Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak neprodělat peníze, když trhy rostou
Obchodníci by v trendových trzích měli peníze vydělávat, ne je ztrácet. Jak toho dosáhnout, si povíme v tomto článku.

Jeden z předpokladů ziskového obchodování
Pro získání zlata z ložiska písku, křemene či nějaké horniny je nutné, aby tato surovina nějaké zlato obsahovala. A musí ho obsahovat dost na to, aby náklady na těžbu a extrakci nepřevýšily hodnotu získaného kovu (proto můžeme pro účely tohoto přirovnání nechat stranou transmutaci prvků metodami jaderné fyziky). Podobně nelze vyvinout ziskovou obchodní strategii, pokud už samotný proces vývoje ceny daného měnového páru v sobě neobsahuje dostatek implicitních ziskových příležitostí. To znamená, že musí být možné s dostatečnou mírou jistoty predikovat některou stránku jeho budoucího vývoje. Tato vlastnost je základním předpokladem pro nalezení úspěšné obchodní strategie.

Trading analýza: Akcie, forex a komodity
Akciové indexy v týdnu pokračovaly ve fundamentálně i technicky nepodložené Trump rally a vytvářely nová historická maxima. Včera se dostavila velmi lehoučká korekce a dnes se zatím obchoduje také lehce v mínusu. Index strachu VIX se nachází na dlouholetých minimech, tržní sentiment naopak na maximech. Nadále samozřejmě nenakupuji a nakupovat nebudu, naopak dále pomaličku akumuluji menší short pozice. Vše samozřejmě s korektním money-managementem a základními pravidly alokace a diverzifikace obchodního kapitálu.

Měnový pár AUD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Kryptoměny se stabilizovaly
Prodejní výplach na kryptoměnách se zdá být u konce. Několikatýdenní absence vyjádření Elona Muska na toto téma zklidnila horskou dráhu, kterou si kryptoměny od začátku roku procházejí.

Bilancia 1. obchodného týždňa
Bilancovanie končiaceho sa obchodného týždňa z pohľadu zhodnotenia ziskovosti účtu nebude pozitívne. Napriek uvedenému aj tak toto obdobie nehodnotím ako negatívne. Z mojich nesprávnych rozhodnutí si beriem ponaučenie a tie správne znásobím. „Vyšetrím“ každý jeden detail.

Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
V mnoha ekonomických kalendářích se data na příští týden zdají převratné. Nám se naopak zdá, že většina z nich však obrovský dopad mít nebude.

Jak správně uzavírat pozici s využitím Profit-Targetu
Mnoho obchodníků otevírající své obchodní pozice nemá ponětí, kde jsou jejich konečné výstupní destinace, kde budou vystupovat z obchodu v případě, že se cena vyvíjí v jejich neprospěch, ale také v jejich prospěch. V tomto příspěvku se zaměříme na určité situace, které vám pomohou s rozhodováním, kde zadávat svůj výstupní obchodní příkaz.

Společný London Break (5. díl)
Práce na strategii je zdlouhavá a nudná. Nicméně v budoucnosti obchodník vždy sklidí plody tohoto úsilí a na to je nutné myslet. Jinak by se u toho člověk unudil. A tak se mrkneme, kam jsme postoupili.

Index S&P 500 ztratil přes procento, volatilita pokračuje
Silný středeční růst nestačil ke zvrácení celkově pesimistické nálady na akciovém trhu. Týden (opět) plný výrazných denních rozpětí cen akcií zakončil index S&P 500 slabší o 1,27 %.

Příběh obyčejného obchodu a jeho swapu
V diskuzi pod mým posledním blogem se objevily zvláštní názory na téma že "swap může vysát účet". Tento dnešní blog není určen pro zkušené obchodníky.

Situace jako před 20 lety
Musíme si přiznat, že jak z pohledu na rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, tak na maxima akciových trhů se nacházíme ve výjimečně dobrých časech. A to jak z pohledu České republiky, Spojených států i globálně. Můžeme najít hodně paralel se situací na přelomu tisíciletí, ale ne ve všem je doba podobná tehdejší internetové horečce. A v těchto rozdílech můžeme najít zajímavé obchodní příležitosti.

Najväčší rast na kryptomenách ešte len príde
Kryptomeny existujú už približne 10 rokov a momentálne sú v mŕtvom stave keďže po obrovskom raste v roku 2017 prišiel útlm a trhy kryptomeny padli o 70 až 90% behom prvého pol roka 2018. Čo môžeme očakávať na najbližšie mesiace?

EUR/USD a bilionové stimuly v USA
Nevyhnutelné oslabení amerického dolaru po loňské měnové bazuce Fedu se po Novém roce zastavilo. Eurodolar z 1,2345 během ledna zkorigoval k 1,2000. Kam bude směřovat dál? Řada indikátorů hovoří pro pokles i pro růst, jednoznačně vychýlený tedy tento měnový pár není. Dá se očekávat, že jakékoliv větší výstřelky od aktuálního kurzu budou časem eliminovány, a to zvlášť v případě, kdy by se měl EUR/USD dostat pod 1,1500.

Kdy nakupovat zlato?
Zlato je jedno z mála aktiv, které má z dlouhodobého hlediska pevně ukotvený indikátor, kolem kterého osciluje, a tím je index spotřebitelských cen. Zlato tedy při velmi dlouhé držbě zhodnocuje zhruba tolik, co inflace. Bez úroků a dividend je reálné zhodnocení víceméně nulové, pokud se nepokusíme o nějaké časování trhu, což předpokládám, že většina čtenářů FXstreet.cz dělá.

Price Action výhľad
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Prečo majú brokeri rôznu cenu ropy?
Posledné týždne sa často stretávam s otázkou prečo sa ceny ropy medzi brokermi niekedy viac alebo menej líšia. Je to jednoduché, obchoduje sa viacero rôznych kontraktov a každý broker a poskytovateľ likvidity si môže zvoliť ako podkladové aktíva rôzne kontrakty. Preto sa určite oplatí poznať rozdiely medzi kontraktmi, pozrime sa na to bližšie.

Burzovní grafy: Býci zabrali, index S&P 500 je na letošním maximu
Americké akciové indexy v týdnu posilovaly, z toho Nasdaq Composite bezmála o 4 % a S&P 500 o 2,89 %. Nebýt výprodejů akcií Boeingu, i Dow by zapsal výraznější než 1,6 % zisk.


Kam jsou centrální banky ochotny sáhnout? Jde tady o inflaci nebo devalvaci měny?
Světové úrokové sazby se pravděpodobně před svým zvýšením podívají níže, což jde ruku v ruce se zvyšující se hrozbou jménem deflace (pokles cenové hladiny) a volatilitou na finančních trzích. Vytváří se tak živná půda pro pochybnosti o schopnosti centrálních bank naplnit své cíle a politiků své předvolební sliby.