Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

ETF investície: Update
V tomto blogu poukážem na zaujímavé situácie, ktoré vznikajú na vybraných komoditách a americkom indexe S&P 500. Výhľad je strednedobý a očakávané držanie pozície je 6-18 mesiacov. Dávnejšie som takýto blog písal a teraz opíšem ako sa darí mojím investíciam a čo plánujem nakúpiť ďalej. Mám nakúpené ETF na kávu a cukor s tým, že plánujem nákup ETF na kakao a S&P 500.

65 týdnů praktických ukázek: Bilance
Dalších 13 týdnů uplynulo jako voda, a tak tady máme další bilanci, tentokrát za 65 týdnů, tedy za rok a čtvrt. A tak se bez zbytečností můžeme mrknout, co se tedy odehrálo.

XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora
Společnost XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, oznámila nového globálního ambasadora značky – bude jím fotbalová ikona Zlatan Ibrahimović. Legendární hráč se představí v dosud největší marketingové kampani XTB propagující širokou škálu investičních řešení na 14 trzích po celém světě včetně Česka.

Burzovní grafy: Býčí kanonáda pokračuje, americké akcie pokračují v Trump rally
Pět zelených denních svíček? Proč ne, americký akciový index S&P 500 si po týdenním oddechovém čase opět vylepšil historické zápisy a posílil o 3,08 %. Nová maxima si připsaly všechny hlavní americké akciové indexy.

Dlhodobý výhľad na hlavné menové páry na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na majors menové páry EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY z weekly a monthly timeframe.

USD/JPY stále pod tlakem
Japonský jen je i nadále atraktivní k nákupu a faktory působící v jeho prospěch postupem času nabírají na síle. A to i přesto, že od měnových turbulencí způsobených devalvací čínského jüanu v posledním srpnovém týdnu již na měnovém páru USD/JPY osciluje spíše okolo 120,00 než blízko původních 124,00.

Trading je na 95 % o naší niterné volatilitě
Mnoho lidí mi často položí otázku: "Prosím, jaký konkrétní obchodní systém používáte? Chtěl bych ho od Vás převzít a obchodovat jako Vy". Takovým lidem vysvětlím základy a v některých případech i pokročilé funkce mého obchodního přístupu. Jenom velmi zřídka se mě někdo zeptá: "Jak to děláte?" Na takovou otázku bych odpověděl jinak: "Jsem flegmatik, chodím běhat a počítám v pipech."

To jsem tedy nečekal
Někdy se člověk dočká něčeho, co by si za normálních okolností nedovedl představit. Myslí si, že se pohybuje v prostředí, kde fungují přírodní zákonitosti, a že lidé se chovají tak, jak se chovali desítky roků předtím. Až se potom stane, že se vedle něj objeví trader, který nikdy traderem být neměl, respektive nechtěl.

Jak být úspěšným na finančních trzích?
Obchodníci by se měli zaměřovat na poznávání a porozumění trhu, ať už obchodují na základě technické analýzy nebo fundamentální analýzy. Mnoho obchodníků se nechce soustředit na fundamenty, ale je důležité pochopit alespoň základní funkci fundamentální analýzy, protože poskytuje logiku, jenž stojí v pozadí tržních cenových pohybů.

Koruna je s Babišem spokojená
Na volební vítězství hnutí ANO prozatím forex nijak zvlášť nereaguje. Koruna si drží slušné zisky, které během října nahromadila, a obchoduje se dále v blízkosti 25,70 korun za euro. Babišových 78 z 200 mandátů na první pohled vypadá jako pokračování relativní stability z předchozích 4 let, bude ale záležet na koaličním partnerovi, kterého budou tradeři s korunou bedlivě sledovat. Podívejme se proto na 3 možné scénáře, které si ve svém rozboru vybrali také komentátoři z Bloombergu.

Něco ze statistik o traderech (2. díl)
Jak už jsem uváděl v prvním dílu, tak tyto statistiky jsou důležité především pro naši víru, případně nevíru v to, že trading je perspektivní disciplína a je možné v něm být dlouhodobě úspěšným. Obecně vzato v nich není nic převratného, na druhou stranu jsou v nich někdy zajímavé věci. A tak se podíváme, co v nich uvidíme dál.

Dopady ruské měnové krize na USD
Americké ekonomice se daří velice dobře a pozitivně překvapuje takřka na všech frontách. Tempo ekonomického růstu USA se tak bude držet i v následujících měsících okolo 3 %. I přesto během posledního týdne ztratil americký dolar vůči euru více než 2 %. Mohou být za těmito zprávami turbulence v Rusku? A proč oslabuje právě USD, když jde o bezpečný přístav a americká ekonomika je s Ruskem mnohem méně provázaná než ta evropská?

Praktická ukázka: Ani ťuk
Tak opět něco netradičního. Za celý týden nebyly splněny podmínky pro to, abych mohl udělat nějaký obchod. Jen pro informaci, pokud bych byl v paralelním nastavení, tedy v tom, které změkčuje podmínku minimálního range, byl bych mínus cca. 10 %.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/SEK a index DAX
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Divoká jízda na kryptu vyžaduje pevné nervy
Je to tu. Po několikaměsíční rally, kdy racionálně uvažující investoři kroutili hlavou nad tím, kam až může cena bitcoinu a dalších kryptoměn růst, přišel pád. Pád, kterému pomohlo pár fundamentálních střípků, ale také naivita některých investorů, kteří kupovali kryptoměny na páku a při propadu se uvolnilo tisíce bitcoinů na trh, pro které nebyla poptávka. Především se ukázalo, že trh s kryptoměnami je trh jako každý jiný a ani zde nejsou trendy nekonečné. Důvěra ve vyšší ceny však zatím zůstává, ale trh má před sebou pár složitých týdnů.

EUR/CHF je pripravený na uptrend a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Bližší pohľad pride hlavne z daily timeframeov na EUR/CHF, USD/CAD a CHF/JPY. Najzaujímavejší je určite EUR/CHF.

Market a limitní příkaz - kdy je používat?
Od psychologického profilu obchodníka se odvíjí i ty nejzákladnější technické záležitosti, jako jsou obchodní příkazy.

Únorový akciový sesun pokračuje, index S&P 500 je pod 4 000
Zkrácený obchodní týden v USA proběhl poměrně jednoznačně. Index S&P 500 v pondělí uzavřel pod 4 000, ve čtvrtek zastavil čtyřdenní sérii ztrát mírným ziskem, v pátek ale potvrdil pokles pod 4 000 a uzavřel na týdenní bázi se ztrátou 2,67 %.
