Čtvrtek 24. září 2020 04:37
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
Bossa live mentoring

Americký dolar posiluje již druhý týden po sobě

14.09.2020 14:40  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Investoři minulý týden nadále nakupovali americký dolar a světová rezervní měna tak vzrostla na nejvyšší úroveň od poloviny srpna. Horších než obvyklých výsledků dosáhl sentiment na akciovém trhu a dalších rizikových aktivech, což vedlo účastníky trhu k volbě bezpečnějších instrumentů, jako je americký dolar.

USD

V největší světové ekonomice nebylo publikováno mnoho zpráv. Mezi nejdůležitější patřila míry inflace v srpnu. Ta meziročně vzrostla na 1.3%, což překonalo očekávání. Bez potravin a energií činila inflace 1.7%, přičemž nejvíce rostly ceny ojetých automobilů a nábytku. Počet nových žádostí o zaměstnání zůstal stabilní na 0.9 milionu za týden.

Počet nových případů koronaviru zůstává na historickém maximu. V USA došlo k viditelnému zpomalení šíření, 35 000 případů denně za posledních 7 dní.

Indie se stala druhou nejrozšířenější zemí bez náznaků zpomalení, v průměru 7 000 denně za 7 dní. V Brazílii počet nových případů zpomalil na 27 tisíc, zatímco v Rusku mírně vzrostl na 5,2 tisíce. V Evropě se počty lišily, Španělsko upadalo, Itálie se stabilizovala a Francie rychle vzrostla nad čísla první vlny.

EUR

Hlavní měnový pár EUR / USD se v posledních měsících pohyboval v obchodním kanálu na nižší úrovni supportu 1.175. Mezi reporty patřila předběžná změna evropské ekonomiky ve druhém čtvrtletí, která ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2020 činila -11.8%. Objem německého vývozu v červenci byl o -11% nižší než před rokem, ale ve srovnání s předchozím měsíc byl zaznamenán nárůst o 4.7%, což je třetí pozitivní měsíc v řadě.

Ve čtvrtek byl oznámen zápis a rozhodnutí ze zasedání Evropské centrální banky - úrokové sazby a program kvantitativních stimulů zůstávají podle očekávání nezměněny. Pár EUR/USD ukončil obchodní týden v zisku 0.1%.

JPY

Klíčový asijský pár, USD/JPY, konsolidoval na úrovni 106.0 bodů, stejně jako posledních několik týdnů. Ekonomické ukazatele zahrnovaly výdaje domácností, které meziročně poklesly o -7.6%. Průměrné příjmy také zaznamenaly pokles o -1.3%. USD/JPY zakončil týden ztrátou -0.1%.

GBP

Britská libra vůči americkému dolaru prudce oslabila, protože investoři se stále více obávají Brexitu, z důvodu rostoucí konfrontace mezi Velkou Británií a Evropou.

Ekonomická data zahrnovala průmyslovou produkci července, která se meziročně snížila o -7.8%. Ekonomické oživení pokračovalo s 6.6% růstem v červenci ve srovnání s červnem, což je pozitivní znamení, i když celková ekonomická úroveň zůstává asi o -11% nižší než před pandemií. GBP/USD ztratil až -3.6% za týden.

Ekonomické události

Tento týden začne změnou cen nemovitostí v Číně, dále japonskou a evropskou průmyslovou produkcí. V úterý budou sledovány údaje o jihokorejském vývozu, také čínské průmyslové, maloobchodní a investiční ukazatele, stejně jako údaje o britském trhu práce a průmyslové výrobě v USA. Inflace ve Velké Británii, údaje o maloobchodním prodeji v USA budou očekávány ve středu, zvláštní pozornost bude věnována zasedání Federálního rezervního systému USA a tiskové konferenci.

Ve čtvrtek se bude konat zasedání centrální banky Japonska a Anglie a také budou oznámeny evropská data o inflaci. Pátek bude klidnější, nicméně budou očekávány údaje o maloobchodu ve Velké Británii.

Podle údajů o sentimentu trhu Admiral Markets, drží 43% investorů dlouhé pozice na páru EUR/USD (nárůst o 4 procentní body ve srovnání s údaji za minulý týden). V hlavním asijském páru USD/JPY drží 41% investorů dlouhé pozice (pokles o 4 procentní body). Posílení páru GBP/USD očekává 52% účastníků trhu (nárůst o 23 procentních bodů). Taková tržní data jsou interpretována jako kontraindikativní, což naznačuje posílení páru EUR/USD, USD/JPY a oslabení GBP/USD. Analýza údajů o sentimentu trhu by měla být kombinována s fundamentální a technickou analýzou.

Zdroje: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Investujte na Forexu s Admiral Markets

Admiral Markets nabízí profesionálním obchodníkům možnost obchodovat na vylepšené a rozšířené verzi MetaTrader 5. Poznejte nové funkce jako je například Market Heat Map, která Vám pomůže porovnat různé měnové páry a vyhledat tak lukrativní obchodní příležitosti. Dále získáte přístup k obchodním datům v reálném čase a mnohem více. Klikněte na baner níže a stáhněte si MT5 Supreme Edition zcela ZDARMA!

Odmítnutí odpovědnosti: Uvedené údaje poskytují další informace o všech analýzách, odhadech, prognózách, předpovědích nebo jiných podobných hodnoceních či informacích (dále jen „analýza") zveřejněných na internetových stránkách Admiral Markets. Než učiníte jakákoli investiční rozhodnutí, věnujte pozornost následujícímu:

 • Toto je marketingová komunikace. Zveřejněný obsah je pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení. Obsah nebyl připraven v souladu s právními požadavky, navrženými k podpoře nezávislého investičního výzkumu a není předmětem žádného zákazu pro šíření investičního výzkumu.
 • Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a investiční společnosti Admiral Markets Group AS (Admiral Markets) nejsou odpovědné za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
 • Analýza je připravena nezávislým analytikem (Jens Klatt, profesionální obchodník a analytik (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
 • Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
 • Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací obsažených v analýze. Prezentované údaje se týkají jakýchkoliv minulých výsledků, nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
 • Obsah analýzy by neměl být vykládán jako výslovný nebo předpokládaný příslib, záruka nebo implikace ze strany Admiral Markets, že klient bude profitovat ze strategií v nich obsažených, nebo že ztráty v souvislosti s nimi mohou nebo budou omezeny.
 • Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
 • Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných poplatků v závislosti na předmětu publikace. Ceník platný pro služby poskytované společností Admiral Markets je veřejně dostupný na webových stránkách Admiral Markets.

Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Americký dolar odevzdává zisky
  Americká měna se na indexu I.USDX propadá o 70 bodů. Včerejší top na úrovni 80,23 byl dosavadním v...
 • Americký dolar oslabil na 2měsíční minimum
  Vzhledem k pokračující vlně špatných ekonomických údajů oslabil USD na dvouměsíční minimum. Co vedlo k této ztratě a co čekat v nadcházejícím týdnu?
 • Americký dolar oslabil za poslední 3 měsíce o 9 procent
  Akcie na Wall Street včera prudce klesly a indexy S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly největší denní ztrátu v procentech za šest týdnů, když se prohloubil aktuální sestup technologických titulů, který převážil i nad silnějšími akciemi bank. Technologický sektor, jenž byl tahounem dosavadního letošního růstu S&P o 8 procent, ve čtvrtek spadl o 1,8 procenta. Klesly hlavně akcie společností Apple a Microsoft. Index blue chips Dow Jones klesl o 0,78 procenta na 21 287,03 bodu, S&P 500 oslabil o 0,86 procenta na 2 419,70 bodu a technologický Nasdaq spadl o 1,44 procenta na 6144,35 bodu.
 • Americký dolar padá
  Bezpochyby i britská libra sužovaná nejistotou z brexitu posílila vůči americkému dolaru o 0,6 procenta. Nedostatek informací o budoucí hospodářské politice nového prezidenta Donalda Trumpa srazil dolarový index, který obsahuje jak společnou měnu euro, tak japonský jen, britskou libru a další světové měny.
 • Americký dolar pod tlakem před reportem ADP
  Dolarový index byl ve středu ráno vyprodán a obchodoval se v intradenní ztrátě cca 0.15%, přičemž testoval důležitý support na úrovni 103.00.
 • Americký dolar pokračuje v pohybu do strany, na týdenním grafu vytvořil Master Candel pattern.
  Pondělní vrchol na indexu I.USDX při kursu 80,34 znamenal pokoření high předcházejícího týdne na úrovni 8...
 • Americký dolar pokračuje v propadu. Australský přerušuje sestup.
  V souladu s naší prognózou Double top na dolaru vytváří americká měna dvojitý vrchol a připravuje se na sestup...
 • Americký dolar pokračuje v růstu
  Pozitivní sentiment vůči americkému dolaru minulý týden dominoval na měnovém trhu, protože investoři kupovali světovou rezervní měnu jako bezpečnou alternativu, vhledem k zuřícímu koronaviru v Číně, který může výrazně zpomalit globální ekonomický růst. Počet infikovaných lidí stále roste, oficiální čísla dosahují zhruba 70ti tisíc a počet úmrtí přes 1,5 tisíc. Přestože je šíření viru do jiných zemí zanedbatelné, každodenní život Číny je prakticky zastaven - továrny jsou zavřeny, lidé v mnoha městech se vyhýbají ulicím, extrémně omezenému provozu a dopravě mezi městy, což nepochybně zpomalí hospodářský růst alespoň v prvním kvartálu roku 2020.
 • Americký dolar pomalu šplhá nahoru, analýza AUD/USD
  Americký dolar se po včerejších dobrých datech spotřebitelské důvěry v americkou ekonomiku šplhá pomalu nahoru. Proti japonskému jenu (USD/JPY) posílil o 0,7 procenta na hodnotu 117,67, nicméně maxima z 15. prosince na úrovni 118,66 jsou zatím nepřekonána. Další americká data, která budou v tento klidný týden publikována, jsou počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti zítra v 14:30. Obchodníci japonského jenu by měli být v úvodu roku opatrní, protože Japonci oslavují japonský nový rok od 31. prosince do 3. ledna. To znamená, že japonští tradeři nebudou na trhu příští pondělí a úterý. Jejich absence může snížit likviditu trhu a být zdrojem nežádoucí volatility.
 • Americký dolar po rozhodnutí Fedu dále oslabuje
  Americký dolar navyšuje ztráty po včerejším rozhodnutí americké centrální banky Fed o růstu úrokových sazeb. Přestože okamžitý dopad rozhodnutí byl pro dolar pozitivní, tak americká měna brzy obrátila směr. Hlavním důvodem je zhoršení výhledu růstu sazeb v příštím roce.
 • Americký dolar posiluje po oznámení nových cel
  Zelená bankovka byla v zisku ve středu odpoledne a dolarový index se obchodoval vyšší o 0.25% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 94.40.
 • Americký dolar posiluje po výsledcích indexu PMI ze sektoru výroby, a analýza GBP/USD
  Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států se v září vrátila do fáze růstu, přičemž se zotavila poněkud svižněji, než se čekalo. Index průmyslové aktivity, který sestavuje Institut řízení zásob (ISM) podle průzkumu mezi nákupními manažery, v září stoupl na 51,5 bodu ze 49,4 bodu, kam spadl v srpnu. Ekonomové oslovení Reuters v průměru očekávali zlepšení ukazatele jen na 50,3 bodu.
 • Americký dolár po zasadaní FOMC klesá
  FOMC ponechal úrokové sadzby bez zmeny a vydal vyhlásenie, že situáciu bude monitorovať a podľa toho prispôsobí vývoj monetárnej politiky. Sedem členov FOMC očakáva v tomto roku 2 zníženia sadzieb. V dôsledku toho zaznamenal americký dolár pokles a akciové indexy a zlato zaznamenali nárast.
 • AMERICKÝ DOLAR: PO 3-ROČNÍM MAXIMU NASTANE KOREKCE
  Americký dolar prošel korekcí směrem dolů o 0,3%, když index dolaru, DXY, včera dosáhl 3-letého maxima ve vztahu k ost...
 • Americký dolar při chuti posiluje vůči 14ti měnám z 16ti
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje hluboko pod denním pivotem 1,2035 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází...
 • Americký dolar roste před klíčovými makrodaty z USA
  Slabší globální makrodata a pokles sazeb RBA dnes tíží rizikovější měny a nechávají vyniknout americký dolar. Pár AUDUSD klesá o 0,95 % a testuje letošní minima. Pár USDZAR přidává 1,1 % poté, co zveřejněný index PMI na 41,6 bodech zavání recesí. Mezitím investoři vyčkávají na klíčový výrobní ISM report z USA, který je na programu v 16:00. Čeká se, že by se po srpnovém poklesu na 49,1 bodů měl odrazit do expanzivní oblasti nad 50 bodů.
 • Americký dolar se dokázal udržet pod rezistencí 1,3400 EURUSD
  Americký dolar se dokázal udržet pod rezistencí 1,3400 EURUSD i přes horší počet nových žádosti o dávky v nezaměstnano...
 • Americký dolar se nadále znehodnocoval
  Minulý týden investoři nadále hledali riziková aktiva a prodávali americké dolary. Globální rezervní měna během páteční obchodní seance oslabila na nejnižší cenovou úroveň od května 2018.
 • Americký dolar se přibližuje k důležité hladině
  Americké maloobchodní tržby nezažily v březnu dobrý měsíc, když kontraktovaly o 0,4 procenta. Výsledek negativně ...
 • Americký dolar se veze výš, koruna zatím výprodejům uniká
  Žádné nové zprávy nezasahují do dění na hlavních trzích, které můžeme stále popsat jako hodně turbulentní. Velmi pěkný nárůst nových zakázek pro německé průmyslové podniky a ani slabší americký zahraniční obchod neměly šanci určovat směr na trzích, které jsou stále v zajetí tématu americké inflace a úrokových sazeb.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB evolution