Středa 31. květen 2023 18:57
reklama
The Trading Pit
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
ActivTrades banner
reklama
Dukascopy new

Krátký komentář Simona Peterse, analytika trhů s kryptoměnami

22.05.2023 17:23  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Poptávka po bitcoinech nadále klesá, protože trhy se nervózně blíží k druhé polovině roku

Kryptoměna začala týden těsně nad 26 500 dolary na platformě eToro, na začátku týdne se vyšplhala na něco málo přes 27 250 dolarů a poté se propadla pod 26 250 dolarů. V současné době se však pohybuje kolem 26 550 USD, což podtrhuje vyčkávací přístup, který na trzích převládá.

Ethereum zakončilo týden kolem 1 790 USD, což je mírný nárůst oproti výchozí pozici 1 770 USD, ale oscilovalo mezi maximy nad 1 820 USD a minimy pod 1 760 USD.

Nejistota na trzích je nadále poháněna vyčkáváním a sledováním kroků centrálních bank. Předseda amerického Fedu Jerome Powell v pátek naznačil, že zvyšování sazeb by se nyní mohlo pozastavit. Centrální banka si však v posledních měsících získala mezi trhy pověst poněkud nespolehlivého partnera, takže pohyby aktiv se obchodují v nejistotě.

Strike se přesouvá do Salvadoru a přechází do celosvětového měřítka

Společnost Strike, která se zabývá bitcoinovými platbami, oznámila, že stěhuje své sídlo do bitcoinově přátelského Salvadoru a zároveň rozšiřuje svou platební síť na 65 trhů.

Firma je považována za klíčového hráče v růstu přijetí bitcoinu, zejména proto, že využívá síť k vytvoření platební infrastruktury. Rozšíření na tak velkou základnu by mohlo mít seismické důsledky pro poptávku po kryptoměně, zejména při expanzi do regionů, jako je Argentina, kde je místní měna vysoce znehodnocena inflací.

Zajímavý je také přesun sídla do bitcoinu přátelského Salvadoru – v USA se vedou poměrně vážné diskuse o tom, jak je krypto regulováno. Pro inovativní formy, jako je Strike, to vytváří neúnosně nejisté prostředí, v němž mohou působit a zároveň se snažit růst. Dokud se to nevyřeší, očekávejte, že uvidíte více subjektů v pohybu.

Grayscale má další pokus o bitcoinový ETF

Společnost Grayscale, která se zabývá správou kryptoaktiv, se podle FT znovu pokouší o spuštění bitcoinového ETF – což regulační orgány v USA dosud odmítaly povolit. Zdá se, že plánem není předložit 100% bitcoinový ETF založený na spotové ceně, ale spíše jako součást širšího portfolia zaměřeného na bitcoin.

Dosud bylo v USA povoleno investovat do bitcoinových ETF pouze prostřednictvím futures kontraktů na Chicagské komoditní burze, nikoliv prostřednictvím spotové ceny kryptoaktiva. Zatímco ETF se spotovou cenou jsou k dispozici na mezinárodní úrovni, jeho neexistence v USA vynechala klíčový trh pro toto kryptoaktivum.

Přitažlivost ETF se spotovou cenou bitcoinu spočívá v tom, že investoři budou moci vlastnit kryptoaktiva bez nutnosti je skutečně držet a provádět transakce prostřednictvím sítě, místo toho budou nakupovat tradiční finanční nástroje (TradFi) prostřednictvím institucí TradFi. Pokud by to bylo povoleno, mohlo by to mít transformační účinek na poptávku.

Uložte si bitcoiny na starém gameboyi

Kryptografický startup Keyp vyvíjí způsob, jak mohou majitelé bitcoinů ukládat své tokeny na starý gameboy. Tento proces zahrnuje hraní jakési hry na gameboyi, která odemyká seed fráze v náhodných úkolech a interakcích.

Pomineme-li triky, kryptopeněženky se v současné době stávají stále důležitější součástí ekosystému. Uživatelé již nějakou dobu bojují s obtížnou UX, která je překážkou jejich přijetí. Ukládání bitcoinů na gameboyi je jednoznačně novinkou, ale podtrhuje důležitý vývoj v oblasti ukládání kryptoaktiv.

V konečném důsledku je osobní úložiště digitálních peněženek nedílným aspektem kryptografického ekosystému. Přestože vytváří jistotu vlastní úschovy, je nezbytné pečlivě ukládat seed fráze a bezpečnostní informace, aby nedošlo k úplné ztrátě kontroly nad těmito kryptoaktivy.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Krátkodobé inflačné tlaky v USA sú najvyššie od roku 2008. Dolár aj napriek tomu slabne
  Tak, ako zakaždým v posledných mesiacoch, som sa po zverejnení americkej inflácie pozrel na jej detailné dáta, z ktorých je možné vyčítať krátkodobejšie inflačné tlaky. A tie rastú, trojmesačná anualizovaná jadrová inflácia dosiahla 2,9% a polročná anualizovaná jadrová inflácia dosiahla 2,6%. V druhom prípade sa jedná o najvyššiu úroveň od roku 2008 a v prvom o druhú najvyššiu (jeden údaj z roku 2011 bol vyšší). Krátkodobé inflačné tlaky sú teda najvyššie v poslednej dekáde, čo by malo v najbližších mesiacoch vytlačiť nahor aj medziročnú infláciu, ktorá ostala na úrovni 1,8%.
 • Krátkodobé stlačování BTC neskončilo, cena BTC počítá s 17% týdenním nárůstem
  Analytici jsou stále přesvědčeni, že cenová akce BTC může prolomit cenovou hranici 23 000 dolarů v datech Ethereum Merge a US CPI.
 • Krátkodobý odraz vzhůru se konečně dostavil, evropské akcie i dluhopisy rostou
  Série hlubokých poklesů na akciových trzích je dneškem přerušena. Vzhůru míří jak evropské indexy, tak americké futures, které naznačují pozitivní start v zámoří. Pohyb vzhůru má docela sílu, např. DAX přidává 1,5 procenta, ale zatím nedorovnává ani včerejší ztráty.
 • Krátkodobý trend SPX má stále podporu
  Zelená linie – support trendové linieSPX se obchoduje kolem úrovně 4 144, předtím znovu otestoval support trendové linie, který je v následujícím grafu znázorněn zeleně. Cena zůstává v býčím trendu, protože stále vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Support je na úrovni 4 100, a dokud budeme obchodovat nad ní, budou krátkodobý trend stále ovládat býci. Průraz pod tuto úroveň bude známkou slabosti, a jak jsme vysvětlili v předchozím příspěvku, pokud se nedokážeme udržet nad úrovní 4 100, bude se SPX pohybovat s největší pravděpodobností k dalšímu krátkodobému supportu na úrovni 3 960 – 4 000.
 • Krátkodobý výhled na pár EUR/USD.
  Pár EUR/USD se na začátku týdne ve skutečnosti nijak nevyvíjí, protože cena se obchoduje poblíž páteční zavírací ceny. Pohybuje se okolo hladiny 1,1450 a zatím vytvořila vzestupný kanál. Krátkodobý trend bude býčí, dokud tento kanál zůstane neporušený.
 • Krátkodobý výhled pro pár EUR/USD
  Pár EUR/USD se obchoduje poblíž úrovně 1,1268. Cena na začátku týdne vlastně nijak nepokročila, protože se dál obchoduje uvnitř obchodního rozpětí. Obchodníci musí trpělivě čekat, až cena prorazí jeho hranice.
 • Krátkodobý výhled pro zlato zůstává bezútěšný
  Krátkodobý výhled pro zlato zůstává bezútěšný, analytici jsou na zlatě v drtivé většině medvědí, protože úroveň 1 650 dolarů za unci byla v pátek prolomena.
 • Krátkodobý výprodej na akciích a posílení JPY - Ranní tržní analýza 19.10. 2018
  Včera, po zavření akciových trhů v Evropě, přišel krátkodobý, výraznější výprodej na akciových indexech jak v USA, tak v Evropě. Tento tzv. risk-off mód podpořil Japonský jen (JPY), který výrazněji posílil proti většině hlavních měn. Nejméně bylo posílení JPY patrné proti USD, který včera držel svou sílu, kterou nabral po středečním zveřejnění zápisu FOMC.
 • Krátký komentář k aktuálnímu dění na trzích včetně aktuálního propadu PMI v eurozóně
  Ropa navazuje na včerejší růst. WTI se vyšplhalo na necelých 15 dolarů za barel Brent se obchoduje nad úrovní 21 dolarů za barel. Cenový vzestup souvisí s eskalujícím geopolitickým napětí na Blízkém východě. Nicméně dokud přetrvá hlavní problém – tj. kolaps poptávky a hrozící naplnění skladovací kapacity, zůstane tato surovina velmi volatilní. Nelze vyloučit, že v polovině května opět nastanou peripetie s blížící se expirací krátkých kontraktů, jejichž cena může opět nabýt záporných hodnot.
 • Krátký komentář k očekávání jaké rozhodnutí přinese probíhající zasedání amerického FEDu
  Všeobecně se očekává, že Fed ponechá po svém zasedání, které se koná tento týden, úrokové sazby beze změny. FOMC (Federal Market Open Comittee, tj. Rada guvernérů Fedu)
 • Krátky sprievodca začínajúceho obchodníka
  Radi by ste vstúpili do sveta finančných trhov? Zaujíma Vás problematika tradingu, ale neviete, ktorý z finančných inštrumentov by ste si mali zvoliť? Nevadí, v nasledujúcom krátkom videu Vám Katarína Hrubovčáková bližšie ozrejmí samotnú problematiku tradingu a taktiež vysvetlí zásadný rozdiel medzi obchodovaním a investovaním. Zároveň Vám predstaví aj aktuálnu ponuku finančných inštrumentov spoločnosti XTB. Pevne veríme, že Vás nasledujúce video zaujme a pomôže Vám pri výbere konkrétneho finančného trhu.
 • Krátký squeeze na EUR/USD
  Dnes proběhl na evropské měně k dolaru poměrně krátký squeeze na 1,2160. Způsobila to informace Nowotného z ECB, že se zvažuje udělit záchrannému fondu ESM bankovní licenci. To by vlastně znamenalo tisk nových peněz. V této situaci se jedinou alternativou jeví zlato. To také zareagovalo prudkým růstem o 20 USD až na 1600. Pokud dojde k extrémní situaci a restartuje se finanční systém, pak zlato je jedním z mála prostředků jak si uchovat kupní sílu (po nemovitostech a uměleckých dílech).
 • Krátký squeeze na EUR/USD
  Dnes proběhl na evropské měně k dolaru poměrně krátký squeeze na 1,2160. Způsobila to informace Nowotného z ECB, že se...
 • K reálným intervencím zřejmě ČNB nepřikročí
  Před dnešním měnověpolitickým zasedáním bankovní rady ČNB včera panoval na domácím devizovém trhu klid...
 • Kreatívny Fed, ECB ako mŕtvy chrobák
  Po dátach trhu práce v USA väčšinou zvykne prísť útlm v podobe prázdnejšieho kalendára. Víkendové a dnešné ranné dáta však značne negatívne...
 • Kreditní analýza aneb Smrtící koktejl pro korporátní dluhopis
  Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů (angl. corporate bonds). Jak se ovšem mohli investoři přesvědčit například na dluhopisech e-shopu s módou Zoot, s korporátními dluhopisy je vždy spjato nezanedbatelné kreditní riziko (angl. credit risk). Jak poznat korporátní dluhopis, u kterého je přítomno nepřiměřeně vysoké kreditní riziko, že společnost nedostojí řádně a včas svým závazkům zaplatit úroky a při splatnosti také jistinu? V našich kreditních analýzách sledujeme vývoj celé palety indikátorů, nejvíce se nicméně zaměřujeme na zadluženost a cash flow neboli peněžní toky. Toto přitom platí pro nefinanční a nerealitní společnosti. Finanční podniky jako banky a realitní společnosti se analyzují trochu jinak.
 • Krejčířova vila se dnes prodala za pětinu původní odhadní ceny, v podstatě za cenu pozemku. Končí nejsledovanější série aukcí realitního majetku v novodobé historii ČR
  Černošická vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře se dnes vydražila za 21,4 milionu korun, tedy nominálně za zhruba dvacetinu nákladů její výstavby, které jsou odhadovány na více než 400 milionů korun.
 • Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná
  Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp. dolary na devizový účet Gazprombanky, ruské státní banky, plyn poteče do EU i tehdy, pokud Gazprombanka nepřevede získané devizy v rubly. Znemožnění převodu ovšem v takovém případě nesmí být důsledkem případných dalších sankcí na Rusko uvalených.
 • Kreml odhaduje, že Rusko má kryptoměny v hodnotě 200 miliard USD
  Podle údajů zpravodajských služeb TASS, Rusové vlastnili do prosince 2021 kryptoměny v hodnotě téměř 5 bilionů rublů. Ruští občané údajně podle vládních odhadů vlastní kryptoměny v hodnotě 16,5 bilionu rublů (214 miliard USD).
 • Kreml: Spojené státy po únicích z Nord Streamu zvýšily cenu LNG i jeho prodej
  Spojené státy po únicích plynu z podmořského potrubí Nord Stream zdražily zkapalněný zemní plyn (LNG) a zvýšily jeho prodej. Bez bližších podrobností to dnes podle tiskových agentur prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Spojené státy v minulosti opakovaně kritizovaly výstavbu plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a nyní těží ze zvýšeného zájmu o LNG především v Evropě.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex Autochartist nove