Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pohľad na oceán
Pohľad na oceán a prirovnávanie ho k tradingu a investovaniu je fascinujúca analógia. Keď sa pozrieme na vlnobitie a prirodzené živly ako vietor, dážď a veľké vlny, vidíme ich ako sily, ktoré sú nad nami, mohutné a nezastaviteľné. Podobne aj na trhu sú sily, ktoré môžu mať veľký vplyv na naše investície a obchodovanie. Pohyb vĺn v oceáne je nepredvídateľný a mení sa podľa rôznych faktorov. Rovnako je to aj na finančných trhoch, kde ceny a trendy sa neustále menia v reakcii na ekonomické udalosti, politické rozhodnutia a mnoho ďalších faktorov. V dnešnom článku načrtnem moje zamyslenie a úvahu, ktorá ma napadla pri pohľade na oceán a predstave, že celý trh je ako oceán a my obchodníci a investori sme ako malá loďka vydaná napospas tomuto živlu. Nekonečný, nepredvídateľný prírodný živel. Monštrum a gigant všetkých gigantov.

Šetření není sprosté slovo
Jsem z generace, která si ze základní školy pamatuje, mimo jiné, i tzv. energetické hlídky. Byla to taková zvláštní funkce, o kterou nikdo nestál, přičemž její náplní bylo dohlížet na úsporu energií.

Po delší době bez rekordů, akcioví býci ale zatím nemusejí být nervózní
Americké akcie před prodlouženým víkendem oslabily, index S&P 500 odepsal 1,41 %.

Korelační obchodování na forexu 12.1.2017
V mém minulém blogu jsem upozornil na úvodní signál pro long obchod na měnovém páru EUR/GBP. Trh byl našemu setupu nakloněný. Naplnil předpoklad poklesu k dolní hraně kanálu (pásma). Přestože cena neklesla až ke zmiňované hodnotě 0.8300, tak byly na nižších time framech k vidění setupy, které umožnily vstup do long pozice a realizovat zisk cca 240 pipů.

Praktická ukázka: To byl tedy obchod
Strategie stále proplouvá vodami trhu jako (zatím) nepotopitelná loď a to bez jakýchkoliv úprav. Už několik měsíců ale i tak nabízí zajímavé pohledy do grafu a nejinak tomu bylo i v minulém týdnu.

Bitcoin pred silným pohybom
Ahojte trejderi, je tu Štvrtok a to znamená analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

Co nového v měnových válkách?
Při nulových úrokových sazbách a slabé domácí poptávce chtějí země oslabit svou měnu, aby se z ekonomických útrap dostaly růstem exportů. Problémem je, že všichni nemohou devalvovat naráz a soutěží o oslabení měny vznikají měnové války.

Kryptomeny, ktoré sklamali (zatiaľ) - časť II.
Kryptomeny sem, kryptomeny tam, rok 2020 a 2021 je jednoznačne ich rok a mnohé urobili obrovské výnosy. Ľudia veľmi radi poukazujú na úspechy, no dôležité je sa aj pozrieť na tie neúspechy. V tomto prípade na krypta, ktoré mali, alebo stále majú potenciál, ale ešte sa na cene úplne neprejavil. Poďme sa pozrieť na Bitcoin Cash (BCH), EOS (EOS) a Bitcoin Gold (BTG).

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 15. týden
Pravidelný týdenní komentář - obchodní příležitosti...

Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!
Týden končí, pokles BTC je těsně pod 10 %. Jedná se o třetí nejhorší pokles na týdenní bázi od poloviny března v procentech. Podle jednotkové hodnoty ztrácí bitcoin asi 1700 USD. Nejhorší týden od poloviny března, kdy BTC ztratil více než 2700 USD s týdenním poklesem o 33 %.


ECB opět oddálila růst sazeb a nebrání se ani jejich snížení
Evropská centrální banka (ECB) znovu oddálila zvýšení úrokových sazeb a opět zhoršila svůj výhled pro hospodářský růst eurozóny. Členové rady tak reagují na zhoršující se náladu v globální ekonomice, podnikatelský sentiment v eurozóně nebo opět zpomalující inflaci. Zároveň odhalila některé podrobnosti týkající se levných úvěrů soukromému finančnímu sektoru. Svůj výhled pro hospodářský růst výrazně zhoršila také německá centrální banka.

V tradingu volíme AOS
Všiml jsem si, že poslední dobou mnoho lidí (možná bych měl napsat traderů) volí v tradingu směr AOS, je to ale správná cesta?

Swingový výhled - 23. týden (Data z trhu práce)
Trhy celý týden pouze čekaly na páteční zveřejnění dat z amerického trhu práce. To nakonec přineslo trochu více vzrušení, ale stále není jasno, jak se bude rozhodovat FED na dalším zasedání. Trochu více napoví report inflace, který bude zveřejněný ve čtvrtek a znovu můžeme očekávat, že do té doby bude na trzích převážně klid.

Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?
Slavné přísloví říká, že po bitvě je každý generál. To platí i u investování a v době ekonomické krize dvojnásob. Pravděpodobně každý investor si někdy zpytoval svědomí, že danou akcii neprodal včas a nevyhnul se tak velkým ztrátám. S odstupem času je jednoduché říci, jak se měl investor zachovat, aby za krize výrazně neprodělal. Načasovat trh je však velmi náročné. Podívejme se tak na několik strategií, které mohou limitovat výši investorovy ztráty či dokonce vést k potenciálnímu zisku během ekonomické krize.

Aktuální Price Action obchody na lehké ropě a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena lehké ropy se nachází na spodní hraně Klesajícího trojúhelníku. Cena měnového páru USD/JPY otestovala konfluenční zónu a prozatím formuje dno.

Praktická ukázka: Další ztrátový týden
Tak jsem zase zabředl do období, kdy se střídají ziskové a ztrátové týdny. Jsem zvědavý, jak dlouho to zase bude trvat a kam až mě to zavede. V každém případě jsem připravený tuto epizodu překonat a přežít.

Burzovní grafy: Santa přijíždí, jak se sluší a patří
Poslední předvánoční týden již podle očekávání nic zásadního nepřinesl. Americký akciový index S&P 500 posílil o 0,29 % a v týdnu opět posouval historická maxima. Standardní týden roku 2017.

Jaký směr nabere česká koruna?
S rostoucím počtem případů nakažených koronavirem v ČR i ve světě se tradeři obrátili proti české měně, která je oproti euru či americkému dolaru vnímána jako rizikovější. Koruna tak místo testování hranice 26,00 na měnovém páru EUR/CZK začala oslabovat. Otázkou tedy je, jestli jde jen o korekci nebo o start nového trendu.

Americký dolar v očekávání nových zpráv
Americký dolar nyní prochází těžkým obdobím. Rok 2017, který byl pro dolar nejhorší za posledních 10 let, přenesl negativní náladu i na rok 2018. Jen od začátku roku ztratil US dolar index přes 10%. Klíčové pro dolar bude středeční zasedání FEDu, kde by mohlo zaznít, jak se FED staví k momentálně stále slábnoucímu dolaru.