Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Denní výkyvy byly extrémní, index S&P 500 celkově odevzdal procento a půl
Uplynulý týden opravdu nenudil. Index S&P 500 uzavřel čtyři z pěti obchodních dnů ve ztrátě, ve čtvrtek ale z poklesu o dvě procenta prudce otočil a získal přes dvě a půl procenta (obrat z 3 491 na 3 685). Široká rozpětí cen měly i další dny v týdnu. Celkově index za týden odepsal 1,55 %.

Pohled tradera: Jak si zorganizovat svůj čas při tradingu
Nemám tolik času na trading jako ty, ale chtěl bych obchodovat. Co mám dělat? Toto je častý dotaz, který slýchávám. Pojďme se podívat, jak si co nejefektivněji zorganizovat svůj tradingový čas. Jak být v obraze o trhu a mít možnost jej i zobchodovat, i když nemůžu nebo nechci sedět celý den u počítače.

Pygmalion efekt - O svém ne/úspěchu si rozhodujeme sami
Každý je strůjcem svého štěstí i neštěstí. Dnešní článek pojednává o tom, jaký vliv má názor na sebe sama právě na úspěch v životě a tradingu.

Praktické okénko – předčasný, ale opodstatněný výstup z obchodní pozice
O dlouhodobé profitabilitě obchodní strategie rozhodují především výstupy z obchodů. Někdy ale trh signalizuje něco jiného, než následně udělá. V dnešním článku se podíváme na praktickou ukázku tohoto tržního "blafování".

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, AUD/CAD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na to, jak je to s poklesem ceny na měnovém páru GBP/USD po týdenním Pin baru. AUD/CAD se nachází na rozhodující cenové úrovni pro týdenní trend. A měnový pár EUR/NZD může nabídnout v nadcházejících hodinách trendovou obchodní příležitost vycházející z denního grafu.

Kam se vydá koruna po ČNB?
Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání snížila úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 %. Krok byl očekávaný, přesto si koruna během odpoledne připsala proti euru zhruba 10 haléřů.

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 17. 9. – 21. 9. 2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 17. 9. 2018 do 21. 9. 2018.

Po korekcii prichádza ďalší rast – kryptomeny a akcie
V tomto blogu sa pozrieme na hlavné akciové indexy S&P 500 a DAX 30 a kryptomeny Bitcoin a Ethereum. Nedávno pôsobil trh prehriato a tak prišla korekcia. Ak je ale jasný trend, po korekcii prichádza pokračovanie trendu. Ako to bude najbližšie týždne/mesiace na kryptomenách a akciách?

Nahrazování ztrát
Je tisíc věcí, které může trader dělat při svém obchodování špatně. No smrtící je, když se nesmíří se ztrátami, které k tradingu patří a pokouší se je okamžitě nahrazovat.

JPY nejbezpečnější měnou
První dva obchodní dny nového roku nám v plné kráse ukázaly rizika, kterými se letos trhy budou nejvíce bavit. V první řadě jde o ekonomické ochlazení přicházející z Číny se souvisejícími propady akciových trhů, intervencí místní vlády a centrální banky a zprostředkovaně přes kurz čínského jüanu významný dopad na ostatní obchodovatelné měny.

Jak podržet ziskovou pozici a přežít tržní korekce
Předčasné výběry zisků je velmi důležité téma, se kterým bojuje mnoho obchodníků. Jak se tomuto fenoménu bránit, se dočtete v tomto článku.

Praktické okénko – Identifikace počtu vstupů do obchodu a position sizing
Praktická ukázka umisťování obchodních příkazů a výpočet jejich objemu.

Blow - Off Top
Cenový pattern Blow - Off Top je jednou z méně častých tržních formací, která rozděluje obchodníky na ty, co tyto patterny přímo milují, jelikož jim nabízí v relativně krátké době dosáhnout velmi zajímavého zhodnocení, a pak také na ty, pro které je naopak Blow - Off Top opravdovou noční můrou, která v rámci jejich strategií doslova decimuje jimi nastavené Stop Lossy.

Burzovní grafy: Akciové indexy opět posouvaly historická maxima
Ve zkráceném obchodním týdnu americké akciové indexy opět posouvaly historická maxima, S&P 500 uzavřel silnější o 0,58 %.

USA jsou výrazně napřed před ostatními
Pravidelný čtenář tohoto blogu si jistě všimnul, že si zde často beru do „úst“ bezprecedentní měnovou i fiskální podporu ekonomiky ve Spojených státech, které v loňském roce více než zachránily akciový trh a poslaly kurz amerického dolaru níže. Není vše ale jen o emocích a objemu peněz v oběhu. I tvrdá fundamentální data z USA ukazují, že největší světová ekonomika má nakročeno k mnohem silnějšímu a udržitelnějšímu růstu než ostatní vyspělé země. Jde o další faktor, na kterém mohou stavět akcioví býci, zatímco traderům USD zůstane místo jasného signálu otazník.

Proč bychom se neměli ve všem spoléhat na centrální banky v roce 2024?
Od posledního poklesu akcií v říjnu se zdá, že trhy žijí v euforii z toho, že snížení úrokových sazeb se blíží. Centrální banky se zdají být zachránci celé ekonomické situace. Boj s inflací se zdá být vyhrán a teď nás čekají jen světlé zítřky. Tato interpretace má však spoustu trhlin. Pojďme si uvést několik argumentů, proč nepodléhat současné euforické vlně na trzích.

Kde jsou peníze ze záchranného balíčku pro Řecko?
Nový řecký ministr financí Janis Varufakis o víkendu pro německý týdeník Der Spiegel uvedl, že finanční zdroje ze záchranných balíčků primárně pomohly zahraničním bankám a ne řecké ekonomice. Podle jeho slov až 90 procent financí ze záchranného programu do země nikdy nedorazilo a zmizelo v „černé díře“ německých a francouzských bank. Pravil, že Němci by si měli uvědomit, že svými půjčkami nepomáhali Řecku, ale bankám.

Risk-on a Risk-off: Analýza tržních nálad
Risk-on a Risk-off jsou termíny, které popisují obchodní nálady na finančních trzích, ovlivňované úrovní optimismu nebo pesimismu mezi investory.

Ovlivňuje sezónnost americký akciový trh?
Americký akciový trh je považován za jeden z nejdůležitějších a nejdynamičtějších akciových trhů na světě. Investoři z různých částí planety sledují jeho vývoj, hledají příležitosti pro nákup či prodej akcií a snaží se předvídat budoucí pohyby. Jeden ze zajímavých aspektů akciového trhu je sezónnost neboli tendence akcií v určité části roku růst či klesat.

Obchodování indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Po dvouměsíčním klidném až nudném období začíná být na trzích konečně rušno. Výrazný propad akciových indexů z minulého pátku byl dle očekávání hned v pondělí korigován. Tento pondělní růst byl však hned následující den také korigován (dolů) a tento pokles byl pro změnu včera korigován nahoru. Výsledkem tohoto volatilního týdne však je, že aktuálně obchodujeme v cca v polovině pátečního poklesu, indexy se zatím nedokázaly vrátit zpět na dohled rekordních maxim. Denní minima z první poloviny týdne nám vytvořily na indexu S&P 500 pěkný referenční support = 2.120 bodů, jehož udržení či breakdown budou důležitou indikací dalšího pravděpodobného směřování trhu.