Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Multitimeframe analýza: 13.10.2022 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?

USMCA nahrazuje NAFTU, kanadský dolar může dále růst
Kanadský dolar včera dostal stimul, který by mu konečně mohl pomoci ve výraznějším zpevnění svých pozic. Konkrétně se podařilo v noci na pondělí americkým a kanadským vyjednávacím týmům dosáhnout dohody o podobě budoucích vztahů. Počínaje včerejším dnem je tak minulostí původní dohoda o severoamerickém volném obchodu jinak známá jako NAFTA, kterou nahrazuje nová dohoda mezi USA, Kanadou a Mexikem se zkratkou USMCA. Nová dohoda sebou také přinese několik změn oproti původní dohodě.

Viry, panika, karanténa a trading
Čekal jsem, že se zde s tímto tématem objeví článek, zatím však nic,možná jen kolega MiTrade toto téma nakousl. Zkusil jsem tedy něco napsat něco napsat.

V čem se Německo mýlí
Němečtí ekonomové mají velké slovo při rozhodování Evropské centrální banky (ECB). Jak by také ne, když reprezentují největší evropské hospodářství a ECB se sídlem ve Frankfurtu vychází z tradic Bundesbanky. Přitom německá ekonomická škola je svým způsobem exotická. Ani kolegové z měnové unie, ani Američané, Britové či Japonci německým argumentům nerozumějí. A nedávná historie dává globálnímu přístupu k měnové politice za pravdu.

Backtesty vs. realita
Je to asi ta nejdůležitější věc, kterou v tradingu máme. Je důležitější, než demo účet, důležitější, než jakákoliv pomůcka z okruhu všech možných oscilátorů a indikátorů. Je to důležitější, než velikost účtu a je to důležitější, než jakýkoliv článek nebo seminář. Každý, kdo začíná, to používá stejně tak, jako ten, kdo obchoduje mnoho let. Backtest. To je obraz minulosti, ve kterém hledáme svoji budoucnost. Je to jediné zrcadlo na světě, skrz které se díváme na věci příští. Ale pozor!

Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CHF - Trh práce v USA potěšil trhy, alespoň prozatím
Americké akciové indexy stále rostou a vypadá to, že tento týden je podpoří také data o výsledcích amerických firem. O volatilitu tak nebude nouze.

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?

Proč může být krypto zima u konce? | Investiční Memento #38
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 38. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 30.6.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie......

Analýza více časových rámců: Měnový pár GBP/CAD
Měnový pár GBP/CAD nabízí perfektní Price Action na více časových rámcích. Na týdenním grafu probíhá retest trendové čáry po breakoutu klínu. Jako obvykle nastavím podmínky pro případné obchody napříč časovými rámci. Cena je tentokrát v ideálním nastavení pro praktickou ukázku obchodu z hodinového grafu.

Analýza S&P 500 indexu a EUR/USD
Na důležitých globálních akciových indexech vidíme po dlouhé době swing korekci dolů z předchozích all-time (US indexy) či střednědobých maxim (DAX30). I když technicky jsou korekční targety poměrně jasné (graf S&P 500 indexu), těžko ale na ně, s ohledem na nelogický vývoj trhů v posledních měsících, plně spoléhat. Důležité však nyní je, že se nenaplnil technický býčí scénář možného breakupu z konsolidačního trojúhelníku.

Zažehná UBS nákupem Credit Suisse bankovní krizi?
Zpráva o převzetí banky Credit Suisse oběhla celý svět. Credit Suisse převezme její dlouhodobý konkurent UBS. To by mělo stačit, aby se krize bankovního sektoru nerozšířila. Tak by se daly asi všechny tyto zprávy shrnout. Situace se vyřešila během víkendu a velmi rychle. Již tyto dvě skutečnosti by měly zbystřit naše vnímání problému. Pokud politici a bankéři pracují horlivě během víkendu, tak situace musí být skutečně vážná.

Dvojité dno na NZD/CHF a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Americké akciové indexy v posledních dnech nechtějí (zatím) ani dolů, ke zdravějším tržním úrovním, ale ani nahoru na nová maxima. Těžko říci, na co přesně finanční trhy nyní čekají. Makrodata s nimi nijak výrazněji nehýbou, výsledky amerických korporací, geopolitika, centrální banky a Čína také ne.

Čína jako časovaná bomba
Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.

Trading log týden 2 - kdo je největší nepřítel tradera
Dnes bych rád navázal s dalším typem vstupů, zhodnotil a doložil několik vlastních reálných obchodů. V podstatě se jedná a pull back nebo throw back po proražení významné S/R úrovně. Nebudu popisovat mechaniku vstupu je např. uvedena v článku na fxstreet.cz ze září 2009. Soustředím se na provedení obchodu a chyby.

Celospolečenské zaměření na chyby a problémy v tradingu z něj plynoucí
Vystoupení z neúspěšného davu je základní podmínkou jakéhokoliv úspěchu,


Inflační historie se opakuje
Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?