Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Americký dolar je v defenzívě
Americký HDP z minulého týdne byl sice negativním překvapením, co se týče růstu (pouze 1,2 % vs. 2,6 % očekávaných), jeho složení ale žádným velkým zklamáním nebylo. Dolů totiž HDP táhly jednorázové faktory – změna zásob, spotřeba vlády a stavebnictví spojené s doznívajícím poklesem investic do těžebních zařízení, které v následujících čtvrtletích budou naopak působit pozitivně.

Máme alternativu k bublinovým investicím?
Americké akcie jsou nadhodnocené. Ať se podíváme na široký index blue-chips akcií S&P 500 nebo technologický NASDAQ, oba jsou vysoko nad svými historickými standardy podle spousty indikátorů od P/E až po jejich poměr k HDP. Otázkou ale zůstává: Mají investoři po výběru zisků na akcií kam investovat?

Konzistentne úspešné obchodovanie (5)
Po predchádzajúcom odľahčenom článku (25. august 2020) pokračujem v sérii “Konzistentne úspešného obchodovania (KUO)”. Dnes sa pozrieme na náročnejšie determinanty vedúce k ziskovejším obchodom. Zvnútornenie dynamiky dosiahnutia cieľa, identifikácia množstva risku a Realizácia príležitosti by nás mali posunúť do vyššej sféry v tejto oblasti.

Konec euforie v Číně?! | Investiční Memento #89
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 89. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Multitimeframe analýza: 9.2.2023 Zlato
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Výhľad trade na GBP/JPY, NZD/USD a AUD/CAD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať.


VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 13. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti Bossa.

Na jakém měnovém páru prodávat americký dolar?
Konsenzus pro další pohyb úrokových sazeb ve Spojených státech vyznívá jasně pro jejich snížení. Páteční report o spotřebitelské inflaci tento trend jen potvrdil, když přišla slabší než očekávaná data. Americká centrální banka se tedy nemusí bát přestřelení inflačního cíle. Množí se tak komentáře a spekulace, které tvrdí, že dolar je na nynějších úrovních příliš vysoko vzhledem k tomu, že cyklus utahování měnové politiky v USA je v podstatě u konce.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/USD a EUR/GBP a zemní plyn
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry GBP/USD a EUR/GBP a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Ruský rubl v problémech
Ekonomika a politika ovlivňují kurz ruského rublu zcela odlišně. Zatímco fundament z pohledu na ekonomické ukazatele by hovořil o zvyšující se atraktivitě měny, nynější geopolitická pozice Ruska hovoří spíše o opaku.

M1 vstupy
Tento blog je písany na žiadosť použivateľa Avatar ktorému sa budem snažiť plne vyhovieť v jeho požiadavke. Žiadal odo mňa aby som detailne popísal vstupy do trhu miesto "omáčky" ktorú pravidelne píšem a ktorá je dá sa povedať "nepodstatná". Teda z pohadu komentujúcich. Pre mńa práve psychológia a teória money- managmentu je najpodstatnejšou zložkou tradingu. Ak ale ostatný majú vstupy a výstupy z trhu za najpodstatnejšie tak detailne popíšem to ako som vstupoval a vystupoval v obchodoch z blogu minútové EUR/USD (čo si myslím bolo zjavne z ukážok obchodov). Dúfam že plne vyhoviem požiadavke pána Avatara.

Proč vůbec vlastnit eura?
Pravidelní čtenáři okénka fundamentální analýzy si zřejmě všimli, že často píšu o pokračování dlouhodobého klesajícího trendu na eurodolaru, pro který hovoří spousta indikátorů v čele s americkou břidlicovou revolucí a rekordní nezaměstnaností v eurozóně. Je však čas si zahrát na ďáblova advokáta a tuto tezi se snažit vyvrátit. Jedna z hlavních makroekonomických veličin totiž do obrázku silnějšího dolaru nezapadá a tím je dynamika bilance běžného účtu na obou stranách Atlantiku.

Jak dlouho vydrží koruna silná?
Česká koruna stále zůstává v dobré kondici, což těší domácnosti v rámci letošní dovolenkové sezóny. Euro se obchoduje pod 24 korunami, což je vzhledem k historickému vývoji i velmi vysoké české inflaci posledních dvou let až překvapivě optimistický vývoj. Za silou tuzemské měny hledejme především 3 faktory, jejichž síla však dříve nebo později ochabne.

Konzistentne úspešné obchodovanie (7)
Poslednou časťou tejto série ukončím prehľad „netradičných, ale priamych determinantov „Konzistentne úspešného obchodovania (KÚO)“. Pozrieme sa na zákony (našej) prirodzenosti, na jediné pravidlá, ktoré na trhu existujú, ale aj na klam kauzality. KÚO ukončím predpokladám akceptovateľným odľahčením, ktoré verím, že bude prijaté s úsmevom, čo najväčšieho počtu čitateľov.

Něco o kurzech měn
Národní měna je nejen důvodem k hrdosti, dobrým ekonomickým nástrojem, známkou svébytnosti, ale někdy také důvodem ke vzniku mnoha nových šedých vlasů a vrásek.

Volatilní trhy: Co očekávat od S&P 500, ropy a Bitcoinu?
Poslední týdny na trzích přinesly výrazné pohyby a rozhodně se nedá říci, že by letošní podzim byl klidný. Nadcházející týdny a měsíce pravděpodobně mnoho stability nepřinesou. Očekává se, že volatilita na trzích bude pokračovat, zejména kvůli probíhající výsledkové sezóně, blížícím se americkým prezidentským volbám a geopolitickému napětí na Blízkém východě. Analytici XTB proto připravili přehled tří instrumentů, které aktuálně zvýšenou volatilitu zažívají.

Investování do fyzických drahých kovů - 9.
Dnes se budeme zabývat tím, kde a jak investiční a investičně-sběratelské mince ze zlata a stříbra nakupovat i na co si dát pozor.

Dilema u H4 grafů
Nejsou grafy jako grafy. Svíčkové formace na vyšších časových rámcích nemusí nutně vypadat u každého brokera stejně. Jsou tyto rozdíly podstatné? A jak to může ovlivnit výsledky obchodované strategie?