Systémy ICT

Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)
28.03.2025 V minulé kapitole jsme se bavili o orderbooku včetně toho, jaká data z něj můžete získat v rámci obchodování dle konceptů likvidity. V dnešní kapitole se podíváme na to, jak moc je důležitý backtesting v těchto trading konceptech, co z něj můžete získat a také jak nejlépe docílit jednotlivých výsledků v samotném backtestingu. Ukážeme si, jak byste správně měli postupovat a docílit tak nejlepších výsledků. Samotný článek bude zaměřen právě na dosud probírané konfluence konceptů likvidity neboli obchodní systémy ICT/SMC. Pojďme se na to tedy společně podívat.
Další články k tématu Systémy ICT

ČD měly v pololetí ztrátu 217 milionů Kč, je to zlepšení o 1,8 miliardy
09.09.2021 Skupina České dráhy hospodařila v letošním prvním pololetí se ztrátou 217 milionů korun. Meziročně je to i přes pandemii koronaviru a s ní spojená omezení zlepšení o téměř 1,8 miliardy korun. Skoro všechny dceřiné společnosti skupiny skončily první půlrok ziskem. Ve ztrátě 580 milionů korun byla kvůli snížené mobilitě pouze osobní doprava, meziročně si však polepšila o 1,3 miliardy korun. Vlaky ČD cestovalo 50,3 milionu pasažérů, meziročně o 9,5 milionu méně. Novinářům to řekl šéf Českých drah Ivan Bednárik. Za celý loňský rok skupina kvůli krizi hospodařila se ztrátou 4,1 miliardy korun.

Co přinese nařízení DORA v roce 2025?
12.11.2024 S blížícím se rokem 2025 vstoupí v platnost nové nařízení Evropské unie známé jako DORA (Digital Operational Resilience Act), které doplní stávající regulace MiFID II a MiCA. Toto nařízení si klade za cíl posílit digitální odolnost finančních institucí vůči kybernetickým hrozbám. Společnost Virarosi, díky své estonské licenci, již nyní splňuje požadavky těchto regulací a je připravena zajistit bezpečné a transparentní prostředí pro své klienty. Více informací níže v celém článku.

Růst ekonomiky táhne oživující spotřeba domácností
31.05.2024 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla mezičtvrtletně o 0,3 %. Zpřesněný odhad HDP tak přinesl sestupnou revizi oproti původně udávanému růstu o 0,5 % q/q. Navzdory tomu nadále platí, že na přelomu roku došlo k oživení ekonomické aktivity, když v posledním loňském čtvrtletí HDP vzrostl o 0,4 % q/q. Meziroční růst ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí stagnoval na 0,2 %. Oproti předpandemické úrovni byla však ekonomika stále níže, a to o 0,7 %.

Růst ekonomiky táhne oživující spotřeba domácností
31.05.2024 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla mezičtvrtletně o 0,3 %. Zpřesněný odhad HDP tak přinesl sestupnou revizi oproti původně udávanému růstu o 0,5 % q/q. Navzdory tomu nadále platí, že na přelomu roku došlo k oživení ekonomické aktivity, když v posledním loňském čtvrtletí HDP vzrostl o 0,4 % q/q. Meziroční růst ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí stagnoval na 0,2 %. Oproti předpandemické úrovni byla však ekonomika stále níže, a to o 0,7 %.

Dobré první čtvrtletí vystřídají horší výsledky ekonomiky ve zbytku roku
30.05.2025 Zpřesněný odhad tuzemského HDP za první letošní čtvrtletí přinesl výraznou vzestupnou revizi. Z původně udávaných +0,5 % byl mezičtvrtletní růst ekonomiky revidován na +0,8 %. To je jen mírně pod naším původním odhadem ve výši +0,9 %. Stejně jako ve druhé polovině loňského roku tak mezičtvrtletní růst pokračoval svižný tempem. To se projevilo ve zrychlení meziročního růstu ekonomiky z 1,8 % v Q4 24 na 2,2 % v Q1 25.

Dobré první čtvrtletí vystřídají horší výsledky české ekonomiky ve zbytku roku
30.05.2025 Zpřesněný odhad tuzemského HDP za první letošní čtvrtletí přinesl výraznou vzestupnou revizi. Z původně udávaných +0,5 % byl mezičtvrtletní růst ekonomiky revidován na +0,8 %. To je jen mírně pod naším původním odhadem ve výši +0,9 %. Stejně jako ve druhé polovině loňského roku tak mezičtvrtletní vzestup pokračoval svižným tempem. To se projevilo ve zrychlení meziročního růstu ekonomiky z 1,8 % v Q4 24 na 2,2 % v Q1 25.

Nová evropská regulace přichází do Česka. V oblasti kybernetické bezpečnosti významně ovlivní až 6 tisíc tuzemských společností včetně finančního sektoru
26.04.2023 Tuzemské firmy by se v brzké době měly začít připravovat na nové unijní regulace známé pod zkratkami NIS2 a DORA. Ty do českého podnikatelského prostředí přináší výrazný požadavek na zvýšení kybernetické bezpečnosti. Podle odhadů dopadnou až na šest tisíc českých firem a dalších organizací, které budou muset v následujících letech podstatně upravit svá bezpečnostní opatření, aby účinným způsobem snížily rizika možnosti kybernetických incidentů.
Související klíčová slova:
Inner Circle Trader | EUR | Statistiky | Důležitost backtestingu | Obchodník | Backtest v ICT/SMC | Obchodní systémy ICT/SMC | SMC (Smart Money Concepts) | Obchodní systém | Braní partials | Obchodní systémy ICT | ICT (Inner Circle Trader) | Pravděpodobnost | Snížení emocí při obchodování | Strukturování backtestingu | Ukázka statistik | Porozumění | Backtesting při obchodování | Uzavírání částečného zisku | Poplatky | IPA/EPA | Obchodování dle konceptů likvidity | Kvalitní backtest | Backtest v ICT | Vstup do obchodu | Mechanické strategie | TradingView | Zvýšit pravděpodobnost | Sharpe ratio | Analýzy | Výběr vhodného obchodního instrumentu | Silné a slabé stránky | Nastavování Stop-Lossů | Rozhodovací schopnosti | Co můžeme z backtestingu získat? | Backtestovat | Peníze | Systémy ICT/SMC | Požadovaný zisk | Způsob obchodování | Časový úsek | Měnové páry pro obchodní systém | Tržní cykly | Snížení emocí | Otestovaná strategie | Systematický přístup | Úspěšnosti v budoucnosti | Konfluence konceptů likvidity | Breaky struktury | Trh | Graf | Emoční zátěž | Prop firmy | Snížit riziko | Komise | Fungování | Obchodní účet | Vice | Výstupy z backtestingu | Hlavní konfluence | Risk-Reward | Price swingy | Statistické údaje | Ukázka statistik z Myfxbook | Partials | Nejziskovější | Strategie u prop firmy | Pár EUR/USD | RRR | Ziskovost strategie | Trading plán | Jak moc je důležitý backtesting | Obchodovat | Obchodníci | Fundamentální změny na trhu | Vyhodnocení výsledků | Backtest | Win-rate | Zisk za měsíc | 3М | Zbytečné ztráty | Obchodování podle systémů ICT | EUR/USD | ICT/SMC | Risk-Management | Nevýhody | Cenné statistické údaje | Ideální měnové páry | SMC koncepty | Trading | Situace na grafu | Firmy | Live účet | Co je to hlavní konfluence? | ICT/SMC koncepty | Trhy | Rizika | Konfluence | ICT | FXstreet | Obchod | Riziko | GBP | Risk | Circle | ICT a SMC | Radek Zalubil | Intuice | Výnos | GBP/USD | Zisk | Obchodování | Management | Údaje | FXstreet.cz | Obchody | Situace | Trader | Smart Money Concepts | Rozhodování | Demo účet | MyFxBook | Měnové páry | Obchodní systémy | Ztráty | Slabé stránky | Výhody | Tým FXstreet.cz | Změny na trhu | Daně | Výsledky | Swingy | Bod | Backtesting | Mozek | TIM | Inducement | Rozhodovací proces | Drawdown | Historická data | Zlato | Úspěch | Instrumenty | Výstupy | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | USD | Emoce | CZ | Maximální drawdown | Time-Frame | Smart money | Počet obchodů | SMC | Ziskovost | Doporučení | Cykly | Časové rámce | Měnový pár
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Trading | Banky | ČTK | Indikátor | 3М | Cena | Pivot