Neděle 14. července 2024 03:30
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Plán obchodování měnových párů EUR/USD a GBP/USD na 4. července 2024

04.07.2024 11:27  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pokud se podíváme na ekonomické zprávy, zdá se zvláštní, že dolar oslabuje. Konečné údaje o indexech podnikatelské aktivity v eurozóně dopadly lépe než předběžné odhady, ale stejně tak tomu bylo i ve Spojených státech. V eurozóně však hovoříme o poklesu, zatímco v Americe ukazatele vykazují růst. Navíc růst zaměstnanosti ve Spojených státech byl mnohem vyšší, než se očekávalo. Logicky by tedy měl dolar růst.

Problém spočívá v rostoucím vlivu politických faktorů. Debaty mezi Bidenem a Trumpem vyvolaly mezi členy Demokratické strany a jejími příznivci paniku. Právě včera začala média zveřejňovat články, které naznačovaly, že by Biden možná měl svou kandidaturu z nadcházejících prezidentských voleb odvolat. To do hry vnáší významný faktor nejistoty, který přispěl k oslabení dolaru.

Dnes bude trh pravděpodobně stagnovat v souvislosti se svátkem Dne nezávislosti.

analytics6686390538762.jpg

EUR/USD vykazuje nárůst objemu dlouhých (long) pozic, takže pár opustil rozpětí 1,0670/1,0750. V důsledku toho se kotace lokálně dostala nad úroveň 1,0800. Aby mohla vstoupit do další fáze růstu, musí se cena usadit nad úrovní 1,0800, což by mohlo naznačovat proces oživení vzhledem k nedávnému korekčnímu cyklu. V opačném případě by se cena mohla obrátit opačným směrem a posunout se k horní hranici předchozího rozpětí.

analytics6686390ae4a29.jpg

GBP/USD zažívá podobný nárůst objemu dlouhých (long) pozic. Support na úrovni 1,2600 slouží jako základna, od které se cena obrátila. Kupující čelí významné úrovni na 1,2800, což je oblast, která opakovaně působila jako rezistence.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Pohyb páru byl ovlivněn zprávou o americkém HDP, protože během dne jednoduše nedošlo k žádným dalším událostem ani ke zveřejnění zpráv. Britské libře se podařilo vzrůst pouze na úroveň 1,2502, protože čtvrtletní údaj o HDP se ukázal být jedenapůlkrát nižší, než se předpokládalo. Americká ekonomika zpomaluje, a to je špatná zpráva. Skutečnost, že se hospodářský růst USA ochladil, povede v budoucnu ke zpomalení inflace. A čím rychleji inflace zpomalí, tím dříve přistoupí Federální rezervní systém k uvolnění své měnové politiky, což je pro dolar špatné. Stále se domníváme, že trh nezohlednil ani polovinu faktorů, které způsobují pokles páru GBP/USD, takže očekáváme jeho další pokles. Prozatím zůstává klesající trend nedotčen.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstu. Libra se i nadále obchoduje směrem vzhůru, ačkoli v pátek prolomila vzestupnou trendovou linii. Přestože ani v pátek, ani v pondělí neexistovaly žádné záminky nebo důvody k nákupu britské měny, pohyb vzhůru pokračuje. Trh stále nakupuje i přesto, že včera nebyly k dispozici žádné zprávy ani reporty. Tento vzestupný pohyb je tedy zcela nelogický a je možné ho obchodovat pouze v případě, že zcela ignorujete fundamentální a makroekonomické události, nebo v době jejich absence. I kdyby cena tento týden konsolidovala pod trendovou linií, nemusí to nutně znamenat, že bude následovat klesající trend.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Také měnový pár GBP/USD zahájil v úterý velmi slabý pohyb směrem dolů, který byl vyvolán odrazem od technické úrovně. Podobně jako v případě eura tento odraz a mírný pokles nemusí nutně naznačovat rodící se klesající trend. Libra již měsíc a půl roste, přičemž v posledních třech týdnech vykazuje pohyb vzhůru bez zjevných důvodů. Proto bychom se nedivili, kdyby cena v blízké budoucnosti překonala úroveň 1,2787 a libra by nadále rostla.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit klesající pohyb poté, co cena konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií, ale nepodařilo se mu to. Trh však postrádal fundamentální a makroekonomickou podporu, aby mohl pokračovat v pohybu vzhůru. Cena nepřekonala pondělní maximum, takže formálně se trend v hodinovém grafu změnil na klesající. Libra však formálně nezačala klesat, i když tomu všechny faktory nasvědčují.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek posunul výše, což bylo poměrně neobvyklé. V první polovině dne neměla libra žádný fundamentální důvod k růstu a ve druhé polovině byly důvody spíše formální. Britská měna však začala růst dlouho před zveřejněním amerických makrodat, která se ukázala být méně optimistická, než se očekávalo. Druhý odhad amerického HDP za první čtvrtletí byl revidován níže – pod předběženým odhadem na úrovni 1,6 % – na úrovni 1,3 %. To odpovídalo prognózám. Trh tedy v podstatě neměl na co reagovat, protože zpomalení HDP se již očekávalo. K výraznější odchylce od prognóz nedošlo, ale americký dolar přesto klesl. Domníváme se, že se jedná pouze o náhodu, ale náhod je v poslední době až příliš mnoho. Libra nadále často roste, i když k tomu nemá žádný důvod.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Včera GBP/USD netrvalo příliš dlouho se rozhodnout, jakým směrem se vydá. V první polovině dne se trh formálně pokusil o mírnou korekci směrem dolů, ale ve druhé polovině dne dolar prudce ustoupil kvůli slabým údajům obsaženým ve zprávě ISM Manufacturing z USA. Celkově byl tento index v pondělí jediným důvodem k oslavám. Upozorňovali jsme, že jde o důležitou zprávu a slabší hodnota určitě vyvolá pokles dolaru, který vůči libře oslabuje, i když k tomu není žádný zjevný důvod. Proto nás nepřekvapilo, že dolar klesl o 100 pipsů. Pokud i zbytek amerických zpráv z tohoto týdne vykáže průměrné nebo slabé hodnoty, pak není pochyb o tom, že dolar bude pokračovat v poklesu.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Také měnový pár GBP/USD se v pondělí snažil pokračovat ve svém vzestupném pohybu, který trvá již několik týdnů, ale ceně se nepodařilo dosáhnout svého nedávného lokálního maxima poblíž hladiny 1,2611. To je celkem dobrá zpráva, protože ačkoli byla nedávná americká makrodata zklamáním, fundamentální pozadí stále hovoří ve prospěch amerického dolaru. Britská libra v uplynulém roce příliš dlouho rostla a příliš dlouho setrvávala na nejvyšších úrovních, místo aby vykazovala pokles. Proto stále očekáváme pokles libry, zejména nyní, kdy cena prolomila vzestupnou trendovou linii.
 • Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
 • Plán obchodování měnových párů EUR/USD a GBP/USD na 12. března
  Ačkoli situace na trhu práce zůstala i přes mírný pullback beze změny, trend, který se objevil včera, může nabrat nabrat na obrátkách a pokračovat, neboť prognóza naznačuje, že americká inflace zrychlí z 3,1 % na 3,2 %. Pokud se tak stane, Federální rezervní systém do léta úrokové sazby nesníží. Mnozí se však domnívají, že ke snížení dojde již na jaře, takže revize těchto očekávání nevyhnutelně povede k posílení dolaru. Navíc údaje z trhu práce ve Velké Británii pravděpodobně zvýší tlak na libru, protože podle prognózy míra nezaměstnanosti vzroste z 3,8 % na 3,9 %.
 • Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 13. února
  Euro a libra celý týden stagnovaly, ale dnes může dojít k výrazným pohybům. Například u libry může dojít k poklesu, protože podle prognóz se nezaměstnanost ve Spojeném království zvýší z 3,9 % na 4,0 %. Cena by tak mohla klesnout mírně pod spodní hranici současného rozpětí. Po otevření americké seance však libra nejenže vzroste k horní hranici rozpětí, ale vydá se i dále vzhůru. Totéž čeká i euro, protože růst spotřebitelských cen v USA může zpomalit z 3,4 % na 3,1 %. To posílí očekávání snížení sazeb ze strany Fedu, což bude dostatečným důvodem pro oslabení dolaru. Jakákoli změna očekávání ohledně kroků Fedu tento proces posílí.
 • Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 14. března
  Evropa v současné době čelí procesu deindustrializace, neboť tempo jejího poklesu dosáhlo závratných 6,7 %. Potvrzují se tak předchozí prognózy, že růst cen energetických zdrojů v regionu bude mít vážné ekonomické důsledky. Trh však nereagoval okamžitě, dolar dokonce zlevnil, byť nevýrazně. Zdá se, že trh se před zasedáním Federálního výboru pro volný trh, které se uskuteční příští týden, zastavil. S největší pravděpodobností bude ignorovat i dnešní údaje z USA, kdy například počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzroste jen o zhruba 7 000. Maloobchodní tržby, které významně ovlivňují dynamiku ekonomiky, rovněž vzrostou z 0,6 % na 1,0 %. To by teoreticky mělo vést k posílení dolaru, ale vzhledem k tomu, že ani inflace nedokázala pohnout trhem, očekávat od maloobchodních tržeb něco jiného se zdá být výzvou.
 • Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 22. února
  Vyjádření představitelů ECB a Fedu, stejně jako obsah zápisu ze zasedání FOMC, trh nijak neovlivnily, protože nepřinesly nic nového, zejména pokud jde o pravděpodobné načasování zahájení uvolňování měnové politiky. To vedlo k tomu, že euro a libra stagnovaly.
 • Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 27. února
  Nedávno zveřejněné údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, ačkoli měly o něco větší váhu než údaje o prodejích domů, neměly na trh výrazný vliv. Podle prognóz se však sníží o 4,0 %, což naznačuje, že spotřebitelská aktivita poklesla, což by mohlo vést ke zpomalení americké ekonomiky. Možná je ještě příliš brzy hovořit o recesi, ale jisté signály takovému vývoji skutečně nasvědčují. Pokud k tomu dojde, poptávka po dolaru se propadne a vytrhne trh ze stagnace, která začala minulý čtvrtek.
 • Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 29. února
  Tržní dynamika zůstala navzdory vysoké volatilitě na začátku týdne stejná. Přestože cena dolaru dopoledne klesla, do odpoledne se vrátila na své předchozí hodnoty, a to zejména kvůli prázdnému makroekonomickému kalendáři. Druhý odhad amerického HDP za 4. čtvrtletí se navíc shodoval s tím prvním, což nijak nestimulovalo náladu na trhu.
 • Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 6. února
  Euro a libra již několik dní prudce klesají v důsledku extrémně slabých údajů o cenách výrobců v eurozóně. Index údajně vykázal pokles z -8,8 % na -10,6 %, což naznačuje nejen pokles inflace, ale také rostoucí riziko deflace spojené s možným postupným vstupem do recese. Zdá se, že Evropská centrální banka nejenže jako první z klíčových měnových autorit přistoupí ke snížení úrokových sazeb, ale pravděpodobně tak učiní velmi rychle. V důsledku toho se úrokový nepoměr, který již nyní zvýhodňuje dolar, bude jen prohlubovat.
 • Plán obchodování pro EUR/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Rostoucí trend se v úterý nezměnil. Záměrně jsme zmenšili měřítko hodinového časového rámce, abychom ukázali celý pohyb, který začal před více než měsícem a půl. Podstatné je, že se EUR/USD dvakrát usadil pod vzestupným kanálem a v ani jednom případě jsme se nedočkali poklesu páru. Stabilně se vyvíjí směrem vzhůru, ale často ustupuje. Impulzivní skoky směrem vzhůru jsou poměrně malé, stejně jako následné pullbacky. Pár se pohybuje různými směry, ale děje se tak při nízké volatilitě. Začátečníci by proto měli mít jasno v tom, s jakým typem pohybu mají v současné době co do činění.
 • Plán obchodování pro GBP/USD na 11. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
  GBP/USD se ve středu nadále obchodoval na vyšší úrovni, jako by se nic nestalo. Britská libra nadále vykazuje převážně nelogické pohyby. Dolar klesal minulý týden, což bylo logické – proč ale pokračuje v poklesu také tento týden? Už půl roku však opakujeme, že nikdo nedokáže vysvětlit, proč libra nadále roste. Navzdory tomu, že Bank of England možná na příštím zasedání začne snižovat sazby a inflace ve Velké Británii klesla na 2 %, trh vidí pouze zpomalení inflace v USA (ke kterému ve skutečnosti nedochází) a nadále sní o snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. A nejen sní, ale skutečně v něj věří! Proto může libra růst, jak dlouho chce, protože k růstu nepotřebuje žádné důvody. Včera šéf Fedu Jerome Powell vystoupil s druhým pololetním vyjádřením před americkým Kongresem, ale pokles dolaru to zjevně nevyvolalo, protože v takovém případě by vykázal růst také pár EUR/USD.
 • Plán obchodování pro GBP/USD na 13. února
  Než se ponořím do nové obchodní myšlenky, chci poznamenat, že aktivita obchodníků na trhu byla v minulém týdnu velmi nízká. Dnes byly ve Spojeném království zveřejněny již tři poměrně důležité zprávy, ale jediné, co se jim podařilo, bylo vyvolat růst libry o 30 bodů. Z mého pohledu se jedná o velmi slabou reakci trhu, která svědčí o zřejmém faktu: trh v současné době nemá náladu na aktivní obchodování.
 • Plán obchodování pro GBP/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Včera se měnový pár GBP/USD odrazil od úrovně 1,2603, což vyvolalo nepatrný pokles. Na rozdíl od eura může britská libra pokračovat v klesajícím trendu, pokud se trh hodlá zapojit do prodejů. Přinejmenším by měla klesnout na úroveň 1,2633. Libra však prochází nízkou volatilitou a k poklesu se staví zdrženlivě. Ve Velké Británii ani v USA se v posledních dvou dnech neodehrály žádné zajímavé události, takže trh neměl na co reagovat. V pondělí nás dokonce překvapil poměrně trendový, intradenní pohyb! Jelikož však cena nedokázala překonat úroveň 1,2693, můžeme nyní očekávat pokles páru, zejména proto, že na středu nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
FTMO král