Neděle 03. březen 2024 00:59
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

USD/JPY stojí před důležitou překážkou na ceně 148,81

06.02.2024 10:54  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

USD/JPY se v předchozím týdnu přiblížil k překonání úrovně 148,81 a zaznamenal dvouměsíční maximum. Podle ukazatele RSI by si trh mohl v krátkodobém horizontu udržet pozitivní momentum, jelikož je ukazatel pozitivně skloněný poblíž úrovně 70 a MACD prodlužuje svůj býčí pohyb nad svou spouštěcí a nulovou linií. Rychlý Stochastics však naznačuje, že se trh nachází v překoupené oblasti, a proto je možné určité oslabení. Směrem vzhůru by se cena mohla pokusit překonat bariéru 148,81 a znovu otestovat oblast 149,70-150,00 zabranou z maxim v listopadu 2023. Obrat směrem dolů by naopak mohl najít okamžitý support v oblasti 148,412 před zasažením 50-periodového jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 145,60. Pokud ten nedokáže medvědí pohyb zastavit, dalším cílem by mohla být psychologická hranice 144,00. Pokud se zaměříme na širší výhled, ten byl v posledních třech týdnech neutrální a pouze rozhodné uzavření nad úrovní 148,81 by mohlo obnovit býčí obraz. Na druhou stranu výrazný pokles pod 200-periodový SMA na úrovni 144,75 by mohl výhled posunout k medvědímu.

Vývoj měnového páru USD/JPY (denní graf - D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány neprofesionálním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 72.88 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • USDJPY se stahuje z 200denního SMA
  USD/JPY ustoupil od hlavní rezistence na úrovni 137,50, která se shoduje s 200 SMA (červená linie), přestože guvernér BoJ Kuroda odvrátil možnost obratu a uvedl, že "BoJ se snaží trvale a stabilně dosáhnout svého 2% inflačního cíle doprovázeného růstem mezd". Podle našeho názoru to bude pravděpodobně trvat delší dobu". Analytici s úzkými vazbami na tvůrce politiky nicméně naznačili, že BOJ by mohla opustit omezení výnosů desetiletých dluhopisů již v příštím roce kvůli rostoucím vyhlídkám, že inflace a mzdy překonají očekávání, jak uvedla agentura Reuters. Slabost zelené měny v úterý mezitím navzdory nedávným údajům z USA poukázala na odolnou ekonomiku a posílila argumenty pro další zpřísňování měnové politiky.
 • USD/JPY se stále nachází v korekční oblasti
  Aby býci na trhu USD/JPY přilákali nové kupce, budou muset překonat blízkou rezistenci 151,65 a posunout se nad vrchol z roku 2022 na úrovni 151,93. V takovém případě by cena mohla nabrat na síle směrem k důležité oblasti trendové linie odporu na úrovni 153,00. Při dalším úspěšném boji tam by cena mohla skočit do omezující zóny 155,40-156,60 zabrané v období březen-červen 1990.
 • USD/JPY se vrací do růstového trendu
  USD/JPY po výrazné korekci, která utlumila sílící řeči o intervencích, opět obchoduje výše. Pár se připravuje na vstup do velmi rušné oblasti, když se býci snaží získat zpět kontrolu nad trhem a využít pokračující konvergence jednoduchých klouzavých průměrů (SMA) ve svůj prospěch. Ukazatele hybnosti se v této fázi zdají být převážně na straně býků.
 • USDJPY se vrací zpět na důležitou resistenci
  Opětovný nástup risk-on sentimentu má výrazný dopad a ocenění japonského jenu Ten po silném růstu z přelomu minulého roku kompletně odevzdal dřívější zisky a vrací se na d úroveň 109 USDJPY. Co více, měnový pár USDJPY se dostává zpět k silné resistenci na úrovni horní hrany konsolidačního pásma (109,70), ve kterém se drží od loňského prosince. Ta může být důležitou bariérou pro býky na USDJPY a cenovým targetem pro uzavírání ziskových pozic.
 • USD/JPY Silný up-trend, ale pozor na 109.77
  USD/JPY zaznamenal velmi silný vzestup, a to jak při měsíčních, tak týdenních úrovních odporu H5. V tomto okamžiku by obchodníci měli sledovat 109,77. Cena by mohla být odmítnuta směrem k 108.96 a 108.15 k zóně POC. POC zóna je místo, kde by cena mohla opět odrazit. Pokud 109.80 přestřelí, dávejte pozor na 110.20 a 110.50. Dnes je pátek, takže můžeme vidět nějaké zisky později odpoledne.
 • USDJPY si stále neví rady s důležitým supportem, TA
  Měnový pár USDJPY dál bojuje s hranicí 100 jenů za dolar. Ta je především důležitou psychologickou bariérou, kterou v ...
 • USD/JPY: Situace na trhu je pod kontrolou býků
  Jen své příznivce na začátku roku vážně zklamal. Na konci roku 2023 do něj byla vkládána významná očekávání. Vzhledem k očekávané divergenci v měnových politikách Federálního rezervního systému a Bank of Japan (BoJ) se očekával pokles páru USD/JPY. Začátkem února však japonský jen ztratil vůči americkému dolaru více než 5 % své hodnoty a právem si drží pozici nejméně výkonné měny mezi měnami zemí G10. Tento trend trvá již poslední dva roky.
 • USD/JPY Skrytá medvědí divergence před rozhodnutím FOMC
  Hlavní zpráva dne je rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách. Vedle oficiálního oznámení o sazbách zpráva obsahuje prognózu FOMC pro inflaci a hospodářský růst v příštích dvou letech a rozpis jednotlivých prognóz úrokových sazeb FOMC.
 • USD/JPY spěchá na 84,18 brzdí jej americký dolar
  Americká měna zkorigovala svůj vzestup z minulého týdne a po středečním oznámení o rozšíření dal&s...
 • USD/JPY stále roste
  Na většině trhu americký dolar oslabuje, ale vůči Japonskému jenu roste. Z dlouhodobého horizontu bude dolar i nadále pod značným tlakem. Japonský jen tento týden klesl o 0,2 % a dostal se pod tlak ze strany dolaru, když nový guvernér Bank of Japan zopakoval, že centrální banka bude udržovat svou uvolněnou měnovou politiku. Pár dnů se pohybujeme kolem ceny 134.68. Pokud budou dnes pozitivní zprávy pro americký dolar, tak by se trh mohl podívat nad cenu 136,00 až k rezistenci na ceně 136,80. Vyhlášení na americkém dolaru je naplánované na 14:30, budou se řešit žádosti o dávky v nezaměstnanosti a prodej domů na sekundárním trhu.
 • USD/JPY STOUPÁ PŘED AMERICKOU ZAMĚSTNANOSTÍ
  Dolar narostl oproti japonskému jenu na nejvyšší úroveň za posledních tři a půl roku, před dnešním zveřejněním čísel t...
 • USDJPY testuje důležitou dlouhodobou resistenci
  Měnový pýr USDJPY se přiblížil k důležité technické bariéře. Jedná se o dlouhodobou resistenci na úrovni klesající trendové linky, která je testována počtvrté za posledních pět let.
 • USDJPY testuje kľúčovú rezistenciu
  Pár USD/JPY vymazal skoré straty a obchoduje sa vyššie, pretože investori strávili čerstvé údaje, ktoré ukázali, že miera nezamestnanosti v Japonsku sa v novembri mierne znížila, zatiaľ čo maloobchodná aktivita v krajine rástla menej, ako sa očakávalo. Aj nedávne komentáre guvernéra BoJ Haruhika Kurodu zavážili len mierne. Kuroda odrazil špekulácie, že centrálna banka čoskoro opustí svoju ultra uvoľnenú menovú politiku po prekvapivej úprave 10-ročného výnosového cieľa z minulého týždňa. Kuroda povedal, že „banka sa bude snažiť dosiahnuť cenový cieľ udržateľným a stabilným spôsobom, sprevádzaný zvyšovaním miezd, pokračovaním menového uvoľňovania pod kontrolou výnosovej krivky. Dodal, že sa predpokladá, že podmienky na trhu práce v Japonsku, najmä pre nepravidelných zamestnancov, sa budú ďalej sprísňovať.
 • USDJPY: Trhy sa pripravujú na veľkú volatilitu
  USDJPY pár sa obchodoval bez výraznejšej zmeny počas Londýnskej seansy a zelená bankovka zatiaľ dokázala ubrániť 109.50.
 • USD/JPY – Trh zpět u oblíbené hranice 77,9
  Jen dnes sílí o 0,1% d/d na 78,1. Trh se ráno odrazil od klíčového podpůrného pásma 77,7 - 77,9, další...
 • USD/JPY už klesá 4 týdny v řadě, čeká se na průraz stovky
  Teprve podesáté za posledních 10 let se daří posilovat japonskému jenu na páru s americkým dolarem 4 týdny v řadě. Dosavadní oslabení páru USD/JPY o 1,1 % v tomto týdnu dává docela slušnou jistotu, že předběžný výsledek bude dnes potvrzen. Sázky na oslabení jenu dávají z mnoha pohledů smysl, zatím ale zůstávají nevyslyšeny. Pár aktuálně bojuje s technickou bariérou na hodnotě 100. Bez zásahu vlády nebo centrální banky se zdá být jeho další pokles nevyhnutelný.
 • USD/JPY ve vzestupném kanálu
  USD/JPY se od poloviny března obchoduje ve vzestupném kanálu, překračuje klíčové technické úrovně a zaznamenává po sobě jdoucí vyšší maxima. Zdá se však, že pár v nejbližší době konsoliduje poté, co se mu nepodařilo překonat maximum z listopadu 2022 na úrovni 142,24. Pokud býčí tlaky přetrvají, musí se cena zpočátku přihlásit k nedávnému odmítnutí oblasti 142,24. Po proražení této resistence by pár mohl vystoupat k zářijovému maximu 145,89, než dojde k otestování úrovně 148,80.
 • USD/JPY v korekci, USD v divergenci
  Růst páru USD/JPY, započatý v polovině září, byl ukončen v pátek na kursu 80,66. Počínající korekce se pr...
 • USD/JPY – Volatilita slábne, trh čeká na Fed
  Jen dnes mírně posiluje o 0,2% d/d k úternímu závěru na 81,1, když volatilita...
 • USD/JPY v růstovém kanálu
  USD/JPY se od poloviny března obchoduje v růstovém kanálu. V posledních několika seancích se však pár obchoduje do strany poté, co byl jeho postup odmítnut v horní části býčího vzorce. Ukazatele hybnosti v současnosti naznačují, že nákupní síly ustupují. Ukazatel RSI tiká směrem dolů, ale zůstává nad svou hranicí 50denního klouzavého průměru. Kdyby se kupující pokusili posunout cenu výše, mohli by se setkat s počáteční rezistencí na šestiměsíčním maximu 140,90.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new