Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: 15 bodů k Take-Profitu (TP)
Myslím, že to byl Napoleon (pokud se mýlím, omlouvám se) kdo řekl, že o osudu bitvy může rozhodnout minuta, o osudu války hodina a osudu národa jeden den. U nás v tradingu to není až tak fatální, no o úspěchu nebo neúspěchu může rozhodnout jen pár drobných bodů, přesně jako u mého úterního shortu. Ačkoliv tady se o neúspěchu hovořit nedá.

Akcie long nebo short? Jsou i jiné možnosti?
Schopnost udržet si názorový odstup je nezbytnou součástí procesu rozhodování. Jaké benefity tento přístup k informacím přináší, se dočtete v tomto článku.

Bollingerove pásma
Bollinger Bands je jeden z klasických indikátorov a medzi tradermi stále patrí medzi tie najobľúbenejšie. Pozrime sa prečo je tomu tak, na čom je založený výpočet, aké informácie môžeme čerpať z indikátora a ako to využiť pri obchodovaní.


Index S&P 500: Býci v pátek zabrali, jinak mohlo být daleko hůře
Díky páteční rally o téměř dvě procenta americký akciový index S&P 500 za týden ztratil jen 0,8 %.

Multitimeframe analýza: 29.3.2022 Zlato
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Index S&P 500: Úžasný říjen skončil váhavým týdenním růstem. Vybírá si rally oddechový čas?
Akcie mají za sebou další "zelený" týden, i když tentokrát americký akciový index S&P 500 posílil jen o 0,2 %. Je snad po silné říjnové rally čas na korekci?

„Kdo to ví, odpoví“
Kdo sleduje moji obchodní strategii a můj obchodní přístup tak ví, že se nezabývám nějakými předpověďmi, zakreslováním čehokoliv do grafu, ani sledováním toho, či onoho. Jednou jsem se tady snažil udělat predikci a všichni myslím víte, jak neslavně dopadla. A tak mě napadlo se zeptat vás. Ani ne snad proto, že bych nevěděl, co s otevřeným obchodem, ale abych se pokusil porozumět tomu, jak pracuje někdo jiný.

Purple Levels indikátor
Hranice podpory a odporu, též známé jako supporty a rezistence, patří mezi jedny z nejdůležitějších a nejvíce využívaných obchodních ukazatelů na poli technické analýzy. I přesto, že se, co se podstaty týče, jedná o relativně jednoduchou věc, tak to nakonec dokáže být neuvěřitelně silná tradingová zbraň, jelikož správné odhadnutí tržního sentimentu ve správnou chvíli, může obchodníkům šetřit nejen tolik potřebný čas, ale hlavně i peníze. A právě proto, že si uvědomujeme, o jak důležitého pomocníka může v případě supportních a rezistenčních úrovních jít, vytvořili jsme pro naše obchodníky zcela nový unikátní indikátor Purple Levels, který jim může s určováním těchto úrovní výrazně pomoci.

ECB si neudělala domácí úkol
Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu. Avšak ECB silné euro nechce, protože zbrzďuje růst inflace. A právě kvůli dosažení inflačního cíle banka měsíčně pumpuje do ekonomiky 60 miliard eur. Obě banky (ECB, BoE) by se měly vrátit o pár let zpět a nastudovat si, jakým způsobem komunikovala americká centrální banka (Fed) ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE3) v roce 2013.

Výběr z nedělní přípravy: Index S&P 500 a vybrané měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Tento blog zahájím komentářem situace na indexu S&P 500. Zajímavá Price Action se nachází na měnových párech AUD/USD, NZD/USD a AUD/CAD

Školné v tradingu
Téměř na všechno v životě existuje nějaká škola. Existují učebnice, existují výukové programy, existují zkoušky. Obvykle člověk někam chodí, učí se, potí se u testů a přezkoušení, no a potom dostane nějaký papír o tom, že se něco naučil. A obvykle ta možnost učit se není zadarmo.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 12.10.2012
Týdenní aktualizace...

Páteční propad poslal americké akcie za týden hlouběji do minusu
Americký akciový index v pátek spadl o 1,77 %, a rozhodl tak o sytě červené týdenní svíčce s hodnotou -2,12 %. Obavy o dopady šíření čínského koronaviru dopadají na trh napříč sektory.

Praktická ukázka: Něco o novém MM
Money-management (MM) je jedna z poměrně hodně důležitých věcí v tradingu. Nebudu se tady teď rozepisovat o detailech, ale mrkneme se na to, jak se změna, kterou jsem provedl na přelomu roku, projevuje v obchodování.

Cena kakaa roste rychleji než Bitcoin. Jak je to možné?
Cena kakaa (COCOA) v podstatě od konce loňského roku prudce roste. Jen za první tři měsíce letošního roku si kakao připsalo již více než 143 % (zelená barva) a ve svém zhodnocení výrazně předstihuje i Bitcoin, který za stejné období vzrostl o zhruba 60 %. Co však stojí za tímto prudkým růstem, který vyhnal cenu hlavní výrobní složky čokolády na více než 10 000 USD za tunu?

Bublina na nemovitostech?
Dnes se v rámci fundamentálního okénka zdánlivě odkloníme od tradičního tématu hodnoty měnových kurzů a zabrousíme také na trh nemovitostí.

Forex trading analýza měnových párů EUR/USD, EUR/CZK a GBP/USD
Měnový pár EUR/USD, i přes fundamentální podporu amerického dolaru v posledních týdnech, nepokračoval v poklesu, který započal před měsícem a akceleroval v minulém týdnu. I když měnový pár prorazil důležitou technickou oblast kolem 1,1700 a v dohledu není nyní žádná blízká support úroveň, pokles se zastavil a pár víceméně konsoliduje s náznaky růstu k 1,1700, které jsou zatím vzápětí znegovány.

Praktická ukázka: Staré dobré koleje
Minulý týden se odehrál v takovém pěkném poklidu. Situace se vrátila do zaběhaných kolejí, ve kterých je vždy každému dobře. Žádná překvapení a nic velkého jak ve směru zisků a ztrát, tak ve směru mnoha či mála obchodů. Prostě takové pěkný klidný týden s docela rozumným výsledkem. A proto mám to obchodování tak rád.

Intervence na japonském jenu
Měnový pár USD/JPY se po roce znovu přiblížil k hranici 150 japonských jenů za americký dolar. Tato hranice loni přiměla japonskou centrální banku (BoJ) k akci. Tehdejší intervence na podporu jenu i následné zvýšení limitu pro výnosy 10letých domácích vládních dluhopisů vedly k výraznému poklesu měnového páru USD/JPY.