Úterý 04. říjen 2022 12:58
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Purple Trading Room

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne

09.08.2022 12:53  Autor: Purple Trading  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Letní měsíce bývají co do objemu obchodování spíše pomalejší, hospodářské výsledky však do trhů vnáší zvýšenou volatilitu, které se obchodníci snaží využít. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za první srpnový týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.

PayPal (+ 9,53 %) - nízké očekávání základem úspěchu

Akcie společnosti PayPal byly od začátku roku doslova pod palbou, když smazaly přes polovinu své hodnoty. Srovnání s historickým maximem je ještě smutnější, aktuální cena je totiž o 70 % nižší. PayPal tak trochu doplatil na nevídaný úspěch během koronaviru, kdy akcie posílily o stovky procent díky boomu online nakupování. Společnost se však nedostatečně připravila na následné zpomalení aktivity po koronaviru a podobně jako u Netflixu na to doplatili investoři. PayPal navíc oficiálně přišel o partnerství s eBay, které jej vyměnilo za nizozemskou společnost Adyen. Uplynulý týden byl z pohledu společnosti podobně chaotický jako zbytek roku a není tak překvapení, že se právě PayPal stal nejobchodovanější CFD akcií v Purple Trading za minulý týden.
 
Hospodářské výsledky, slavný externí investor a odkup akcií. Tak by se dal zkrátit minulý týden společnosti PayPal. Samotné hospodářské výsledky společnosti za druhý kvartál roku nebyly nijak zázračné - tržby meziročně vzrostly o 9 % na 6,81 mld. USD a zisk naopak poklesl o 21 % na 1,08 mld. USD. Zisk přepočtený na akcii činil 93 centů. PayPal tak mírně překonal očekávání analytiků u obou ukazatelů. Pro platební společnosti jsou však neméně důležitými ukazateli celkový počet aktivních účtů, total payment volume a počet transakcí. Růst všech zmíněných ukazatelů však v posledních pěti kvartálech zpomaluje. Trh zprostředkování plateb je navíc vysoce konkurenčním prostředím.

paypal graf purple trading mt4
Graf č. 1: Akcie společnosti PayPal v platformě MT4 na časovém rámci M30 společně s 50 a 100 denním klouzavým průměrem

PayPal udělal v historii několik poměrně velkých chyb, které investoři neodpouštějí. Zejména se jedná o vytyčení příliš velkých cílů a jejich následné nesplnění. Společnost například očekávala, že mezi lety 2020 a 2025 zdvojnásobí počet aktivních účtů. Tento cíl však poměrně rychle opustila. Stejně tak výhled budoucích tržeb a zisků investory nejednou zklamal. PayPal se tak raději vydal cestou nižších očekávání, což se zatím zdá se vyplácí. Za poslední měsíc akcie posílily o 30 %, zejména díky podílu v hodnotě 2 mld. USD, který v PayPal koupil investiční fond Elliott Management.

Výhled na další měsíce však nehovoří příliš pozitivně a růst z posledního měsíce tak může být až příliš optimistický. Na obzoru je totiž několik známých i neznámých hrozeb. V květnu PayPal opustil dlouholetý CFO John Rainey, podnikání společnosti navíc příliš nepřeje růst úrokových sazeb v USA a také vysoká inflace. Poměr ceny akcie a zisku (P/E) je navíc přes 50, což je stále vysoká hodnota. Pozitivem může být alespoň odkup akcií, který by v letošním roce měl dosáhnout na 4 mld. USD. Faktorů způsobujících volatilitu tak bude zdá se stále dost a PayPal tak bude pro spekulanty nepochybně atraktivní i nadále.

Bank of America(+ 1,01 %) - miláček těch nejlepších

Akcie jedné z největších amerických bank mohou být překvapivým zástupcem na seznamu nejobchodovanějších CFD akcií. Bank of America totiž neprovázela žádná výrazná volatilitaani neměla v uplynulém týdnu hospodářské výsledky. I tak mohou však být akcie Bank of America zajímavé pro hodnotové investory i spekulanty. Akcie banky se aktuálně pohybují poblíže ročního minima a od začátku roku odepsaly přes čtvrtinu své hodnoty. S aktuálním P/E poměrem kolem 10 a dividendovým výnosem přes 2,5 % se tak může jednat o zajímavou volbu pro hodnotové investory. Bank of America je navíc také výraznou složkou portfolia Warrena Buffetta a slavných hedgeových fondů.

Bank of America graf purple trading mt4
Graf č. 2: Akcie společnosti Bank of America v platformě MT4 na časovém rámci M30 společně s 50 a 100 denním klouzavým průměrem

Jaké byly poslední týdny z pohledu Bank of America? V druhé polovině července společnost oznámila hospodářské výsledky, které investory poměrně potěšily. Tržby vzrostly o 6 % na 22,8 mld. USD a zisk dosáhl 6,25 mld. USD, což bylo sice ve srovnání s minulým rokem velké zhoršení (kvůli nákladům spojeným s regulací), i tak však společnost překonala očekávání analytiků.

Následující měsíce slibují volatilitu i mezi bankami.Zvyšování úrokových sazeb je pro banky spíše pozitivní, protože mohou získat větší úrok z vydaných půjček. Negativně však hovoří případná recese, která je neustále skloňována. Při recesi je bankovní sektor jedním z nejzasaženějších, jelikož lidé mají potíže splácet své úvěry. Bank of America se tak vyplatí sledovat i nadále.

Ferrari NV(+ 1,51 %) - když se na trzích daří lépe než na trati

Jediným neamerickým titulem na seznamu těch nejobchodovanějších je slavná automobilka Ferrari. Při pohledu na výkony značky Ferrari ve Formuli 1 se pravděpodobně ženou jejím fanouškům slzy do očí, na akciových trzích to však naštěstí neplatí. Akcie Ferrari od začátku roku poklesly o necelých 9 %, což je ve srovnání s většinou automobilek velmi slušný výkon. Nezapomínejme navíc na fakt, že luxusní automobilky jsou silně cyklické společnosti, kterým může případná recese výrazně uškodit. U Ferrari je však vše v naprostém pořádku, což dokládají i hospodářské výsledky, které automobilka zveřejnila minulý týden.

ferrari graf purple trading mt4
Graf č. 3: Akcie společnosti Ferrari NV v platformě MT4 na časovém rámci D1 společně s 50 a 100 denním klouzavým průměrem

Ferrari má za sebou rekordní kvartál. Nejedná se jen o počet špatných strategických rozhodnutí týmu Formule 1, ale i o počet prodaných automobilů. Tržby i zisk společnosti meziročně narostl o více než 20 % a společnost navíc zvýšila svůj odhad na zbytek roku, což je v aktuální době poměrně nevídaná událost. Ferrari za druhý kvartál roku dodalo 3 455 nových vozů - meziročně si tak splnilo svůj sen o 29 % více zákazníků. Nejoblíbenějšími modely jsou vozy s osmiválcem Portofino M a F8. Ferrari také zahájilo produkci nového vozu 296 GTB.

Největší eso z rukávu však Ferrari zatím nevytáhlo - jedná se o plánované SUV Purosangue, které má zahájit produkci příští rok. Tento model má úspěch téměř jistý, konkurenční Lamborghini prodalo od zahájení výroby SUV Urus již přes 20 000 kusů a jedná se tak o nejprodávanější model automobilky. I přes všechna pozitiva může být však případná recese pro akcie Ferrari velkým rizikem a pohled na vývoj akcie od začátku roku jasně ukazuje, že i zde panuje zvýšená volatilita.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Top 3 grafy tohoto týdne: US2000, GBPUSD, Brent
  Během brouzdání hlavními akciovými indexy se někdy zapomíná na Russell 2000 (US2000). Možná proto, že akcie malých firem nejsou pro některé investory zajímavé. Tento index si ovšem pozornost zaslouží. Během posledních dvou měsíců vzrostl o 27 %. Zároveň se ovšem přiblížil na dosah úrovně 200 denního klouzavého průměru, což může být pro některé býky výrazný varovný signál, zvláště pak po tak výrazném růstu na počátku roku. Momentum však zůstává silné a mohlo by pomoci překonat také medvědí signál ve formě včerejší svíčky. Pokud se kupujícím podaří překonat zmíněný klouzavý průměr, tak se mohou soustředit na další hladinu 1645 bodů, což je úroveň 78.6% Fibo poklesu, který započal na začátku června 2018.
 • TOP 3 grafy tohoto týdne: US500, EURUSD, Stříbro
  Vánoce jsou definitivně za námi a trhy se vrátily do svého standardního režimu. Obavy o zpomalení globální ekonomiky v kombinaci s nepřesvědčivými fundamenty z USA dopadly výrazně na finanční trhy. Nicméně jsme v posledních seancích byli svědky korekce, když data z amerického trhu práce potvrdily přetrvávající růstový potenciál druhé největší světové ekonomiky. Index S&P 500 (US500) se dostal na hladinu 2550 - 2600 bodů, která v nedávné době sloužila jako support. Jedná se pouze o korekci propadu, nebo se na akciových trzích konečně blýská na lepší časy? Více budeme vědět už v příštím týdnu, kdy začnou americké společnosti zveřejňovat své výsledky za poslední kvartál a také celoroční výsledky. Navíc jsme zatím svědky úspěšných rozhovorů mezi USA a Čínou o nové obchodní smlouvě. Z technického pohledu by zmíněná zóna supportu mohla bránit dalšímu navyšování zisku alespoň tedy v krátkodobém horizontu. Nelze zapomínat, že index propadl ze svých maxim o více než pětinu, takže z tohoto pohledu by medvědi mohli mít zatím dostatečnou sílu. Odvrácení hrozby obchodních válek by ale mohlo mít potenciál převážit trhy na býčí stranu.
 • Top 3 grafy tohoto týdne: US500, GBPUSD, AUDUSD
  Nejprve se dnes podívejme na široký americký index - US500 (S&P 500). Eskalace napětí mezi USA a Čínou ohledně vzájemného obchodu nabrala na dynamice a poslala globální akciové indexy do červených čísel. US500 ztratil 250 bodů (přes 8 %) jen za poslední týden. Na grafu můžeme vidět dolní limitu ovebalanční struktury, ovšem rychlost posledních ztrát byla velmi rychlá. Úroveň 2800 bodů zůstává nejbližším supportem a v případě, že bude proražena, tak další důležitou hladinou je až úroveň v okolí 2740 bodů (předchozí minimum a 38,2 % Fibo.
 • Top 3 grafy tohoto týdne: US500, TNOTE, OIL.WTI
  Na finančních trzích se stále nevzdává pozitivní nálada a zvláště to platí v případě amerického akciového trhu. Díky lepším statistikám z Číny a pozitivním poznámkám z vyjednávání o nové obchodní dohodě mezi USA a Čínou se S&P 500 (US500) stále tlačí na vyšší hodnoty. Důležitá hladina supportu nad úrovní 2800 bodů je stále vzdálenější a naopak otestování historických maxim nad hladinou 2940 stále pravděpodobnější.
 • TOP 3 grafy tohoto týdne: US500, TSLA.US, DE30
  Poklesy na akciových trzích byly v březnu tak prudké, že mnoho investorů neotálelo a naskočilo zpět na pozitivní vlnu. Nikdo příliš nečekal tak výrazný vzestup ve tvaru "V". Americké indexy už byly schopny vymazat 50 % ztrát, které utrpěly od poloviny února. Je však otázkou, zda ke korekci nedošlo příliš rychle. Přece jen globální ekonomika míří do jedné z nejhorších recesí v moderní historii. V dnešní analýze se hlouběji podíváme na důležité akciové indexy S&P500 (US500), DAX (DE30) a nedávnou hvězdu akciových investorů Teslu (TSLA.US), která se opět dere na výsluní.
 • TOP 3 grafy tohoto týdne: Zlato, Bitcoin, Tesla
  Rok 2020 začal na finančních trzích aktivně. Zlato výrazně vzrostlo kvůli růstu napětí na Středním východě. A výrazným vzestupem si těchto dnech prochází také Bitcoin. Na akciích jsme svědky extrémního nárůstu cen akcií automobilky Tesla. Dnes se podíváme na tyto finanční aktiva, a to také z pohledu technické analýzy.
 • Top 3 grafy týdne: DE30, OIL, US100 (06.04.2022)
  Zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC ve 20:00 je největší událostí dne. Trhy budou hledat náznaky tempa blížícího se kvantitativního zpřísňování a obsah dokumentu může mít velký dopad na trhy, včetně indexů. Obchodníci na komoditních trzích se zaměří na zprávu DOE v 16:30. Top 3 grafy tohoto týdne jsou DE30, OIL a US100.
 • Top 3 grafy týdne: US2000, USDNOK, Zlato
  Začátek roku je na Wall Street zatím velmi příznivý. Většina hlavních amerických indexů je v plusu, v čele s indexem Rusell2000. Ten je indexem malých amerických společností a od svého prosincového minima vystoupal už o téměř 20 %. K růstům pomáhá hlavně opatrnější měnová politika americké centrální banky a výhled pro pomalejší růst úrokových sazeb. Index tak mohl bez větších problémů prolomit znovu 50 MA a zlikvidovat přibližně polovinu ztrát, které nabral od loňského září.
 • TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie měsíce
  Výsledková sezóna amerických společností je v plném proudu a to s sebou přináší i zvýšenou volatilitu. Výjimkou tak nejsou pohyby o desítky procent po oznámení pozitivních, či negativních hospodářských výsledků. Velké cenové pohyby tradičně lákají obchodníky a spekulanty, kteří se na nich snaží vydělat. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za červenec. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
 • TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne
  Informace jsou jednou z nejcennějších komodit. Nikdo vám s naprostou jistotou neřekne, kam která akcie zamíří. Někdy však jen stačí vědět, kde a v jaký okamžik investoři zaujímají nejvíce pozic a pokusit se využít daného volume a případné volatility. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za minulý týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
 • Top 30 Panama Bank je „Bitcoin friendly“ a vítá krypto služby
  Panamská banka Towerbank otevírá své brány zákazníkům s bitcoiny a kryptoměnami v sérii tweetů a memů.
 • Top 5 biotech akcií pro rok 2018 – Celgene Corporation
  Biotech je notoricky známý jako riskantní business. Mnoho biotechnologických produktů neprodukují žádané výsledky konsistentně, zatímco jiné těžce získávají důvěru na trhu. Ovšem pokud se biotechnickému produktu podaří uspět, investoři pak mohou vydělat hodně peněz.
 • Top 5 biotech akcií – AbbVie
  AbbVie je producent Humira, což je lék na autoimunitní onemocnění. Společnost má také produkty zaměřující se na léčbu leukémie a hepatitis C nebo léky potlačující virus HIV. Navíc se AbbVie zabývá léčbou náhrady testosteronu a má léky na roztroušenou sklerózu. Akcie jsou v růstovém trendu od konce dubna 2017. Na konci září vystřelily nahoru poté, co společnost ukončila spor s Amgen Inc. (AMGN) a úspěšně zabránila konkurentovi vydat bio podobnou verzi Humira. Akcie AbbVie v lednu vyšplhaly k all-time intraday high přes $125, ale postupně klesly na současnou úroveň těsně nad $115.
 • Top 5 biotech akcií – Enzo Biochem
  Enzo nabízí léčbu nádorů cukrovky, kardiovaskulárních nemocí a infekčních onemocnění. Akcie mají rostoucí trend od března 2016 a formace nového base začala prosinci 2016. Stoupat začaly na počátku března 2017 a druhý velký nárůst přišel 11. černa 2017. Akcie jsou teď na novém base, který se začal formovat na konci června. S market cap něco málo přes $341 million představuje Enzo nejmenší společnost na našem seznamu, což může naznačovat větší volatilitu v sektoru, který je už tak známý pro svá “ups and downs”.
 • Top 5 biotech akcií – Exelixis
  Akcie vystoupaly na počátku roku 2017 a začaly tvořit base. Ten zůstal v konsolidační fází první polovinu roku. Prudce nahoru z base vyrazily na konci června 2017 a po určité volatilitě v průběhu roku vystartovaly v prosinci znovu prudce nahoru. U akcií lze vidět nějaké to “ups and downs” na začátku roku 2018 a nyní se obchodují mírně nad $30. Exelixis vstoupila minulý rok do licencované dohody s Takeda Pharmaceutical (TKPYY), která potěšila investory.
 • Top 5 biotech akcií – Gilead Sciences
  Kolem května 2016 se dostala cena Gilead do poklesu. Akcie dosáhly dna kolem $64, ale pak ostře vystartovaly vzhůru na konci června 2017. Další nárůst zaznamenaly v září 2017 a pak znovu na začátku tohoto roku, kdy dosáhle 52 týdenní maximum skoro $90 na konci ledna 2018. Akcie Gilead poté trochu poklesly na začátku února společně se širším trhem a ustálily se na současné ceně $81.73. I když zde panuje nejistota kolem pár produktů společnosti, je tu jeden potenciální katalyzátor v nové kombinaci léčby HIV, který byl navržen k prioritnímu posouzení Food and Drug Administration (FDA). Vyjádření by mělo přijít tento měsíc.
 • TOP 5 knih o moderním tradingu
  Čtení o byznysu začíná být svým způsobem jednotvárné. Lidé jsou zaplaveni oslavnými příběhy, které je mají inspirovat k jejich vlastnímu úspěchu. V oblasti tradingu na kapitálových trzích to platí dvojnásob. Ze všech stran se na vás obrací reklama formou příběhů, jak někdo zázračně zbohatl. Není však všechno zlato, co se třpytí.
 • Top 7 obchodních strategií úspěšných investorů
  Příliš mnoho investorů obchoduje bez uceleného systému – a mnoho z nich realizuje velké ztráty. Bezmyšlenkovitě otevírají pozice, často na základě nepodložených tipů od ostatních, nebo protože jim něco připadá aktuálně levné.
 • Tornádo jako terno pro pojišťovny? Teď je tornádo zatěžkávací zkouškou, dlouhodobě ale větší zájem Čechů o pojištění zvýší pojišťovnám ziskovost
  Progresivisté včetně pirátských poslanců začali po řádění tornáda na Moravě šířit blud, že jeho výskyt souvisí se změnou klimatu. Vylekali veřejnost, zato pojišťovny jim jistě zatleskají.
 • To se nevidí. Výdělky rostly zaměstnancům veřejné sféry o skoro 18 %, více než dvakrát výrazněji než zaměstnancům sféry soukromé
  Mzdy v Česku letos ve druhém čtvrtletí rostly po očištění o inflaci meziročně nejvýrazněji minimálně od roku 1997, konkrétně o 8,2 procenta. Závratný růst je dán poníženou základnou loňského druhého čtvrtletí, kdy ne ekonomiku i na mzdy nejtíživěji dolehla tehdy vrcholící pandemie. Také je dán tím, že se letos ve druhém kvartále vyplácely mimořádné odměny covidové zdravotníkům.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor