Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pepik 2016 - Co bylo a co bude?
Následující text nepojednává o ničem zásadním a důležitém, je to jen souhrn aktuálně nahromaděných tužeb, myšlenek a zkušeností.


Kde se zastaví koruna po intervencích?
Dnes si v rámci fundamentální analýzy pokusíme zodpovědět zásadní otázku, kterou si spekulanti na EUR/CZK pokládají. A to jaký kurz by měla mít koruna vůči euru, pokud by jej určoval trh a Česká národní banka (ČNB) by jej uměle neoslabovala. Po skončení intervencí můžeme čekat posílení koruny, ale jak silné?


Čeká naděje na rychlý pokles sazeb v USA na konci týdne studená sprcha?
V průběhu srpna jsme byli svědky dalšího vzepětí nadějí na rychlý pokles sazeb v USA. Odstartovala ho šňůra slabších dat z USA, v čele s dlouhodobě rostoucí mírou nezaměstnanosti, která stabilně, už od Q1 2024, vykazuje každý měsíc nárůst o desetinku procentního bohu bez ohledu na očekávání trhu.

Zlato je rozžhavené
Nadšení z nastartování dezinflace a s tím i z předpokládaného dřívějšího uvolnění měnové politiky v USA nebere konce. Kromě akciových trhů se na euforii veze i zlato. Ano, nižší úrokové sazby a slabší americký dolar jsou standardními faktory, které ženou cenu žlutého kovu výše. Nicméně zatím nejde o žádný zásadní posun, který by měl ospravedlnit zdolávání nových historických maxim.

Bidenův stimulační balík a jeho dopad na trhy
Tento týden nastupující americký prezident Joe Biden již představil seznam opatření, kterými chce dále v obrovském objemu podporovat oživení největší světové ekonomiky. Po nedávném balíku ve výši 900 mld. dolarů schváleném ještě za prezidenta Trumpa se chystá Bidenova administrativa napumpovat do systému dalších 1 900 mld. dolarů (9 % HDP). Oproti této fiskální kadenci vypadá i Babišovo snížení daní ve výši 2 % HDP jako drobné.

Euro zamířilo zpět nad hranici 1,32 EURUSD
Finanční trhy zahájily nový týden v poklidné atmosféře bez výraznějších fundamentů.


DAX a jeho očakávaná korekcia
V dnešnom blogu by som rád poukázal na momentálnu situáciu na DAXe a prečo nehľadať shorty.

Vidíme na EUR/USD krátkodobý obrat trendu?
Piatkové dáta NFP skončili pomerne dobre, no neboli ničím ohromujúcim (pre Fed to nemení výhľad na menovú politiku). Napriek tomu sme videli silný nástup do dolárových pozícií. Signalizuje nám to, že obchodníci konečne vidia cenu doláru ako lacnú a rozhodli sa nakupovať? Alebo je to skôr len kátkodobé zatváranie dlhých pozícií na EUR/USD? Avšak daný pohyb bol naprieč celým trhom, čo nám signalizuje, že dolár sa dostáva do pozornosti obchodníkov a tí po silných medvedích týždňoch na dolárovom indexe začínajú vyberať zisky.

Trading je na 95 % o naší niterné volatilitě
Mnoho lidí mi často položí otázku: "Prosím, jaký konkrétní obchodní systém používáte? Chtěl bych ho od Vás převzít a obchodovat jako Vy". Takovým lidem vysvětlím základy a v některých případech i pokročilé funkce mého obchodního přístupu. Jenom velmi zřídka se mě někdo zeptá: "Jak to děláte?" Na takovou otázku bych odpověděl jinak: "Jsem flegmatik, chodím běhat a počítám v pipech."

Milovaný aj nenávidený. Bitcoin je opäť v centre pozornosti a mnohých diskusií
Vstup Bitcoinu do hlavného prúdu finančného sveta nastal nedávno s historickým schválením Bitcoinových ETF americkou Securities and Exchange Commission. Toto významné regulačné rozhodnutie otvára dvere pre širší prístup k tejto kryptomene zo strany individuálnych investorov a inštitucionálnych hráčov.

Dokáže Trumpova inaugurace znovu posílit dolar?
Dolarový index (DXY) posílil od prezidentských voleb v USA do konce roku o 3,8 %. Dolar podával během tohoto období nejlepší výkon. Byl to výsledek ocenění trhů s vírou, že Trumpova potenciální politika zvýší inflaci a povede k dalším navýšením sazeb. Dolarový index se po 4. lednu po vydání oficiální zprávy FOMC vrátil zpět ze svého 14letého maxima 103,81.

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest
XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.

Motivace nejen v tradingu
Předpokládám, že všichni pravidelní návštěvníci, kteří vidí u článku moje jméno, respektive moji přezdívku, tak už dopředu tuší, že nepůjde o nějakou ohromující analýzu plnou tutovek, ale bude se jednat spíše o filozofickou úvahu nebo zamyšlení.

Tímová práca - kľúč k úspechu
Úspech je často spojený s tímovou prácou. Od veľkých korporácií po malé start-upy, úspešné organizácie a projekty sa často vyznačujú schopnosťou efektívnej spolupráce a synergii medzi ich členmi. V dnešnom článku sa budeme venovať fenoménu tímovej práce a jej vplyvu na úspech organizácií a projektov. Pozrieme sa na to, prečo je tímová práca taká dôležitá.

Okurková sezóna: A zase ten otravný money management...
Úvaha o MM a praktická pomůcka pro úplné začátečníky – pokročilí nečtěte :-)

Jak vydělat na substituci?
Cena je na finančních trzích vždy až na prvním místě a stejně jako v reálném obchodě, i zde platí, že při srovnatelném zboží je to levnější vždy více v kurzu. S vyšší poptávkou po výprodejových aktivech se můžeme setkat jak na měnových, tak především pak na komoditních trzích, kde substituce levnějšího za dražší funguje velmi často.

Produkční škrty OPECu brzdí propad ropy
Ropa má za sebou nejhorší týden od začátku letošního roku poté, co WTI ztratila 6,6%, ačkoliv se jí v pátek podařilo umazat alespoň část ztrát. Za ztrátami stála kombinace několika faktorů v čele s probíhající obchodní válkou USA a Číny. Své však sehrály produkční škrty ropného kartelu OPEC, které zastavily další propad ceny. Ropný kartel bude zasedat 25. června, kdy bude přehodnocovat produkční politiku na následujících 6 měsíců, což výrazně ovlivní budoucnost ropného trhu.