Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Saudská Arábie a Rusko urgují producenty k dodržování těžebních limitů
Lídři dvou největších producentů ropného kartelu OPEC+ se shodli, že je zapotřebí vybalancovat trh, aby poptávka vyrovnala nabídku na trhu. Především je pozornost upřena k ostatním signatářům dohody, kteří v některých případech nedokázaly dostatečně snížit těžbu a ropa může vzhledem k rostoucím případům restrikcí zahltit zpomalující se poptávku. Klíčový pak bude začátek příštího roku, kdy OPEC plánuje produkční škrty povolit.

Index S&P 500 vyrazil výše a pokořil důležitou hladinu rezistence. Cestu k maximům mohou narušit Čína a výsledky firem
Za uplynulý týden si americký akciový index S&P 500 připsal 3,26 %, což byl nejvyšší týdenní zisk v roce 2015. Výrazně k němu přispěl i zápis z posledního jednání FOMC, ze kterého vyplývá, že by sazby v USA mohly zůstat na minimu delší dobu, než se předpokládalo.

Jak při obchodování vypočítat hodnotu pipu?
Money-Management patří k nejdůležitějším prvkům v obchodování a každý obchodník by měl ovládat základy jako jsou lot, pip a to jak vypočítat hodnotu pipu.

Otazníky následujících týdnů
Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, ovšem globální ekonomika ještě rozhodně není z nejhoršího venku.

Akcie Louis Vuitton za dobrou cenu: Akciové portfolio Tomáše Vranky
Poslední měsíc byl na akciových trzích poměrně zajímavý. Konečně jsme se dočkali výrazných výprodejů, které dostaly akciové indexy zhruba o 10 % níže od lokálních maxim, ačkoli poté akcie silně posílily. Velmi dobře se dařilo například i bitcoinu, který se vyšplhal na úroveň kolem 37 000 dolarů, což je jeho nejvyšší hodnota za zhruba rok a půl. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu se opět dostal nad 5 %. Jak všechny tyto události ovlivnily Tomášovo akciové portfolio?

Multitimeframe analýza: 27.6.2024 EUR/CHF
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Kolik strategií nás udrží v tradingu (2. díl – tip)
V minulém dílu jsem se pokusil naznačit, jak důležité je netříštit svoji pozornost při práci na své strategii. Také jsem se snažil říci, že jednou se dostanete do okamžiku, kdy těch asfaltových holubů bude ve vzduchu víc, než máte nábojů ve své brokovnici a nejenže je nezasáhnete všechny, ale nezasáhnete ani ty dva, na které byste za normálních okolností stačili. A důvod? Budete rozptýleni všemi těmi terči a nebudete si umět vybrat jen dva nebo alespoň jeden z nich. Jenže jak to v životě bývá, vždy se najde někdo, kdo s podobným pohledem nesouhlasí. A je jedno, jestli je to nějaký Andílek (tímto zdravím) nebo Čert. Prostě mají jiný názor a já, ač s ním nesouhlasím, připouštím si ho.

Multitimeframe analýza: 9.11.2023 akcie HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Komoditní měny obracejí svůj trend
Zdá se, že většina hlavních průmyslových komodit včetně ropy našla své dno a jejich cena již dále neklesá. V podobném gardu se pohybují také komoditní měny v čele s kanadským (CAD) a australským dolarem (AUD). Ty se ale nedrží u svého dna a v posledních týdnech naopak nabírají slušné zisky. Střednědobý trend se tak obrátil.

Americké akcie mírně posílily, útok indexu S&P 500 na historický rekord ale nevyšel
K dorovnání historického rekordu nakročil index S&P 500 pondělním mírným ziskem. Středeční růst o 1,4 % znamenal mimo jiné také nová intradenní maxima, ale do konce týdne index na novém rekordu uzavřít nedokázal. Celkově si za pět dnů připsal 0,64 %.

Obchodní analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
Americké akciové indexy i v tomto týdnu pokračovaly v růstu a navyšovaly svá historická maxima. Trhům pomáhá absence negativních zpráv a makrodat, lepší výsledky amerických společností (než snižované odhady) a samozřejmě posledně zmiňované odkupy vlastních akcií a nákupy centrálních bank. Například jen Švýcarská národní banka (SNB) drží akcie za 100 miliard USD. Z amerických titulů drží největší pozice v Apple, ExxonMobil, J&J, Microsoftu a P&G. Centrální banky také nadále demonstrují připravenost a ochotu k dalším podpůrným akcím (ECB, BoJ, BoE, Fed).

Binance coin opäť pálil mince a cena sa blíži finále
Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na Binance coin. Ak vám ten názov niečo hovorí, tak je to asi preto, že Binance ako burza je jedna z najväčších v krypto ekosystéme. Táto burza má svoj vlastný coin, ktorý sa už dlhodobo udržuje v TOP20 najväčších coinov.

Dnes zasedá Fed, komentář se může nést v lehce jestřábím duchu
Včerejší seance nepřinesla téměř žádné významnější fundamenty a jen velmi nízké zobchodované objemy na burzách.

Zkoušíte skalpování nebo vás to vždy lákalo? Tak v tom případě tohle musíte brát v potaz
Ovládnutí skalpování (Scalping) a denního obchodování (Day Trading) je vysněnou schopností každého čerstvého hráče na trzích. Kdo by nechtěl zkrotit finanční trh a zažít trochu nefalšovaného adrenalinu. Pokud to ale myslíte opravdu vážně a nehledáte jen hazard, tak musíte 5 věcí znát a brát v potaz.

Praktická ukázka: Zase něco neobvyklého
Říká se, že když člověk žije dostatečně dlouho, tak se dočká všeho. No já dost silně pochybuji o tom, že v tradingu toto pořekadlo platí. Tím spíš, že jsem opět viděl něco, co se mi ještě nikdy nestalo. Tedy alespoň si na to nepamatuji.

Praktická ukázka: Týden jaký se jinému nepodobal
To je na tradingu to pěkné. Vždy se objeví něco nového. Na druhou stranu, zapomeňte na to, že cokoliv v trhu se dá předem předpovídat. Jistě, existuje vyšší pravděpodobnost nějakých událostí a pohybů, ale jistota, to opravdu nikdy. Pokud tedy někdo tvrdí, že ví, co se stane, tak jednoduše kecá.

Tradingová analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
Na amerických indexech nic nového, jejich pozitivní vývoj se poslední dny snaží rychle dohnat i evropské indexy, které v minulých týdnech a měsících brzdil v rozletu bankovní sektor. V sektoru se však nic nezlepšilo, po italských bankách a německé Deutsche Bank se o problémech mluví i u druhé největší německé banky Commerzbank. Evropské zátěžové testy bank, i přes měkká kritéria, nedopadla pro mnoho velkých bank moc dobře (2 nesplnily, dalších cca 10 bank tak tak prošlo, mezi nimi např. velikáni jako Raiffeisenbank, Société Générale, UniCredit Bank či Erste).

Výhľad na kryptomeny, akcie a komodity
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na Bitcoin, S&P 500 a zlato cez denné časové rámce.

Príde výplach ruského rubla?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy so situáciou vo svete urobím predikciu na potenciálne budúce pohyby vybraných menových párov USD/RUB, EUR/HUF a EUR/CHF.

Sledujte americkou inflaci
Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.