Pátek 24. březen 2023 13:33
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
XTB konference brezen 2023

Krátkodobá analýza bitcoinu na 8. února 2023

08.02.2023 14:54  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

analytics63e3a8bde86e2.jpg

Modré linie – medvědí divergence RSI.

Zelená linie – support

Bitcoin se obchoduje přibližně za 23 118 USD. Krátkodobý trend je neutrální, protože cena se pohybuje většinou do strany. Na hladině 23 447 USD vytvořila nižší maximum, ale dál se obchoduje nad klíčovým supportem zelené trendové linie. RSI dosáhl modré klesající trendové linie a vykazuje známky odmítnutí. Cena vytvořila nižší maximum a nyní má větší šanci prorazit pod support zelené trendové linie. Tento support je na hladině 22 745 USD. Průraz pod ni umožní pohyb přinejmenším k hladině 21 200 USD.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Kranjec (ECB, Slovinsko)
  " postoj ECB je jednoznačný a&...
 • Kranjec (ECB, Slovinsko)
  "ECB ešte neprijala stanovisko k tomu, či sa sad...
 • K rastu výnosov z dlhopisov môže prispievať aj rast inflačných očakávaní
  Zhruba od začiatku mesiaca sme vo väčšine krajín svedkami rastu výnosov z dlhopisov. Je to dosť zaujímavý fenomén, keďže pri negatívnej nálade na trhoch (ktorú dokumentuje nielen pokles akcií, ale aj rast „indexu strachu“ VIX), investori vyhľadávajú bezpečné štátne dlhopisy a silnejším dopytom tlačia ich výnosy nahor.
 • Krátce před zásadní událostí na trzích znovu sílí optimismus
  Podobně jako včera před inflačním reportem i dnes před výsledky zasedání Fedu získává na trzích navrch optimismus. Americké akciové burzy po otevření míří nahoru asi o půl procenta a strhávají s sebou také Evropu. Pro zdejší indexy to však zatím znamená jen umazávání ztrát, přičemž většina z nich je stále mírně v červeném. Pokles amerických kratších dluhopisových splatností naznačuje převažující důvěru, že Fed zmírní svůj jestřábí postoj. Evropa i v tomto s odstupem následuje, takže kondice dluhopisů se odpoledne zlepšuje i zde. Eurodolar se mezitím usazuje u 1,0655.
 • Krátká rekapitulace nejnabitějšího týdne sezóny – Earnings
  Co jsou to earnings? Earnings jsou kvartální výsledky (finanční ukazatele) společnosti, které jsou zveřejňovány veřejně obchodovanými společnostmi. Pokud byste si měl vybrat pouze jeden dokument, dle kterého se rozhodnete, zda se oplatí do určité společnosti investovat, tak si nejspíše vyberete zprávy o kvartálních výsledcích firem. Jelikož tyto zprávy obsahují zásadní informace o společnosti včetně čistého zisku, zisku na akcii, zisku z pokračujících operací a prodeje, díky analýze těchto informací mohou investoři posoudit finanční zdraví společnosti a na základě toho pak investovat.
 • Krátkodobá analýza bitcoinu
  Bitcoin se obchoduje pod 20 000 USD. Po dosažení nového nižšího minima okolo 18 240 USD se cena bitcoinu odrazila výše k předchozímu supportu, který je nyní rezistencí. Cena je nyní odmítnuta na úrovni 19 600–19 800 USD. Dokud se cena bude obchodovat pod 20 000 USD, očekáváme, že prodejní tlaky budou pokračovat a cena se posune níže k 16 000 USD. Očekává se, že zítřejší prohlášení Fedu zvýší volatilitu na trzích a očekává se, že bude ovlivněn i bitcoin. Technicky zůstává střednědobý a krátkodobý trend medvědí.
 • Krátkodobá analýza bitcoinu
  Bitcoinu se podařilo znovu vyšplhat nad cenovou úroveň 30 000 USD, ale upřímně, cena v posledních třech týdnech žádný skutečný pokrok neudělala. Stále se obchoduje do strany. Minulý týden jsme zaznamenali falešný průraz dolů k úrovni 27 000 USD, ale býci zakročili a poskytli support.
 • Krátkodobá analýza bitcoinu na 13. února 2023
  Bitcoin se obchoduje kolem 21 600 USD. Krátkodobý trend je nyní medvědí, protože cena v grafu 4H vytváří nižší minima a nižší maxima. Vytvořila také klesající kanál. Bitcoin nedávno prorazil pod klíčový krátkodobý support a díky medvědím výstrahám RSI dál věříme, že jeho cena zůstává náchylná k dalšímu poklesu. Horizontální support se nachází přinejmenším na týdenním minimu na ceně 21 488 USD. Cena zatím tento support respektuje. Pokud pod něj prorazí, pak bychom měli očekávat pokles ke spodní hranici kanálu poblíž úrovně 20 800 USD. Rezistence kanálu se nachází na ceně 22 040 USD.
 • Krátkodobá analýza bitcoinu na 20. května 2022.
  Bitcoin se obchoduje přibližně na ceně 30 260 USD pod klíčovou krátkodobou rezistencí na hladině 31 000 USD. Cena zatím rezistenci atakovala třikrát, ale býci se nad ni nedokázali dostat. Rezistence v oblasti červeného obdélníku byla potvrzenou hladinou rezistence. Průraz nad tuto hladinu by vygeneroval býčí signál.
 • Krátkodobá analýza bitcoinu na 8. června
  Bitcoin se obchoduje nad úrovní 30 000 USD. Cena se déle než měsíc pohybuje do strany bez zřetelného směru. V průběhu posledního měsíce se pokusila prorazit nahoru i dolů, ale protisíly ji zatlačily zpět do obchodního pásma, ve kterém je od května. Klíčový support zůstává na ceně 28 600 USD. Ačkoli se cena obchodovala pod touto úrovní, nezaznamenali jsme pod ní denní zavírací cenu. Rezistence zůstává na ceně 31 600 USD. Ačkoli jsme byli svědky pohybu a denní zavírací ceny nad touto úrovní, cena se další den rychle obrátila dolů a býci nad ni nedokázali prorazit.
 • Krátkodobá analýza bitcoinu po novém vyšším maximu
  Bitcoin po zasedání FOMC vůči dolaru posílil, když vytvořil nové vyšší maximum na úrovni 24 258 USD. Cena bitcoinu vytvořila nové maximum, ale RSI ji nenásledoval. Jak jsme uvedli v předchozí analýze, bitcoin měl potenciál růst od úrovně 22 500 USD k úrovni 25 000 USD, zatímco potenciál poklesu je pořád větší. Velmi pravděpodobný je pohyb pod cenu 20 000 USD. Další nižší maximum podle RSI v grafu 4H. Další varování pro býky. Nedávné minimum na ceně 22 522 USD je nyní klíčovým supportem a úrovní obratu trendu. Na ceně 22 722 USD nalezneme i významný support, jehož průraz zvýší i šanci na průraz úrovně 22 522 USD. Slábnoucí uptrend podle RSI by měl brzy nabídnout obrat. Býci musí být opatrní a musí si chránit zisky.
 • Krátkodobá analýza dolarového indexu 19. října 2022.
  Dolarový index zůstává v býčím trendu a vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Cena se obchoduje kolem úrovně 112,65 nad klíčovými trendovými liniemi supportu. Nejbližší klíčová rezistence se nachází na úrovni 113,45. Denní uzavření nad touto úrovní umožní pohyb k úrovni 115. Support se nachází na úrovních 111,40 - 111,70. Dokud bude cena nad touto úrovní, krátkodobý trend zůstane býčí a očekává se, že cena dosáhne nových maxim. Zatím nic nenasvědčuje důležitému vrcholu nebo obratu směrem dolů. Prvním takovým signálem by bylo prolomení ceny pod modrou vzestupnou trendovou linii.
 • Krátkodobá analýza etherea na 25. srpna 2022.
  Ethereum se obchoduje na úrovni 1 712 USD těsně pod Fibonacciho retracementem 38 % celého poklesu z nedávných maxim na úrovni 2 029 USD. Jedná se o první významnou rezistenci Fibonacciho retracementu a v případě jejího překonání bychom měli očekávat pohyb etherea přinejmenším k úrovni 1 750 USD a dále k úrovni 1 780 USD. Cena bude v nejbližší době vytvářet vyšší maxima a vyšší minima, zvlášť po dvojitém dnu na úrovni 1 520 – 1 530 USD. Support se nachází na úrovni 1 670 USD, a dokud se cena bude držet nad touto úrovní, mohlo by ethereum dosahovat vyšších úrovní Fibonacciho retracementu. Neschopnost udržet se nad úrovní 1 670 USD by mohla vyústit v testování nedávných minim na úrovni 1 520 – 1 530 USD.
 • Krátkodobá analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato 10. ledna 2023
  Zlato se obchoduje přibližně na ceně 1 870 USD. Krátkodobý trend je podle indikátoru cloud Ichimoku stále býčí, protože cena se v grafu 4H drží nad (cloudem) Kumo. Vykazuje ale známky slabosti, protože se obchoduje pod linií Tenkan-sen (indikátor červené linie). Zatím je příliš brzy na slova o výrazném obratu, nicméně obchodování pod linií Tenkan-sen je známkou slabosti, a pokud bude cena pokračovat tímto způsobem, mohli bychom se dočkat pullbacku k linii Kijun-sen (indikátor žluté linie) na cenu 1 852 USD. Support cloudu je na ceně 1 838 USD. Vzhledem k existenci dalších krátkodobých indikátorů, které pro blízkou budoucnost naznačují překoupené podmínky, není vyloučeno testování supportu cloudu.
 • Krátkodobá analýza páru BTC/USD
  Bitcoin je v krátkodobém býčím trendu. Cena se v posledních dnech stabilně obchoduje nad cenovou hladinou 45 000 USD. Překonala důležitou krátkodobou Fibonacciho rezistenci a má potenciál pohybu nahoru k hladině 50 500 USD.
 • Krátkodobá analýza páru EUR/USD na 30. září 2022.
  Pár EUR/USD ve srovnání s včerejškem vytvořil nové vyšší maximum a dostal se do těsné blízkosti Fibonacciho retracementu 50 %. Cena se obrací dolů a pro krátkodobý trend je velmi důležité, zda se býci dokážou udržet nad úrovní 0,9635. Je možné, že pár EUR/USD dosáhne úrovně Fibonacciho retracementu 61,8 %, není to ale nevyhnutelné. Zatím vytvořil nižší maximum na dnešních maximech 0,9854. Celý odraz nahoru by klidně mohl skončit a mohli bychom začít znovu klesat k novým minimům. Průraz pod úroveň 0,9635 zvýší šance tohoto medvědího scénáře. Pokud se naopak býkům podaří prorazit nad úroveň 0,9950, mohli bychom být v počáteční fázi většího pohybu nahoru minimálně k úrovni 1,02. Zatím zůstáváme v medvědím trendu a takový je i náš primární scénář.
 • Krátkodobá analýza páru USD/CHF.
  Pár USD/CHF se obchoduje nad klíčovou rezistencí 0,9475 a dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Cena se od konce března stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu.
 • Krátkodobá analýza SPX na 8. září 2022
  Včera měli býci na na SPX výrazně pozitivní den. Index si připsal 1,83 % a uzavřel přibližně na 3 980 bodech. Cena neprorazila žádnou významnou úroveň rezistence a zůstává uvnitř krátkodobého medvědího kanálu, který vytvořila. RSI poskytl býčí divergenci, která krátkodobé obchodníky varovala před možným odrazem. Došlo k němu včera a cena nyní atakuje horní hranici kanálu. Je pokles z 4 324 bodů u konce? Dokud cena bude pod 4 020 body, dál budeme věřit v krátkodobý medvědí trend a budeme vyhlížet nová nižší minima.
 • Krátkodobá analýza SPX 21. dubna 2022.
  V předchozích příspěvcích jsme obchodníky upozorňovali, že SPX je náchylný na pohyb dolů k hladině 4 350. Cena klesla až na 4 369. Dosáhla horizontálního supportu předchozího březnového maxima.
 • Krátkodobá analýza zlata na 18. března 2022.
  Zlato se obchoduje přibližně na ceně 1 935 – 1 940 USD. Cena se po prudkém poklesu z 2 070 USD na 1 894 USD odráží nahoru. Pohybuje se směrem k oblasti rezistence 1 960 – 1 977 USD. Krátkodobý support se nachází na hladině 1 925 USD. Býci nechtějí vidět průraz pod ni.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Tickmill logo