Ticker Tape by TradingView
Ropa stagnuje – trh vyvažuje optimismus z obchodních dohod s hrozbou vyšších dodávek z Venezuely
Ceny ropy zůstaly na konci týdne prakticky beze změny, když trh balancoval mezi optimismem ohledně obchodních dohod USA s klíčovými partnery a obavami z možného zvýšení dodávek ropy z Venezuely.
Brent crude se během pátečního dopoledne obchodoval za 69,36 USD za barel (+0,26 %), zatímco WTI vzrostla na 66,21 USD (+0,27 %). Za celý týden Brent přidal pouze 0,1 %, zatímco WTI směřovala k poklesu o zhruba 1,7 %. Od konce června, kdy došlo k uklidnění napětí mezi Íránem a Izraelem, se cena Brentu drží v pásmu 67–70 USD za barel.
Podle analytika společnosti PVM, Johna Evanse, je trh s ropou „uvězněn v čekacím režimu kvůli absenci jasných impulsů“. Na jedné straně je zde podpora z globálního makroekonomického výhledu díky pokroku v obchodních jednáních (např. dohoda mezi USA a Japonskem a jednání s EU), na druhé straně však tlak na cenu vytvářejí spekulace o vyšší těžbě ve Venezuele.
USA údajně připravují uvolnění některých sankcí, což by umožnilo firmám jako Chevron znovu omezeně působit ve Venezuele. Podle odhadů by venezuelský export mohl vzrůst o více než 200 000 barelů denně, což by zejména americkým rafinériím přineslo úlevu na trhu s těžší ropou.
Dodatečnou podporu cenám tento týden poskytly dočasné výpadky vývozu ropy z Černého moře a z tureckého přístavu Ceyhan, které nyní již byly vyřešeny. Jak upozornil analytik Commerzbank Carsten Fritsch, po návratu dodávek k normálu může tento podpůrný faktor pro ceny postupně odeznít.
Celkově se tedy ceny ropy drží v úzkém rozmezí, přičemž investoři sledují vývoj jak v oblasti obchodní politiky, tak geopolitiky a produkčních limitů.
Graf OIL.WTI (H1)
Cena ropy WTI se aktuálně pohybuje kolem úrovně 66,30 USD, přičemž se po předchozím růstu konsoliduje poblíž horní hranice Bollingerova pásma, které se rozšiřuje, což naznačuje zvýšenou volatilitu. Středová linie Bollingerova pásma (cca 66,08 USD) funguje jako krátkodobá dynamická podpora, a pokud se cena nad ní udrží, může následovat další pokus o růst.
CCI se momentálně nachází na hodnotě -8,9, tedy v neutrální zóně po krátkém návratu z překoupeného pásma, což naznačuje, že trh ztrácí část své síly, ale zatím nepřechází do výrazného prodejního tlaku. Objemy obchodů zůstávají průměrné a nevykazují extrémní nárůst ani pokles, což potvrzuje konsolidační charakter aktuálního pohybu.
Z technického pohledu zůstává trend v krátkodobém horizontu mírně býčí, avšak pro potvrzení pokračujícího růstu by cena musela prorazit nad úroveň 66,70 USD. Nejbližší podpora se nachází kolem úrovně 65,50 USD, v místě spodní linie Bollingerova pásma. Udržení ceny nad touto hranicí je klíčové pro zachování pozitivního výhledu.

Zdroj: xStation5
Zaujala Vás táto téma? V XTB môžete obchodovať viac ako 25 CFD na komodity z rôznych sektorov!
- Konkurenčné spready
- Nízke swapové body, vďaka ktorým môžete držať pozície dlhšie
- Možnosť obchodovať už od 0,01 lotu a pár desiatok EUR
Okrem širokého spektra nástrojov od nás získate aj vzdelávacie materiály ako články, e-booky či kurzy zadarmo:
- Trading pre začiatočníkov
- TOP 5 nástrojov Ondřeja Hartmana
- Obchodovanie komodít – ako investovať do komodít?
- Obchodovanie zlata Investovanie do zlata pre začiatočníkov
- Obchodovanie s plynom – Ako investovať do NATGAS?
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Export | Objemy obchodů | Spready | CCI | CFD | Investování | Komodity | MIFID | Riziko | Ropa | Trading | Trend | Výkonnost | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Obchodování | Cena ropy | XTB | Investoři | EU | Optimismus | Obchodovat | Investovat | Investiční strategie | Podpora | Analytika | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena ropy WTI | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Kurzy | Ropy | Trh | WTI | Předpověď | Komise | PVM | Podnikání | Cena Brentu | Ztráty | Chevron | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Trh s ropou | Rozdílové smlouvy | NATGAS | CFD na komodity | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Investujte | xStation5 | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Obchodovanie | OIL.WTI | Vývoj | Růst | Swapové body | Extrémní nárůst | Výpadky | USD za barel | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Riziko ztráty | VIAC | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vice | Možnost obchodovat | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Investovanie | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Investovat do NATGAS | Nařízení Evropského parlamentu |
Čtěte více
-
Ropa s kontraktem BRENT se zastavila na trendové čáře
Futures kontrakty na ropu BRENT od prosincového dna na úrovni 72,73 neustále rostou a 12. dubna dosáhly nového půlročního maxima 91,57. Přestože cena zažila ústup ze svých maxim, podařilo se jí najít oporu u 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) a získat zpět část ztrát. -
Ropa s kontraktem BRENT se zotavuje z poklesu
Futures kontrakty na ropu BRENT se 9. dubna začaly zotavovat poté, co se dostaly na více než čtyřleté minimum 58,18. Zotavení přitom narazilo na rezistenci na úrovni 67,72, což je zóna, která se na začátku března ukázala jako silná podpora. Celkově cena zůstává pod úrovní 68,00, což je spodní hranice rozpětí, které obsahovalo většinu cenové akce od září do začátku tohoto měsíce, a výhled tak lze stále považovat za medvědí. -
Ropa slábne přes klesající dolar!
Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,4 % na 35,6 USD/ba... -
Ropa směřuje dolů a obchodníci čekají na změnu v Číně
Ropa začala kolísat ve chvíli, kdy investoři vyhodnotili signály Číny, která nejspíš zmírní svou politiku Covid Zero. Došlo k tomu také, když investoři vyhlíželi zasedání OPEC+, které stanoví úroveň dodávek pro příští rok. -
Ropa smíšená na pozadí slabých čínských ekonomických údajů, Zlato nad úrovní 1 900 USD
Ceny ropy se vyvíjely na začátku týdnu smíšeně poté, co Čína vykázala nejslabší roční hospodářský růst za skoro půl století, přičemž její obrat v politice COVID-19 na konci roku minulého roku podpořil naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách v zemi letos. -
Ropa: smíšené fundamenty, trh drží kvartální pásmo
Prosincový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,2 % d/d na 44,0. Trh začátkem října vykázal střednědobě a možná i dlouhodobě velmi... -
Ropa snižuje ztráty v souvislosti s možným rozhodnutím OPEC+
Zasedání OPEC+ má začít ve čtvrtek ve 13 hodin a mnoho lidí s vazbami na kartel naznačuje, že Saúdská Arábie chce dosáhnout konsenzu, který by směřoval k dalšímu snížení produkce. Na druhou stranu samotné zasedání mělo být odloženo s tím, že poměrně dost zemí si další snížení produkce nepřeje. -
Ropa spíše dolů?
Společně již s delším vstřebáváním událostí v Sýrii a po předloženém ruském návrhu, předpokládajícím meziná... -
Ropa s podporou komentářů a očekávání zásob roste
Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste na 43,0 USD/barel. Cena od začátku srpna vzrostla o 10 %. Cenu v posledních hodinách podpořily mimo jiné některé komentáře. Prezident Kataru uvedl, že trh ropy míří k rovnováze a pokles ropy je dočasný. Navíc zdroje OPECu od června říkají, že obnovené rozhovory o zmrazení globální nabídky by mohly nastat v září, kdy se většina zemí OPECu a jiných zemí jako Ruska má účastnit mezinárodního energetického fóra v Alžírsku. Například ministr pro otázky ropy Venezuely, která usiluje o akci producentů na zvýšení ceny v pondělí prohlásil, že k setkání zemí OPECu a dalších zemí může dojít v příštích týdnech. Naopak Rusko ale podotklo, že ještě nevidí důvod dalšího jednání s OPECem. -
Ropa stabilizuje po růstu, zlato posiluje uprostřed nejistoty kolem cel a sazeb
Ropné trhy si po pondělním růstu udržují stabilitu, když se cena Brentu pohybuje kolem 75 USD za barel a americká WTI se drží nad 71 USD. Nejnovější vývoj naznačuje, že OPEC+ zvažuje odložení plánovaného navýšení produkce, což by mohlo mít dopad na celkovou nabídku na trhu. -
Ropa stále blízko klíčové rezistence 46,3
Říjnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 2,3 % d/d na 45,4 hlavně kvůli nečekaně silnému červencovému růstu export... -
Ropa stále blízko 6letého minima
Zářijový futures kontrakt ropy WTI roste 0,2 % d/d na 41,9. Dopoledne se cena přiblížila k 6letému minimu poté, co č... -
Ropa stále drží růstový moment
Ropa WTI slábne 0,2% d/d na 101,3. Trh se už připravuje na zprávy zásob ropy. Jarní sezóna a utlumení aktivity rafi... -
Ropa stále drží technické podpory
Červnový futures kontrakt ropy WTI roste 0,3 % d/d na 56,8. K poklesu cen přispěly komentáře Saúdské Arábie o posíl... -
Ropa stále nad důležitými podporami
Listopadový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 1,5 % d/d na 45,1. Cena se pohybuje v nižší polovině měsíčního pásma,... -
Ropa stále pod tlakem
Aktuální vývoj: Únorový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,3 % vůči závěru pondělního obchodování na 36,4. Na trh... -
Ropa stále pod tlakem, ale poblíž velkých podpor
Aktuální vývoj: Únorový futures kontrakt ropy WTI dnes roste 0,6 % d/d na 35,9. Cena ropy je ale celkově stále techni... -
Ropa stále technicky uzamčena
Květnový futures kontrakt ropy WTI posiluje 0,8 % d/d na 47,8. Trh minulý týden ustál další prodejní vlnu a potvrdil platnost hlavní podpory 42,7... -
Ropa stále u 3měsíčních minim
Ropa se neustále pohybuje v blízkosti 3 měsíčních minim, když jí pod tlakem drží dosud nevyřešená situace kolem US fin... -
Ropa stále v růstovém kanálu
Futures na ropu BRENT získaly zpět středeční ztrátu a znovu otestovaly oblast rezistence 82,00 poté, co se otočily na dně těsného býčího kanálu. Ceny ropy rostou již šestý týden v řadě a nelze vyloučit korekci směrem dolů, jelikož oscilátory RSI a Stochastic po dosažení vrcholů v překoupených zónách vykazují známky oslabení. Přesto vzhledem k tomu, že RSI stojí pohodlně nad neutrální hranicí 50 a Stochastic se drží nad 80 body v přeprodané oblasti.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Silnější koruna: Co by měl trader vědět?
Tradingové softwary, které vám zlepší obchodování (32. díl)
FTMO vs. RebelsFunding: Která prop trading firma je lepší?
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Silnější koruna: Co by měl trader vědět?
Tradingové softwary, které vám zlepší obchodování (32. díl)
FTMO vs. RebelsFunding: Která prop trading firma je lepší?
Denní kalendář událostí
V eurozóně obchodní klima Belgické NBB
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA Conference Board - předstihový index
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
V Německu Ifo index podnikatelského prostředí
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index SPPI
V Japonsku index CPI
V USA prodeje nových domů
V eurozóně obchodní klima Belgické NBB
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA Conference Board - předstihový index
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
V Německu Ifo index podnikatelského prostředí
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index SPPI
V Japonsku index CPI
V USA prodeje nových domů
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie v USA posilují, tradeři vyhlížejí obchodní dohodu mezi USA a EU
Forex: Americký dolar na konci týdne posiluje
Komodity: Ceny ropy po nepříznivé statistice z USA a Číny klesají
Pražská burza v závěru týdne vylepšila své historické maximum
Pražská burza v týdnu posunula své maximum, index PX stoupl o téměř procento
Forex: Koruna v závěru týdne stagnovala k euru, o pět haléřů oslabila vůči dolaru
Forex sentiment 25.7.2025
Swingové obchodování bitcoinu 25.7.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 25.7.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Akcie v USA posilují, tradeři vyhlížejí obchodní dohodu mezi USA a EU
Forex: Americký dolar na konci týdne posiluje
Komodity: Ceny ropy po nepříznivé statistice z USA a Číny klesají
Pražská burza v závěru týdne vylepšila své historické maximum
Pražská burza v týdnu posunula své maximum, index PX stoupl o téměř procento
Forex: Koruna v závěru týdne stagnovala k euru, o pět haléřů oslabila vůči dolaru
Forex sentiment 25.7.2025
Swingové obchodování bitcoinu 25.7.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 25.7.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Bitcoin vs. Ethereum: Kdo přinese větší zisky?! | Investiční Memento
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (25.7.2025)
Technologické akcie znovu na rekordech. Co přinesou výsledky za Q2?
Proč je dobré, dát občas pohlavek (obrazně)
Praktické okénko: Revize dlouhodobějších obchodů na cross měnových párech
Metaracionalita v tradingu: Proč je „nevím“ často ta nejvýdělečnější strategie
Berkshire Hathaway po odchodu Buffetta: Má stále místo v portfoliích?
Moje cesta prop tradingem: Řízená ztráta nezkazila pozitivní sérii obchodů
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 21.–27. července
Bitcoin vs. Ethereum: Kdo přinese větší zisky?! | Investiční Memento
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (25.7.2025)
Technologické akcie znovu na rekordech. Co přinesou výsledky za Q2?
Proč je dobré, dát občas pohlavek (obrazně)
Praktické okénko: Revize dlouhodobějších obchodů na cross měnových párech
Metaracionalita v tradingu: Proč je „nevím“ často ta nejvýdělečnější strategie
Berkshire Hathaway po odchodu Buffetta: Má stále místo v portfoliích?
Moje cesta prop tradingem: Řízená ztráta nezkazila pozitivní sérii obchodů
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 21.–27. července
Forexové online zpravodajství
Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci posílením o 0,4 %
Denní shrnutí: Obchodní dohoda s EU podporuje optimismus na konci týdne 🎯
Apple čelí existenční hrozbě, pokud nezačne působit v oblasti generativní AI
Tři trhy, které sledovat příští týden (28. 07. 2025)
Americké indexy rostou díky nadějím na uzavření obchodní dohody s EU 📃🔎
Index DAX na konci týdne zavírá se ztrátou
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
WAG: Citi zvýšila cílovou cenu na 1,02 GBP a ponechala doporučení na stupni „buy“
Týden na akciových trzích: Indexy PX i S&P500 na rekordech, trhy podporuje vidina dohody o clech
Akcie Abivaxu prudce vzrostly o téměř 600 % po průlomové studii na ulcerózní kolitidu
Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci posílením o 0,4 %
Denní shrnutí: Obchodní dohoda s EU podporuje optimismus na konci týdne 🎯
Apple čelí existenční hrozbě, pokud nezačne působit v oblasti generativní AI
Tři trhy, které sledovat příští týden (28. 07. 2025)
Americké indexy rostou díky nadějím na uzavření obchodní dohody s EU 📃🔎
Index DAX na konci týdne zavírá se ztrátou
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
WAG: Citi zvýšila cílovou cenu na 1,02 GBP a ponechala doporučení na stupni „buy“
Týden na akciových trzích: Indexy PX i S&P500 na rekordech, trhy podporuje vidina dohody o clech
Akcie Abivaxu prudce vzrostly o téměř 600 % po průlomové studii na ulcerózní kolitidu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Výsledky zisků a tržeb společnosti Unipetrol
Ranní komentář: Akcie korigují ztráty z minulého týdne, krypto pokračuje v korekci
Ropa zahajuje korekci zisků z minulého týdne, evropské akcie dál rostou
Ranní zpráva z finančního trhu: Francouzský průmysl i americká důvěra dnes ukážou sílu
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 18. říjnu vzrostly o 5474 tisíc barelů
Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB a údaje o PMI v centru pozornosti
Koruna nabírá další ztráty po slovech z ČNB i měnového fondu
Volkswagen byl tak zelený, až zapomněl, že ideologie a trh se moc nepotkávají. Největší evropskou automobilku táhnou ke dnu obří investice do elektromobility a nízký zájem o tyto vozy
GBP/USD
Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti
Výsledky zisků a tržeb společnosti Unipetrol
Ranní komentář: Akcie korigují ztráty z minulého týdne, krypto pokračuje v korekci
Ropa zahajuje korekci zisků z minulého týdne, evropské akcie dál rostou
Ranní zpráva z finančního trhu: Francouzský průmysl i americká důvěra dnes ukážou sílu
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 18. říjnu vzrostly o 5474 tisíc barelů
Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB a údaje o PMI v centru pozornosti
Koruna nabírá další ztráty po slovech z ČNB i měnového fondu
Volkswagen byl tak zelený, až zapomněl, že ideologie a trh se moc nepotkávají. Největší evropskou automobilku táhnou ke dnu obří investice do elektromobility a nízký zájem o tyto vozy
GBP/USD
Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti
Blogy uživatelů
Jednoduché způsoby, jak získat bezplatně financovaný účet od prop trading firmy
Měnový pár GBP/CAD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Sell in May letos neplatí. Investoři si chtějí v létě spravit chuť
Proč je potřeba oddělit identitu od výsledků v tradingu
Způsobí ropa světovou krizi?! | Investiční Memento #58
Společný London Break (8. díl)
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 19.–23. května?
Euro: Nastal čas kúpiť?
Moje cesta prop tradingem – povedené shorty na USD/CAD a vyjádření ČNB k prop tradingu
Je na obzoru další krize?
Jednoduché způsoby, jak získat bezplatně financovaný účet od prop trading firmy
Měnový pár GBP/CAD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Sell in May letos neplatí. Investoři si chtějí v létě spravit chuť
Proč je potřeba oddělit identitu od výsledků v tradingu
Způsobí ropa světovou krizi?! | Investiční Memento #58
Společný London Break (8. díl)
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 19.–23. května?
Euro: Nastal čas kúpiť?
Moje cesta prop tradingem – povedené shorty na USD/CAD a vyjádření ČNB k prop tradingu
Je na obzoru další krize?
Vzdělávací články
Jak se obchodovalo v březnu podle fialových indikátorů
Video seriál pro začátečníky: Sedm důvodů, proč začít investovat do akcií
Intradenní obchodníci XIII. - využití oscilátoru RSI - díl I.
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Fibonacci na finančních trzích
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
Jak fungují prop firmy?
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
VIDEO: Aktuální trhy z pohledu FOREX obchodníka
Jak se obchodovalo v březnu podle fialových indikátorů
Video seriál pro začátečníky: Sedm důvodů, proč začít investovat do akcií
Intradenní obchodníci XIII. - využití oscilátoru RSI - díl I.
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Fibonacci na finančních trzích
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
Jak fungují prop firmy?
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
VIDEO: Aktuální trhy z pohledu FOREX obchodníka
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Americký dolar klesá, vůči koši měn nejníže za tři měsíce
Zlato - Intradenní výhled 25.7.2025
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 30.10.2024
Elon Musk těží z růstu akcií Tesly, je už třikrát bohatší než investor Buffett
Obchodujeme kryptoměny: NEO/USD (NEO) - technická analýza 21.4.2021
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 9.4.2025
Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války
EUR/CHF - Intradenní výhled 28.10.2022
NZD/USD - Intradenní výhled 13.4.2021
Šéfka EK pohrozila omezením čínského dovozu
Forex: Americký dolar klesá, vůči koši měn nejníže za tři měsíce
Zlato - Intradenní výhled 25.7.2025
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 30.10.2024
Elon Musk těží z růstu akcií Tesly, je už třikrát bohatší než investor Buffett
Obchodujeme kryptoměny: NEO/USD (NEO) - technická analýza 21.4.2021
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 9.4.2025
Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války
EUR/CHF - Intradenní výhled 28.10.2022
NZD/USD - Intradenní výhled 13.4.2021
Šéfka EK pohrozila omezením čínského dovozu
Témata v diskusním fóru
TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne u Purple Trading
FOREX trading
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, GBP/AUD a kryptoměnu Bitcoin
Praktická ukázka: Další pohodička
Test programu StartTrader od firmy Fintokei
Bankovní doporučení
Různé hladiny nabídky
Krypto šeptanda (2.5.2025)
Trpělivost versus Koncentrace
Hlasování
TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne u Purple Trading
FOREX trading
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, GBP/AUD a kryptoměnu Bitcoin
Praktická ukázka: Další pohodička
Test programu StartTrader od firmy Fintokei
Bankovní doporučení
Různé hladiny nabídky
Krypto šeptanda (2.5.2025)
Trpělivost versus Koncentrace
Hlasování