Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Cesta na západ
V nedávném článku, o důležitosti přežití našeho obchodního účtu do dobrých časů, jsem psal o tom, že mnoho obchodníků zaměňuje důležitost některých atributů tradingu. Dnes bych rád přidal další omyl, ve kterém mnoho obchodníků přežívá.

Martingale v tradingu a jeho PRO a PROTI
Strategie Martingale v tradingu je adaptací známé sázkové techniky, která zahrnuje zdvojnásobení velikosti pozice po každé ztrátě s cílem nakonec pokrýt všechny předchozí ztráty a docílit zisku. Předpoklad této strategie je, že dříve nebo později dojde k vítěznému obchodu, který kompenzuje všechny předchozí ztráty.

Býci to nevzdávají, index S&P 500 se posunul nad důležitou rezistenci
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu pokračovaly v nápravě výprodejů z před dvou týdnů a stouply zhruba o procento, konkrétně S&P 500 přidal 1,21 %. Technický výhled je tedy opět otevřenější případnému útoku na nová maxima, vyhráno ale býci nemají.

Bude Tesla v S&P 500? Na tohle dávat pozor
Těžko byste hledali žhavější téma na poli akciového trhu, než přidání Tesly do indexu S&P 500. Automobilka vyrábějící elektrické vozidla se stala nejhodnotnějším výrobcem aut navzdory tomu, že jste Teslu v životě viděli maximálně pětkrát. Společnost ceněná na 277 miliard amerických dolarů by byla největším přírůstkem indexu v historii. Ale garantované to určitě nemá.

Praktické okénko – Předem avizovaný ziskový level
Navazující článek na obchodní přípravu pomocí patternu price action. V tomto článku se věnuji exekuci obchodu a jeho řízení.

INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Turbulentní politická hra Donalda Trumpa způsobila mezi investory největší strategickou rošádu od minulého století. Průzkum Bank of America ukázal, že většina investorů teď věří, že Evropa poroste rychleji než Spojené státy. Index S&P 500 si pak vysloužil zvláště chmurnou předpověď.

Nastavba na DSOK obchodni system
Jak sem slibil, tak zverejnuji system, ktery volne navazuje na statistickou arbitraz a vyuziva vlastnosti DSOKu.

Americké akcie stále čekají na impulz. Přinese ho výsledková sezóna?
Zkrácený obchodní týden nic výrazného nepřinesl. Data z amerického trhu práce byla solidní, očekávání spojená s Fedem se nemění a hlavní indexy v pátek uzavřely s mírnými zisky.

Jídelníček tradera: Skrytý nástroj těch nejlepších
Napadlo vás někdy, jak váš jídelníček ovlivňuje obchody? Před časem jsem četl, co jí největší hlavy na světě. Bill Gates, Nancy Pelosi a Warren Buffett. Poslední jmenovaný mě zaujal. Údajně vypije denně až 5 plechovek višňové Coca Coly. V tomto textu si krátce projdeme jeho zřejmé motivy a následně si projdeme doporučenou dietu tradera. Dost se totiž liší.

Monetárna politika - Centrálni bankári ako bohovia trhu
Či si to chceme priznať alebo nie centrálni bankári sú bohovia na finančnom trhu. Nie v tom zmysle, že by mohli všetko, ale ich rozhodnutia majú široké následky naprieč celým finančným sektorom. Nechcem hovoriť o tom či je to správne, že majú takú moc... Nechcem hovoriť ani o tom, že či je správne, že títo bohovia sú „nevolení“ ale iba „dosadení“... A nebudem ani rozoberať otázku, kto vlastne kontroluje tých, čo kontrolujú... Zaujíma ma to, čo je dôležité pre obchodníka. A to je silný dopad ich rozhodnutí na trh.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 6. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)
Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.

Bilancia 24. týždňa 2020
V tomto článku zhodnotím moje obchodovanie v práve sa končiacom pracovnom týždni, poukážem na význam expertnej intuície z iného uhľa, spomeniem jednu z hlavných myšlienok Marka Douglasa a úplným záverom pridám Olympic a „(skončili jsme) „Jasná správa“.

Probrali se medvědi ze zimního spánku?
Americké akcie mají za sebou velice živý týden. Index S&P 500 sice vylepšil historické maximum, v týdenním vyjádření ale odepsal 3,31 %.

Proč netrpělivost nahrává ztrátám?
Trpělivost je v tradingu často opomíjená, ale klíčová dovednost. Možná vás to překvapí, ale trpělivost není vrozenou vlastností, ale dovedností, kterou lze rozvíjet a vylepšovat. Ve světě, kde všichni tradeři každou milisekundu hledají příležitost k zisku, může být čekání na správný okamžik k obchodu frustrující. Jak se tedy odlišit a naučit se z trpělivosti benefitovat?

Manuálne backtestovanie
Mnohí z vás sa často trápia s backtestovaním vlastných stratégií, či hľadaním ďalšieho edge. Na internete je možné nájsť množstvo software umožňujúcu túto činnosť, ja som sa však rozhodol pre vlastné riešenie. Vyvinúť vlastný backtestovací software, ktorý bude šitý na môj štýl obchodovania a dokáže verne simulovať dianie na trhu niekoľko rokov dozadu, tick po ticku, s jednoduchým používateľským rozhraním podobne ako MT4 avšak bez obmedzení na veľkosť historických dát. V článku sa vám pokúsim priblížiť hlavné funkcie a výhody mojej backtestovacej aplikácie.

Pokles ropy není u konce
Ani přes silný 25procentní pokles v druhé půli letošního roku nejsou z fundamentálního hlediska podmínky pro návrat růstu cen ropy příznivé. 80 amerických dolarů za barel totiž není z historického hlediska v žádném případě levná ropa, a to ani v případě, že pohyby cen očistíme o inflaci.

Naše vědomosti v běhu dějin
Vzdělání je nedílnou součástí lidského bytí. V některých obdobích bylo vyžadováno více, v některých méně a v některých bylo dokonce potlačováno, aby si některé skupiny mohly udržet monopol na výklad nejrůznějších věcí a úkazů. Navíc, ovládat lidi je mnohem snazší, když nic neznají a jsou náchylní uvěřit téměř čemukoliv, co jim někdo, podle nich učený, sdělí. A tady jsme u toho, o čem jsem přemýšlel naposledy. O tom, kdo je to vlastně ten „učený“, který může rozdávat moudra, respektive který se s větší, či menší zasvěceností může vyjadřovat téměř ke všemu.

Jak nakoupit zlato levně?
Zlato se podobně jako za globální finanční krize stalo miláčkem investorů. Nejistota, ochrana proti možné vyšší inflaci, slábnoucí americký dolar i zvýšené nákupy centrálních bank jsou ty hlavní z faktorů, které ženou cenu žlutého kovu stále výše. Aktuální cena 2060 USD za unci už ale může leckterého investora odrazovat, zvlášť když letošní zisky ve výši 35 % už posbírali dřívější investoři.