Šance na růst na sazeb na Novém Zélandu klesají. NZD díky tomu pokračuje v likvidaci svých dřívějších zisků

10.08.2017 09:44  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včera večer rozhodovala novozélandská centrální banka (RBNZ) o sazbách a příliš odvahy směrem k výhledu pro jejich růst nenabrala. Sazby zůstaly podle očekávání beze změny a i když centrální banka počítá i nadále se solidním ekonomickým růstem, brzdou pro signalizaci přísnější měnové politiky se dál zdá být hlavně nízká inflace. Bezprostředně po včerejším zasedání RBNZ novozélandský dolar dokázal mírně zpevnit, což nás docela překvapilo, protože komentář rozhodně nebyl pro kurz NZD nijak pozitivní a nejlepším možném případě jej šlo považovat za neutrální. Optimismus na NZD ale dlouho nevydřel a dnes ráno NZD pokračuje v likvidaci svých dřívějších zisků,

Korekce tedy nabrala na obrátkách a NZDUSD se díky ní znovu vrací do předprodaného pásma (RSI pod 30 %). Z technického hlediska přitom prostor ke korekci podle nás zůstává i nadále otevřený minimálně k nejbližšímu supportu na ceně kolem 0,72 NZDUSD, kde jsme byli svědky konsolidace od poloviny června do poloviny července. Samotná korekce je přitom podepřena i solidním fundamentem, což dokazuje pohled na vývoj pravděpodobnosti růstu novozélandských sazeb horizontu nadcházejících 12 měsíců. Pravděpodobnost že na Novém Zélandu během této doby vzrostou sazby totiž klesla na pouhých 16 %, zatímco se ještě začátkem minulého měsíce pohybovala kolem 60 %.

Dobrou zprávou pro NZD je skutečnost, že je šance na růst sazeb znovu nízká a stačí pár dobrých zpráv, aby dostal NZD znovu silný důvod k růstu. Dobré zprávy ale zatím chybí, takže konec tříměsíčního růstového trendu pro tuto chvíli podle nás na NZD dává z technického i fundamentálního hlediska docela smysl.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • S&P 500 – útok na klíčový support 2732 bodů
  Dnes ráno přišel pokles a útok na support 2732 bodů. Z posledního vrcholu můžeme pozorovat pokles o pěti vlnách. &nbsp...
 • S&P 500 – útok na odpor 2751 bodů
  Nacházíme se na rezistence 2751 bodů, přičemž na grafu je vidět struktura s nedokončenou třetí růstovou vlnou.   ...
 • S&P 500 – 3 scénáře
  Ze včerejšího ranního vrcholu 2805 bodů došlo k poklesu k supportu 2783 bodů, kde probíhá konsolidace. Nyní jsou představitelné tři scénáře. Podle prvního scénáře se trh udrží nad supportem a brzy dojde k odrazu a dalšímu růstu.
 • Šanca zníženia ratingu USA
  Podľa agentúry S&P existuje šanca 1:3, že rating U...
 • Šance na další růst sazeb koruně příliš nepomohla
  Podle Jiřího Rusnoka je zde 50procentní pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb ještě letos v prosinci. Mohlo by to být opět o 25 bodů, dodává guvernér. K problematice měnové politiky se vyjádřil také Marek Mora, podle nějž bude záviset hlavně na koruně - utažení politiky proběhne buď skrze kurz, nebo sazbami. Koruně tyto komentáře přinesly pouze mírné zisky. Ráno česká měna nepatrně oslabovala, ale potom se vrátila a den končí lehce silnější na 25,55.
 • Šance na letošní růst sazeb v USA je stejná, jako před zářijovým zasedáním Fedu
  Včerejší zasedání americké centrální banky na trzích hodně rozvířilo stojaté vody a pomohlo dolaru navázat na zisky z ...
 • Šance na růst britských sazeb pomalu rostou. Obchodníci na libře ale řeší především brexit
  Pár slov k britské měně. Libře se letos zatím daří mírně růst, i když je situace na librových párech i nadále docela nervózní. Nervozita samozřejmě pramení z brexitu a jeho dopadu na britskou ekonomiku a dá se očekávat, že toto téma do ceny britské měny v dalších měsících ještě výrazně promluví. Jakékoli komentáře k vyjednávací strategii ze strany britských a evropských politiků proto zůstanou fundamentem číslo jedna, což potvrdil i minulý měsíc, kdy libra reagovala prudkým růstem na jinak docela nevinný projev britské premiérky, která představila několik bodů, které bude považovat při vyjednávání o vystoupení z EU za své priority.
 • Šance na růst britských sazeb po zasedání BoE rostou. S nimi roste také britská libra
  Máme za sebou zasedání Bank of England a dočkali jsme se docela zajímavého výstupu, který rozvlnil britskou libru na všech hlavních měnových párech. To podstatné z dnešníhoi zasedání nabízíme níže v několika bodech.
 • Šance na růst britských sazeb prudce klesly
  Ještě pár týdnů zpátky začali obchodníci na euru přiživovat šance na to, že by ECB mohla začít se zvyšováním úrokových sazeb možná už začátkem příštího roku. V minulém týdnu ale nadějím učinily přítrž výsledky evropské inflace, která překvapivě klesla, takže se šance na dřívější růst sazeb, společně s březnovými zisky evropské měny, začaly rychle rozplývat. Návrat do reality ale nepotkal pouze obchodníky na euru. Zpátky na zem se totiž vrací také výhled pro sazby v Británii.
 • Šance na růst evropských sazeb začaly klesat a euro je následuje
  Včerejší komentář Maria Draghiho v Evropském parlamentu nebyl ničím překvapivým. Draghi už delší dobu opakuje, že ECB zatím nemá důvod signalizovat přísnější měnovou politiku a i kdyby měla, rozhodně by se změnou kurzu nepřišla na půdě Evropského parlamentu. ECB to nemá ve zvyku a všechny důležité signály vysílá téměř výhradně na svých tiskových konferencích po pravidelných zasedáních. I tak se ale zdá, že Draghiho komentář částečně vylekal některé eurové býky, kteří možná začínají střízlivět z trochu euforického a více než pětiprocentního růstu, kterým si evropská měna prošla od začátku minulého měsíce. Nutno dodat, že k tomu mají dobrý důvod. Přestože je totiž evropská měna zatím na páru s dolarem dominantní, šance na růst sazeb v eurozóně v minulém týdnu začaly viditelně klesat.
 • Šance na růst sazeb v Austrálii výrazně rostou, AUD roste s nimi
  Po velmi dobrém minulém týdnu příliv dobrých zpráv pro australský dolar nekončí. Včera jsme se dočkali zveřejnění minutes z nedávného zasedání Reserve Bank of Australia, kde členové výboru pro měnovou politiku mj. probírali také to, jaká je dlouhodobě neutrální úroveň úrokových sazeb nezbytná k tomu, aby se inflaci dařilo držet kolem dvouprocentního cíle. Centrální bankéři došli k číslu 3,5 %, což je vysoko nad aktuální 1,5% sazbou. Přestože to ani zdaleka neznamená, že musejí sazby nutně růst již brzy, trh si včerejší minutes vyložil jako signál blížícího se utahování měnové politiky a poslal australskou měnu až nad 0,79 AUDUSD, kde se naposledy pohybovala v květnu 2015. Jen od začátku minulého týdne tak AUD přidal více než 4 %, a to vše přestože z Austrálie nepřišel jediný významnější fundament.
 • Šance na růst sazeb v eurozóně výrazně klesají. Euro na jejich pád ale zatím nezareagovalo
  Přestože se finanční trhy začínají pomalu připravovat na ukončování kvantitativního uvolňování v eurozóně, souběžně s tímto procesem v poslední době dál klesají šance na růst evropských úrokových sazeb. Zatímco ještě v polovině letošního roku si byl trh v podstatě 100 % jistý tím, že do konce roku 2018 evropské sazby vzrostou, v červenci klesla pravděpodobnost jejich růstu na 45 % a v srpnu dokonce na pouhých 27 %.
 • Šance na snižován sazeb v Británii klesají, britská ekonomika je na tom překvapivě dobře
  Ještě jedna poznámka k libře, která je momentálně na trzích tou nejvíce skloňovanou měnou. Přestože se dostala na páru s dolarem na nejnižší úrovně od roku 1985 a přestože v posledních čtyřech týdnech prakticky nepřetržitě slábne, její postupné slábnutí je doprovázeno jevem, který bychom u takto klesající měny většinou nečekali. Společně s klesající librou totiž klesá také pravděpodobnost snižování britských úrokových saze. Šance že Bank of England do konce roku sníží sazby pod hranici 0,25 % je nyní pouhých 19 %, což je nejméně od června, kdy výrazně stoupla díky výsledku britského referenda.
 • Šance na srpnové snížení sazeb jsou v Británii nyní 50:50
  Po včerejším překvapivém kroku Bank of England, která se rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny na 0,5 %, se děly ...
 • Šance na zvýšení amerických sazeb pomalu rostou, dolar začíná konečně reagovat
  Přestože je na trzích v poslední době docela klid, pravděpodobnost že americké sazby zůstanou koncem roku beze změny klesla jen od začátku tohoto měsíce z 67 % na 46 %. Ještě začátkem minulého měsíce přitom dosahovala 95 %. Šance na jedno zvýšení sazeb aktuálně dosahuje podle trhu 42 % a pravděpodobnost dvojitého zvýšení sazeb ještě do v průběhu tohoto roku se pohybuje na 11 %.
 • Šéf americké centrální banky euru významně pomohl
  Euro během minulého týdne posílilo na třítýdenní maximum. Zatímco v průběhu jeho první poloviny se kurz držel ještě...
 • Šéf Aramco vyjadřuje obavy ohledně nabídky
  Vzhledem k tomu, že v současné době trh trpí tvrdohlavostí na straně ropy, jedním z posledních lidí, o kterých byste očekávali obavy z nedostatku dodávek, je generální ředitel společnosti Saudi Aramco Amin Nasser. Ale na konferenci v Istanbulu dnes vznesl obavy z dlouhodobého zásobování ropou.
 • Šéf Bank of England: Soukromé hypotéky už podporovat nebudeme. Obava z bubliny?
  Britská centrální banka se rozhodla ukončit program, spuštění za účelem podpory poskytování soukromých hypoték. Podle...
 • Šéf Bundesbank chtěl prý odstoupit kvůli plánu ECB, zasáhla i Merkelová. Commerzbank varuje před dopadem na bundy
  Guvernér německé centrální banky, klíčový a osamocený oponent novým plánům Evropské centrální banky na da...
 • Šéf ČNB Rusnok říká, že na exit z intervencí to vypadá ve druhé polovině 2017
  Zdánlivě mrtvý trh s korunou žije a to hezky pod povrchem na straně forwardů EUR/CZK, které od konce prázdnin již nesedí pod intervenční hranicí 27,00, ale díky spekulacím se tlačí daleko níže. S blížícím se koncem roku narůstají úvahy, že centrální banka vypne intervenční režim překvapivě brzo - tedy v horizontu týdnů či měsíců po Novém roce. K takovému scénáři jsme byli poměrně skeptičtí a včerejší výroky samotného guvernéra ČNB Rusnoka nám dávají za pravdu, resp. jdou ještě o něco dále.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Purple - vip zona
 
Swissquote Bank

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Dub
14

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Purple - vip zona
reklama
Swissquote Bank
reklama
LYNX logo
reklama
XTB Price Action