Ticker Tape by TradingView
Maďarské banky varují: Půjde-li vláda na hypotéky silou, zboří finanční trh i forint (+komentáře)
Jednání mezi maďarskou vládou a bankami o novém programu pro řešení cizoměnových hypoték se zasekla na vykopaných barikádách. Proti předvolebnímu populismu stojí neúnosné a likvidační náklady pro bankovní sektor a zásadní hrozba pro finanční trh a forint celkově.
Vládou avizovaná „záchrana“ dlužníků hypoték a dalších úvěrů především ve švýcarských francích bez citlivé koordinace mezi bankami na jedné a centrální bankou i vládou na druhé straně vyvolá prudké turbulence maďarského finančního trhu od forintu přes dluhopisy po akcie. Uvedl to představitel asociace Levente Kovacs pro list Nepszabadsag. Banky podle něj revidují své programy v oblasti cizoměnových hypoték v reakci na plán, který vznikl v centrální bance a potřebují na to čas. Záchranný plán podle Kovacse musí odlišovat mezi pomocí ze sociálních důvodů a u hypoték podle oblastí a situace toho kterého dlužníka s bydlením. A být rozprostřen do nejméně několika let, jinak položí forint i finanční trh.
Jaká je situace. Jednání mezi vládou a asociací se zasekla a tak přišlo silové řešení: Vláda bankám dala ultimátum do 1. listopadu na dohodu, jinak hrozí zavedením legislativy na pomoc dlužnickým domácnostem dle vlastního mustru? Do programu zřejmě bude začleněna většina FX úvěrů, analytici KBC Securities zahrnutý objem odhadují na 11 miliard eur. Stejně jako u dosavadních programů dojde na fixaci směnného kurzu pro splácení hypotéky až do jejího plného splacení, diference vůči realitě ponesou velmi pravděpodobně plně banky. Na nákladech se vláda podílet nechce, tudíž je opět velmi pravděpodobně ponesou banky. Parlamentní volby v zemi, před kterými vláda tuto pomoc dlužníkům (v rámci předvolebních slibů) realizuje, jsou za 8 měsíců. Výsledky programu tak vláda bude chtít stůj co stůj viděl nejpozději na počátku příštího roku.
Kovacs za asociaci bank připomněl, že záměr vlády se týká stovek tisíc smluv. Ty by teoreticky mohly, tak, jak tomu bylo v předchozích plánech – být nově projednány na individuální bázi, ale za rozumnější řešení vůči rozsahu problému vidí dohodu s vládou a úpravu normou, která by jednotně nastavila pravidla pro všechny smlouvy. Vláda ale – jeví se zatím – dohodu nechce. Otevřenou otázkou je směnný kurz programu. Očekávat lze nejpravděpodobněji totéž, co doposud: 180 u HUF/CHF a 250 u HUF/EUR (tržní realitou je nyní 242 a 299). Banky tak budou mít dvě možnosti: použití swapů a přijetí nižšího úrokového výnosu nebo FX riziko na vlastním triku. Ponechání otevřeného silného FX rizika ze strany bank očekávat nelze, tedy – dojde opět na nižší ziskovost.
Guvernér centrální banky a exministr financí Matolcsy již vyslovil připravenost MNB k poskytnutí neomezených zdrojů na udržení stability směnných kurzů – tedy podržení forintu. Šéf bankovní asociace Mihaly Patai uvedl, že si realisticky umí představit konverzi všech smluv v 10 až 15 vlnách, každé v objemu jedné až dvou miliard švýcarských franků. Celá konverze by měla být rozložena do několika let. Těžko říci, zda na něco takového vláda v rámci svých předvolebních plánů přistoupí a zda nezvítězí prudká a živelná realizace za cenu například záchrany situace ze strany centrální banky?
Připomeňme, že Patai je zároveň šéfem maďarské části bankovní skupiny UniCredit, jednoho z největších věřitelů CEE regionu. Včera večer banka oznámila plán uzavření části poboček kvůli snížení nákladů. Je odpovědí na maďarské zdanění bank daní bankovní a od letoška transakční. Mihaly uvedl, že daňová zátěž bude banku stát letos 6,8 mld. HUF a 40 % z toho chce banka pokrýt zavřením 15 ze 120 poboček. Zbytek uspoří na marketingu a vyrovná očekávanými vyššími příjmy. UniCredit přitom loni byla výjimkou mezi bankami v Maďarsku, když se udržela v zisku.
Reakce Pataiem vedené UniCredit je jasným signálem o stahování bank ze současného rozsahu podnikání na maďarském trhu, včetně možného odchodu z trhu. Ten nedávno vůbec poprvé připustila i Erste slovy Andrease Treichla. Ten na sklonku července v debatě s analytici řekl, že čeká na moment, kdy si Maďaři uvědomí, že poškozování bank znamená negativní dopady pro maďarskou ekonomiku. „Ohledně Maďarska dozrává přesvědčení, že co je moc, to je moc. Pokud politici opakovaně dávají najevo, že vás nechtějí, v určitém momentě odejdete,“ uvedl Treichl.
Na hlavu rakouských bank, podnikajících na maďarském trhu a dále v regionu CEE, v poslední době srší negativní slova ze strany ratingových agentur, regulátorů i analytiků. Nejčerstvěji zareagovali analytici Citi na profit warning skupiny Raiffeisen a avizovaný růst rezerv na špatné úvěry o meziročních 9 až 19 % (na 1,1 až 1,2 miliardy eur za fiskální rok 2013). Ani tento výhled ale ještě nepočítá s FX programem v Maďarsku. Na konci května přitom měla skupina v zemi cizoměnové hypotéky v objemu 905 milionů eur, z toho třetinu na domy. U Erste jde u CHF hypoték v přepočtu o dvě miliardy eur. Zatímco vláda hovoří o dopadech do hospodaření bank v rozsahu 40 miliard HUF (134 milionů eur) ročně, šéf OTP vyslovil odhad celkových nákladů pro banky na 950 miliard HUF (cca 3,2 miliardy eur).
Z dosavadních debat v rámci maďarské vlády je zřejmé jediné: program nemá přinést takovou úlevu, aby dlužníky na původních FX hypotékách zvýhodnil natolik, že by na tom byli lépe oproti těm, kdo si původně půjčili ve forintu. Z toho analytici Citi dovozují celkovou úlevu měsíční splátky FX hypotéky po konverzi a změně úročení včetně možné úlevy z jistiny na zhruba 15 %. Také šéf největší maďarské banky OTP Sandor Csanyi uvedl, že si neumí představit snížení splátek o více jak 15 %. Maďarský list Nepszabadsag ale ve středu napsal, že vláda bude požadovat krácení nejméně o 20 % a za návrhem z pera zástupců centrální banky stojí. „Podle našeho názoru dojde na postupnou konverzi FX hypoték do lokální měny při souběžném ponížení jistiny těchto úvěrů i snížení úročení,“ odhadují analytici Citi.
Určitý trumf (možno říci i „vyděračský potenciál“ vůči dalším zásahům vlády) drží komerční banky v Maďarsku v rovině té, že přes ně půjde program dvou bilionů forintů bezúročných půjček centrální banky do maďarské ekonomiky. „Plán FX hypoték jasně sníží ochotu bank účastnit se programu podpory růstu,“ uvedl náměstek OTP banky Laczlo Wolf. Plán rozhýbání ekonomiky je bankám další ranou – vytláčí jejich standardní komerční úvěrování. „Počítáme s využitím zhruba poloviny ze zamýšleného objemu programu,“ odhadli analytici Concorde. „Negativní dopady na banky jsou jasné, navíc program nese vážná rizika pro inflaci. U růstu ekonomiky pro rok 2014 na jeho základě zvyšuje odhad na 2 % z 1,5 %,“ shrnula Concorde. „Forint očekáváme nejprve silný s podporou přebytku bežného účtu platební bilance, později v roce 2013 a v roce 2014 ale pod tlakem FX plánu. Kurz forintu k euru čekáme na konci roku 2013 na úrovni 285 a jeho setrvání na metě napříč rokem 2014,“ dodala Concorde.
Razantní kroky v bankovním sektoru nejsou jedinými Orbánovými předvolebními kroky v rámci snahy získat voliče. Maďarsko jedná o znárodnění až sedmi poskytovatelů veřejných služeb, prohlásil premiér dnes. Půjde o společnosti, které byly v minulosti privatizovány, zejména energetiku, kde Orbán voličům slíbil nižší faktury. Energetický sektor v Maďarsku by mohl být dle něj opět státní do 2-3 let. Dobře se to doplňuje s jeho snahou vrátit bankovní sektor nadpolovičně do domácích rukou.
Klíčová slova: Rizika | Akcie | Centrální banky | FX | Finanční trh | Kurz | Měny | Platební bilance | Riziko | Směnný kurz | Analytici | Banky | EUR | Dluhopisy | CHF | Výsledky | Banka | Fiskální rok | Kurz forintu | Maďarsko | Trh | CEE | ROCE | Volby | Unicredit | Bankovní sektor | Guvernér centrální banky | HUF/EUR | Podnikání | KBC | Citi | Guvernér | Erste | Výhled | Příjmy |
Čtěte více
-
Maďarská inflace vzrostla
Index spotřebitelských cen v prosinci vzrostl na 24,5 % meziročně oproti 22,5 % v listopadu. Trhy předpokládaly vyšší růst 25,8 % meziročně. -
Maďarská inflace vzrostla
Index spotřebitelských cen v říjnu vzrostl na 21,1 % meziročně oproti 20,1 % v září. Trhy očekávaly růst 21 % meziročně. -
Maďarská inflace vzrostla
Index spotřebitelských cen v květnu vzrostl o 4,4 % meziročně oproti 4,2 % v dubnu. Trhy očekávaly růst o 4,3 % meziročně. -
Maďarská inflace vzrostla
Index spotřebitelských cen v červenci vzrostl na 13,7 % meziročně oproti 11,7 % v červnu. Trhy očekávaly růst 13 % meziročně. -
Maďarská inflace zpomaluje
Index spotřebitelských cen se v březnu snížil na 4,7 % meziročně oproti 5,6 % v únoru. Trhy očekávaly snížení na 5 % meziročně. -
Maďarská MNB by měla jednotýdenní sazbu nechat beze změny
Dnes dopoledne proběhne pravidelné čtvrteční jednání maďarské centrální banky, které v uplynulých týdnech bylo okořeněno zvýšením jednotýdenní depozitní sazby. Vzhledem k výraznému posílení forintu od začátku roku a skutečnosti, že prosincová inflace bude známá až zítra, tak nepředpokládáme, že by MNB dnes úroky zvedla. -
Maďarská skupina Oriens může koupit řetězec potravin Pramen CZ, povolil ÚOHS
Maďarská investiční skupina Oriens, která loni koupila firmu Flosman provozující řetězec obchodů s potravinami Flop, může koupit v Česku další potravinářský řetězec Pramen CZ. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) transakci povolil, protože nebude znamenat podstatné narušení hospodářské soutěže, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Maďarská skupina kupuje Pramen prostřednictvím firmy Flosman. -
Maďarská vláda naznačuje, že může být nucena zrušit zastropování cen pohonných hmot
Palivová krize v Maďarsku přechází do kritické fáze. Vládní ministr Gergely Gulyas dnes odpoledne novinářům řekl, že zprávy o nedostatku pohonných hmot v zemi jsou „vskutku znepokojivé“. To, zda vláda dále zachová stávající zastropování cen pohonných hmot, podle něj závisí na tom, zda se petrochemickému podniku MOL podaří zajistit dostatek dodávek paliv. O čemž ovšem lze pochybovat. -
Maďarská vláda vykoupí dluh municipalit a prodlouží pomoc dlužníkům FX hypoték
Maďarská vládní strana Fidesz dnes navrhuje a zítra svojí většinou v parlamentu hodlá schválit prolomení bariér stávaj... -
Maďarské banky chtějí omezit ztráty z devizových hypoték do 500 mld. HUF, budou potřebovat kapitálové injekce
Maďarské banky jsou ochotny nést z nucených umoření devizových hypotečních půjče... -
Maďarské průmyslové ceny mírně vzrostly
Průmyslové ceny v září vzrostly o 2,4 % meziročně oproti 2,3 % v srpnu. -
Maďarské sazby klesají na 6 procent, uvolňování měnové politiky pokračuje
Maďarsko pokračuje v cyklu uvolňování měnové politiky. Na svém listopadovém jednání MNB snížila základní ... -
Maďarské trhy stouply
Maloobchodní tržby v listopadu stouply o 4,1 % meziročně oproti 3,6 % v říjnu. Trhy očekávaly růst o 3,3 % meziročně. -
Maďarské tržby dál padají
Maloobchodní tržby v březnu klesly o 13,1 % meziročně oproti poklesu o 10,1 % v únoru. Trhy očekávaly pokles o 13 % meziročně. -
Maďarské tržby se snížily
Maloobchodní tržby se v březnu snížily na +0,4 % meziročně oproti revidovaným +3,2 % v únoru. Trhy očekávaly snížení na 1,7 % meziročně. -
Maďarské tržby se zlepšily
Maloobchodní tržby v prosinci klesly o 0,2 % meziročně oproti -5,4 % v listopadu. Trhy očekávaly pokles o 2,2 % meziročně. -
Maďarské tržby snížily svůj propad
Maloobchodní tržby v dubnu klesly o 12,6 % meziročně oproti poklesu o 13,1 % v březnu. Trhy očekávaly pokles o 10,6 % meziročně. -
Maďarské úrokové sazby klesají na 3 procenta, ale zřejmě se tu nezastaví
Maďarská centrální banka přistoupila i na konci roku ke snížení úrokových sazeb. Hlavní sazba tak klesá o 20 bodů na 3,00 procenta. Uvolnění politiky... -
Maďarské výnosy dluhopisů a CDS šplhají na rekord. Forint je na historickém dně k euru (+přehled CDS)
Maďarský forint v rámci dnešního obchodování propadl na historické minimum k eur... -
Maďarské výrobní ceny se mírně zlepšily
Výrobní ceny v lednu klesly o 6,8 % meziročně oproti poklesu o 7,2 % v prosinci.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Denní kalendář událostí
V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie posílily, náladu na trhu podpořily výsledky Amazonu
Míra inflace v eurozóně v říjnu zpomalila na 2,1 procenta, uvedl Eurostat
Komodity: Ceny ropy dnes zůstávají téměř beze změny, za celý měsíc klesají
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Pražská burza vylepšila své historické maximum, pomohly jí akcie Erste Bank
Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru kvůli poklesu vyhlídek na snížení úroků v USA
Forex: Koruna v závěru týdne stagnovala vůči euru, k dolaru mírně oslabila
Forex sentiment 31.10.2025
Senátní výbor: Rozpočet EU by měl být flexibilní
Swingové obchodování AUD/USD 31.10.2025
Americké akcie posílily, náladu na trhu podpořily výsledky Amazonu
Míra inflace v eurozóně v říjnu zpomalila na 2,1 procenta, uvedl Eurostat
Komodity: Ceny ropy dnes zůstávají téměř beze změny, za celý měsíc klesají
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Pražská burza vylepšila své historické maximum, pomohly jí akcie Erste Bank
Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru kvůli poklesu vyhlídek na snížení úroků v USA
Forex: Koruna v závěru týdne stagnovala vůči euru, k dolaru mírně oslabila
Forex sentiment 31.10.2025
Senátní výbor: Rozpočet EU by měl být flexibilní
Swingové obchodování AUD/USD 31.10.2025
Blogy uživatelů
Koruna má nabito k proražení 24,00
Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Koruna má nabito k proražení 24,00
Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Forexové online zpravodajství
Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
Denní shrnutí: Nálada na Wall Street navzdory snížení sazeb Fedu a uzavřené dohodě s Čínou 🗽Americký dolar posiluje
US100 ztrácí 0,5 % 📉 Pokles akcií Meta pokračuje kvůli obavám z výdajů na AI a komentářům Deutsche Bank
Frankfurtská burza uzavřela tento týden v záporu
Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí klesl letos o 2 % na 19 miliard
Reuters: Indie znovu nakupuje ruskou ropu, od nesankcionovaných dodavatelů
Ekonomické body programového prohlášení nové vlády dávají z velké části smysl, výzvou však bude deklarované udržení deficitu veřejných financí „bezpečně pod 3 % HDP“
Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
Denní shrnutí: Nálada na Wall Street navzdory snížení sazeb Fedu a uzavřené dohodě s Čínou 🗽Americký dolar posiluje
US100 ztrácí 0,5 % 📉 Pokles akcií Meta pokračuje kvůli obavám z výdajů na AI a komentářům Deutsche Bank
Frankfurtská burza uzavřela tento týden v záporu
Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí klesl letos o 2 % na 19 miliard
Reuters: Indie znovu nakupuje ruskou ropu, od nesankcionovaných dodavatelů
Ekonomické body programového prohlášení nové vlády dávají z velké části smysl, výzvou však bude deklarované udržení deficitu veřejných financí „bezpečně pod 3 % HDP“
Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Koruna, ropa i akcie jedou dál. Kromě českých...
Obchodní signály pro pár EUR/USD na 11.–15. února 2025: prodávejte pod úrovní 1,0384 (21 SMA – Murray 5/8)
Makro: Průmyslová výroba Německa v srpnu vzrostla o 1,7 pct
Makro: Spotřebitelské ceny Švýcarska v srpnu meziročně rostly o 0,2 pct
EUR/USD. Týdenní přehled: Euro dál klesá volným pádem
VIDEO: Bank of England je s výhledem pro růst sazeb opatrná, dnes americké maloobchodní prodeje
EUR/USD a GBP/USD Technická analýza na 8. října
AUDUSD: Aussie roste po rušné noci
Zápisnica BoE: prekvapenie
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Koruna, ropa i akcie jedou dál. Kromě českých...
Obchodní signály pro pár EUR/USD na 11.–15. února 2025: prodávejte pod úrovní 1,0384 (21 SMA – Murray 5/8)
Makro: Průmyslová výroba Německa v srpnu vzrostla o 1,7 pct
Makro: Spotřebitelské ceny Švýcarska v srpnu meziročně rostly o 0,2 pct
EUR/USD. Týdenní přehled: Euro dál klesá volným pádem
VIDEO: Bank of England je s výhledem pro růst sazeb opatrná, dnes americké maloobchodní prodeje
EUR/USD a GBP/USD Technická analýza na 8. října
AUDUSD: Aussie roste po rušné noci
Zápisnica BoE: prekvapenie
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Blogy uživatelů
Ropa - nádech končí, je čas opět začít uvažovat o prodeji
Forex - Věříte svému obchodníkovi?
Je ropa stále levná?
Koruna má nabito k proražení 24,00
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 27.1.2013
Praktická ukázka: Kdo má silnější vůli?
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Forex Edge: Tradingové příležitosti na měnovém páru EUR/USD
Měnový pár CHF/JPY: Analýza více časových rámců (D1 až H1 TF)
Okamžik, na který bitcoin čekal! | Investiční Memento #53
Ropa - nádech končí, je čas opět začít uvažovat o prodeji
Forex - Věříte svému obchodníkovi?
Je ropa stále levná?
Koruna má nabito k proražení 24,00
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 27.1.2013
Praktická ukázka: Kdo má silnější vůli?
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Forex Edge: Tradingové příležitosti na měnovém páru EUR/USD
Měnový pár CHF/JPY: Analýza více časových rámců (D1 až H1 TF)
Okamžik, na který bitcoin čekal! | Investiční Memento #53
Vzdělávací články
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Ostrovní státeček zbohatl na černém zlatu. Dnes má druhou nejsilnější měnu světa
Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
Otázky k aktuálnímu dění na finančních trzích
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (květen 2024)
Praktické ukázky SMC obchodů
Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
Proč obchodníci nedosahují svých cílů?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Ostrovní státeček zbohatl na černém zlatu. Dnes má druhou nejsilnější měnu světa
Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
Otázky k aktuálnímu dění na finančních trzích
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (květen 2024)
Praktické ukázky SMC obchodů
Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
Proč obchodníci nedosahují svých cílů?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Tradingové analýzy a zprávy
FCA varuje před brokerem Worldtradecenter
USD/CAD - Intradenní výhled 6.6.2018
Britská vicepremiérka Raynerová rezignovala
VIDEO: Akciové trhy krvácejí 🩸 | Čeká nás zasedání FEDu 💣 | Japonský jen na rekordu 📉 | Seminář v Praze ✅
Index spekulativního sentimentu 07.11.2022
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Technické nastavení EUR/USD 28.10.2016
EUR/USD - Intradenní výhled 1.8.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 19.10.2022
Forex: Euro a rizikovější měny těží z optimismu, že ekonomika oživí
FCA varuje před brokerem Worldtradecenter
USD/CAD - Intradenní výhled 6.6.2018
Britská vicepremiérka Raynerová rezignovala
VIDEO: Akciové trhy krvácejí 🩸 | Čeká nás zasedání FEDu 💣 | Japonský jen na rekordu 📉 | Seminář v Praze ✅
Index spekulativního sentimentu 07.11.2022
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Technické nastavení EUR/USD 28.10.2016
EUR/USD - Intradenní výhled 1.8.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 19.10.2022
Forex: Euro a rizikovější měny těží z optimismu, že ekonomika oživí
Témata v diskusním fóru
Dolar koriguje část z dřívějších ztrát, zlato pod 1 700 USD
Praktická ukázka: Jako vejce vejci
Multitimeframe analýza: 27.12.2022 GBP/CAD
Vyplatí se na aktuálních úrovních shortovat EUR/CZK?
Gamestop zdaleka není nejšílenějším výplodem fóra WallStreetBets. Tento muž je dnes relevantnější než kdykoliv jindy
Faktory s klíčovým vlivem na obchodní rozhodnutí na FX trhu
DASH aneb uzavření anonymního kruhu
3 důvody, proč mobilní obchodování Forexu nemusí být dobrým nápadem
Seriál o ETF: Příklady konkrétních ETF (díl 13.)
Začátek trendu k silnějšímu USD?
Dolar koriguje část z dřívějších ztrát, zlato pod 1 700 USD
Praktická ukázka: Jako vejce vejci
Multitimeframe analýza: 27.12.2022 GBP/CAD
Vyplatí se na aktuálních úrovních shortovat EUR/CZK?
Gamestop zdaleka není nejšílenějším výplodem fóra WallStreetBets. Tento muž je dnes relevantnější než kdykoliv jindy
Faktory s klíčovým vlivem na obchodní rozhodnutí na FX trhu
DASH aneb uzavření anonymního kruhu
3 důvody, proč mobilní obchodování Forexu nemusí být dobrým nápadem
Seriál o ETF: Příklady konkrétních ETF (díl 13.)
Začátek trendu k silnějšímu USD?



