Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Česká koruna v době Trumpově
Vítězství v amerických prezidentských volbách dává Donaldu Trumpovi silný mandát, protože republikáni ovládli i Senát a s vysokou pravděpodobností budou mít většinu i ve Sněmovně Reprezentantů.

Nejvíce podhodnocená měna současnosti
Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.

Inflace v praxi
Po několika letech se do slovníku často používaných slov vrátilo slovo inflace. Televize, rádia i noviny jsou tohoto slova plná a i já jsem si ho dnes vypůjčil. Upřímně, to co vyjadřuje, není nic, z čeho by mohl mít člověk radost.

Největší překážka eurové rally
Býčí trh na eurodolaru se po takřka 20procentním zisku zastavil na dnes už silné rezistenci lehce nad 1,2500. Nedá se říct, že by tento měnový pár rovnou začali ovládat medvědi, ale je poznat, že trhu se nechce rozšiřovat dlouhé pozice, když ubývá argumentů pro další růst.

Síla Fibonacciho nástrojů v tradingu a investování
Obchodování a investování na finančních trzích se v průběhu posledních let výrazně vyvinulo díky technologickému pokroku a dostupnosti sofistikovaných analytických nástrojů. Dnes na běžném obchodním účtu u každého kvalitního brokera naleznete desítky možností pro Vaši technickou analýzu. Mezi ty nejpopulárnější se dlouhodobě řadí i Fibonacciho nástroje.

Americké akcie mají za sebou nejhlubší pád od letošního března
Volatilita roste a ceny akcií padají. Nervozita v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami a s růstem počtu nakažených covidem-19 udělala své, index S&P 500 za týden odepsal 5,64 %, nejvíce od března.

Risk-on a Risk-off: Analýza tržních nálad
Risk-on a Risk-off jsou termíny, které popisují obchodní nálady na finančních trzích, ovlivňované úrovní optimismu nebo pesimismu mezi investory.

Druhý pokles indexu S&P 500 v řadě nic neřeší, rýsuje se ale silnější support
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další živý týden a opět s mírně negativním skóre. Za pět obchodních dnů celkově odepsal 0,43 %.

Pět úspěšných obchodních strategií, které by měl znát každý trader
Chcete-li být úspěšný v tradingu, je nezbytné používat obchodní strategii. Měli byste si vybrat a přijmout takovou strategii, která vám bude vyhovovat (z hlediska časové náročnosti, frekvence obchodů, rizikovosti atd.). Na výběr je několik obchodních strategií. V tomto článku se podíváme na pět populárních strategií a zdůrazníme jejich výhody a nevýhody:

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 14.7.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Afektivní heuristika – Podle čeho určujeme míru rizika
Vnímat skutečnost by měla být samozřejmost, ale jsme toho vůbec schopní? Článek o tom, jakým způsobem jsou zkreslována rizika v běžném životě i tradingu.

Čínský Evergrande & spol. - blížíme se vrcholu dramatu?
Od posledního blogu na téma Evergrande uběhl skoro měsíc, během kterého kauza čínského Evergrandu a čínského developerského segmentu nabrala další dynamiku. Dnes čeká Evergrande zátěžový test – další velká splátka. Pojďme se podívat, co se v této kauze odehrálo nového.

Přichází růst cen ropy
Náš předpoklad, že cena za barel ropy kvůli spekulacím na zásah kartelu OPEC nespadne pod 40 USD, se zatím naplnil. Americká lehká ropa WTI se v minulém týdnu odrazila od 8měsíčního dna a zdražila zhruba o 3 dolary. Vše nasvědčuje tomu, že ceny porostou i nadále a budou se držet ve vrchní části pásma 40-55 USD za barel. Hlavním tahounem nebude pouze nástup letní motoristické sezóny, ale především slabý americký dolar.

STOPLOSS zazity mytus nebo zbytecnost?
Posledni dobou se dost casto setkavam z narky traderu ze zadali obchod s TP a SL a SL byl zasazen a nasledne se cena vydala kyzenym smnrem k byvalemu TP ( proc tedy pouzivate STOPLOSS).

Fed po delší době pomohl dolaru, ten dál koriguje své dřívější ztráty
Dnešek přinese hned několik zajímavých fundamentů z Evropy a z USA, mezi kterými však budou vyčnívat především výsledky z amerického pracovního trhu.

Evropa: V čem je tedy problém?
Navážu na článek o Evropě, ve kterém jsem psal o tom, že být v něčem nejlepší v určité době, nejčastěji v minulé, neznamená, že člověk bude stejně dobrý, anebo lepší v době budoucí. Pokud si někdo neuvědomí, že dobrá minulost není zárukou dobré budoucnosti, bude jednou plakat. Mimochodem, toto je nutné brát v úvahu při investování do evropských firem.

Chaos na trzích! Proč ještě není vyhráno? | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala
Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.

Eurodolár ukazuje extrémne býčí signál a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Bitcoin: Digitální zlato, nebo jen další spekulativní aktivum?
Bitcoin za poslední dekádu vyrostl z undergroundové technologické novinky v jedno z nejdiskutovanějších investičních aktiv současnosti. Stál u zrodu celého kryptoměnového ekosystému a dnes ho přijali nejen retailoví investoři, ale i velké finanční instituce a dokonce některé vlády. Původně byl Bitcoin zamýšlen především jako prostředek směny, avšak v průběhu let se v očích svých zastánců stal spíše uchovatelem hodnoty. Je tomu ale skutečně tak? Lze Bitcoin považovat za digitální zlato, nebo se chová spíše jako spekulativní akcie?