Sobota 29. leden 2022 05:08
reklama
fpmarkets
reklama
BidAskBit
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Bidaskbit ebook

Akcie Facebook spadly o 7% kvůli Skandálu zneužití Dat

21.12.2018 11:31  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Facebook Skandál

Facebook má opět problémy. Dle zprávy z The New York Times tato sociální síť údajně poskytla přístup k soukromým Facebookovým zprávám v messengeru dalším tech společnostem jako jsou Spotify a Netflix. Toto odhalení přišlo po velmi turbulentním roce pro Facebook.

Jednou králem Silicon Valley a nyní je Facebook zamořen skandály, které dle miliardářského indexu Bloomberg vymazaly více než $17.8 miliard dolarů čistého jmění zakladateli Marku Zuckerbergovi. Pojďme se podívat na celou situaci do detailu.

Facebook Akcie - O jaké nařčení zneužití dat se jedná?

Interní dokumenty získané od The New York Times ukazují, že Facebook spolupracoval s více než 150 společnostmi, aby získal uživatele a pomáhal ostatním obejít obvyklá pravidla ochrany soukromí. Ve zprávě byly zmíněny další tech společnosti, které napomohly výprodeji na tech trhu.

Zpráva například tvrdí, že Amazon obdržel přístup ke jménům a kontaktním informacím uživatelů Facebooku, zatímco vyhledávač Bing od Microsoftu byl schopen prohlédnout skoro všechny přátelé těchto uživatelů Facebooku a to bez souhlasu. Některá z těchto partnerství byla ukončena již roky zpátky, nicméně načasování tohoto odhalení je klíčové.

investování do akcií a ETF

Zneužití Facebook Dat - Proč na tom teď záleží?

V roce 2011 Facebook slíbil americkému regulátorovi Federální obchodní komise (FTC) - že nebude sdílet data uživatelů bez výslovného souhlasu. Zatímco Facebook tvrdí, že neudělal nic špatně, načasování všech nedávných událostí je pouze jeden z důvodů, proč akcie Facebooku spadly skoro o 50% od jejich vrcholu na ceně $218.62 za akcii 25. července 2018.

V roce 2016 společnost přiznala, že si ruská skupina koupila reklamu, aby šířila propagandu a lživé informace během prezidentských voleb. 17. března 2018 zprávy ukázaly, že Facebook dovolil společnosti Cambridge Analytica shromáždit data o 87 milionech uživatelů, aby ovlivnili americké volby. 28. září 2018 společnost přiznala, že byly uživatelé předmětem hackerského útoku, který byl největším únikem dat v historii společnosti.

I když šéf partnerského produktu Facebooku Ime Archibong tvrdil, že je zde nevinné vysvětlení, proč ostatní společnosti měli přístup k soukromým zprávám, škoda již byla napáchána.

Facebook Akcie - Co bude dál?

Facebook Akcie

Zdroj: Admiral Markets MT5 Supreme Edition - #F, Facebook Akcie Graf - týdenní - Data od 28. června 2015 do 20. prosince - obrázek z 20. prosince 2018 at 12:08 GMT

Pokud se bavíme o ceně Facebook akcií a výkonu, prodávající mají nad trhem plnou kontrolu a pravděpodobně se Facebook skandál ještě zhorší, protože byla regulátorem proti společnosti podána žaloba.

Rok 2018 je pomalu u konce, jak budete obchodovat Facebook akcie v příštím roce?

investice do akcií a ETF

Data zveřejněná na webové stránce Admiral Markets poskytují dodatečné informace týkající se analýz, odhadů, prognóz, předpovědí nebo jiných podobných zhodnocení informací (dále jen "analýza"). Předtím než učiníte jakékoliv investiční rozhodnutí prosím důkladně zvažte následující:

 1. Analýza je zveřejněna pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení.
 2. Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a Admiral Markets není odpovědná za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
 3. Každá analýza je připravena nezávislým analytikem (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
 4. Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
 5. Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací, které jsou v analýze obsaženy. Prezentovaná čísla odkazují na minulý výkon a nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
 6. Obsah analýzy si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets, že bude mít klient zisk ze strategií obsažených v analýze nebo že budou ztráty z dané strategie omezené.
 7. Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
 8. Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných nákladů v závislosti na předmětu publikace. Platný ceník služeb poskytovaných Admiral Markets je veřejně dostupný na webové stránce Admiral Markets.
 9. Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Akcie euforicky rostou, v hlavní roli tentokrát vakcína
  Zatímco ráno na trzích převažovaly pozitivní dozvuky amerických prezidentských voleb, později se pozornost přesunula k otázce koronaviru, a to v tom lepším smyslu - k vakcíně. Zpráva o vysoké úspěšnosti testované vakcíny z dílny Pfizer/Biontech způsobila naprostou euforii na akciích, hlavně tedy v sektorech dříve utlumených důsledky epidemie. Vzhůru letí aerolinky, banky, firmy spojené s cestovním ruchem, ale také energetické koncerny podpořené strmým růstem cen ropy. Na stejnou notu zahrálo i schválení urychleného testování u vakcíny Novavaxu. Technologické tituly dnes slušně rostou, ale přesto zaostávají.
 • Akcie: Evropské akcie na vzestupu poté, co byla dosažena dohoda Řecka s věřitel
  Evropské akcie od otevření trhů posilovaly a jihoevropské výnosy dluhopisů klesaly poté, co předseda Evropské rady ozn...
 • Akcie: Evropské akcie pod tlakem
  Evropské akcie otevíraly v pondělí smíšeně, ale v periferních zemích byly jasně pod tlakem. Odpoledne již index Euro S...
 • Akcie: Evropské akcie v úterní seanci víceméně stabilní
  Evropské akcie v úterý po otevření téměř stagnovaly a následovaly rally devíti seancí za sebou. Pozornost investo...
 • Akcie: Evropské akciové indexy na třítýdenním vrcholu
  Evropské akciové indexy v uplynulém týdnu přidaly více než dvě procenta  v očekávání, že prezident ECB Mario...
 • Akcie: Evropské trhy dnes posilují před vystoupením šéfky Fedu Janet Yellen
  Evropské trhy posilují před očekávaným prvním veřejným vystoupením nové šéfky americké centrální banky Fed Janet Yelle...
 • Akcie evropských bank letos v průměru ztratily 25 procent
  Akcie evropských bank letos ztratily v průměru 25 procent své hodnoty a jsou na tom nejhůře od krize eurozóny. Zájem investorů o sektor ochladl kvůli nízké ziskovosti, zastaralým podnikatelským modelům, záporným úrokovým sazbám i odchodu Británie z Evropské unie, píše list Financial Times.
 • Akcie evropských bank setřásly obavy z brexitu. Problémů mají ale stále dost
  Zní to zvláštně, ale zatím to vypadá, že navzdory záporným sazbám, nízké úvěrové aktivitě, nevýrazným hospodářským výsledkům, strachu z nutné rekapitalizace a obřím pokutám se situace v evropském bankovním sektoru v poslední době začíná uklidňovat. Můžeme-li tedy alespoň soudit z vývoje cen akcií bankovního sub-indexu EuroStoxx600, který od začátku července vystoupal o více než 20 %. Proti začátku letošního roku sice stále ztrácí přibližně 18 %, ještě v polovině roku se ale propadal o 37 %. V polovině roku to přitom vypadalo, že již nemůže být hůře a tak zdá se začíná být lépe. Letos největším kolapsem si akcie finančních institucí prošly v návaznosti na výsledek britského referenda a téměř přesně po čtyřech měsících dokázaly tyto ztráty definitivně zlikvidovat.
 • Akcie evropských výrobců čipů zasáhly obavy o dodávky pro Huawei
  Akcie evropských výrobců čipů Infineon Technologies, AMS a STMicroelectronics dnes výrazně oslabují kvůli obavám z přerušení dodávek pro čínskou firmu Huawei Technologies. Ta nyní čelí restrikcím ze strany Spojených států. Informuje o tom agentura Reuters.
 • Akcie Facebook prolomily klíčovou rezistenci, přijdou rekordy?
  Akciové trhy v posledních dnech nenacházejí impulz k výraznějšímu pohybu a celková situace je nastavena neutrálně, když investoři vyčkávají na zítřejší data z amerického trhu práce. Míra nezaměstnanosti by v květnu podle analytiků měla zůstat na úrovni 5,4 %, zatímco počet nově vytvořených pracovních míst je odhadován na 226 tisíc. Proti dubnu by se tak jednalo o mírný nárůst.
 • Akcie Facebooku dosáhly rekordní výše
  Facebook Inc. ve středu oznámil trvalý a prudký růst čtvrtletního příjmu. Největší sociální síť na světě přilákala více reklamních dolarů do svého mobilního impéria a vyslala tak své akcie k nebeské výši.
 • Akcie Facebooku na burze ztrácejí téměř pětinu hodnoty
  Akcie americké internetové společnosti Facebook zahájily dnešní obchodování prudkým poklesem, za kterým jsou obavy o budoucí zisky podniku. Firma ve středu varovala, že na její hospodářské výsledky budou mít po několik let negativní dopad náklady na zlepšování ochrany soukromí uživatelů. Akcie Facebooku krátce po zahájení ztrácely až 19,6 procenta, což představuje nejprudší jednodenní propad od jejich vstupu na burzu v roce 2012.
 • Akcie Facebooku se už července soustavně propadají. Včerejší výsledky za třetí čtvrtletí na tom nic změnit nemusí
  Výsledky Facebooku za třetí čtvrtletí přijal trh smíšeně. Žádná „katastrofa“ tak jak v létě se určitě nekoná. Akcie nejprve oslabily o pět procent, nakonec však v rozšířeném obchodování mimo hlavní burzovní hodiny přidaly 3,1 procenta. Nutno však říci, že Facebook nastavil laťku docela nízko, jelikož už dříve investory varoval, že výsledky za třetí a čtvrté čtvrtletí nebudou rozhodně nic výjimečného a že je třeba se připravit na zpomalení růstu tržeb. Právě tato zpráva způsobila koncem července dramatický propad jeho akcií, které během několika hodin spadly z ceny kolem 220 dolarů na cenu v blízkosti 170 dolarů. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg tehdy za zhruba dvě hodiny, během nichž byl propad nejstrmější, přišel v přepočtu o 370 miliard korun. Chudl tedy tempem tří miliard korun za minutu, což je pravděpodobně historický rekord v tempu chudnutí.
 • Akcie Facebooku za celý týden klesly nejvíce od července 2012
  Akcie sociální sítě Facebook tento týden klesly o 13 procent. To byl nejhorší týdenní výkon od července 2012, což bylo zhruba dva měsíce poté, co firma vstoupila na burzu. Důvodem je skandál s neoprávněným použitím dat o uživatelích facebooku firmou Cambridge Analytica, který vyvolal obavy o ochranu soukromí a přiměl zákonodárce na obou stranách Atlantiku zabývat se tím, jak firma nakládá s osobními informacemi uživatelů, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
 • Akcie farmaceutických firem těží z informací o nebývalé logistické operaci
  Momentálně se naděje lidstva a spolu s ní i trhy soustřeďují na pozitivní sentiment, který vyplývá ze schválení vakcín v jednotlivých státech, které již koncem roku začaly s očkováním prvních obyvatel. Z analýzy, kterou provedla značka TopForex, vyplývá, že akciím společností, které se v uplynulém roce soustředily na vývoj účinného bojovníka proti koronaviru, se dařilo a tržní hodnota těchto firem rostla v rozsahu několika desítek až stovek procent. Nadále bude jejich hodnotu ovlivňovat informace o rychlosti proočkování, jeho pozitivním efektu a objemy dalších státních objednávek.
 • Akcie FCA po žalobě klesají, rozhovory o fúzi s PSA ale pokračují
  Akcie italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) dnes na milánské burze oslabují poté, co se firma stala terčem žaloby ze strany konkurenta General Motors kvůli údajné korupci. FCA nicméně uvedla, že její rozhovory o spojení s francouzským rivalem PSA navzdory žalobě postupují kupředu.
 • Akcie finského studia Rovio a tvůrce hry Angry Birds vstoupí na burzu
  Tvůrce populární mobilní hry Angry Birds, kterou možná hrajete i vy, v podobě finského studia Rovio Entertainment Ltd., chce nově vstoupit na burzu. Několik let se studio potýkalo s finančními problémy, ale loňský rok pro tuto firmu znamenal obrat. Vrátila se do ziskovosti především díky úspěšnému 3D filmu Angry Birds. Příjmy společnosti v loňském roce činily přes 190 milionů eur a zisk si společnost Rovio připsala v hodnotě 17,5 milionů eur.
 • Akcie firmy Beyond Meat při vstupu na burzu prudce posílily
  Akcie amerického výrobce rostlinných náhražek masa Beyond Meat dnes zažily úspěšný vstup na burzu Nasdaq. Obchodování zahájily s nárůstem o 84 procent na 46 dolarů za kus. Později jejich cena vystoupila až na více než 70 dolarů, což představuje nárůst o více než 180 procent oproti emisní ceně. Investoři sázejí na rostoucí popularitu potravin pro vegany a vegetariány.
 • Akcie firmy Lyft zahájily obchodování na burze silným růstem
  Akcie provozovatele alternativní taxislužby Lyft dnes zažily úspěšný vstup na americkou burzu Nasdaq. Obchodování zahájily s nárůstem o 21,2 procenta na 87,24 dolaru za kus. Jejich emisní cena činila 72 dolarů, což celý podnik ohodnotilo na 24,3 miliardy dolarů (téměř 560 miliard Kč).
 • Akcie FubuTv klesli po tom, čo analytici znížili cieľovú cenu
  Fubotv Inc (FUBO.US) klesla v jednom bode o viac ako 10 % po tom, čo Needham & Co. znížila cieľovú cenu akcií spoločnosti na 15 USD zo 60 USD a zároveň si udržala rating „buy“.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets