Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Co dává dolaru největší sílu?
Americký dolarový index od února letošního roku nepřetržitě roste. Zdá se, že všechny faktory hrají v jeho prospěch. Ať už jde o vysoký hospodářský růst podpořený razantním snížením daní, zrychlující inflaci, obchodní válku, úprk kapitálu z rozvíjejících se zemí a neposlední řadě rostoucí úrokové sazby v USA. To vše dokázalo vyšroubovat hodnotu dolaru proti koši měn do blízkosti historického maxima, kterého dosáhl krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Může tato krasojízda pokračovat dále? A na jaké proměnné si dát největší pozor?

Bank of England zbrojí před Brexitem
Z vyjádření guvernéra Bank of England (BoE) Marka Carneyho je vidět, že se centrální banka v Londýně pilně připravuje na možné vystoupení Velké Británie z EU v závislosti na výsledku referenda, které se bude konat 23. června. V týdnech před referendem se totiž chystá dodávat do systému novou likviditu, která by měla pomoci zmírnit očekávanou vysokou volatilitu na měnových párech s britskou librou.

FX týždenný výhľad 28.8 - 1.9.2017
Najsilnejšou menou minulého týždňa bolo euro, americký dolár bol slabým a najvypredávanejšou menou bol novozélandský dolár. Euro bolo podporované celý týždeň pozitívnymi správami z Eurozóny a následne v pipatok agresívne získalo po Draghiho prejave v Jacskone Hole, ktorý nevyjadril obavy zo sily eura tak, ako to už bolo prezentované v zápisnici.

78 týdnů praktických ukázek: Bilance
Dalších 13 týdnů uplynulo jako voda, a tak tady máme další bilanci, tentokrát za 78 týdnů, tedy za rok a půl. Nebyl to jednoduchý čtvrt rok, ale mrkneme se na to.

Index S&P 500 se stále drží v blízkosti historických maxim
V týdnu hlavní americké akciové indexy opět posunuly historická závěrečná i intradenní maxima, obchodování je ale relativně klidné. Index S&P 500 zůstává v růstovém trendu, od poloviny července jde vlastně o konsolidaci okořeněnou mírnými posuny výše.

Plusy a mínusy roku 2013
Další rok je za námi. Přichází tak nejlepší čas na zhodnocení článků zaměřených na aplikaci fundamentální analýzy, kterou pro vás, čtenáře FXstreet.cz, připravuji každou středu. Vždy si vezmeme jeden měnový pár, který je aktuálně v souvislosti s vývojem ekonomických veličin nadhodnocený nebo podhodnocený a závěrem si ukážeme předpokládaný vývoj pro následující měsíce. Podívejme se tedy s odstupem času, jak se predikce povedly či případně nepovedly (odkazy na články najdete v textu).

Inflace v USA a rostoucí cena ropy
Výsledková sezóna zahájila pozitivně - skvělými hospodářskými výsledky u velkých amerických bank. Jenže témata jako inflace v USA, konflikt v Izraeli či lavírování nad cenami ropy, mohou ještě trhy zahýbat. Do jaké míry se tak může stát, si rozebereme v dnešním článku.

Zlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace
Tento týden budou reportována vysoce očekávaná data o inflaci v USA - co to udělá s cenou zlata?

Prekúpený EUR/CAD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Posledné týždne boli na trhoch extrémne volatilné. Bližšie sa pozrieme na EUR/CAD a USD/JPY, ktoré si to dosť odniesli a GBP/CHF ktorý sa hýbe v rámci trendového kanálu.

Dokud v hlavě nezmáčknete tlačítko "Profesionální trading", nemůžete dosáhnout kýženého úspěchu
Minulý rok jsem narazil na skvělou publikaci od Gary Daytona s názvem "Trade mindfully - achieve your optimum trading performance with mindfulness and cutting edge psychology". Tato kniha se zabývá tím, co je pro úspěch tradera to nejdůležitější - psychikou, konkrétně zásadním vlivem podvědomí (někdy označováno jako nevědomí) na samotný trading. Kniha bohužel doposud nevyšla v češtině, její obsah ale naprosto přesně koresponduje s mojí vlatní zkušeností a s tím, co se snažím všem začínajícím traderům předat jako to nejpodstatnější.

Multitimeframe analýza: 23.3.2023 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Intervence v Japonsku?
Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.

Technická analýza: Bitcoin a Litecoin ve velkém propadu, kde je dno?
Bitcoin dnes zaznamenává 4% propad. Nejbližší 8 200 USD support by mohl na chvíli propad zpomalit, či úplně zastavit. Litecoin ztratil svých 60 USD a stejně bude hledat support na 49 USD.

INVESTIČNÍ GLOSA: Investoři v USA pozor. Harrisová podpořila obludnou formu zdanění
Demokratická kandidátka na prezidentku Kamala Harrisová pořádně rozdráždila sršně v Silicon Valley. Vyslovila totiž podporu nápadu danit investorům nerealizované zisky. Třebaže by se taková taxa dotkla jen extra bohatých, je děsivé, že se o ní vůbec mluví.

Co čekat od čínské stimulace?
Čínská ekonomika se celý letošní rok potýká s problémy. Ve zkratce jde o příliš vysokou nabídku a nízkou poptávku. Důsledkem je realitní krize s klesajícími ceny nemovitostí, spotřebitelská deflace a snaha za cenu nízkých marží exportovat přebytečné zboží v čele s elektromobily do zahraničí. Není se co divit, že čínský akciový trh byl až do září v útlumu, protože společnosti jako Temu, BYD nebo Alibaba čelily i přes rostoucí obrat kontrakci zisků.

Multitimeframe analýza: 21.9.2022 DIESEL (Motorová nafta)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Akcie nadále pod tlakem, japonský jen u 150
Mnozí investoři čekají na oslabení amerického dolaru a následný možný růst akcií. Jenže kdy k tomu dojde? Odpověď se možná dozvíme v pátek.

Společný London Break (4. díl)
Při tvorbě strategie je vždy nutné projít, pokud možno, co nejvíce možností určitého dílku nastavení, abychom měli o trochu větší jistotu, že jsme zvolili takovou možnost, která je nejen nejlepší, ale která také nechává trhu nějaký prostor.


EUR/USD podle Elliotta 29.12.2010
EuroDolar udělal prudký dvojitý ZigZag LONG a včera se prudce propadl a dnes opět prudce vystoupal poměrně vysoko. Tato horská dráha vnáší trošku nejistotu v momentální situaci. Jsou zde totiž opět minimálně dvě( spíš 3) možnosti toho, kde se vlastně trh zrovna nachází a kam by měl tedy směřovat.