Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Komodity: Zdraží kakao?
Můj diskreční pohled na cenový graf kakaa CC (NIB) říká, že asi ano. Minulý pátek byla definitivně proražena 15 měsíců stará trendová čára viditelná na měsíčním a týdenním cenovém grafu.

Fundamentální analýza pro historické události 09.12. - 13.12.2019
Příští týden bude hlavní pozornost věnována oznamování sazeb Federálního rezervního systému USA a Evropských centrálních bank. Očekává se však, že obě banky si ponechají své sazby beze změny. Navzdory žádným změnám v úrokových sazbách budou finančně trhy určitě reagovat. Například EUR/USD může poskočit nebo klesnout až o 20 pip.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF
Volatilitu máme, trendy zatím pokračují. Otázkou je, zda není čas na korekce. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situacím a obchodním příležitostem na měnových párech EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF.

Lehká ropa (WTI): Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu lehkou ropu (WTI) a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 7.7.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Rád odpovím
Pamatuji si, že když jsem se začínal učit trading, ze všeho nejvíc mně chyběla možnost konzultovat svoje kroky a vlastně ani ne tak konkrétní kroky, jako spíš svoje poznatky s někým, kdo by dlouhodobě obchodoval a měl výsledky, které by mohly dávat alespoň malou záruku toho, že dává smysl se dotyčného na něco zeptat.

Multitimeframe analýza: 29.9.2022 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?
V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.


Britská libra testuje důležité úrovně na vícero měnových párech
Britská libra (GBP) po zveřejnění úterních dat indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby vystřelila nahoru vůči americkému dolaru (USD), čímž se ještě více vzdálila od důležité úrovně podpory 1,70.

EUR/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Další ztráta indexu S&P 500 zapojila do hry důležitý support
Žádná reakce na poklesy se zatím nekoná. Namísto toho index S&P 500 zaznamenal čtvrtý týdenní sesun v řadě, tentokrát o 0,74 %.

VIDEO: 💥 Krach dolaru se blíží. 😱 Vzpamatuje se ropa a stříbro z výprodeje? 😳📉
Nečekané zvraty na finančních trzích. Co čeká dolar, ropu a stříbro? Na to se podíváme v dnešním videu.

Další intervence na forexu
Rok na finančních trzích končí s malým nešvarem v našem středoevropském regionu. Polská národní banka (NBP) se rozhodla intervenovat proti polskému zlotému a ve větších objemech tak nakupovat měnový pár EUR/PLN. Centrální bankéři z Varšavy už delší dobu avizovali potřebu více uvolněné měnové politiky, ale nečekalo se, že tak bude dělat na úkor ostatních zemí, kterým teď relativně ke zlotému měny posilují a že si Polsko tak bude zlepšovat svou konkurenční pozici.

Politická nestabilita v Gabonu jako investiční příležitost
Legenda mezi burzovními spekulanty, André Kostolany, tvrdil, že nejlepší příležitostí k nákupu akcií je v období revoluce. Sám uváděl příklad, když Němci obsadili Paříž během druhé světové války a pařížská burza klesla. Kostolany však neváhal a začal nakupovat akcie. Jeho motivací bylo pochopení, že ať už je povaha politických změn jakákoliv, ekonomika se nakonec vrátí na svých kolejí, aby kapitalistický systém mohl pokračovat. Nikdo nemá skutečný zájem na selhání kapitalistického mechanismu. Toto tvrzení se nyní dá ověřit v Gabonu.

Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Americký index S&P 500 má za sebou po dlouhé době volatilní růst. Cena měnového páru EUR/USD překonala Klíčový level na denním grafu a na USD/JPY se dokončuje pattern Dvojitý vrchol.

Obchodování průrazů - zadávání pokynů
V několika předchozích příspěvcích jsem se věnoval jednotlivým částem, ze kterých je poskládána moje obchodní strategie vycházející z průrazů časových pásem. Dnes bych na to rád navázal a věnoval se zadávání obchodních příkazů.

Zasadnutie ECB – sklame Draghi eurových býkov?
Vo štvrtok nás čaká zasadnutie ECB. Viacero trhových participantov si robí „zálusk“ na skutočnosť, že septembrové zasadnutie môže byť zasadnutím, kde sa bude diskutovať o taperingu – teda možnom znižovaní QE od nového roka 2018. Avšak treba povedať, že ich nádeje sa pravdepodobne začnú pomerne skoro rozpadávať. Naznačuje tomu viacero faktorov.

Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.

Sledujte v první řadě inflaci
Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.