Dodatečné zabezpečení účtu

25.02.2015 11:17  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Mezi hlavní bezpečnostní prvky obchodního účtu Lynx patří následující:

 • Majetkový účet na Vaše jméno oddělený od prostředků brokera.
 • Výběr prostředků pouze na bankovní účet vedený na jméno majitele účtu.
 • Nutnost zadání konfirmačních kódů zasílaných na email před citlivými operacemi na účtu (výběr prostředků, změna hesla či kontaktních údajů).
 • Limity na výběr prostředků z účtu.

Pro posílení již tak vysoce nadstandardní bezpečnosti umožňuje Lynx klientům navíc zažádat o dodatečné zabezpečení účtu týkající se samotného přihlášení. Jedná se o zařízení s kódy, které je nutné zadat při každém přihlášení do účtu.

Navíc pro obchodování některých produktů, mezi které patří Pink Sheet akcie, je bezpečnostní zařízení nezbytné a nebude Vám na tyto trhy bez dodatečného zabezpečení umožněn přístup.

Jak bezpečnostní zařízení funguje?

Při každém přihlášení do obchodní platformy Trader Workstation nebo do administrace účtu Account Management budete po zadání uživatelského jména a hesla vyzvání k zadání dvou kódů. Jedná se o třímístné kódy, které se skládají z kombinace písmen a číslic. Tyto kódy najdete na bezpečnostním zařízení u daných čísel. Pokud budete při přihlášení do platformy vyzvání k zadání kódů číslo 149 a 215, najdete si na bezpečnostním zařízení v příslušném řádku odpovídající třímístný kód a zadáte je za sebe bez mezery a potvrdíte kliknutím na Submit.

bezpecne-prihlaseni9

Jak bezpečnostní zařízení vypadá?

Nejčastějším typem bezpečnostního zařízení je plastová karta s 224 alfanumerickými kódy. Tento bezpečnostní prvek je k dispozici pro účty s hodnotou aktiv nepřesahující $100 000.

Dalším typem bezpečnostního prvku je plastová karta na baterii, která je chráněna pinem. K dispozici je pro účty s hodnotou aktiv mezi $100 000 a $500 000.

Nejpokročilejším bezpečnostním prvkem je kreditní karta na pin, která je navíc chráněna dalším bezpečnostním prvkem při generování kódů. Nárok na ni mají držitelé účtů s hodnotou aktiv přesahující $500 000.

bezpecne-prihlaseni11

 

Jak o bezpečnostní zařízení zažádat?

Přihlašte se to administrace účtu Account Management. V menu vyberte Manage AccountSecurity a dále Secure Login SystemSecurity Device.

bezpecne-prihlaseni1

Zobrazí se potvrzující stránka, kde je nutné potvrdit, že se chce zařadit do systému bezpečného přihlašování. Zaškrtněte Yes, I want to participate in the Secure Login System. Potvrďte kliknutím na Continue.

bezpecne-prihlaseni2

 

Na další stránce se Vám zobrazí dočasný přehled kódů pro přihlášení do platformy. Doporučujeme si stránku vytisknout (kliknutím na print) nebo udělat print screen a obrázek si uložit. Tyto kódy bude nutné zadávat při každém přihlášení a bez nich se již do svého účtu nepřihlásíte. Jejich platnost je 3 týdny. Během této doby Vám bude doručena plastová karta s kódy ve fyzické podobě na Vaši adresu.

Kliknutím na Confirm bude platnost bezpečného přihlašování aktivována a nebude možné se bez kódů k účtu přihlásit. Lynx nemá přístup k vašim přihlašovacím kódům, proto doporučujeme obezřetnost při nakládání s tímto dokumentem.

bezpecne-prihlaseni12

 

V dalším kroku si aktivujete dočasnou kartu s kódy zadáním dvou náhodných kódů, které jsou uvedeny u zobrazených číslic. Kódy se zadávají bez mezer a nejsou citlivé na velikost písma. Potvrďte kliknutím na Submit.


bezpecne-prihlaseni4

 

Dále budete mít na výběr, jestli chcete získat další dočasnou kartu s kódy (Request an Online temporary Secure Code Card) nebo zda chcete získat permanentní zařízení (Request a permanent security device for which I am now eligible). V tuhle chvíli Vás zajímá druhá možnost. Potvrďte ji kliknutím na Continue.

bezpecne-prihlaseni5

 

Na další stránce potvrďte svůj zájem o Security Code Card kliknutím na Continue.

bezpecne-prihlaseni6

 

Následující krok se Vás zeptá, jestli chcete bezpečnostní kartu s kódy zaslat na uvedenou adresu nebo jestli chcete použít jinou adresu. Jestliže je adresa správná, zvolte I confirm that the shipping address is correct. Pokud byste chtěli změnit adresu, vyberte My address has changed and I would like to update it. Svou volbu potvrďte kliknutím na Continue.

bezpecne-prihlaseni7

 

Jestliže byla Vaše adresa správná a potvrdili jste zaslání bezpečnostní karty na uvedenou adresu, pak očekávejte její obdržení do 2 týdnů. Jestliže ji neobdržíte do 3 týdnů, kontaktujte Lynx. V případě, že jste si zvolili nové zadání adresy, je nutné, aby tato adresa byla vyplněna a potvrzena (trvá až 2 pracovní dny). Teprve poté budete moct dokončit žádost o zaslání fyzické bezpečnostní karty (postupujte opět podle tohoto návodu).

Co dělat, když kartu obdržím?

Jakmile bezpečnostní zařízení obdržíte do poštovní schránky, je nutné jej aktivovat. Provedete to opět v administraci účtu Account Management, kde v menu vyberte Manage AccountSecurity a dále Secure Login SystemSecurity Device. Dále budete pokračovat autorizováním fyzického bezpečnostního zařízení. Jestliže byste měli nejasnosti při autorizaci, kontaktujte Lynx.

Co navíc získávám?

Krom vyšší úrovně zabezpečení účtu získáváte také možnost obchodovat některé instrumenty, které bez účasti v tomto programu nelze obchodovat, jak např. Pink Sheet akcie. Navíc získáváte možnost vyšších výběrů z účtu.

Jestliže nemáte žádné bezpečnostní zařízení, můžete maximálně vybrat $50 000 za den a $100 000 během 5 pracovních dní.

Pokud získáte základní bezpečností kartu s kódy, pak jsou limity navýšeny na $200 000 na den a $600 000 během 5 pracovních dní. V případě, že získáte digitální bezpečnostní kartu, pak platí limity $1 000 000 na den a $1 500 000 na 5 pracovních dní.

 

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Dobré zprávy pro dolar. Americký trh s bydlením začíná vypadat velmi dobře
  Rád bych se ještě v rychlosti vrátil ke včerejším výsledkům z amerického trhu s bydlením. Byly totiž extrémně zajímavé a ve stínu klidné včerejší seance by rozhodně neměly zapadnout. Obzvláště pak ne před důležitým pátečním vystoupením Janet Yellenové. Spojené státy včera zveřejnily výsledky prodejů nových domů a bylo to velké překvapení. Prodeje domů totiž v červenci výrazně ustřelily, když rostly z červnových 582 tis. na 654 tis., zatímco trh počítal se stagnací na 580 tis. Jedná se tedy o nárůst o více než 12 % a nejlepší výsledek od konce roku 2007.
 • Dobré zprávy pro ropu. OPEC snížil produkci více než se čekalo
  Leden byl prvním měsícem, kdy měla vstoupit v účinnost loňská dohoda členských a některých nečlenských zemí OPEC na snížení ropné produkce. Země se tehdy dohodly na tom, že ukončí cenovou válku a sníží kombinovanou produkci o 1,8 mld. barelů a podle všeho minimálně OPEC zatím dohodu plní. Ne sice na 100%, ale stále ve větším objemu, než se původně očekávalo. Podle čerstvých čísel Reuters klesla ropná produkce na 32,3 mil. barelů denně, což odpovídá zhruba 82 % původního plánu. S dalšími škrty lze přitom počítat také v tomto měsíci.
 • Dobré zprávy pro ropu. Saúdská Arábie chystá další omezení ropných exportů
  Ze Sadské Arábie přišly dnes nad ránem zajímavé zprávy, podle kterých se země chystá v listopadu na výrazné snížení celkového objemu ropy alokované svým zákazníkům. Škrty v exportech státní ropné společnosti Aramco by měly podle agentury Bloomberg dosáhnout vysokých 560 tis. barelů za den. Celkové exporty tak budou podle Aramco i „navzdory velmi silné poptávce zákazníků“ sníženy z 7,7 na 7,14 mil. barelů. Cílem je snaha o ještě rychlejší snižování světových zásob ropy, jejichž vysoce nadprůměrná úroveň i nadále brání cenám ropy ve výraznějším růstu. Saudská Arábie přistoupila ke snížení produkce společně se zeměmi OPEC a Ruskem už loni, kdy se země dohodly na snížení produkce o 1,8 mln. barelů za den, což pomohlo cenám ropy odrazit se od hranice 50 dolarů.
 • Dobré zprávy z ekonomiky dolaru pomohly pouze zastavit oslabování
  Americká měna se dnes nevymanila z tlaku, který začal spolu s jednáním Fedu. Zprvu nevýrazné ztráty se dnes ráno rozro...
 • Dobré zprávy z Filadelfie zlepšují vyhlídky pro americký průmysl
  Průzkum průmyslové aktivity filadelfského Fedu překvapil výrazně pozitivně. Hlavní index skočil na 38,8 z předchozích 22 bodů, zatímco trh počítal s mírným poklesem na 18,5. Neutrální hodnotou indexu je nula.
 • Dobré zprávy z Korejského poloostrova pomohly akciím, dolar kvůli nim naopak výrazně ztrácí
  Finanční trhy se dnes dočkaly zajímavé a trochu nečekané vzpruhy, když po vzájemném jednání představitelů Severní a Jižní Koreje oznámil severokorejský režim, že je připraven uvažovat o vzdání se jaderných zbraní a zahájení mírových jednání výměnou za garanci bezpečí režimu. Dobré zprávy z regionu, ze kterého poslední dobou přicházelo jen napětí, začaly krátce po poledni pomáhat akciím a ostatním rizikovějším aktivům, díky čemuž se futures na S&P 500 vyhouply před otevřením amerických burz o více než půl procenta, zatímco výnosy z 10yr amerických státních dluhopisů vystoupaly zpět na dosah 2,90 %.
 • Dobře vybírejte, jakým predikcím pro rok 2017 uvěříte
  Nečekejte, že velké investiční banky z Wall Street budou pro příští rok predikovat pokles akciového trhu. Takové predikce ony totiž nedělají. Namísto toho se věnují každoročnímu rituálu, který se rozjíždí i nyní: Každý prosinec, když se přibližují prázdniny, se začne objevovat jeden akciový guru za druhým a hovoří o tom, jak bude trh příští rok růst. Tento rok zatím ještě nemáme všechny predikce od velkých investičních bank pohromadě, ovšem vše naznačuje tomu, že žádné velké představení se konat nebude. Stratégové jsou opět v býčí náladě, i když nejde o žádný extrém.
 • Do čela Fedu bude již příští týden nominován jestřáb Summers, píše japonský tisk
  Zatímco trh je dosud rozpolcen v otázce, jestli se nástupcem Bena Bernankeho v čele americké centrální banky stane spíše jestřáb, bývalý americký ministr financí a někdejší Obamův ekonomický poradce Lawrence Summers, nebo holubičí postoj a post viceguvernérky Fedu zastávající Janet Yellenová, japonský deník Nikkei má jasno. S odvoláním na nejmenované zdroje dnes napsal, že prezident Barack Obama nominuje Lawrence Summerse, a to již po očekávaném měnovém zasedání centrální banky, které je naplánováno na 17. a 18. září.
 • Do Česka vstoupil nový broker. Renomovaný ETX Capital
  ETX Capital je globálním renomovaným brokerem poskytujícím nejmodernější technologie pro obchod s binárními opcemi i měnovými páry (forex) a dalšími trhy. ETX Capital broker je provozován společností Monecor Limited, která má sídlo v Londýně. Monecor Ltd. je licencována a regulována úřadem Financial Conduct Authority (FCA) pod registračním číslem 124721. Je také jedním ze členů Londýnské burzy cenných papírů (London Stock Exchange). Společnost Monecor Ltd. čerpá při poskytování těch nejlepších služeb svým zákazníkům, za které získala již několik ocenění, z dlouholeté praxe - byla založena v roce 1965. Jejich internetová stránka je dostupná jak v anglickém, německém, francouzském, španělském, ruském, tak i v českém jazyce.
 • Dočká se Twitter či Netflix akvizice jinou společností?
  Pozornost investorů v posledních dnech přitáhly akcie dvou společností, o kterých se mluví v souvislosti s možnou akvizicí. Jedná se o americké společnosti Netflix a Twitter.
 • Do emerging ekonomík znova prúdi kapitál. Rastie pravdepodobnosť pre stabilizáciu ich situácie
  Pred mesiacom som v poste Investori sú optimistickejší voči emerging markets aktívam, zastaví sa negatívny trend? písa...
 • Dohoda amerických politiků trhy neuklidnila
  Euro proti dolaru prakticky po celý včerejší den posilovalo. Zatímco počátek asijské seance kurz zastihl ještě pod hladinou 1,3550 EUR/USD...
 • Dohoda EU s Velkou Británií na obzoru
  Euro včera pokračovalo v mírném posilování proti americkému dolaru. Mohly mu pomoct slušné zprávy z německého trhu práce, pokrok...
 • Dohoda gréckej vlády
  Podľa hovorcu gréckej vlády tá dosiahne dohodu ...
 • Dohoda Iránu s OSN
  Vo štvrtok je v USA Deň vďakyvzdania, ale úvod tohto obchodného týždňa vyzeral, akoby bol sviatok včera. Zverejnení bolo minimum, pohyby...
 • Dohoda je na svete, ale má prívlastok grécka
  Obchodovanie na FX trhu bolo včera značne nervózne. Obchodníci čakali na výsledok rokovaní Papademosa a gréckych politikov. Agentúra S&P opäť podkúrila USA, pretože pohrozila ďalším zníženým ratingu, ak politici neprídu s hodnoverným plánom na znižovanie dlhu. Streda bola len predprípravou dnešného obchodného dňa.
 • Dohoda ministerstev: Část emisních povolenek pro elektrárny zdarma do roku 2020
  Ministerstva průmyslu a obchodu, financí a životního prostředí dosáhla vzájemné ...
 • Dohoda ministerstev: Část emisních povolenek pro elektrárny zdarma do roku 2020
  Ministerstva průmyslu a obchodu, financí a životního prostředí dosáhla vzájemné ...
 • Dohoda neexistuje
  EU informuje, že neexistuje ani základná dohoda na princ&a...
 • Dohoda nemeckých bánk
  Nemecký minister financií oznámil, že sa banky ...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Purple - vip zona
 
HighSky Brokers demo

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.50 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Dub
14

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
RoboMarkets
reklama
Purple - vip zona
reklama
RoboMarkets
reklama
Bernstein Bank - novy