Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak zvládat FOMO v tradingu? Aneb cesta k obchodní vyrovnanosti
FOMO, nebo-li fear of missing out, je jeden z největších psychologických nepřátel každého tradera. Jak se s tímto pocitem vypořádat a jak najít balanc mezi potřebou být v obchodě a trpělivostí čekat na správný moment?.

Klíčové faktory úspěšného tradingu? Názor předních tuzemských traderů
V přípravě na nadcházející Online trading konferenci XTB, která proběhne 23. 3., jsme vyzpovídali řečníky, kteří se této akce zúčastní. V rámci tohoto článku se podíváme, jak tito přední obchodníci české a slovenské scény odpověděli na otázku “Co považujete za klíčové faktory úspěšného tradingu ve Vašem případě?” Zde jsou jejich odpovědi:

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD
Pro dnešní blog technické analýzy jsem vybral měnové páry EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD. Měnový pár EUR/USD může nabídnout obchodní příležitost po změně trendu v podobě korekce. USD/JPY prolomil dvojité dno a cena USD/CAD se pohybuje zatím ve formaci trojúhelník.

Jak zprovoznit Purple indikátory na OS Windows
V jednom z předchozích článků jste se zde mohli dozvědět o našich fialových indikátorech, které bývají při reálném tradingu, v případě klientů Purple Trading, velmi častým a nedocenitelným pomocníkem.

Tři klacky pod nohy USD
Americký dolar to v posledních týdnech schytává ze všech stran. Dolarový index porovnávající jeho hodnotu oproti koši měn se dostal na minima od května 2016 a není daleko od postupného odevzdávání zisků, které nashromáždil v dolarové nákupní horečce na přelomu let 2014/15. Mezinárodní měnový fond brzký obrat nevidí, považuje americkou měnu stále o 10-20 % nadhodnocenou.

Trading ideas: GBP/NZD, EUR/CHF a USD/CAD
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. GBP/NZD long, EUR/CHF long/short a USD/CAD long/short.

Praktická ukázka: Staré nastavení stále vítězí
Budu se opakovat, ale věřte mi, je to důležitá věc. Každá změna musí dávat smysl, a musí přinášet lepší výsledky v některém ze segmentů, tedy buď ve větším zisku, v nižším maximálním poklesu, případně ve stejné výši zisku, avšak při snížení velikosti rizika.

Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu
Minulý týden v pátek vešly v platnost americká cla ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na dovoz hliníku. V případě Evropské unie, Kanady, Mexika, Austrálie, Jižní Koreje, Argentiny a Brazílie se jednalo nejdříve o dočasné vyjmutí z tarifů do 1. května 2018. Jižní Korea se stala první zemí, která byla z cel vyjmutá a poté jí následovala Austrálie, Brazílie a Argentina. Trvalou výjimku nedostala Evropská unie, Kanada a Mexiko. Pro všechny ostatní země platí dovozní cla na ocel a hliník již od 23. března 2018. Některé země již zveřejnily seznam výrobků, na které se chystají uvalit odvetná cla.

Hyperbolické diskontování – Jako z učebnic tradingu
Od dnešního dne bude mít předčasné vybírání zisků název. Jedná se o fenomén hyperbolické diskontování, který si v tomto článku více přiblížíme.

Taper už začíná trhy bolet
Americká centrální banka (Fed) přišla na svém posledním zasedání minulou středu s výrazně jestřábí rétorikou. Málokdo čekal, že ze slibování nulových sazeb až do konce roku 2023 je naráz realitou možné zvýšení úroků o 12 měsíců dříve. O rychlejším ukončení amerického kvantitativního uvolňování ani nemluvě. Mimořádná podpora finančních trhů levnými penězi z banku nejmocnější měnové instituce světa tak zřejmě skončí o poznání dříve.

Kdy je lepší zůstat mimo trh? Důležité momenty, kdy si dát od tradingu pauzu
Na finančních trzích občas vzniknout situace, kdy je lepší se na cenové pohyby dívat pouze jako pasivní účastník. Které situace to jsou, si povíme v tomto článku.

Praktická ukázka: Další povedený týden
Vzhledem k tomu, jak se do uplynulého týdne propsal 1. máj, který se slaví takřka na celém světě, nečekal jsem, že by z toho mohlo vzejít něco pěkného. Ale protože předpovídat cokoliv, jak stále říkám, zkrátka nejde, tak i v tomto týdnu bych se mýlil, pokud bych se rozhodl, že v něm nebudu obchodovat.

Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem
Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.

Praktická ukázka: Další podezřele klidný týden
Neberte to jako stížnost, ale znáte to, velký klid je vždy podezřelý. Kdo máte zkušenosti s malými dětmi, určitě to znáte. Jakmile jsou "loupežníci" potichu, děje se něco, co zavání průšvihem. Takže člověk by si rád užil klid, no musí se zvednout z křesla a jít se podívat, co se to vlastně děje. I v případě mojí strategie začíná být ten klid podezřelý.

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest
XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.

Typy obchodních systémů
Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na typy obchodních systémů.

USD/JPY: Japonsko znovu intervenuje
Japonský jen si prochází vysokou volatilitou. Japonské ministerstvo financí se v pátek odpoledne rozhodlo intervenovat na trhu a při nižší likviditě utnout slábnoucí trend, který vynesl měnový pár USD/JPY nad 150 jenů za americký dolar.

(Ne)trader
V minulém týdnu jsem měl zajímavé setkání s člověkem, který byl ve své duši trader, přesto to nevěděl. Je těžké říct, jestli by byl úspěšný nebo ne, ale to není podstatné. Podstatné bylo poslouchat ho a sledovat při našem rozhovoru.

Dolarový index - korekce na obzoru ?
Dnešní zprávy z USA kromě upřesnění HDP a PMI z Chicaga za 4 Q 2009 zklamaly. Podotýkám, že zpráva o HDP je vlastně zprávou o tom co bylo. Proto její dopad nebývá tak výrazný - dlouhodobý, jako u zpráv ukazující možný vývoj v budoucnosti a nebo dopad na jednotlivá odvětví (např. na stavebnictví).

3 kroky k investicím do 5G
Nová generace bezdrátové mobilní technologie, nazývaná 5G, je již dostupná v mnoha telekomunikačních sítích a oproti 4G má obrovské výhody. Rychlost 5G může být až stokrát vyšší než 4G, latence je nižší (což znamená, že se rychleji pohybuje mezi věžemi a zařízeními) a kapacita je lepší, což umožňuje připojení většího počtu zařízení. Vzhledem k tomu, že 5G je již na mnoha trzích zavedeno, investory možná zajímá, které společnosti by mohly z této nové technologie těžit nejvíce. Proč jsou podle mého názoru NVIDIA, Qualcomm a Apple nejlepšími akciemi v oblasti 5G?