Po zveřejnění zprávy 2. dubna začaly ceny akcií stabilně růst a tento růst vedl k výnosů 141,47 % během posledních tří měsíců.

Tyto příklady také ukazují, jak je důležité sledovat vedení společnosti. Například v březnu několik členů správní rady, včetně Todda Stevense, Harryho McMahona a Gannona Justina, nakoupilo na ceně 14 $ akcie v hodnotě 545 631 $. Aktuální cena akcií je 35,93 $ a nikdo ze zmíněných své akcie ještě neprodal. 

CRC však v současné chvíli nelze považovat za dobrou investici. Short float je aktuálně na hodnotě 27,31 % a napovídá tak, že se blíží korekce. Pro ty, kteří si akcie společnosti koupili již dříve, je teď vhodná doba vybrat si své výnosy.  


Na druhém místě se umístila Whiting Petroleum Corporation, jejíž akcie za posledních 6 měsíců vzrostly o 129,22 %. Tato společnost je z hlediska kapitalizace třikrát větší než California Resources Corporation a taktéž vede z hlediska finančních údajů. CRC zvítězila tedy díky ceně svých akcií.    

Whiting Petroleum Corporation (WLL)

Společnost Whiting Petroleum Corporation, která sídlí v Denveru (Colorado), založili Kenneth R. Whiting a Bert Ladd v roce 1980. Společnosti vyhledává, vyrábí a prodává ropu a zkapalněný zemní plyn.

V roce 2003 vstoupila Whiting Petroleum Corporation na akciový trh skrze první veřejnou nabídku, při které získala 400 mil. $. 

Ke dni 31.12.2017 vlastnila společnost zásoby v ekvivalentu 617 mil. barelů ropy, z čehož 64 % představovala ropa a 35 % zemní plyn.   

V prvním čtvrtletí 2018 byl čistý zisk WLL 83,7 mil. $ (0,92 $ na akcii) oproti -54,2 mil. $ (-0,60 $ na akcii) z prvního čtvrtletí minulého roku.             

V prvním čtvrtletí společnost vyrobila ekvivalent 11,40 mil. barelů ropy, a to dělá v průměru 127 000 barelů denně. Investice čítaly 187 mil. $ a čisté provozní výnosy 233 mil. $, kapitálové náklady tak byly o 46 mil. $ nižší.      

Z pohledu technické analýzy nabírá rostoucí trend na obrátkách a cena se nachází nad 200denním SMA.

Stejně jako u California Resources Corporation, ani tady bychom neměli zapomínat na transakce uskutečněné vedením společnosti. 2. března, téměř měsíc před zveřejněním finanční zprávy, nakoupil viceprezident WLL David M. Seery na ceně 27,77 $ akcie v hodnotě 29 412 $, i když tato částka není příliš závratná. Současná cena akcií je 52 $ a není známo, že by pan Seery své akcie již prodal.  


Delek US Holdings, Inc. si vysloužila své třetí místo růstem cen akcií o 88,77 % během posledních 6 měsíců. Tato společnost se svou kapitalizací vyrovná Whiting Petroleum Corporation.

Delek US Holdings, Inc (DK)

Společnost byla založena v roce 2001 a sídlí v Brentwood (Tennessee). Hlavní činností DK je kupování ropy pro výrobu benzínu, nafty, leteckých pohonných hmot, asfaltu a dalších ropných produktů. Společnost vlastní čtyři zpracovatelské závody v Louisianě s celkovou výrobou 20 000 barelů denně. DK taktéž vlastní 81,60 % Alon USA Partners, LP (ALDW), která vlastní zpracovatelské zařízení s denní výrobou 73 000 barelů.    

Společnost má také vlastní čerpací stanice značky „Alon“ a řetězec supermarketů napříč Texasem a Novým Mexikem.

První čtvrtletí 2018 znamenalo pro společnost ztrátu 34,9 mil. $ a upravený čistý zisk 28 mil. $ (0,33 $ na akcii) ve srovnání se ziskem 10,1 mil. $ (0,16 $ na akcii) ve stejném čtvrtletí minulého roku.                    

Společnost v tomto roce již podruhé navýšila výplatu dividend, a to přilákalo pozornost investorů. V únoru 2018 došlo ke zvýšení o 33 % a tentokrát o 25 %. Vše má svůj účel, jelikož DK spoléhá na vzájemně prospěšný dlouhodobý vztah a spolupráci s investory.

Z pohledu technické analýzy se cena nachází v rostoucím trendu. V srpnu 2016 došlo k prolomení 200denního SMA a od té doby se celkově směr nezměnil. Samozřejmě si akcie prošly několika korekcemi, ale ceny se vždy vrátily do rostoucího trendu.   

Investiční fondy mají v poslední době o společnost zájem a navýšily svůj podíl o 6,27 %.   

Takový růst samozřejmě také přilákal i pozornost prodejců, což vedlo ke snížení short float na 8,55 %.  

Poslední opatření uskutečněné akcionáři je zaznamenáno v červnu roku 2017. Momentálně je nákup akcií velice riskantní, jelikož korekce by mohla začít každou chvíli. Vyčkat na korekci blíže k SMA a poté na proražení rezistence je mnohem lepší nápad. Další možností je sledovat vývoj cen ropy.


Ceny všech těchto akcií v poslední době výrazně vzrostly, ale neměli bychom zapomínat na skutečnost, že za to může především růst cen ropy.      

Jakmile ceny energetických komodit klesnou, bude následovat reakce energetického sektoru nehledě na finanční zprávy. Některé z nejstabilnějších společností poté opět začnou růst, ale nejdříve je čeká pokles, a to bez výjimek. Proto je při nákupu ropných společností velice důležité sledovat také vývoj cen ropy.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Elliott Wave Teorie: 10Y US NOTES, USD/JPY, EUR/USD, EURO INDEX, S&P 500, GBP/USD a TESLA
  Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na 10Y US NOTES, USD/JPY, EUR/USD, EURO INDEX, S&P 500, GBP/USD a TESLA.
 • Emerging markets musejí bránit své měny
  V dnešním článku se podíváme na emerging markets (rozvíjející se trhy) a jejich měny...
 • Emerging markets se konce QE nebojí
  Uběhl již rok a půl od té doby, kdy tehdejší šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke ohlásil, že by Fed mohl ukončit svůj program kvantitativního uvolňování (QE).
 • Emerging markets se uklidnily – carry trade na obzoru
  S příchodem zimy přišly do USA kruté mrazy, které dočasně zchladily také americkou ekonomiku. Množí se proto spekulace, že to s utahováním měnové politiky Fedu nebude tak žhavé, což je dobrá zpráva pro měny emerging markets, a to především pro brazilský real (BRL), tureckou liru (TRY) a jihoafrický rand (ZAR).
 • E-mini NASDAQ 100/Micro E-mini Nasdaq-100 - Cipinek
  Zdravím všechny. Chci si tady s vaším laskavým dovolením zaznamenávat svoje zajímavé obchody.
 • Emisní povolenky jsou nový bitcoin
  Cena emisních povolenek roste raketovou rychlostí. Od března loňského roku se zvýšila z 15 EUR za vypuštěnou tunu CO2 na dnešních 56 EUR. Kupující se tak mohli těšit na zisky přesahující mohutnou rally akciového indexu Nasdaq nebo i těch nejrychleji rostoucích komodit.
 • Emoce - Skrytí zabijáci tradingových účtů
  Dnešní uspěchaný svět je plný emocí, se kterými se ne každý dokáže patřičně vypořádat a výjimkou bohužel není ani náš oblíbený svět tradingu. Proto dnešní téma, jak už i název napovídá, se zase pro jednou bude týkat psychologie, zvláště pak různých typů emocí, které pokud se obchodníci opravdu nenaučí ovládat, či s nimi správně pracovat, tak nakonec bývají při tradingu takovým rizikem, jež si pak často vybírá svou nelítostnou daň. Strach, chamtivost a několik dalších aspektů, tak to je to, čím se tu dnes budeme zabývat.
 • Emoce v tradingu: Odveta a euforie
  Všichni jsme již mnohokrát slyšeli o tom, jak emoce brání konzistentnímu vydělávání peněz na finančních trzích. Pokud si přečtete pár článků o tradingu na forexu, zcela jistě narazíte na článek pojednávající o dvou nejznámějších emocích přítomných na burze, jimiž jsou strach a chamtivost. Tyto dvě emoce jsou esenciální, existují však ještě další základní druhy emocí, na které si musí obezřetný obchodník dát pozor. Jsou jimi potřeba odvety a euforie z úspěchu. Právě o nich bude dnešní článek. Dozvíte se, čím se tyto emoce vyznačují a jak s nimi bojovat.
 • Emocionálně chytřejší
  Maturoval jsem na samé jedničky jako jediný z celého svého ročníku. Když jsem o pár let později odevzdal svoji diplomovou práci, ředitel školy si mě zavolal do své kanceláře a tam se mi přiznal, že to byla za celý jeho život jediná diplomka, kterou skutečně celou přečetl a hned mi nabídl práci.
 • Emoční inteligence: Co to je a proč je důležitá pro tradery
  Když mluvíme o psychologických kompetencích, důležitých pro obchodníka, v první řadě bychom vyzdvihli emoční inteligenci. Pod emoční inteligencí chápeme schopnost rozlišovat a pojmenovávat emocionální stavy svých i jiných lidí.
 • Éra slabého JPY je u konce
  O zlepšujícím se fundamentálním výhledu japonské měny jsme Vás informovali již dříve, s příchodem tvrdých dat z ekonomiky se tento výhled naplňuje nad očekávání a formuje velice dobrou pozici pro posílení japonského jenu (JPY).
 • ESMA a zásadní změny
  Pohla nová direktiva s % ztrátových obchodníků?
 • ESMA a % ztratových obchodníků
  Víte jaké je skutečné množství ziskových traderu?
 • ETF - investice, které mají budoucnost
  V posledních letech slyšíme z leva z prava jak nesmyslné je nechávat peníze na bankovním účtu, protože nám je den co den pomalu ale jistě požírá všudypřítomná inflace. A ano opravdu to není žádný výmysl, inflace tu s námi je a nejspíš ještě dlouho bude. Proto jsme ani my opět nelenili a pokusili se najít řešení pro všechny nadšence, kteří již nechtějí nečinně přihlížet tomu, jak se kupní síla jejich těžce vydělaných peněz pomalu vytrácí.
 • ETF investície: Update
  V tomto blogu poukážem na zaujímavé situácie, ktoré vznikajú na vybraných komoditách a americkom indexe S&P 500. Výhľad je strednedobý a očakávané držanie pozície je 6-18 mesiacov. Dávnejšie som takýto blog písal a teraz opíšem ako sa darí mojím investíciam a čo plánujem nakúpiť ďalej. Mám nakúpené ETF na kávu a cukor s tým, že plánujem nákup ETF na kakao a S&P 500.
 • Ethereum je pripravené na veľkú show
  Dnešný článok bude čisto o druhej najväčšej kryptomene s názvom Ethereum. Okrem technickej analýzy sa pozrieme aj na fundament, ktorý stojí za touto kryptomenou.
 • Ethereum se může dočkat růstu
  „Ethereum roste druhý den v řadě, ale stále se mu nepodařilo zcela zotavit z propadu, který prodělal dříve v tomto týdnu. Cena Ethereum je aktuálně (čtvrtek odpoledne) 762,11 $, což znamená růst o 1,4 %,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, vedoucí analytik společnosti RoboForex.
 • Ethereum: Týdenní bull run šílenství pokračuje!
  Ethereum se během posledního týdne výrazně pohnulo. Jak to vypadá na grafech? Podíváme se spolu na nejbližší kritické hodnoty podpory a odporu. Bull run šílenství pokračuje.
 • Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania - spustenie už o týždeň!
  Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie, na ktoré sa pritom pripravuje už istý čas. Prechod na Ethereum 2.0, kde príde ku zmenu z Proof -of-Work konsenzus protokolu na Proof-of-Stake konsenzus protokol je jednou z najťažších technologických úloh, na ktorých sa aktuálne v kryptomenovom svete pracuje. Aj preto je tento proces pomerne ostro sledovaný, pretože v prípade neúspechu môže znamenať výrazné problémy pre celú kryptomenu. Na druhú stranu, v prípade úspechu, sa dá očakávať, že sa Ethereum výrazne posunie vpred. Prvý krok k tomu už bol spravený.
 • EUR a GBP - blíže, než se zdá
  Evropská centrální banka a Bank of England sice v dnešní době zaujímají rozdílné postavení, vzhledem k provázanosti ekonomik Británie a eurozóny však o nějaké divergenci kurzů eura a libry nemůže být řeč.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy