Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Index S&P 500 prodlužuje růstovou sérii, býci se vrací zpět
Index S&P 500 má za sebou takzvaný perfektní týden, kdy vzrostl ve všech pěti obchodních dnech, a prodloužil tak svou růstovou sérii na devět dnů. To je nejvíce od roku 2004. Celkově za týden přidal 2,92 %.

Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata - tradeři se připravují na páteční NFP
Ať už patříte k býkům a radujete se z červnového nárůstu na amerických indexech, či vám udělala radost vysoká volatilita, která se na trzích objevila minulý pátek, pozornost byste měli nyní ubírat jedním směrem. Na data z amerického trhu práce.

Trading nastavení pro akciový index S&P 500, EUR/USD a ropu WTI
Po minulém týdnu je i tento týden pro akciové indexy negativní, ale stále nejde o ty správné a očekávané poklesy z fundamentální a technické nadhodnocenosti, neustále horšící se geopolitické situace ve světě, neuspokojivého stavu bank (především evropských), blížícího se zvýšení úrokových sazeb v USA, možných horších 3Q výsledků apod. Včera se americký akciový index S&P 500 podíval dokonce na tříměsíční minima, když nervozitu na trhy vnesla horší data o importech a exportech Číny a také středeční zápis ze zasedání Fedu.

Moje obchodní nastavení pro ropu WTI, EUR/CAD a GBP/USD
Uplynulý obchodní týden byl opět jedním z těch silně volatilnějších, které čas od času na trzích vídáváme a obtížně se obchodují. Nezvykle často v týdnu docházelo k prudkým zvratům intradenních trendů jak na forex párech, tak i na indexech i některých komoditách.

Přehnaná reakce na NFP report
Páteční report z amerického trhu práce, tzv. payrolls, ukázal smíšená data. Tvorba pracovních míst překonala očekávání, když ve Spojených státech v květnu vzniklo 272 tisíc nových pozic (vs. 182 tisíc konsenzus). Svou dynamikou překvapily i mzdy, které meziměsíčně přidaly 0,4 % (vs. 0,3 % konsenzus) a meziročně mírně zrychlily na 4,1 %.

Co přinese týden centrálních bank?
Tento týden se přihlásí o slovo snad všechny důležité centrální banky. Svým posledním letošním rozhodnutím o nastavení měnové politiky si své povinnosti odpracují, aby v předvánočním týdnu už trhy příliš nepobláznily. Ve středu přijde na řadu americká centrální banka (Fed). Ve čtvrtek pak evropská, švýcarská i britská centrální banka a v pátek celý maraton zakončí Bank of Japan.

Praktické okénko – První letošní obchod a „pomyslné dilema“ při jeho řízení
Řízení obchodu mnohdy rozhoduje o dlouhodobém růstu, nebo stagnaci obchodního účtu. V tomto článku si ukážeme názorný příklad.

USD nedokázal využít zvýšení sazeb
Včerejší zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo překvapení co se týče nastavení měnové politiky a došlo ke zvýšení úrokových sazeb do pásma 0,75 – 1,00 %. Měnové trhy ale přece jen reagovaly prudce, když americký dolar ztrácel na všech frontách.

Éra slabého JPY je u konce
O zlepšujícím se fundamentálním výhledu japonské měny jsme Vás informovali již dříve, s příchodem tvrdých dat z ekonomiky se tento výhled naplňuje nad očekávání a formuje velice dobrou pozici pro posílení japonského jenu (JPY).

Rally se zarazila, čtvrteční výprodej srazil index S&P 500 z rekordu
Od pondělí do středy index S&P 500 přidal přes dvě procenta, čtvrteční propad o 3,5 % ale předurčil týdenní svíčku k červenému zabarvení. Po rozkolísané páteční seanci a další ztrátě 0,8 % nakonec S&P 500 za týden odepsal 2,31 %.

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CHF a GBP/CAD
V dnešní přípravě se budu věnovat cenovým formacím na denních grafech. USD/JPY se nachází uvnitř trojúhelníku, cena GBP/CAD hranice trojúhelníku nedávno překonala a na USD/CHF se může zformovat pattern hlava-ramena. Jako obvykle nastavím podmínky pro případný obchod a vhodné ceny pro jejich uzavření.

OPEC možná znovu omezí těžbu
Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané. Americká ropná produkce je na nových historických maximech, mezitím Spojené státy udělily několika zemím výjimku z nedávno zavedených sankcí na dovoz iránské ropy. Venezuelská produkce dále klesá, ale ani to nestačí, aby se cena ropy vzpamatovala a vrátila na vyšší úrovně. O víkendu se v Abu Dhabi setkají členové kartelu OPEC a pravděpodobně budou projednávat omezení ropné produkce.

Rostoucí nezaměstnanost: Vyhněte se indexům
Často se můžeme setkat s jednoduchým doporučením, že ten, kdo investuje dlouhodobě, má solidní šanci porazit trhy. K této radě se většinou přidávají další. Nejjednodušší strategií je přikupovat indexové ETF. Tyto ETF zajistí drobnému investorovi dostatečnou diverzifikaci portfolia. To je pravda. Navíc americké indexy v poslední době rostly, takže nelze udělat chybu. Investování však není jednoduché. Chyby lze dělat stále.

Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Fundamentální analýza kryptoměn – psychologické faktory a analýza tržních nálad (4. díl)
Tento článek zkoumá, jak veřejné mínění a média ovlivňují hodnotu kryptoměn. Pozitivní sentiment může zvýšit ceny, zatímco negativní je snižuje. Média hrají klíčovou roli při šíření informací, které formují náladu trhu, například zprávy o regulacích nebo hackerských útocích. Psychologické aspekty, jako je strach z promeškání (FOMO), a vliv influencerů jsou také významné. Článek dále představuje nástroje pro měření nálady na trhu, které pomáhají investorům pochopit krátkodobé i dlouhodobé trendy.

Moje aktuálně otevřené obchody
Americké akciové indexy zatím udržují up korekční úrovně po prosincovém rekordním výplachu. Podporu aktuálně má americký akciový trh ve středečním holubičím FEDu a některých dobrých korporátních výsledcích hospodaření. Nicméně prosincový downside impluls je dle mě významnou indikací pravděpodobného vývoje indexů v dalších týdnech/málo měsících.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na dolarové páry. USD/JPY se nachází v korekci růstového trendu a přesto, že je na denním grafu patrná reakce na support, pravděpodobně ještě není konec poklesu. Cena AUD/USD stále tvoří konsolidaci na střednědobé S/R úrovni. Blíží se breakout.

Týdenní výhled: S&P 500, EURUSD, Zlato
Další týden na finančních trzích příliš zajímavých událostí nepřinesl. Akciové indexy pouze konsolidovaly v pohybu do strany a větší pohyb příšel až v pátek, kdy indexy odevzdaly své zisky. Mnohem negativnější byla situace na evropských indexech. Euro mezitím kleslo pod 1.22 a nyní by mohlo reagovat na jeden z velmi zajímavých supportů a rezistencí. Podobně je na tom také libra, která si však alespoň částečně udržela nějaké zisky. Zlato podle očekávání přešlo do pohybu do strany a nabírá sílu na další pohyb.

Technická analýza měnových párů USD/CHF, GBP/USD a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Pokles ceny na měnovém páru USD/CHF zpomaluje a MACD divergence naznačuje možnou korekci trendu. Trendy na více časových rámcích měnového páru GBP/USD jsou sladěny. Nabízejí traderům jednoduché pracovní prostředí. Na měnovém páru CAD/CHF jsme se dočkali růstového signálu.

Pět kroků, jak se stát traderem
Český překlad anglického článku "The 5 steps to becoming a trader". Článek pojednává o psychologii tradingu, rozděluje cestu tradera na pět částí, ve kterých je popsán přibližný průběh každé z nich. Tato cesta je samozřejmě pro každého zcela individuální, ale řekl bych, že každý se určitě v nějakém bodě najde.