Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?
Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?

Proč vlastně obchodujeme? (7. díl)
Protože motivace v tradingu není nikdy dost, tím spíš, když se například moc nedaří, řekl jsem si, že se pustím do dalšího dílu seriálu o pozlátku. Tentokrát je to ještě vzdáleně ovlivněno absolvovanými svátky, ve kterých byl dostatečný prostor k rozjímání a ke konzumaci dobrého alkoholu. A pro takovou příležitost neznám nic lepšího, než je sklenka dobrého koňaku.

Kam vystoupají úrokové sazby v roce 2023?
Měnová politika centrálních bank určovala vývoj na akciových trzích. Jinak tomu nebude ani v roce 2023. Zásadní otázka je, do jaké výše americký Fed vyžene svoje úrokové sazby. Trhy nyní počítají s maximální výškou 5 %. Toto očekávání je prakticky jednomyslné a týká se následujících dvou zasedání americké centrální banky. 1. února a 15. března by měla sazby pokaždé zvednout o 25 bazických bodů. Avšak vývoj od 3. května se odhaduje již těžko. Větší část analytiků si myslí, že Fed zvedání sazeb zastaví, zatímco jiní se domnívají, že Fed je bude zvyšovat i nadále. Otázka maximální výše sazeb tak bude klíčová minimálně pro první polovinu roku 2023.

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest
XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.

Historický milník: Zlato poprvé za 2500 USD!
Ačkoliv většina pozornosti je v tomto roce věnována především akciovým trhům, i další instrumenty zažívají období nebývalého růstu. Jedním z nich je i zlato, které vzrostlo od ledna přibližně o 20 %. Cena tohoto drahého kovu se před několika dny dostala na nová maxima a poprvé překonala hranici 2 500 USD. Je možné, že poroste ještě výš?

Nejvíce podhodnocená měna současnosti
Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.

Australská centrální banka prozatím drží sazby beze změny
Jako první z centrálních bank rozvinutých ekonomik mohla dnes ráno přistoupit ke snížení úrokových sazeb australská centrální banka (RBA). Před zasedáním se množily spekulace, že banka uvolní svou měnovou politiku kvůli slabým inflačním tlakům. Nakonec však banka překvapila, když ponechala sazby beze změny a pomohla australskému dolaru ke zpevnění. Snížení sazeb i přesto zůstává jedno z hlavních témat, bude záležet na vývoji inflačních tlaků a trhu práce.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a EUR/AUD
Během uplynulého obchodního týdne jste mohli zaznamenat na trzích všeobecně zvýšenou volatilitu. Byla to údajně reakce na informaci o výnosech dluhopisů. Na internetu se následně vyrojily blogy a videa o pádu trhů, krizi atd. Pro obchodníky znamená krize v podstatě zaznamenání změny trendu. Dnes se podíváme na několik měnových párů z pohledu týdenních grafů a nastavíme podmínky, které nám řeknou kdy k případné změně trendu dojde. On totiž většinou takové informace trh nakonec vstřebá.

Dopad embarga EU na ceny ropy
Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.

Shrnutí divokého týdne a výhled na příští.
Blíží se konec divokého týdne. Pokusil bych se na několika řádcích vyhodnotit uplynulý týden a trochu se podívat na to co by nás mohlo čekat příští týden.

Aktuálny výhľad na trhy po nevídaných pohyboch
V posledných týždňoch trhy prekvapili takmer každého svojou obrovskou volatilitou. Skoro všetky akcie, komodity a kryptomeny padajú. Ako to bude ďalej? Pozrime sa na vybrané trhy primárne z weekly timeframeov.

Index S&P 500: Korekce se zatím nekoná a maxima jsou na dohled. Poslední krok ale může trvat dlouho
Pondělní rally zajistila, že index S&P 500 prodloužil řadu zelených týdenních svíček. Od úterý sice nic výrazného nepředvedl, ale pětidenní zisk 0,95 % je solidní.

Čeká korunu osud švýcarského franku?
Nákup eur a prodávání domácí měny za účelem stabilizace či oslabení měnového kurzu. Strategii, kterou v letech 2011 - 2014 praktikovala Švýcarská národní banka (SNB), teď totožným způsobem implementuje i domácí Česká národní banka (ČNB).

Množí se v USA Indikátory recese? | Investiční Memento #29
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 29. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

S&P 500 testuje důležitý support, dolar se vrátil pod 1,30 EURUSD
Minulý týden nabídnul rozporuplná data, když se k překvapivě dobrým makro výsledkům z USA přidala horší data z eurozóny a zklamání z korporátní Ameriky.

Britská libra je nejvíce podhodnocená za tři desetiletí
Britská libra neudržela krátkodobý rostoucí trend, který ji během listopadu dovolil smazat část po-brexitových ztrát. Ani ona se nevyhnula všeobecně sílícímu americkému dolaru, který po zvolení Donalda Trumpa prezidentem získává oproti všem světovým měnám.

Druhy uskladnenia kryptomien
Keď sú fyzické peniaze v držbe, môžu byť ukradnuté zlodejom alebo stratené. V kryptomenovom svete môžu byť ukradnuté alebo tiež stratené, a preto existujú určité spôsoby ich uskladnenia a zabezpečenia. Niektoré z nich sú veľmi bezpečné a niektoré z nich sú len trochu bezpečné. Existujú „studené peňaženky“(cold wallets), „horúce peňaženky“(hot wallets) a papier (papier na ktorom je QR kód k peňaženke) ako spôsob uskladnenia kryptomien.

V USA už se prudce šlape na brzdu
Číslem minulého čtvrtku byla zajisté lednová inflace ve Spojených státech. Ta vyšla nad odhady, když spotřebitelské ceny meziročně přidaly 7,5 % a jádrová složka povyskočila o 6,0 %, nejvíce za 40 let.

Prop Trading v roku 2025 (časť 3.)
Prop Trading je aktuálne všadeprítomný element, ktorý sa v segmente tradingu rozrastá viac a viac. Pomerne rýchlo pribúdajú firmy, ktoré ho ponúkajú a lákajú záujemcov na vidinu výnosného ohodnotenia ich tradingových schopností. Aký teda vlastne je? Otestujme to spoločne. Rozhodli sme sa, že spustíme dve ostré výzvy u dvoch rôznych brokerov a ukážeme Vám ako sa nám darí.

Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.