Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Začala krize nebo je to tentokrát jiné?
Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?

Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
Britská libra atakuje úrovně, na kterých byla naposledy v dubnu 2018. Z čistě technického náhledu zde aktuálně není žádný signál reverze býčího trendu. Pokud se na vývoj měnového páru GBPUSD podíváme z dynamického hlediska, jsou zde náznaky možného obratu. Na níže uvedeném grafu RRG weekly (JdK RS-Momentum vs. JdK RS-Ratio podle StockCharts.com) libra ztrácí dynamiku a začíná otáčet z Leading do Weakening sektoru, podobně jako další měnové páry, kotované s dolarem.

Výsledky obchodovania
Dnes sa podelím o svoje skúsenosti a výsledky od spustenia obchodovania na novom účte. Obchodovanie je fascinujúcim a často náročným svetom plným príležitostí, výziev a neustálej dynamiky. Ako obchodník a špekulant som sa rozhodla priblížiť vám svoj príbeh, ktorý môže slúžiť ako inšpirácia, ale aj výstraha pre tých, ktorí uvažujú o vstupe do sveta finančných trhov.

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?
V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.

Index DAX: 51. týden z pohledu technické analýzy
Netuším jak to tento týden bude s volatilitou, přeci jen se blíží Vánoce a máme tu asi poslední týden nějakého aktivního obchodování.

Už jste se registrovali do soutěže o 600 000 Kč?
Tento týden odstartovala investiční soutěž, která prověří traderské schopnosti všech účastníků. Jako jediná investiční soutěž na českém trhu s reálnými penězi má za cíl nejen najít nejlepšího obchodníka na českém finančním trhu, ale rovněž naučit a seznámit úplné začátečníky s finančními trhy.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Proč je pro Google zdravotnictví důležitým segmentem?
Poslední měsíc se na akciovém trhu nesl v duchu nejistoty a akcie pokračovaly ve výprodejích, takže jsme této situace využili k přikoupení akcií další růstové společnosti. Ve světě dělají zemím stále problémy vysoké ceny energií, v některých z nich, například v USA, je pro běžné lidi stále nedostupnější i bydlení. Kromě toho bylo zajímavou informací i to, že Michael Burry, který předpověděl příchod finanční krize v roce 2008, prodal před časem všechny své akcie, takže zřejmě očekává další propady na akciových trzích. Zřejmě nejdůležitější událostí posledního měsíce však bylo setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, trhy čekaly zejména na vyjádření Jerome Powella. Ten avizoval, že úrokové sazby budou v USA na současných vyšších úrovních, případně se budou ještě zvyšovat, pokud si to bude situace vyžadovat.

HDP překvapil v USA i v Česku
Hrubý domácí produkt (HDP) za druhé čtvrtletí dominuje trhům. Včerejší čísla ze Spojených států vyšla v reálném vyjádření výrazně pod odhady, i když stále šlo o raketových 6,5 % anualizovaně (cca 1,6 % mezičtvrtletně). Nominální HDP se zvýšil o 13,0 % anualizovaně, růst se tak více koncentroval do cenové složky a méně do té reálné, což je s ohledem na obecný nedostatek zboží a materiálu logické.

Obchodování olympijských her: čínské akcie
Díky zimním olympijským hrám v Pekingu se svět opět zaměřil na Čínu. Tato pozornost evidentně přesáhla sportovní sféru a probojovala se i na čínský akciový trh. Zaměření na čínské akcie bylo zvláště zjevné během prvního týdne zimních olympijských her, kdy mnoho obchodníků i investorů nakupovalo akcie související s olympiádou. Čínský trh přitom není jen o společnostech jako Alibaba nebo Baidu.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD a AUD/CAD a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry EUR/USD a AUD/CAD a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Buffett, SONY a strategie tradingu: Co se aktuálně vyplatí sledovat na trzích podle Tomáše Vranky?
Další měsíc je za námi a s příchodem druhého únorového týdne přichází také další část oblíbeného měsíčního formátu Akciové portfolio Tomáše Vranky od XTB. Na trzích je od začátku roku velmi živo, a proto bylo k probrání mnoho aktuálních témat: potenciál tradingu a investování v těchto volatilních časech, potenciál Berkshire Hathaway a mnoho dalšího. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších témat, která v aktuální epizodě zazněla!

Fed bude muset srazit akcie
Začátek léta odstartovalo několik pozitivních čísel z americké ekonomiky. Nová pracovní místa rostou i nadále vysoce nadprůměrně, když v červnu se vytvořilo 209 tisíc pozic. Podobně i mzdy stále přidávají kolem 5 % ročně, to však není slučitelné s udržitelným návratem inflace k 2procentnímu cíli.

Co čekat od Fedu?
Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.

Býci opět v sedle, index S&P 500 na novém rekordu
Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden posílil o 1,65 %. Pomáhaly mu především některé pozitivní hospodářské výsledky firem, především Alphabetu.

Koruna posiluje – prodat nebo nakoupit?
Na pozitivní brexitové vlně se v posledních týdnech kromě britské libry svezla také česká koruna, která se vůči euru dostala na nejsilnější pozice od července. A to i přesto, že čísla z domácí ekonomiky v tomto měsíci spíše zklamala a Česká národní banka zřejmě k vyšším úrokům na svém dalším zasedání nepřistoupí.

Mé začátky na forexu
Ahoj, inspirací k napsání tohoto článku mi stal naprosto úžasný překlad článku ZDE (odkaz byl aktualizován na novější článek).


Měnový pár AUD/NZD - Kombinovaná analýza týdenního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Jak zareaguje britská libra na Trumpa?
V předchozím článku v rámci fundamentální analýzy jsme se podívali na předpokládané dopady americké daňové reformy a zavádění obchodních cel z dílny Donalda Trumpa na americký dolar. V čase nově pučícího protekcionismu, který by mohl ohrozit světový obchod, však hraje Británie a s ní i britská libra v této skládance také zajímavou roli.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, GBP/USD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru cena minulý týden konsolidovala na významné S/R úrovni. Několik týdnů tvoří konsolidaci i další měnový pár GBP/USD. Naopak k vyšším hodnotám míří křížový pár EUR/NZD.