Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 14.4.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

F1 a trading
Jsem průměrným fanouškem závodů Formule 1 (Ferrari je prostě jednička). Současně jsem ale velkým „fanouškem“ tradingu. Pokaždé, když se dívám na jakýkoliv závod F1, mám neutuchající pocit, že tyto dvě „soutěže“ mají mnoho společného. A tak bych se rád věnoval jedné z těchto podobností.

Kam vystoupají úrokové sazby v roce 2023?
Měnová politika centrálních bank určovala vývoj na akciových trzích. Jinak tomu nebude ani v roce 2023. Zásadní otázka je, do jaké výše americký Fed vyžene svoje úrokové sazby. Trhy nyní počítají s maximální výškou 5 %. Toto očekávání je prakticky jednomyslné a týká se následujících dvou zasedání americké centrální banky. 1. února a 15. března by měla sazby pokaždé zvednout o 25 bazických bodů. Avšak vývoj od 3. května se odhaduje již těžko. Větší část analytiků si myslí, že Fed zvedání sazeb zastaví, zatímco jiní se domnívají, že Fed je bude zvyšovat i nadále. Otázka maximální výše sazeb tak bude klíčová minimálně pro první polovinu roku 2023.

Pozvánka na webinář o psychologii s exkluzivním hostem Vladimírem Růžičkou
Dne 10.9.2020 v 18:00 se uskuteční webinář pod vedením ikon Purple Trading Adama Dulovce a Josefa Zemana. Tentokrát jako exkluzivní host přijal pozvání obchodník, jehož blog „Zápisky tradera“ se staly v posledních měsících jedněmi z nejčtenějších na webu FXstreet.cz – Vladimír Růžička.

Elliottovy vlny: Velká analýza na index S&P 500, ZLATO, USD/CHF, index DAX, TESLA, GBP/USD a EUR/USD
Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na index S&P 500, ZLATO, USD/CHF, GERMAN DAX, TESLA, GBP/USD a EUR/USD.

Jak funguje psychologie rozhodování v tradingu?
Obchodování na finančních trzích je krásná věc, ale zároveň psychicky velmi náročná. Není to jen o technických analýzách, ekonomických zprávách nebo strategiích. Velká část úspěchu v tradingu je založena na psychologii rozhodování. Emocionální stav obchodníka často ovlivňuje jeho rozhodování více, než si je ochoten přiznat. Jak tedy funguje psychologie rozhodování?

Bude umělá inteligence ten správný investiční trend?
Svět a technologie se neustále vyvíjejí, jednou za čas se ale objeví vynález, který změní lidstvo k nepoznání. V minulosti se tak stalo například s parním strojem, elektřinou nebo internetem a nyní bychom mohli stát před dalším takovým krokem. Je vám název DeepL nebo ChatGPT povědomý? Tyto technologické vynálezy, které v posledních měsících získaly na obrovské popularitě, nejsou nic jiného než AI (z anglického Artificial Intelligence), neboli umělá inteligence. Tento trend se každým dnem stává stále rozšířenějším. To si nyní začínají uvědomovat investoři i velké společnosti a stále více investují do vývoje tohoto sektoru.

Je vážně obchodní strategie v tradingu to nejdůležitější?
Jaké může mít obchodní strategie dodatečné rozměry a jakým směrem se mohou vydat obchodníci stojící na místě? To si povíme v tomto článku.

EUR/HUF: Je forint už příliš slabý?
Maďarský forint má na forexu jednu z nejhorších letošních bilancí. Měnový pár EUR/HUF vzrostl v tomto roce o 15 %, USD/HUF pak díky velmi silnému americkému dolaru vystoupal dokonce o 35 %. Maďarská centrální banka se snaží propad své měny krotit a reagovala zvýšením úrokových sazeb na 13 %. Je tedy nyní okamžik k nákupu zlevněného maďarského forintu?

Index S&P 500: Býci měli navrch, velká rally ale vypadá jinak
Býci opět v týdenním vyjádření porazili medvědy, páteční mírný pokles ale celkové vyznění poslední rally trochu kazí.

Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (2. díl)
V prvním díle miniseriálu, ve kterém se soustředíme na zveřejňovaná makrodata, jsme se zaměřili na data z trhu práce. Zmíněna byla také ostatní makrodata, která jsou s určitou pravidelností publikována, jako například zásoby ropy a ropných destilátů, data z realitního trhu a měkká data ve formě indexů z Chicaga, filadelfského Fedu či michiganské univerzity

Rusko: fundament vs. politika
Nepředvídatelnou situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny doprovázenou řinčením zbraní musí samozřejmě vnímat i obchodníci na finančních trzích. Riziko velmi tvrdých ekonomických sankcí, které by mohly zamezit Rusku přijímat a odesílat platby v amerických dolarech a britských librách, se odrážejí na výprodeji ruských aktiv.

Obchodné príležitosti v konsolidáciach
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Momentálne nevidím nejaké super dlhodobé príležitosti na zisk 1000 pips, no z krátkodobého hľadiska na zisk pár stoviek pipov som niečo našiel. Pozrieme san a EUR/CHF, NZD/CAD a GBP/CHF z daily timeframeov.

USA dál zpomalují, dolar slábne
Událostí číslo jedna minulého týdne byl pravidelný měsíční NFP report z amerického trhu práce. Přestože míra nezaměstnanosti klesla na 16leté minimum 4,3 %, tvorba nových pracovních míst se nezdá být dostatečně silná, aby unesla rychlé zvyšování úrokových sazeb.

Flexibilita - důležitá součást tradingu
Základní chyba, kterou noví obchodníci dělají je, že zapomínají, na jakém trhu právě obchodují. Myslete na to, že trh se nám nepřizpůsobí, ale my se musíme přizpůsobit trhu. Z historie třeba víme, že na daném trhu je vetší volatilita, tak je potřeba podle ní upravit i naše stop-lossy. Byla by docela škoda, aby náš jinak ziskový obchod byl ukončen předčasně jen díky vyšší volatilitě.

Mezi komoditními měnami musíme rozlišovat
I přes silný propad v ceně takřka všech důležitých obchodovatelných komodit není třeba házet komoditní měny do jednoho pytle. Některé si vůči americkému dolaru vedou dobře, i když by z fundamentálního hlediska měly zaostávat, a druhé naopak oslabily až příliš.

Praktické okénko – TOP 2 nadupané dlouhodobé levely, které hodlám sledovat
V tomto článku se podíváme na dva dlouhodobé levely z denního grafu, které díky mnoha konfluencím budu bedlivě sledovat.

Praktická ukázka: Od krajnosti ke krajnosti
Poměrně dlouho jsem čekal na to, až opět dostanu plný Stop-Loss (SL). To se v tomto týdnu stalo. Že ale bude orámovaný takovými obchody, jakými byl, to bych tedy nečekal. Však uvidíte.

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně
Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.

USD v dobách krize a boomu
Kdekdo by očekával, že je logické, aby na dobrá data z americké ekonomiky USD reagoval posílením a naopak. V dnešní době tak tomu skutečně je, ale pokud bychom se podívali o několik let zpět, našli bychom úplně jiný obrázek.