Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Dominance amerického dolaru a jeho vliv na globální ekonomiku
Dominance amerického dolaru odkazuje na jeho postavení jako hlavní světové rezervní měny. To znamená, že většina mezinárodních obchodů, transakcí a finančních rezerv je denominována v amerických dolarech (USD). Tato situace poskytuje Spojeným státům americkým určitá ekonomická a politická privilegia, která žádná jiná země nemá.

Americká a kanadská data budou hýbat trhy v týdnu 25.05.-29.05.2020
Příští týden přináší z pohledu fundamentů pouze dva důležité dny. První bude ve čtvrtek 12:30 GMT. V té době bude zveřejněna skupina různých amerických datových souborů. Každá z těchto datových sad může sama o sobě způsobit pohyb na USD párech o velikosti asi deseti pip. V souhrnu by tah mohl pohyb činit až 30 pipú.

Poletí Facebook zpátky ke 400$? | Investiční Memento #23
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 23. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Obchodování bez starostí
Přemíra nerozvážnosti a přemýšlení vede často k velmi negativním vlivům na samostatnou činnost, a to nejen v tradingu, ale prakticky v každém odvětví lidské činnosti. Co se týče tradingu, obchodní úspěch přichází, když má člověk vhodné nástroje pro analýzu a pochopení trhu, ale také čistou mysl, jenž mu umožňuje přestat přemýšlet, ale zároveň zůstat vzhůru, zkrátka řídit se dle svých obchodních nástrojů a příliš nad obchodováním nedumat. V tomto článku najdete pár rad, jak se vypořádat se svou nerozvážnou myslí.

Vzhůru dolů!
Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.


Americké akcie vylepšují maxima. Bude závěr roku klidný?
Americké akciové trhy se na další vlnce optimismu ohledně fiskálního stimulačního balíčku pro ekonomiku USA a díky zprávám o zahájení vakcinace proti covidu-19 vyvezly na nová historická maxima. Index S&P 500 navzdory páteční mírné ztrátě za týden přidal 1,25 %.

Umění naskočit do trendu a profitovat na něm
Stát na dominantní straně trhu je vždy mnohem zajímavější, než lovit zisky v technických korekcích. Článek se věnuje popisu technických formací, na kterých jsou marně očekávány změny sentimentu, leč ty v drtivé většině případů nikdy nenastanou.

Elliottovy vlny: Velká analýza na index S&P 500, ZLATO, USD/CHF, index DAX, TESLA, GBP/USD a EUR/USD
Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na index S&P 500, ZLATO, USD/CHF, GERMAN DAX, TESLA, GBP/USD a EUR/USD.

Psychologické jevy v tradingu
Když jde o obchodování, většina z nás se mimo jiné zaměřuje na čísla, grafy, fundamenty obchodovaných akcií či měnových párů a mnoho dalšího. Převážná většina obchodní však má tendenci přehlížet kritický aspekt – psychologii, která je pro obchodování stejně tak významnou dovedností, jako například znalost technické či fundamentální analýzy.

Stagflace v Evropě?
Dnešní předběžná data o HDP a inflaci v eurozóně píšou pro země platící eurem pozitivní příběh. HDP vzrostl mezičtvrtletně o 2,2 %, k čemuž přispěla především Francie, která se vysokým růstem vrátila na své předpandemické úrovně. Spotřebitelské ceny za říjen rostly meziročně o 4,1 %, jádrové pak o 2,1 %, mírně nad odhady. Ekonomika eurozóny tak svižně oživuje, a to při relativně nízké inflaci (především jádrové), když vezmeme v potaz všechny proinflační faktory, které nyní celosvětově posílají ceny vzhůru.

Anomálie na finančních trzích
Teorie efektivních trhů předpokládá, že cena každého finančního nástroje v každém okamžiku plně odráží všechny dostupné informace. Teorie efektivního trhu se rozvinula v 60. letech předchozího století na základě disertační práce Eugene Famu. Podle jeho názoru na aktivním trhu, který zahrnuje mnoho dobře informovaných a inteligentních investorů, jsou akcie správně oceněny a odrážejí všechny dostupné informace. Jejich cenu nelze predikovat, protože se vyvíjí podle náhodné procházky. Jenomže zkušenost ukazuje, že chování trhu nelze vždy vysvětlit podle dostupných teorií a informací. Finanční trhy (zejména ty akciové) se tak leckdy chovají nelogicky a vytvářejí takzvané anomálie (odchylky), které nelze racionálně zdůvodnit. Video zkoumá, zdali nejznámější anomálie jako lednový efekt, pondělní efekt, či efekt Vánoc platí na amerických akciových trzích i po finanční krizi (2008).


Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží
Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.

V čem se Německo mýlí
Němečtí ekonomové mají velké slovo při rozhodování Evropské centrální banky (ECB). Jak by také ne, když reprezentují největší evropské hospodářství a ECB se sídlem ve Frankfurtu vychází z tradic Bundesbanky. Přitom německá ekonomická škola je svým způsobem exotická. Ani kolegové z měnové unie, ani Američané, Britové či Japonci německým argumentům nerozumějí. A nedávná historie dává globálnímu přístupu k měnové politice za pravdu.


Prečo majú brokeri rôznu cenu ropy?
Posledné týždne sa často stretávam s otázkou prečo sa ceny ropy medzi brokermi niekedy viac alebo menej líšia. Je to jednoduché, obchoduje sa viacero rôznych kontraktov a každý broker a poskytovateľ likvidity si môže zvoliť ako podkladové aktíva rôzne kontrakty. Preto sa určite oplatí poznať rozdiely medzi kontraktmi, pozrime sa na to bližšie.

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - 2 dny, které rozhodly všechno
Minulý týden jsem skončil v zisku 120 Kč, takže se mi podařilo překonat týdenní plán. Od začátku obchodování v květnu 2020 je účet v zisku ve výši 622 Kč.

Index S&P 500: Dosedly akcie na dno?
Americký trh má za sebou nejpernější týden za několik posledních let. Zvláště pondělí s otevíracím odskokem o zhruba 6 % do mínusu bylo opravdu výživné. Ve středu a ve čtvrtek ale trh korigoval opačným směrem a v pátek se nic mimořádného nedělo.

Medvědí útok pokračuje, index S&P 500 je pod 200denním průměrem
Třetí obchodní týden roku 2022 se do historie zapsal temně červeným písmem. Index S&P 500 ztrácel ve všech čtyřech denních seancích (v pondělí se neobchodovalo) a celkem odepsal 5,68 %.