Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Během zkráceného obchodního týdne se index S&P 500 pohyboval povětšinou do strany s minimálními denními pohyby. V úterý vystoupal na nová historická maxima, týden ale nakonec zakončil slabší o 0,72 %. Od začátku roku i tak drží zhruba 5% zisk.

Fed vyčkává a dolar roste
Včerejší zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo výrazné překvapení. Úrokové sazby se neměnily a centrální bankéři zopakovali svůj úmysl zvýšit jejich hodnotu v tomto roce ještě dvakrát. Přesto se ale americký dolar poroučel mírně výše. Část trhu totiž čekala, že na základě slabého růstu HDP v prvním čtvrtletí (0,7 % anualizovaně) se Fed naladí na mírně holubičí notu, což se však nestalo. Hned po zasedání se implikovaná pravděpodobnost na růst úrokových sazeb v příštím měsíci zvýšila ze 70 na 75 %.

Výhlad na akciové indexy: DAX, Nasdaq and S&P 500
Tento trhový výhľad bude analyzovať tri hlavné akciové indexy a pozrie sa na súčasné obchodné príležitosti. 2022 bol pre investorov škaredým rokom, pretože väčšina akciových indexov klesla. Dokonca aj najväčšie spoločnosti na svete utrpeli ťažké straty, čo stiahlo akciové indexy ešte nižšie. Niektoré technické a historické signály poukazujú na možný dočasný uptrend.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 16. týden
Pravidelný týdenní komentář - obchodní příležitosti...

Jak úspěšně obchodovat divergence
Na počátku obchodování divergencí stála potřeba nalézt alternativu k chaotickým cenovým pohybům. Byl to vynález osobního počítače, který obchodníkům umožnil nové možnosti zobrazování grafů a aplikaci výpočtů komplikovaných oscilátorů založených na sofistikovaných matematických vzorcích.

Praktická ukázka: Ještě že to nesleduji
Opakuji - nejlepším způsobem jak nedělat pitomosti je - nesledovat svoje obchody v reálném běhu. Jasně, vyžaduje to AOS, ale věřte mi, po prvním týdnu, možná měsíci se vám rozhodně vyplatí nechat si ho udělat. Vždyť se na to podívejte, kdo by dokázal v minulém týdnu, pokud by to viděl, být tak trpělivý.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.....

Multitimeframe analýza: 1.6.2022 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Výlet do podvědomí obchodníka
Článek se věnuje problematice psychologie obchodování. Popisuje vznik a dopady nejčastějších psychologických fenoménů objevujících se při burzovním obchodování, strachu a chamtivosti. Po podrobném popisu těchto fenoménů jsou v článku prezentovány techniky pomáhající při psychologické přípravě obchodníků. Tyto techniky jsou založené na principech využívajících vizualizaci společně s fyzickým a psychickým cvičením.

Tentokrát rychle a zběsile
Název není zavádějící, celé dva týdny se takto odehrávaly a to bohužel nefunguje.

Čo sa oplatí sledovať budúci týždeň: EUR/USD, USD/JPY a GBP/AUD
V tomto tradingovom blogu sa pozrieme na minulý vývoj vybraných trhov a pomocou technickej analýzy sa určia najpravdepodobnejšie budúce pohyby trhov. Poďme sa teda pozrieť na EUR/USD, USD/JPY a GBP/AUD cez daily timeframe.

Minútové EUR/USD
D1 alebo M1? Je to jedno, funguje takmer všetko. Ako to? Ak je správna hlava funguje všetko! No nie rovnako rýchlo a to je podstatný fakt. M1 timeframe je plný pohybov a plný príležitosti. Technickú analýzu kreslí rovnako a platia naňom rovnaké princípy ako na H1, D1, M5. Treba samozrejme prihliadať na vyššie timeframe a to M5 , H1... a určite D1. Treba vedieť aké formácie a aké "sviečky" sú na vyšších timeframeoch. Vychutnajte si dnešné obchody na menovom páre EUR/USD.

Povídání o trzích: Big tech, nákupy Jardy Brychty a prodeje Warrena Buffetta
Zhruba poslední čtyři týdny zveřejňují velké společnosti své hospodářské výsledky. Největší pozornost jako vždy přitahují technologické firmy a není tak divu, že se na ně zaměřili i analytici XTB v nejnovějším dílu série Povídání o trzích. Co si o současné situaci myslí Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Marek Němky? Jaké firmy podle nich stojí za pozornost? Přikupovali sami některé z nich? V tomto článku přinášíme krátký souhrn témat, která v aktuální epizodě zazněly!

Burzovní grafy: Rezistence na 2 800 vydržela, index S&P 500 odepsal přes 2 %
Americký akciový index S&P 500 odepsal v prvním kompletním březnovém týdnu 2,16 %. Obavy o vývoj globální ekonomiky v týdnu zesílily po snížení růstového cíle ze strany čínské vlády a po holubičí rétorice po zasedání ECB.

Jak dlouho ještě bude americký dolar kralovat?
Nůžky mezi eurozónou a Spojenými státy zůstávají nadále otevřené. Rozdíl v ekonomickém růstu mezi oběma stranami Atlantiku tak fundamentálně tlačí euro vůči dolaru na nižší hodnoty. Žádný přesvědčivý medvědí trh na EUR/USD ale nepanuje, spíš jde o pomalé testování dna. Může ještě dolar zaútočit a pokusit se o paritu s eurem nebo už jsou jeho zisky v tomto cyklu sečteny?


Prečo obchodujem EUR/GBP proti tak silnému trendu
Než sa dostaneme k obchodovaniu, najprv spravím top-down analýzu hlavne vyšších timeframov pre Vaše pochopenie. Potom sa dostaneme k jadru veci, že prečo je vlastne EUR/GBP shortový.

Komu pomáhá čínské oživení?
Čína jako první velká ekonomika minulý týden reportovala růst HDP za třetí čtvrtletí. Výsledných 4,9 % meziročně je obdivuhodných vzhledem k aktuální pandemii, byť o přesnosti dat se vzhledem k tak brzkému zveřejnění a velmi nízké transparentnosti čínských dat vedou pohybnosti. Čínská aktiva navíc nejsou pro trading příliš nakloněna, a proto se pro investiční příležitosti díváme do zemí, které jsou hlavními dodavateli mašinerie jménem Made in China.

Švýcarský frank paritu s eurem nevydrží
Po nečekaném rezignování na intervence Švýcarskou národní bankou (SNB) v lednu letošního roku se volatilita na měnovém páru EUR/CHF postupně snižovala až do dnešní doby, kdy se kurz ustálil v koridoru 1,02 – 1,05 franku za euro. Je toto tedy fundamentálně správně oceněná rovnovážná hladina, která je určována již pouze trhem?