Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
V roce 2016 se udála akce Hvězdy burzy, při níž šlo o to, naučit lidi co neumějí tradovat nebo jsou začátečníci ziskovému tradingu. To se údajně kdysi - v roce 1983 podařilo. Takže Hvězdy burzy měl být pokus o opakování toho samého. Na téma Hvězdy burzy jsem již kdysi v roce 2018 napsal článek https://www.fxstreet.cz/krakra-hvezdy-burzy.html Podařilo se mi vyhledat jednoho účastníka akce Hvězdy burzy a přemluvit ho, aby se mnou udělal rozhovor, za což mu děkuji.

Nabídka ropy je na historických maximech
Ropa se prozatím drží na zvýšených úrovních, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den. Vyšší produkci zaznamenal především ropný kartel OPEC, kterému se podařilo více než vyrovnat sezonní propady od nečlenů kartelu. To vše uprostřed zhoršujícího se výhledu pro růst poptávky po ropě kvůli potencionálnímu zpomalení Indie a Číny.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 24.6.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Měnový pár NZD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Růstové akcie: HLG, SKY, BXC
V tomto přehledu se zaměříme na akcie, které zaznamenaly během jednoho roku největší růsty cen. Při analyzování těchto cenných papírů jsme vyřadili biotechnologický sektor.

Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
V minulém článku jsme si ukázali strategii supply a demand zón. Dnes si povíme, jak tyto zóny identifikovat a kvalifikovat jako level. Supply a demand zóny najdeme na každém časovém rámci.

Akciové trhy v ohrožení? Očekávání o úrokových sazbách se mění!
Ještě na začátku letošního roku se zdálo, že boj s inflací probíhá dobře a že americká ekonomika je navzdory vysokým sazbám silná. Události posledních týdnu však začaly poukazovat na fakt, že možná ještě není vyhráno. Co tedy můžeme očekávat v následujících týdnech od americké ekonomiky? Na tuto otázku se pokusíme nalézt odpověď v následujícím článku.


Vzhůru dolů!
Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.

Praktická ukázka: Opět v mínusu
Po chvilce, ve které jsem se vrátil k plusovým výsledkům, jsem opět zapadl do ztráty. Celý týden vypadal v pohodě, avšak pátek rozhodl o špatném výkonu celého týdne.

Jak propojit technickou a fundamentální analýzu?
Na rozcestí technické a fundamentální analýzy se každý trader musí rozhodnout, jakou cestu zvolí pro svou cestu k úspěchu na finančních trzích. Není to o tom, zda se přiklonit k jedné nebo druhé, ale spíše o tom, jak tyto dvě metody propojit do koherentní strategie. Jaké tedy existují způsoby?

INVESTIČNÍ GLOSA: ČNB chce kupovat bitcoiny. Reakce Bruselu ilustruje, proč z Evropy investoři prchají
Evropská centrální banka (ECB) dala Česku hodně rychle najevo, co si myslí o plánu guvernéra Aleše Michla nakupovat bitcoiny do devizových rezerv. Odmítavý postoj Christine Lagardeové by snad něco znamenal, kdyby Brusel určoval směr globálních financí. Jenže v době, kdy o bitcoinových rezervách uvažují i USA nebo Švýcarsko, je to především mimořádně smutné.

Jsi na finančních trzích nový? Tak změn „musím“ za „chci“!
Změna myšlení z všeobecného rámce na produktivní menšinový rámec je významným krokem pro úspěšné působení na finančních trzích.

Týždenný výhľad pre EUR/GBP a index DAX
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

NZD/USD odmietlo dôležitú rezistenciu - čo ďalej?
Americký dolár od októbra klesá voči všetkým ostatným fiat menám napriek neustálemu zvyšovaniu sadzieb. NZD/USD, konkrétne zažil silný vzostupný trend o 1 000 pips, ktorý mohol byť ukončený, pretože menový pár odmietol stúpnuť nad rezistenciu 0,6464.

Multitimeframe analýza: 5.5.2021 EUR/CHF
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.


Elliottova vlnová teorie pro akcii Tesla, kryptoměnu Bitcoin a měnový pár USD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Tesla, kryptoměnu Bitcoin a měnový pár USD/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Týden na akciových trzích podle burzovních grafů
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další ziskový týden, připsal si 0,76 %. Hospodářské výsledky Applu udělaly své, samotný titul přidal za týden bezmála 9 % a tržní kapitalizace firmy poprvé v historii přesáhla bilion dolarů.

Nová funkce pro můj AOS
Pokud vůbec existuje něco jako dokonalost, tak cesta k ní vede prostřednictvím drobných kroků, o kterých by člověk v začátku cesty netušil, že právě k nim doputuje. Přesto asi neexistuje okamžik, kdy by si mohl říct, že má hotovo. A tak je to i s našimi strategiemi.