Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Prečo burzy strácajú svoje BTC a čo to znamená pre cenu?
Ahojte traderi dnes by som sa chcel viac pozrieť na konkrétnu situáciu, ktorú si všímam na trhu už dlhší čas.

Důležitá událost pro Bitcoin za dveřmi...
Tento článek se zaměření na událost kolem implementace škalovacích návrhů do bitcoinové sítě.

Kam až trhy padnou?
Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.

Měny v historickém kontextu – centrální banky rozvlnily trhy
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.

Pomocník na mobilu - aneb jak dodržovat pravidla
Ja mi může mobil s androidem pomoci při dodržování pravidel? Ukazuje mi jak dlouho jsem už žádné neporušil a kolik bych měl ještě vydržet. Jednoduché a maximálně praktické.

Zevrubné shrnutí lagujících indikátorů: Jak fungují a k čemu jsou?
Lagující indikátory právem patří mezi ty nejužívanější nástroje technické analýzy. Jde o indikátory jako je SMA, EMA a MACD. Proč se jim říká lagující a co to znamená? V tomto článku si všechny indikátory představíme a ukážeme si jejich silné i slabé stránky.

Aktuálny výhľad na trhy po nevídaných pohyboch
V posledných týždňoch trhy prekvapili takmer každého svojou obrovskou volatilitou. Skoro všetky akcie, komodity a kryptomeny padajú. Ako to bude ďalej? Pozrime sa na vybrané trhy primárne z weekly timeframeov.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD a akcie Microsoft a Adobe
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcií Microsoft a Adobe. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


13. komnata tradingu – témata, o kterých se nemluví
V dnešním článku otevřeme nepříjemná témata, o kterých by se v tradingu raději nikdo nebavil.

Index S&P 500 mírně posílil, z nového rekordu se ale vrátil pod rezistenci
Po úterním a středečním poklesu z předchozího týdne se index S&P 500 postupně vrátil k maximům, ve čtvrtek 18. listopadu dokázal rekord dokonce posunout. Za celý týden si připsal 0,32 %.

Analýza indexu S&P 500 a páru EUR/USD
Americkému akciovému indexu S&P 500 (SPX) se povedlo v posledních dvou týdnech ze support oblasti kolem 1.860 bodové hladiny posílit k 1.950 bodům. Růst podporovalo několik očekávaných faktorů = býčí technické signály, podpůrné akce administrativ (ECB, BOJ, PBOC) a posílení ropy.

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?
Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.

Funguje vůbec Elliottova vlnová teorie?
Na konci minulého blogu jsem sliboval výsledky ohledně obchodování podle Teorie Elliottových vln. V dnešním blogu se seznámíme s tím, jak to během testovacího měsíce dopadlo.

Já jsem fotbalista a já jsem trader
Nedávno jsem psal příspěvek o podobnosti, kterou vidím mezi F1 a tradingem. Dnes bych to rád uchopil trochu motivačním způsobem a podíval se z velkého nadhledu na to, jak těžké je uspět jako fotbalista a jak „snadné“ je uspět jako trader. Já si totiž docela často říkám, že my se až příliš koncentrujeme na naši věc, tedy na grafy, zprávy a podobné atributy. Žijeme v bublině unikátnosti, které, podle nás, nikdo nerozumí, respektive my ji rozumíme nejlépe, ale současně se také často sami sebe ptáme, jak těžké je vlastně v tradingu uspět. A nechci slyšet odpor! Každý si tu otázku někdy položil a mnozí z nás opakovaně.

Ropě dochází dech i skladovací prostor
Ropa zažila v květnu silnou rally s tím, jak se koronavirová situace v USA i Evropě začala uvolňovat a Čína využila příležitosti k agresivním nákupům za vskutku výprodejové ceny. Zhruba před měsícem ale cena ropy WTI narazila na 40dolarovou rezistenci – zeď, přes kterou se nemůže dostat výše. Toto příměří mezi býky a medvědy na ropném trhu má za sebou několik fundamentálních příběhů.

Medvědi se probrali ze zimního spánku. Začíná korekce?
Po čtyřech týdnech se na týdenním grafu indexu S&P 500 objevila červená svíčka, a to rovnou sytě rudá. Index S&P 500 odepsal 3,85 % a pravidlo, že poklesy bývají rychlejší než vzestupy, se potvrdilo. Po delší době se za celý týden nepřepisovaly historické rekordy. Konečně něco normálního, chce se dodat.

Výběr z nedělní přípravy: USD/CHF, GBP/USD a AUD/NZD
Zahájení nového obchodního roku máme za sebou. Ceny všech instrumentů se daly do pohybu. Zde je výběr z mé obchodní přípravy na příští týden. Na USD/CHF došlo k potvrzení býčí MACD divergence. Cena GBP/USD se nachází na důležité S/R úrovni a na AUD/NZD došlo k potvrzení býčího trendu.

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - Když vás předešlé ztráty nutí riskovat
Tento týden byl již klidnější. Sice na účtě vznikla další ztráta 525 Kč, takže celková ztráta nyní je 2 815 Kč, což je pokles o -12,8 %, ale nejsem z toho tak rozhozený jako předchozí týden. V obchodním plánu mám stanoveno, že když to klesne o 20 %, přejdu na demo. Zatím tedy tento stav nehrozí, ale pokles stavu účtu není příjemný pocit. Pozitivní je, že se v podstatě podařilo držet pravidlo pro maximální denní ztrátu s minimální odchylkou. Uklidňuji se také tím, že účet není smazaný celý, což mnoho traderů říci nemůže. Otázka nyní je, jestli se mi podaří nepříznivý vývoj otočit.

Co se dělo na zasedání Fedu a co jsme se naučili od Ondřeje Hartmana?
Včera proběhlo živé vysílání na YouTube kanálu XTB ve spolupráci s jedním z nejúspěšnějších traderů v Česku a na Slovensku, Ondřejem Hartmanem. Hlavním tématem vysílání byly zóny Supportů a Rezistencí. Na toto vysílání navazoval živý komentář s analytiky XTB a hostem Janem Berkou – zde jsme se zaměřili na rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách.