Sobota 26. listopad 2022 22:44
reklama
Purple Trading VIP zona 2022
reklama
Instaforex webinar petr plechac
reklama
XTB konference 2022 invest
reklama
XTB konference 2022 invest

Předpovědi cen dogecoinu jsou nyní býčí, protože Elon Musk znovu převzal Twitter?

05.10.2022 13:51  Autor: Coinfy  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Cena dogecoinu dnes vzrostla téměř o 9 %, protože akvizice Elona Muska na Twitteru je zpět na pořádku dne. Obnoví se dogecoin na svá maxima z roku 2021?

Nejnovější SEC podání Elona Muska

Dopis zaslaný právníkům Twitteru z „Muskových stran“ na webu sec.gov uvádí:

Pánové: Jménem X Holdings I, Inc., X Holdings II, Inc. a Elona R. Muska vám píšeme, abychom vám oznámili, že Muskové strany hodlají přistoupit k uzavření transakce zamýšlené společností smlouva o fúzi z 25. dubna 2022.

Akcie Twitteru také napumpovaly zprávy, více než DOGE – mohla by kryptoměna zaostávat za akciemi a cena DOGE by mohla růst výše?

Cena akcií Twitteru uzavřela úterní seanci nárůstem o 22 % na 52,05 USD. Elon Musk se chystá koupit Twitter za 54,20 dolaru za akcii za 44 miliard dolarů.

Předpověď ceny dogecoinu

Dogecoin se nyní obchoduje za přibližně 0,065 USD, přičemž v době tisku dosáhl intradenního maxima těsně nad 0,066 USD.

Dogecoin je stále asi o 92 % nižší ze svého historického maxima 0,74 USD krátce předtím, než se Elon Musk objevil v Saturday Night Live, aby diskutoval o populárním meme coinu, v květnu 2021.

Navzdory tomuto 18měsíčnímu medvědímu trhu má Dogecoin stále tržní kapitalizaci 8,7 miliardy dolarů, což je největší meme token na krypto trhu.

Jeho nejbližší konkurent Shiba Inu má tržní kapitalizaci 6,3 miliardy dolarů a nový meme coin Tamadoge nedávno vzrostl o 1 870 % z předprodeje tokenů a dosáhl tržní kapitalizace přesahující 150 milionů dolarů, čímž předstihl Baby Doge Coin a Dogelon Mars.

Vzhledem k vysoké tržní kapitalizaci a inflačnímu aktivu může mít Dogecoin potíže se zotavením. Každý tweet nebo zpravodajská událost Elona Muska, která dříve způsobila nárůst cen dogecoinů – jako například Tesla akceptující DOGE pro nákupy zboží, a později SpaceX – byly plně vysledovány.

Konzervativní investoři si možná budou chtít počkat, až uvidí, zda tato nejnovější rally cen dogecoinů může skutečně vyvolat nový vzestupný trend.

Z hlediska technické analýzy by to znamenalo, že vyšší minima a vyšší maxima budou vytištěna na grafu s vysokým časovým rámcem (HTF). Na týdenním grafu, pokud cena DOGE může začít uzavírat svíčky nad 0,089 dolaru, struktura trhu by se obrátila býčí.

Zejména jeden z nejlepších obchodníků s kryptoměnami na Twitteru, TraderSZ, otevřel dlouhou pozici zaměřenou na tuto úroveň minulý týden, kdy cena Dogecoinu byla 0,06 USD.

Z makro pohledu jen málo naznačuje dlouhodobý obrat ceny, ale i když týdenní svíčková vzrostla o 11,6 %. TraderSZ má tendenci provádět krátkodobé obchody v postranním rozsahu.

Je nyní dogecoin dobrou investicí?

Každá krátkodobá pumpa Dogecoinu byla příležitostí pro vysoké R:R short v roce 2022 – i když pokles o 92 %, DOGE má malou využitelnost a nekonečnou zásobu, takže má prostor pro další snižování.

Další známý obchodník Altcoin Sherpa nyní zvažuje dogecoin short od současných úrovní, protože tento poslední krok související s Elonem Muskem. Jeho aktuální předpověď ceny dogecoinu je medvědí.

Jak počátkem tohoto roku tweetoval generální ředitel Robinhood Vlad Tenev, Dogecoin nedokáže konkurovat standardní transakci debetní kartou jako prostředek směny a platby.

Jednou spekulací mezi držiteli dogecoinů je, že jakmile Elon Musk bude vlastnit Twitter, DOGE by se mohla stát „nativní měnou“ platformy sociálních médií – nicméně miliardář pro to zatím nepředložil žádný plán.

Přečtěte si náš celý příspěvek s předpovědí cen Dogecoinů, kde se blíže podíváte na historii cen Dogecoinů, více TA a fundamentální analýzy a některé možné býčí prognózy.

Podívejte se také na naši nedávnou předpověď ceny Tamadoge, potenciálního „zabijáka dogecoinů“, který je deflační s nízkou fixní nabídkou a silným růstovým potenciálem, zvýrazněný včera v Cointelegraphu.

Nejprve jsme zkontrolovali TAMA v naší předprodejní sekci kryptoměn a od jejího 18násobného nárůstu ceny jsme také přidali další recenze předprodeje tokenů, včetně tokenu IMPT.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Přední krypto analytici očekávají, že BTC klesne pod 30 000 USD
  Býčí jízda se na kryptoměnovém trhu objevila na začátku února. Zdálo se, že by brzy mohl začít plnohodnotný vzestupný trend. Na grafech bitcoinu a dalších hlavních digitálních aktiv se začala vytvářet býčí reverzní formace. Když však nastal čas prolomit linii ramen a připravit se na býčí rally, americký Fed oznámil, že brzy zvýší sazby. Geopolitická rizika situaci ještě zhoršila a investoři se obrátili ke zlatu.
 • Před oznámením rozhodnutí Fedu o sazbách bitcoin vyvinul krátkou rally
  Před oznámením rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách bitcoin vyvinul krátkou rally. Vzrostl nad 38 000 USD, což je nejvyšší úroveň od 21. ledna. To ukazuje, že se kryptoměna postupně zotavuje z propadu zaznamenaného v pondělí, kdy klesla na 33 000 USD.
 • Před podvodnými půjčkami se mějte na pozoru
  Komerční článek: V posledních deseti letech se absolutně roztrhl pytel s nejrůznějšími rychlými půjčkami, ať už online, nebo na ruku. Bohužel i když velké množství z poskytovatelů půjček jsou solidní společnosti, najde se mezi nimi i dostatek podvodníků.
 • Předpokládaný růst zlata
  Mnoho lidí považuje zlato za pojistku proti inflaci, ale rostoucí úrokové sazby od toho investory odlákávají, protože se kvůli tomu zvyšují náklady spojené s držbou.
 • Předpověď Bank of America
  Podle komoditních analytiků z Bank of America povede zvýšená pozornost věnovaná globální dekarbonizaci po konferenci OSN o klimatických změnách (COP 26) k růstu poptávky po kritických průmyslových kovech. Aby do roku 2050 dosáhl dekarbonizačních cílů, bude těžební průmysl muset pravděpodobně zdvojnásobit kapitálové výdaje.
 • Předpověď cen Etherea za rok i pět let 
  Podle odborníků by mohlo Ethereum (ETH-USD) směřovat dále, jelikož patří mezi kryptoměny s nyní největší pozorností. Momentálně vzrostlo ETH o 5 % a cena za minci je tak více než 3 113 dolarů. Předpovědi cen této kryptoměny tak začali opět stoupat. A to z velké části souvisí s budoucím upgradem Etherea na Merge.
 • Předpověď ceny bitcoinu a etherea – velký den, pohled na rozhodnutí FOMC a Fedu v USA
  2. listopadu je cena bitcoinu trhaná a udržuje si úzké obchodní rozpětí 20 300 až 20 800 USD před rozhodnutím FOMC a Fedu. Podobně se Ethereum zvýšilo o méně než 0,50 % na 1 590 USD, což naznačuje nerozhodnost investorů před hlavními zprávami.
 • Předpověď ceny BTC a ETH– vzroste bitcoin na 23 000 dolarů?
  Během asijské obchdoní seance se cena BTC obchodovala poblíž cenové hranice 20 480 dolarů a potýká se s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu ve výši 21 000 dolarů. Podobně se i ETH propadlo o 2 % na 1 579 dolarů.
 • Předpověď ceny BTC od roku 2022 do roku 2026
  Bitcoin je digitální aktivum, které svou pozici v rámci finančních trhů povýšilo a dostalo přezdívku digitální zlato. Jedná se o kryptoměnu, která odporuje tlakům centrální vlády. Pandemie COVIDU-19 přišla s technologickou revolucí, která obchodníkům ukázala jak s pouhým připojením k internetu obchodovat s BTC.
 • Předpověď ceny Etherea: 7 609 dolarů v roce 2022 a 26 338 dolarů do roku 2030
  Ethereum (ETH) by mělo letos dosáhnout 7 609 dolarů. To je podle panelu 33 specialistů na fintech, kryptoměny a NFT. Podle nejnovější zprávy Finder.com o předpovědích cen Etherea, ETH dosáhne vrcholu na 7 609 dolarech v roce 2022. To je přibližně o 102% více než jeho cena na začátku roku 2022. nicméně Předpokládá se, že ETH skončí rok na 6 500 dolarech. To je podle průměru panelů.
 • Předpovědi ceny Etherea: Kam se ETH Coin dostane s nadcházející fúzí?
  Ethereum (ETH) má dnes vzestupný trend poté, co zveřejnilo působivou víkendovou rally spolu s několika dalšími populárními kryptoměnami. Proč kryptoměna ETH rychle stoupá? Ethereum dnes ráno nadále roste a zdá se, že je na koni vzrušení kolem nadcházejícího upgradu sítě Merge. Mnoho webových stránek nyní vydává býčí prognózy cen Etherea.
 • Předpovědi ceny zlata pro čtvrteční zprávu CPI
  Ekonomové dotazovaní různými zpravodajskými servery a simulační systém Fedu v reálném čase nazvaný Inflation Nowcasting se ve svých prognózách liší. Mají však společný názor, že inflace je extrémně vysoká a zůstane konstantní. Ale je to Federální rezervní systém, kdo předpovídá, že čtvrteční zpráva ukáže nejvyšší index spotřebitelských cen v porovnání s dotázanými ekonomy.
 • Předpovědi Federálního rezervního systému mohou otřást trhy
  Mezitím se tlak na americký akciový trh vrací. Představitelé Federálního rezervního systému se chystají na své dvoudenní zasedání a jsou připraveni předložit podrobnější údaje o tom, co očekávají v blízké budoucnosti od ekonomiky, inflace a trhu práce. Očekává se, že zítra budou zveřejněny nové prognózy, které mohou ukázat výrazný nárůst úrokových sazeb a nezaměstnanosti, protože právě to bude cena, kterou bude třeba zaplatit v boji s vysokou inflací.
 • Předpovědi z počátku roku klidně ignorujte
  Nejsem zrovna fanouškem příchodu nového roku a nových začátků, ovšem jde o přirozený běh života a hlavně investičního cyklu. Když přijde 1. leden, všichni jsou odpočatí, během Vánoc přečetli spoustu knih, zatímco prognostici pracují na plné obrátky (včetně mě). Ale nejlepší radou na leden, kterou jsem dostal od svého bývalého šéfa z firmy Chase, bylo: “Steene, nikdy nedělej žádné obchody v prvních dvou týdnech roku a ignoruj taky všechny předpovědi??
 • Předpovědi z Wall Street
  Cena zlata minulý týden na více než jeden den prolomila hranici 1 800 USD. Futures na zlato se obchodovaly poblíž pátečního denního maxima 1 815,70 USD, ale nad klíčovou psychologickou úrovní 1 800 USD se neuzavřely.
 • Předpověď páru AUD/USD na 14. června 2022
  Australský dolar velmi rychle klesá. Včera překonal cílovou hladinu 0,6951 (minimum z 18. května) a dnes ráno pod touto úrovní cena konsoliduje.
 • Předpověď páru AUD/USD na 17. května 2022
  Včera aussie vyvinul značné úsilí, aby se dostal z rozmezí 0,6930/60 a tyto snahy se dosažením cíle vyplatily. Nyní se cena usazuje nad horní hranicí rozmezí a připravuje se na pokračování k cílové úrovni 0,7056. Optimistický vývoj je způsoben tím, že signální linie oscilátoru Marlin se dostala z tlaku klesající trendové linie. Vypadá to tak, že když cena dosáhne cílové úrovně 0,7056, signální linie oscilátoru dosáhne hranice oblasti růstu. Synchronicita momentů poslouží jako zlomový bod pro měnový pár AUD/USD.
 • Předpověď páru AUD/USD na 18. července 2022
  Po pátečním růstu páru AUD/USD o téměř 50 bodů pokračuje cena v dnešní asijské seanci růstem a blíží se k cílové úrovni 0,6830 (minimum z 12. května). Oscilátor Marlin se v grafu denního časového rámce blíží k hranici rozmezí růstu, jehož překonání může vyvinout korekci k další cílové úrovni 0,6951.
 • Předpověď páru AUD/USD 10. června 2022
  Australský dolar včera klesl pod silným tlakem zahraničních trhů: ropa klesla o 0,81 %, železná ruda o 1,18 %, S&P 500 -2,38 %, dolarový index 0,73 %. Aussie se propadl o 91 bodů.
 • Předpověď páru EUR/USD na 14. června 2022
  Euro včera předčilo naši prognózu – došlo k propadu o 108 bodů a nyní se cena nachází v polovině cílové úrovně 1,0340. Na této cestě nejsou žádné překážky, ale otázkou je rychlost dalšího poklesu. Možná se dnes cena ještě zastaví, jelikož Federální rezervní systém zítra večer oznámí rozhodnutí o měnové politice.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB konference 2022 invest